Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriyeli Sunni Şoförler Kurşuna Dizildi ( Kesinlikle Bakın )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

takva1

Guest
Not: Bu Haber Diyanet Haberler Diyanet Teşkilatının Haber Merkezi sitesinden alıntıdır.tamamen onda yayınlanan haberi paylaşıyorum size..

(Kardeşler haber çarpıtılarak anlatılmış herelde, haberin aslını anlatabilirsiniz..arabçası olan kardeş, video geçen konuşmaları çeviri yapabilirse makbule geçer.

Suriyeli şoförler kurşuna dizildi HD Sansürlü Görüntüler 3 kişinin kurşuna dizildiğini gösteren görüntüler Ortadoğu'daki şiddetin bir başka boyutunu gözler önüne serdi.

Görüntülerdeki silahlı kişilerin Irak ve Suriye'de faaliyet gösteren El-kaide terör örgütü askeri kanadı, Irak ve Şam İslam Devleti adı altında birleşen gruptan oldukları iddia ediliyor.. Silahlı kişiler Irak'ın batısında yer alan Ramadi kentinde tam teçhizatlı konvoy oluşturarak bölgeden geçen Irak- Suriye uluslararası yolda kontrol noktası kuruyor. Yoldan geçen Suriye plakalı 3 TIR'ı durduran grup kimlik kontrolü yapıyor. Şoförlere dini içerikli sorular soruluyor. Şoförler bir yandan bildikleri kadarıyla dini cevaplar veriyor bir yandan da ekmek parası için geldiklerini söylüyorlar.

dinihaberler-sunni-katliami.jpg

Bir süre sonra da 3 şoför kurşuna diziliyor. Silahlı kişiler Esad ve Maliki aleyhine slogan atıyor ve"Maliki'nin askeri komutanları görün, hani diyordunuz Bağdat-Şam-Amman uluslararası yolun güvenliğini sağladık. İşte alın size, uluslararası yolun kimin elinde olduğunun ispatı, işte bu yol İslam devleti mücahitlerinin elindedir" diyor.

dinihaberler-sunni-katliami1.jpg

dinihaberler-sunni-katliami.jpg

dinihaberler-sunni-katliami1.jpg

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla 3 nusayri köpeği kargo taşıyor kafirlere veyahut taşımıyor para için şöforluk yapıyor.Ben baktığımda direk ilk gözüme bir kimlik çarptı ve alevi olduğu 100metreden belli tiplere hatta esir şebbiha köpeklerine benziyorlar.Ayrıca kimliğe bakınca tartus yazıyor ve alevilerin çok olduğu bir yer ve isminde ali olması ve al asaad köyü Allahu alem öyle bir yer var ki kimlikte geçiyor oda esadı anımsatıyor.Ve zahiri olarak sorulan sorulara istenen cevapların verilememesi ve mucahidlerin olayı anlamaları Allahu alem bunları ele vermiş olmalı ki bunlar cehenneme yollanmış. Allahu alem ve bence bu video kesilmiş ekleyen kişi tarafından çünkü sorgudan direk hızlıca infaz bölümüne geçiyor oda ayrı bir şüphe uyandırdı.Ki şöylede olabilir dediğin gibi kardeş kötü niyetlede kullanılabilir bu video.Ayrıca dikkatli izledim suçluluk psikoljisiyle çok aşırı bir korkuyla soruları cevaplıyor adamlar vallahi ben gönlüm tatmin edici oldu tabi gerçeğini Allah bilir

T Çevrimdışı

takva1

Guest
nusayrilik inacına bağlı oldugu halde,peki bu köpekler sünni olduklarını neden söylüyolar. birde sorulan dini içerilikli sorulara şüpheli olarak kelimeli şehadet getirmeleri dikkat çekici..

