Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Suriye'deki Olayların Aslı Nedir?

SalihBeratt Çevrimdışı

SalihBeratt

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hep onları anlayacağız hep onlar haklı biz en büyük kötüyüz!
Hep İslam'ı anlayacağız hep İslâm en haklı. İslâm dışındaki bütün düzenler en kötü.

Sokakta bir kadının açık gezmesi hayasızlık ve ahlaksızlık, insanları türk ve suriyeli diye ayırmak cahiliyyeden bir izdir. İnsanlar müslüman ve gayrimüslim olarak ayrılır. Ayrıca İslâm'da bir kadının 14 yaşında evlenmesi oldukça normal karşılanan hatta belki de sünnete daha çok yakın olanıdır. (Resûlullah (s.a.v)'in Aişe annemiz ile 6 yaşında evlenip 9 yaşında onunla zifafa girmesi)

Suriyeli'ler kızgın çünkü kuzeybatı suriye'de Esad ile düşman yönetim var. İsrail ile de düşmanlardır ama Esad ile doğrudan harp halindeler.

Onun dışında Suriyeli'lerin İslâm'a uymayan davranışları da onların kabahatlerindendir.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Sayın esed açıklamalarından sonra bu olayların olması garip. Ayrıca ekonomik olarak halkın zorlanması bu olayı bahane etti de diyebilirim. Mesele tecavüz olayından ziyade farklı bir duruma dönüştü gezi parkında olduğu gibi. Son zamanlarda araplara olan düşmanlık neticesinde ortaya çıkması beklenen bir durumdu. Çevremde onlarca avamdan kişiler bu durumu destekliyor. Kitlesel olarak Araplara karşı bir düşmanlık var. Kiraların ve ürünlerin pahalılaşması maalesef bunu etkiledi ve olan bu garibanlara oldu. Ekonomik sorunu seçimle atlatamadı halk bunu bu şekilde halletmeye çalışıyorlar. Ayrıca ülkenin demografik yapısında ciddi ilerleme kaydetmeleride çocuksuz Türkleri çıldırtıyor. Özdağgiller bunda çok etkili

Özdağ en basindan beri bu irkcligi besleyip durdu. Ara ara boyle olaylar da patlak verdi zaten.
Ama zamanla şöyle bir durumda olustu, ciddi gariban ve samimi olanlar hariç, suriyeli kime yardim eli uzatsak bir sure sonra mağdur da olabiliyorsun.
Bu yuzden basindan beri maddi manevi destek veren bazi kisiler de temkinli yaklasmaya basladi bi sure sonra.

En baba misafirperverler destek cikanlar yardimda bulunanlar bile
Niye boyle yapiyorlar hepsi mi boyle ya deyip isyan etmeye basladi cevremde.

Ki ben bile artik, bazi isyanlari hakli buluyorum.

Üst Ana Sayfa Alt