Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Starbucks'a karşı eylem çağrısı!

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Siyonist çete Gazze'ye tüm gücüyle saldırırken dünya halkları ise daha önce hiç olmadığı kadar yaşanan vahşete seslerini çıkartıyorlar. Boykot çağrıları ise hiç şüphesiz Gazze direnişini desteklemenin sembolik yollarından birisi haline geldi.

Gazze Dayanışma Platformu da bu bağlamda Siyonist işbirlikçisi Starbucks'a karşı eylem çağrısında bulundu. Bugün (9 Ekim), 10 Ekim Perşembe ve 11 Ekim Cuma günleri 20.30/23.30 arası, başta yoğun tepkilere neden olan Çam Sakura Şehir Hastanesi Starbucks şubesi olmak üzere, Sultanbeyli Atlas Park AVM şubesi ve Arnavutköy, Beyazıt, Kağıthane, Cevizlibağ ilçe ve semtlerinde bulunan Starbucks şubeleri önünde eylem gerçekleştirilecek.

Kaynak: Gazze Dayanışma Platformu'ndan Siyonist işbirlikçisi Starbucks'a karşı eylem çağrısı!

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Kardeşler aklıma takıldı. Biraz anlam veremedim şeyler var. Özellikle fiili boykot meselesinde neden ağırlık olarak Starbucks seçiliyor. Buna anlam veremiyorum. Mesela socara eylem yapmak daha etkili ve manasi olan bir eylem olabilir. Starbucks eyleminide küçümsemiyorum ancak aklıma son zamanlara şöyle bir durum geldi. Malumunuz birçok yerde daha doğrusu belkide ben denk geliyorum. Espressolab isim starbucks alternatifi işletmeler görüyorum. Bu yerli işletmenin kurucusu Esat Kocadağ ve sütişin sahibi mevlüt Kocadağın oğlu eski ibb başkanı kadir topbaşın kuzeni. Yani ak Parti li bir işletme. Aklıma gelen sorun ise şu. Medya yoluyla özellikle Starbucks hedef alınıyor ve neticesinde bilerekten Starbucks işletmeleri kapatılıp. Espressolabın önünü mü açılıyorlar. Bu yazdıklarım tamamen bana ait. Kaçtır aklımda yazmaya fırsat bulamadım. Cemiyetlerde ister istemez farkında olmadan oralara mi yönlendiriliyor. Açıkçası kafamda deli sorular

SalihBeratt Çevrimiçi

SalihBeratt

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler aklıma takıldı. Biraz anlam veremedim şeyler var. Özellikle fiili boykot meselesinde neden ağırlık olarak Starbucks seçiliyor. Buna anlam veremiyorum. Mesela socara eylem yapmak daha etkili ve manasi olan bir eylem olabilir. Starbucks eyleminide küçümsemiyorum ancak aklıma son zamanlara şöyle bir durum geldi. Malumunuz birçok yerde daha doğrusu belkide ben denk geliyorum. Espressolab isim starbucks alternatifi işletmeler görüyorum. Bu yerli işletmenin kurucusu Esat Kocadağ ve sütişin sahibi mevlüt Kocadağın oğlu eski ibb başkanı kadir topbaşın kuzeni. Yani ak Parti li bir işletme. Aklıma gelen sorun ise şu. Medya yoluyla özellikle Starbucks hedef alınıyor ve neticesinde bilerekten Starbucks işletmeleri kapatılıp. Espressolabın önünü mü açılıyorlar. Bu yazdıklarım tamamen bana ait. Kaçtır aklımda yazmaya fırsat bulamadım. Cemiyetlerde ister istemez farkında olmadan oralara mi yönlendiriliyor. Açıkçası kafamda deli sorular
SOCAR siyasi bir eylem olur. İsrail'e petrol vanası kapatılırsa çok şey değişir. Bir starbucks kapansa başka bir yere starbucks açılır, yahud pek maddi zarara sokmaz. Starbucks gibi yerlere eylem yapmaya devlet teşvik ediyor. Organizasyonu yapan liderler bundan çekiniyor. SOCAR'a ve BOTAŞ'a eylem yapan organizasyonlar çok küçükde olsa vardı. (İsimlerini hatırlamıyorum. Bir tek Filistin için 1000 genç'i hatırlıyorum.) Video yükleyeceğim bu eylemler hakkında inşeAllah

SalihBeratt Çevrimiçi

SalihBeratt

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SOCAR siyasi bir eylem olur. İsrail'e petrol vanası kapatılırsa çok şey değişir. Bir starbucks kapansa başka bir yere starbucks açılır, yahud pek maddi zarara sokmaz. Starbucks gibi yerlere eylem yapmaya devlet teşvik ediyor. Organizasyonu yapan liderler bundan çekiniyor. SOCAR'a ve BOTAŞ'a eylem yapan organizasyonlar çok küçükde olsa vardı. (İsimlerini hatırlamıyorum. Bir tek Filistin için 1000 genç'i hatırlıyorum.) Video yükleyeceğim bu eylemler hakkında inşeAllah
Abi yükledim videoların yarısını archive.org açılmıyor şu an

Üst Ana Sayfa Alt