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bunlar ne mücahid nede kahraman bunlar ümmetin yüzkarası adamlar bu yaptıkları ne Kur'an'a nede Sünnete uyuyor. Başarısızlıkları ve belaları Allah'a boşuna vermiyor bizlere. Tır şoförlerini yani işçileri 5 dakikada tekfir edip infaz ettiler. Heyhat ki bu forumdaki bazı ahmaklar bu sapıtmış manyakların eylemini/infazını destekliyor. Ee nede olsa adamlar zanna dayalı tekfir yaptılar baksanıza, doğum yeri, isim benzerliği ve tiplerinin nusayrilere benzemesi. Bu salakları destekleyende salaktır. Sizinde yanınıza böyle silahlı tekfirci köpekler gelse rabbin kim dese bakalım nasıl diliniz tutulur ve yanlış cvp verirsiniz. Oturduğun emniyetli evinden KONUŞMAK KOLAY!!

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kelimeyi şahadetsiz müslüman mı olurmuş? Şehadeti getiremeyen kafirin ta kendisi değil de nedir? O tırların içinde ne olduğunu neden göstermiyorlar? Nereden bileceksin onun içinde mucahidleri tehlikeye atan şeyler yok?

Oturduğunuz yerden ben müslümanım diyorsunuz. Allah yakında inananlarla münafıkları ayıracaktır. İşte o günün dehşetinden Allah'a sığınırız.

- - - Updated - - -

Ha bu arada bu video da suriye'ye girecek olan türkiye'nin haklılığını ıspatlamak için malzeme... Bakın biz kurtarmaya gidiyoruz diyorlar...

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
nusayrilik inacına bağlı oldugu halde,peki bu köpekler sünni olduklarını neden söylüyolar. birde sorulan dini içerilikli sorulara şüpheli olarak kelimeli şehadet getirmeleri dikkat çekici..

akhi sen nediyorsun ben bitane videoda izledim esir şebbihaları,mucahidler tekbir getiriyor kafir nusayri şebbihaları yakadıkları için baktım içlerinden bir kısmıda aynı öyle tekbir getiriyor. :))

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kelimeyi şahadetsiz müslüman mı olurmuş? Şehadeti getiremeyen kafirin ta kendisi değil de nedir? O tırların içinde ne olduğunu neden göstermiyorlar? Nereden bileceksin onun içinde mucahidleri tehlikeye atan şeyler yok?

Oturduğunuz yerden ben müslümanım diyorsunuz. Allah yakında inananlarla münafıkları ayıracaktır. İşte o günün dehşetinden Allah'a sığınırız.

- - - Updated - - -

Ha bu arada bu video da suriye'ye girecek olan türkiye'nin haklılığını ıspatlamak için malzeme... Bakın biz kurtarmaya gidiyoruz diyorlar...

Komiksin hemde rezil olacak şekilde palyaço gibi.

Adamlara (araçları kontrol etmeden) söyledikleri son söz: siz müşriksiniz, cezanız ölümdür kalkın ayağa!! Videoyu tekrar izle veya anlayana izlet.

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bunlar ne mücahid nede kahraman bunlar ümmetin yüzkarası adamlar bu yaptıkları ne Kur'an'a nede Sünnete uyuyor. Başarısızlıkları ve belaları Allah'a boşuna vermiyor bizlere. Tır şoförlerini yani işçileri 5 dakikada tekfir edip infaz ettiler. Heyhat ki bu forumdaki bazı ahmaklar bu sapıtmış manyakların eylemini/infazını destekliyor. Ee nede olsa adamlar zanna dayalı tekfir yaptılar baksanıza, doğum yeri, isim benzerliği ve tiplerinin nusayrilere benzemesi. Bu salakları destekleyende salaktır. Sizinde yanınıza böyle silahlı tekfirci köpekler gelse rabbin kim dese bakalım nasıl diliniz tutulur ve yanlış cvp verirsiniz. Oturduğun emniyetli evinden KONUŞMAK KOLAY!!

