Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sözde Davetçi Ubeydullah Aslan'ın Davet Dramı...

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi ler bunların kökeni cennetedavet sitesi hepsi aynı kimleri bana kızacak ama ne yazıkı oyle bakın tekfiri anladiklari gibi mürcileri anlatmazlar nedeni kendileri çünkü

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ahi birçoğu dediğin şekildeyken nasıl olurda kendilerini anlatacaklar : ) Allah bizleri onların akidedeki yanlışlarından korusun!!!

A Çevrimdışı

altun_mahmut

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Aslında sanki biraz yanlış anlaşılma var gibi geliyor bana. Ubeydullah Arslan'ın söylemek istediği
ile sarf ettiği sözler uyuşmamış.
Hani " İslam'ı sevdirmek istiyorsanız, tebliğ yapmak istiyorsanız tekfirci, dışlayıcı bir anlayış ve katı bir tutum ile değil de İslam'ı sevdirecek daha makul bir dil kullanmalısınız" demek istiyor.

Hepimiz aynı hatalara düşmedik mi? Tevhid Akidesi ile ilk tanıştığımızda, İslam'dan bir haber
kimselere hemen " hakimiyet " konusunu işlemedik mi? Zamanlamayı ve karşı tarafın içerisinde bulunduğu cehaleti dikkate almadan bodoslama dalarak yok şu küfür yok bu küfür diyerek tepki almadık mı?
İşte Ubeydullah Arslan'ın " Radikalizm " den kastetmek istediği de sanırım buydu. Yani kalplerine nüfuz etmeden başarı sağlayamazsınız, taraftar bulamazsınız.

Tecrübelerim de bunu teyit etmektedir ki, muhatabımızın halini dikkate almadan yapılacak
yanlış bir yöntem, tebliğ Ubeydullah'ın da dediği gibi asla işitilmeyecektir ve karşılık bulmayacaktır.
Yeni doğmuş bir bebeğin açlığını biberon ile gidermek yerine katı besin vermek cinayettir.

CEVABA KATILIYORUM VE TECRÜBELERİMLE DESTEKLİYORUM.

Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eskiden oy vermek şirk derdi, şimdi ise oy kullanın diyor. Pakistan'dan geldikten sonra baya bir tekfirciydi. Şimdilerde ise mürciyelik emareleri kendisinde mevcut.

Üst Ana Sayfa Alt