Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Suriyeli Kardeşlerimizin Yürek Sızlatan Durumu

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriyeli Kardeşlerimizin Yürek Sızlatan Durumu
İstanbul Taksim'de çekildiği belirtilen ve sosyal medyada paylaşılan fotoğraf adeta yürekleri dağlıyor.

suriyeli-kardeslerimizin-yurek-sizlatan-durumu.jpg

Fotoğraftaki 9-10 taşlarındaki küçük kız Suriye'deki savaştan kaçıp Türkiye'ye gelen ve hayatta kalabilenlerden sadece biri.

Taksim Tarlabaşı'nda trafik sıkışınca bir anda özel halk otobüsünün arkasında yere diz çöktü. Üzerindeki ince hırkanın iki yanından tutup iyice özel halk otobüsünün ezgozuna yanaştı. İstanbul'da kış aylarının artık kendisini iyiden iyiye hissettirdiği günlerde egzozdan gelen sıcak havayla ısındı.

Egzoz dumanının sıcağıyla ısınmaya çalışan Suriyeli kız çocuğu otobüs hareket edince Tarlabaşı'nın sokaklarına geri döndü.

Sosyal medya paylaşılan fotoğraf görenlerin adeta yüreklerini dağladı.

Şimal Çevrimdışı

Şimal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
savaş en çok çocukları etkiliyor.bende kaç kere pazarda yerlere düşen sebzeleri toplamaya çalışan suriyeli çocukları gördüm.hatta bir keresinde zavallı kız önünde bir iki sebze kalan adamın tezgahına yanaştı.tam alacakken adam birşeyi fırlattı ve bağırdı çocuğa :( çocukta kaçtı ama sonra yine yerlere bakınmaya başladı.hala sebze arıyordu.sonra baktım meğerse annesi ve kardeşide varmış.onlarda yerlere bakınıyorlardı.....

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
o adam bagiracagina biraz sebze meyve verse ne olur:acpsnr: yani ben böyle bi olaya sahit olsam:mad::mad::mad:
basta adama söylen abi azda olsa niye vermiyon veya vermiyon nediye kiziyon, sen veya çocuklarin bu halde olsa ne yapardin,
baktim adam banada bagriyor hersimi ondan alirim, veya issiz bir yerde kistiririm:islik::hmmm:

Şimal Çevrimdışı

Şimal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ne yazikki benim elimden oyle seyler gelemeyecegi icin baktim kaldim.bazen ah erkek olsaydim diyorum... :-(

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
ne yazikki benim elimden oyle seyler gelemeyecegi icin baktim kaldim.bazen ah erkek olsaydim diyorum... :-(

Maddi imkanınız nasıldır bilmiyorum ama onlara destek olabilirdiniz üç beş kuruşta olsa veya onun toplamaya çalıştığı sebzeyi satın alıp verebilirdiniz..

Şimal Çevrimdışı

Şimal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Maddi imkanınız nasıldır bilmiyorum ama onlara destek olabilirdiniz üç beş kuruşta olsa veya onun toplamaya çalıştığı sebzeyi satın alıp verebilirdiniz..

dogru soyluyorsunuz ama yaptigim seyleri burada yazmak istemedim.yani elimden ne gelirse tabi :-( birde anca bir gunluk ihtiyaci ama sonra yine oyle yasamaya devam edecekler.benim elimden gelenle

Üst Ana Sayfa Alt