Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriye'den Türkiye'ye döndüm

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@ENSARİ Selefileri sevmiyor olabilirsin ama bir kere olsun yazdıklarında Selefileri olumlu,güzel birşey için kullan.Sorun şaka gibi.
yukarıdaki cümleden o manayı nasıl çıkardın ben çok şaşırdım ..sadece ben Hamas kardeşin o gazetede bulunması dolayısı ile mevcut gazete selefi akidesinemi mensup diye sadece meraktan sordum..ayrıca selef konusunda..

Hz. Peygamber s.a.v.'in “En hayirli nesil benim dönemimde yasayanlardir. Sonra onlari izleyenler, sonra onlarin ardindan gelenlerdir.” (1) seklindeki hadisinde “en hayirli nesiller” olduklari haber verilen ilk üç kusaga Selef denir.
Bu ilk üç kusak, sirasiyla Sahabe, Tabiun ve Tebe-i Tabiîn'dir . Bunlar imanda, ilimde ve amelde bütün müslümanlar için örnek nesillerdir.

selef kelimesi bunu hatırlatıyorsa size ve bana o halde sevmemek nasıl oluıyor..?

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
1237019_522115111206097_1820292866_n.jpg

Kardeşin tipe bakıyorum bizim gibi ama kendisi mursiyi haması savunuyor ilginç Allah ıslah etsin sana hidayet versin hamas..

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Nusret Cephesi Lazkiye Bölge Emiri Ebu Ömer ile yaptığım röportajı bugün Yeni Akit Gazetesi alarak okuyabilirsiniz.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşin tipe bakıyorum bizim gibi ama kendisi mursiyi haması savunuyor ilginç Allah ıslah etsin sana hidayet versin hamas..
haması ve müslüman kardeşleri savunmak ve sevmek ilginçmi oluyor?Aslında ilginç olan bence yazdıklarınızdır kardeşim.hamas veya müslüman kardeşlerin eleştirilecek yönleri olabilir ama bu sevilmemesi anlamına gelmez.

selametle

M Çevrimdışı

Muhaajir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kişi sevdiği ile beraberdir.

Hamas, mursi ve ihvanul müfsidini sevenler ve toz kondurmayanlara Allah SvT dan hidayet, aksi taktirde sevdikleri ile haşrolunmalarını dilerim.

Bakın akit gazetesinin bugün ki sayısında daha neler yazıyor. 16. Sayfada 'Demokrasi Dinle Nasıl Bağdaşacak' başlığı altında, Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Ahmet Çörekçi'nin şöyle dediği yazılıyor ve çok güzel bir tespitte bulunuyor: "Teokratik düzende her şey Allahın emirlerine göre yürütülür. Demokrasilerde ise yürütme erki hükümettir. Hükümetler Allahın yeryüzünde temsilcisi olmadığına göre demokrasi Dinle Nasıl Bağdaşacak?!!!!!!"

Bu gerçeği Çörekçi kavramış. Ihvanul Müşrikin, demokratik liberal ve seküler hamas hareketi anlamamış. Mısır'ın Kafir ve çakma Selefilerini de unutmamak lazım tabiki. Birde Amerika'nın Ortadoğu'daki üssü haline gelmiş Zındık ve Münafık Suudi Amerika hükümetini.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
haması ve müslüman kardeşleri savunmak ve sevmek ilginçmi oluyor?Aslında ilginç olan bence yazdıklarınızdır kardeşim.hamas veya müslüman kardeşlerin eleştirilecek yönleri olabilir ama bu sevilmemesi anlamına gelmez.

selametle

ihvani müslimin cemaatinde nasihata ve tebliğe muhtaç olan gönlünde islamın sevgisi güçlü olan kardeşler vardır elbette.Lakin bu cemaat izzeti demokraside aradığı için cemaat önderleri büyük bir yanlışa düşmüştür.Ülkeyi demokrasi ile yöneterek islamı zillete düşürmeye kalkışmakla her ne kadar cemaatin tamamına ait bir yanlış olmasa da önderlerinden beri olmak gerekir.Şayet bu cemaatin önderleri hayra çağıran bir topluluk olsalardı,arkalarındaki kalabalıkların bir kısmı kaybedilmiş olsa da,sevebileceğimiz müslümanlar ortaya çıkabilirdi.Bu nedenle cemaatin tamamına karşı içinde sevgiye layık müslümanlar olabileceği hüsnü zanı ile bir nefret geliştirilmemeli,onların doğru yolu bulmaları için dua etmeliyiz.Önderlerine de bu konuda demokrasiye bağlı kaldıkları sürece asla sevgi beslememeliyiz.

Üst Ana Sayfa Alt