Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriye'de iki günlük bilanço:113 ölü

MuhacirSelman Çevrimdışı

MuhacirSelman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
cenaz2.jpg

Suriye'nin çeşitli kentlerinde muhaliflere karşı düzenlenen operasyonlarda ölü sayısının 4'ü çocuk olmak üzere 113'e yükseldiği bildirildi.
Suriyeli muhalif yapılanmalardan sorumlu Genel Devrim Konseyi, operasyonlarında Baas güçlerinin açtığı ateşte, iki günden beri şiddet olaylarının devam ettiği Humus'ta 70, başkent kırsallarında 22, ülkenin kuzey kesimindeki İdlib'te 11, güneydeki Dera'da 7, Deyr Ez Zor, Kamışlı ve Halep'te birer olmak üzere toplam 113 kişinin hayatını kaybettiğini, yüzlerce kişinin de yaralandığını duyurdu.
Akşama doğru ordunun birçok kentte tekrar operasyonlar düzenlediğini, operasyonlarda çok sayıda kişinin tutuklandığını kaydeden konsey, muhalifleri yoğun olduğu kentlerde elektrik kesintisinin fazla olduğunu aktardı.
Öte yanda Suriye'nin resmi haber ajansı SANA, ülkenin muhtelif yerlerinde Baas güçlerine karşı düzenlenen silahlı saldırılarda 12 askerin öldüğünü duyurdu.

Pressmedya.com

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
akhi daha fazla olması lazım

cuma gününden beri 300 üstünde bütün haberlerde

bu kadar zulüm yapıyor kafir esad,diğer ülke liderleri terörist bile diyemiyor bu kafire

kaddafi gibi lağam çukurunda geberir necis kafir

MuhacirSelman Çevrimdışı

MuhacirSelman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bilmiyorum akhi ama 113 yazıyor

Akhi diğer ülkelerde terörist denmesi için müslüman olup kafire karşı savaşırsa denir..
yalandan konuşuyolar koltuk sevdası

Rabbim müslümanları kadınları çoluk çocuğu korusun Allah yardımcıları olsun : ( Sadece suriyede değil diğer ülkelerde bulunan müslüman kardeşlerimizin dertleriyle ne kdar dertleniyoruz acaba : ( Allah azze ve celle müslümanları korusun

K Çevrimdışı

Konul

Üye
İslam-TR Üyesi
bilmiyorum akhi ama 113 yazıyor

Akhi diğer ülkelerde terörist denmesi için müslüman olup kafire karşı savaşırsa denir..
yalandan konuşuyolar koltuk sevdası

Rabbim müslümanları kadınları çoluk çocuğu korusun Allah yardımcıları olsun : ( Sadece suriyede değil diğer ülkelerde bulunan müslüman kardeşlerimizin dertleriyle ne kdar dertleniyoruz acaba : ( Allah azze ve celle müslümanları korusun
Selam sizce Esad cokmu suclu? Belki bu da kafir ulkelerin bir pususudur. Ben Amerikanin onayi olan her bi sheye shubhe ederim. Amerika Esada suclu diyorsa demek o suclu diyil. Belki muhalefet Amerikaya hizmet ediyor. Aslinda benim kafam cox karishik, kime inanacagimi bilmiyorum

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selam sizce Esad cokmu suclu? Belki bu da kafir ulkelerin bir pususudur. Ben Amerikanin onayi olan her bi sheye shubhe ederim. Amerika Esada suclu diyorsa demek o suclu diyil. Belki muhalefet Amerikaya hizmet ediyor. Aslinda benim kafam cox karishik, kime inanacagimi bilmiyorum

subhenallah ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu?amerika lailaheillah dese yine şüphe edermisin?olaylara bakış açın bu kadar kıt mı?muhaliflerin abd bayrağı yakmaları sizce ne ifade ediyor?yoksa siz nasrallah köpeğinin dediklerine dayanarak mı bu çapsız sözleri söylüyorsunuz?öldürülen işkence edilen cinsel uzuvları kesilen çocuklar abd ajanı mı?

K Çevrimdışı

Konul

Üye
İslam-TR Üyesi
ben size soru sordum, ama boyle hakaret tipli cevap beklemiyordum. Ben Esaddan yana diyilim. Ama bence dunyada hic bir devlet bashkani ve o da Allahin var oldugu inancindadirsa boyle bir shey yapmaz. Belli ki burda da siyasi oyunlar donuyor. Ben bu konuda cok da bilgi sahibi diyilim. Ama inshaAllah muslumanlar galip gelir

MuhacirSelman Çevrimdışı

MuhacirSelman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Esada destek verenler hizbullah başta olmak üzere rusya ve çindir bu sadece bilinen.. Amerika sadece kendi çıkarları uğruna suçlu suçsuz diyor.. Alttaki Haberi inceleyin inşaallah..

388573_10150502705373420_728668912_n.jpg

K Çevrimdışı

Konul

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de bu yuzden diyorum ya. Amerika durduk yere muhalefete yardim etmez. Hem diger devletlerin mudahelesi olumleri ve dagintilari arttirir. Muslumanlarin durumunu daha da zora sokar. Allah yardimcilari olsun.

Üst Ana Sayfa Alt