Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Suriye Icin Maddi Yardim Niyetiyle Hangi Kurulusa Bagis Yapmaliyim ?

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
kurbanınızı kesin o size vaciptir...sanki ben oradan kurban kesmek istemiyorum bağış yapmak istiyorum gibi anladım,eğer öyle ise hem kurban yükümlülüğünden kurtulmak için söz konusu vakıflardan birine bağışlayın,hem kurban yükümlüğünden kurtulun hemde orada toplanan kurbanlar inşaAllah suriye halkına gidecektir ..
akhi kurban bagisi yapmak icin sordum zaten ... neyse Nijerya'ya giden biri ile bagisimi gönderdim ... Ama normal zamanda da bagis yapacagim kuruluslar ariyorum ... bilgilendirdiginiz icin sagolun

@Tora Bora
akhi bunlar aciktan konusulcak seyler degil herhalde ...

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Silah lazım arkadaşlar silaahh anlayın biraz.. Sofraya oturmuş lokmasini ağzına atmak üzere olan adamin başına tonlarca bomba düşüyor kol ayrı bacak ayrı gövde ayrı O insanin silaha ihtiyacı var kufreder gibi verilen yemeğe değil!! Afganisfanda silah çok yemek yoktu diyorlar şamda ise yemek çok silah yok. Susuzluktan ölmek üzere olan birine bir avuç elmas pırlanta verseniz neye yarar ki..
siz ellerindeki silahların ne ile alındığını sanıyorsunuz bunların bağışla olduğunumu..hayır onların genelliği el altından destek sağlayan devletler tarafından veriliyor..hiç görmediniz sanırım o silahların çıkış merci bile belirsizdir acaba neden..? mercisi belli olanlar sadece elde edilen suriye rejim kuvvetlerinin silahlarıdır...zira onlar her şartta temin edebiliyorlar..

Tora Bora Çevrimdışı

Tora Bora

Üye
İslam-TR Üyesi
siz ellerindeki silahların ne ile alındığını sanıyorsunuz bunların bağışla olduğunumu..hayır onların genelliği el altından destek sağlayan devletler tarafından veriliyor..hiç görmediniz sanırım o silahların çıkış merci bile belirsizdir acaba neden..? mercisi belli olanlar sadece elde edilen suriye rejim kuvvetlerinin silahlarıdır...zira onlar her şartta temin edebiliyorlar..

Öylemi! Bilmiyordum! Öğrettiğin için sagol!.. Ordan farklı görünüyor anlaşılan..

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mücahidlerde bol tüfek vardırda diğer ağır silahlar olmayabilir yada az olabilir

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mermi , yakit , silah sıkıntısı yaşanıyormuş suriyede . Mermi yoklugundan geri cekilmeler dahi olduğu zamanlar oluyormuş. Isid bu sorunu aşmış görünüyor. Askeri strateji olarak isid planlamayi cok daha iyi goturuyor.Nusret ahrar vb gruplarda bu sıkıntılarin her an yasanabilecegini tahmin etmek zor değil.
Çok sıkıntılı bi konu.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mücahidlerde bol tüfek vardırda diğer ağır silahlar olmayabilir yada az olabilir
Tufek mermi yakit. Yol ustlerinde ,Pazarlarda satiliyormus. Duyunca garipsedim. Burda domates biber satiliyor tezgahta. Orda silah mermi yakit.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Herkesin nusra, ahrar, vs oldugunu hissediyoruz burdan bakinca. Ama savaşın icinde bu manzarayi duymak beni uzdu açıkçası

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
2 video izleyip genele malediyoruz. Bölge bölge durumlar farklilik gösterebilir. Son duyduklarimi yazdım yukarida. Bu sadece bir bolge icin de olabilir. Geneli de olabilir. Burdan anlamak imkansiz

Tora Bora Çevrimdışı

Tora Bora

Üye
İslam-TR Üyesi
Farkindayiz, ahmet ömer arkadaşlar ALLAH C C razı olsun. Işidi aslında bu konuda ayrı bir kategoride irdelemek lazım. Gerçekte videolarda görülen ganimetler hiçte öyle yaraya melhem olacak seviyede değil! Ayrıca birde kapasiteye göre çok çok az durumda.Ayrica bunun yanında haksızlıklarin yapilmasi (ısidin cephenin nakitlerini gasp mevzusu vs) ve diğer yorumumdada bahsettigim gibi dicka gibi ağır sayilabilecek savunma imkânlarının yetersizliği çok şeye etken oluyor.. Bu arada imla bilgimin olmaması yüzünden meydana gelen hatadanda Özür dilerim.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nerede bir iç savaş varsa orada devletler vardır,zira silah ticareti orada çok önemli meblağlar getiriyor..ısıd resmen suriyede petrol satarak silah sağlıyor,suriye rejimi keza öle, bakın görüyoruz pazarlarda bile mermiler silahlar satılıyor,hiçmi düşünmüyoruz yüzlerce silah mermi nasıl sağlanıyor batılı ülkeler bunlardan nemalanıyor..silah satan onlar,ölenler müslüman gelsin paralar ne güzel bir ticaret yolu..

Z Çevrimdışı

zaferislamindir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
http://www.helfen-in-not.info

bunlar pek iyi ve herzaman videolarla gösteriorlar nerde ney dagittiklarini.

malesef almayada banka hesaplari kapatildi müslüman olduklari icin ve artik türkiyede banka hesabi kullaniorlar.

paypalin varsa ordan gönderebilirsin

Üst Ana Sayfa Alt