Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şu An ve En Son Okuduğunuz Kitabın Adı Nedir ?

islamabagli Çevrimdışı

islamabagli

Üye
İslam-TR Üyesi
Bilmem bana fazla ağır gibi gelmedi.kitaba konsantre olursam anlıyorum. bazen anlamadıklarım da oluyor

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kitabın dili değilde içeriği itibariyle demek istedim. Diğer kitaplarıda sanırım benzer konuları içeriyor.Çok şedit geldi bana. Allah kitabın ilminede amelinede muvaffak etsin inşeAllah

karafi Çevrimdışı

karafi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
العذر بالجهل
تحت المجهر الشرعي

Islam Hukuku acisindan CEHALET ÖZRÜ

المؤلف
أبو يوسف مدحت بن الحسن آل فراج

Müellif:
Ebu Yusuf Midhat b. el-Hasan el-Ferrac
meselelerin iyice anlaşılması için bir değil bir kaç defa okunması tavsiye edilir çok güzel bir kitap!!ALLAH swt. ilmini artırsın ve ihlaslılardan kılsın.amin

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eser: "Medaricus Salikin" Kurani tasavvufun esasları . Alim :Ibn Kayyım ElCevziyye
Dili ağır olmakla birlikte tam bir derya.Kesinlikle okumalısınız.Kulun Rabbına Rabbınında kuluna olan yakınlığını konu alan bir kitap, bir cümleyle
Samimiyetimle söylüyorum kendinizi bu kitapta bulacaksınız İnşeAllah.

muvahhide sehidan Çevrimdışı

muvahhide sehidan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kitabin adi Tevhid Gemisi Bin ve kurtul..
Yazari Te’lif: Muhammed el-Arifi
Çeviri Ahmet Dündar

İslam beldelerine şöyle bir bak! Türbeler, makamlar, kabirler, mezarlar göreceksin. Şiddet anlarında sığınılacak; sıkıntılı durumlarda barınılacak yerler haline getirilmişler. Yaşı küçük olanlar bu türbe ve makamlar üzere yetişmiş; büyükler de bu hal üzere yaşlanmıştır.
İslam ülkelerinde nicelerini gördük. Akraba, kardeş, komşu, dost ... İyi şeyler yaptıklarını sandıkları halde dünya hayatında sapıtıp gitmişlerdi. İşte bu sebeple elinizdeki kitap hiçbir ortağı bulunmayan bir ve tek olan Allah’a ibadet etmeleri için bu insanlara bir çağrı olarak kaleme alınmıştır.

Tek soluk'ta okunacak bir kitap tavsiye ederim..

muvahhide sehidan Çevrimdışı

muvahhide sehidan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Dünyanın En Mutlu Kadını

Te'lîf : Dr. `Âid b. Abdullah el-Karnî
Şerh : Tahkîk :
Tercüme : Ahmet İYİBİLDİREN

Bu kitap; Allah’ı Rab, İslam’ı din ve Muhammed’i peygamber olarak kabul eden her Müslüman hanıma;Hakikat yoluna giren ve doğruluk mesajını taşıyan her genç kıza;Bu mesajın kelimeleriyle cihâd eden, onun değerlerini muhafaza eden ve nefsini temizleyen her mürebbiyeye;Çocuklarını takva üzere terbiye eden, sünnet üzere yetiştiren ve onlara erdemli olmayı sevdiren her anneye; Ve Hüzünlü ve kederli her kadına yol göstermek için yazılmıştır
guraba yayin evinden..

kanepe21 Çevrimdışı

kanepe21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Başlık: Peygamberimizin Kişisel ve Ahlâkî Özellikleri
Dili: Türkçe
Yazan : Muhammed Cemil Zeyno
Çeviren : M.Beşir Eryarsoy

Yayınlayan : Guraba Yayınevi
Kısa Açıklama: Peygamberimiz Muhammed -sallallahu aleyhi ve sellem-'in kişisel ve ahlâkî özelliklerini içeren kısa ve özlü bir kitaptır. Yazar, her müslümanın, Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem-'den öğrenip almaya gayret etmesi gereken O'nun âdâbını,mütevâzilik,yumuşak huyluluk,cesurluk ve cömertlik gibi O'nun birtakım ahlâkını bu kitapta açıklamaktadır.

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Huzur Sokağı& Şule Yüksel Şenler gerçekten çok güzel bir kitap
efsane kitap.hiç okumadım ama tüm karakterleri sayabilirim.ergenliğe erip yeter anne diyene kadar her kış sobanın yanında o kitabı okudu annem bize.

son bitirdiğim;orhan pamuk-yeni hayat...

Z Çevrimdışı

zor sevda

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ben ne okuyordum sait alpsoy kuarn mucizeler buara kitap bulamıyorum evde bu vardı onu okuyim dedim

ansar al islam Çevrimdışı

ansar al islam

Üye
İslam-TR Üyesi
selamün aleyküm
kitabın adı:hurilerin aşıkları
yazarı:şehid abdullah azzam
konu:şehidlerin hayatlarını ve bu yola nasıl girdiklerini anlatıyorlar ne yaptıklarını anlatıyorlar

Üst Ana Sayfa Alt