Ben mucahidler senin söylediğin gibi kolay adam harcayacağına inanmıyorum.Onlara hüsni zan beslerim her zaman inşaAllah ki bunlar nusayri esad yanlısı kafirlerdir ki zahiren öyle gözüküyor dorusunu Allah bilir.Bizler senin gibi saldırırcasına muslumanlara yüzkarası adamlar,yok sapıtmış manyaklar,yok silahli tekfirci köpekler diyenlerin ne mal olduğunuda biliyoruz.BU NE KİNDİR MUSLUMANLARA NE HAYVANCA SALDIRIŞTIR.NERDEN ÖĞRENDİN SEN BU AHLAKI ÖNCE AHLAKINI DÜZELT..

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Video'nun kesilmediğini bana nasıl ıspatlayacaksın?

Updated:

Gönlün kafirden yana... @Mukim oncaları suçsuz bacıları, bebekleri öldürürken neredeydin de şimdi gelmişsin erkekçe erkekleri öldürenleri kınıyorsun?

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Savaş ortamlarından bihaber olan ahmaklar konuşacaktır ağızımı bozmayacağım salakları destekleyen salaktan ne beklenir? Mücahid adı altında mücadele eden müşrikleri, azgın köpekleri tanıyamıyorsan ben neyapiyim?

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah ve resulüne olan imanım olmasaydı sana okkalı küfürler savururdum ama Allah beni bundan nehyediyor.

Onların kutsal saydıklarına küfretmeyin ki onlarda yanlışlıkla Allah'a küfretmesinler.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Video'nun kesilmediğini bana nasıl ıspatlayacaksın?

Updated:

Gönlün kafirden yana... @Mukim oncaları suçsuz bacıları, bebekleri öldürürken neredeydin de şimdi gelmişsin erkekçe erkekleri öldürenleri kınıyorsun?

BIRAK BU LAFLARI, SIKIŞTIĞINIZDA VEYA CÜRÜMLERİNİZİ ÖRTBAS ETMEK İSTEDİĞİNİZ ZAMAN HEP BU ÖRNEKLERİ GETİRİRSİNİZ. AZ DEĞİLSİNİZ SİZ HA.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah ve resulüne olan imanım olmasaydı sana okkalı küfürler savururdum ama Allah beni bundan nehyediyor.

Onların kutsal saydıklarına küfretmeyin ki onlarda yanlışlıkla Allah'a küfretmesinler.

Yüreğin varsa bunu yüzüme karşı söylersin ey Yamuk kafalı insan. Ben bütün mücahidleri kastetmedim. Senin gibide 1 yıldan beri cihadı takib etmiyorum. Sen müşriği ve azgın köpeği tanıyamiyorsan ben ne neyapiyim. Orda burda ağıt dökmekten başka bir halta yaramazsın zaten.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yüreğin varsa bunu yüzüme karşı söylersin ey Yamuk kafalı insan. Ben bütün mücahidleri kastetmedim. Senin gibide 1 yıldan beri cihadı takib etmiyorum. Sen müşriği ve azgın köpeği tanıyamiyorsan ben ne neyapiyim. Orda burda ağıt dökmekten başka bir halta yaramazsın zaten.

Abdullah ibni seleme onca yıl cihadı takip etti de ne oldu?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
boşa tartışıyorsunuz.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ne saçmalıyor bu benden önce yazmış olan kefere?

Kardesim, sakin ol, bunu istemeden, sinirinden ve mucahidlere olan sevginden dolayi yaptigini umuyorum, ancak müslüman birine bu sekilde hitap etmeni hicbir durumun kurtarmaz.

Kardesden helallik alman gerek, 3 gün süreyle yazma yasagi veriyorum,umarim bu süre zarfinda heyacana kapilarak bir müslümana kefere diyecek kadar aklini yitirmezsin.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaslar, mesele hakkinda tam bilgi sahibi olup, yönetim tarafindan aciklama yapana kadar bu konuyu kapatiyorum, bu meselenin asli astari arastirildikdan sonra tekrar gündeme getirilecektir. Saf görüntülere bakarak elestiri yapan kardesleri tekfir edenleri Rabbim islah etsin.

Insanoglu cok acelecidir... (malesef)

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Modlar ; Bu pislik neden banlanmamış ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt