Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şu An ve En Son Okuduğunuz Kitabın Adı Nedir ?

TUVEYLİB Çevrimdışı

TUVEYLİB

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
25306
HERKESE tavsiye ederim... çok güzel bir kitap...

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
En Son Okuduğum: Allah Erinin Kültür ve Ahlakı-2, Said Havva, Nida Yayınları.
Şu an okuduğum: Üç Zor Mesele Teknik-Medeniyet-Yabancılaşma, İsmet Özel, Tiyo Yayınları.

İş yoğunluğundan uzun zamandır kitap okuyamıyordum. Hamd olsun bir hafta önce tekrar başladım. Şunu öğrendim ki; günde bir sayfada olsa kitap okumak şart. Ne zaman okumaktan vazgeçsek bildiklerimizi unutmakla yüz yüze kalıyoruz. Bilgiyi nakşetmenin en güzel yolu amel etmektir, ikinci güzel yoluysa tekrarlamak ve sürekli okumaktır. İşte bu bilinçle aldığım kararla bundan sonra günde kitap okumaya illaki fırsat bulmaya çalışacağım. 1-5 veya 25-50 sayfa fark etmeksizin okuyacağım inşallah.

Muvahhîd! Çevrimdışı

Muvahhîd!

Ham düşünceleri, ancak akıl pişirir!
İslam-TR Üyesi
25746

Muvahhîd! Çevrimdışı

Muvahhîd!

Ham düşünceleri, ancak akıl pişirir!
İslam-TR Üyesi
25754

Hamza Andreas'ın Hakikat'in İzinde adlı kitabını bugün itibariyle bitirdim (elhamdullillah!) modern bir akaid kitabı olarak herkese tavsiye edebilirim kitap biraz ağır olmakla beraber azıcık da olsa bilim felsefesi altyapısı olanların zorlanacağını düşünmüyorum ayrıca bu hafta okuyacağım kitapları da paylaşmak istedim...

Angaralı Çevrimdışı

Angaralı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dedim ki size bana roman vermeyin. Sahurda başlayıp biraz önce bitirdiğim romanı sizlerle paylaşmak istedim. Paylaşmadan önce ağlamak istiyorum okusun ben ağlamam diyen de okusun. Okuyup ta ağlamayan olursa kalbini kontrol etsin.

RAİF CİLASUN
BEKLENEN SABAH....

Sena Haydali Çevrimdışı

Sena Haydali

اللهم إني أسألك حسن الخاتمة.
Frm. Yöneticisi
Ekli dosyayı görüntüle 25960

Bayram öncesi birkaç kitap aldım.. şimdi okuduğum kitap Zikir Ehline sorun adlı kitap..
Bu kitaplar yerine size tavsiye edilen akaid kitaplarını okumanızı tavsiye ederim.
Böylelikle akıl karmaşanızı giderirsiniz. Bi akaid kitabı okurken diğerine atlamamayı, manasını anlaya anlaya okumanızı tavsiye ederim.
İlim sabırla elde edilir, tezcanlılıkla hiçbir verim alamazsınız zannımca.

Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu kitaplar yerine size tavsiye edilen akaid kitaplarını okumanızı tavsiye ederim.
Böylelikle akıl karmaşanızı giderirsiniz. Bi akaid kitabı okurken diğerine atlamamayı, manasını anlaya anlaya okumanızı tavsiye ederim.
İlim sabırla elde edilir, tezcanlılıkla hiçbir verim alamazsınız zannımca.

Bayramdan sonra onlara da bakacağız ukthi InşaAllah.. sagolun tavsiyeniz için..

Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Her ay bir defa okunması gerek.
Okurken "e ben bunu zaten biliyorum" diyerek değil sanki ilk defa öğreniyormuş/okuyormuş gibi okumanızı tavsiye ederim.
Gerçekten güzel bir kitap, ben de okumuştum.
Fakat her ay bir defa okunması gerek demenizi anlayamadım.. nedenini öğrenebilir miyim ukhti?

Üst Ana Sayfa Alt