Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Suruç'ta Bombalı Saldırı

S Çevrimdışı

seyfuAllah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
herkesi bu yaşanan olaylar hakkında güzel sözler söylemeye davet ediyorum. r sav rivayette bizlere söyleyecek iyi sözün yoksa, sukunetle durmayı tüm mütminlere emretti. yaşanan olayda bulunan insanların imanı, inançı, yapılan harekete bakarsak akla bu rivayet gelmektedir R sav "Irkçılığa çağıran bizden değildir, ırkçılık için savaşan bizden değildir, ırkçılık üzere ölen bizden değildir." ölenler insan oldukları için sayğı duymamız gerekir.

R sav bedirde islama karşı savaşıp ölen muşriklere kuyunun başında durdu ve şöyle buyurdu: " Rabbinizin size vâdettiğini gerçek buldunuz mu? Andolsun ki biz, Rabbimizin bize vadettiğini gerçek bulduk. Sonra şöyle buyurdu: Şüphesiz ki onlar, şu an benim ne söylediğimi işitmektedirler." (Buhâri, muslim)

peygamber efendimiz başka bir rivayette" Kays b. Sa'd ile Sehl b. Huneyf, Kadisiyye'de bulunurlarken yanlarından bir cenaze geçti. Bunlar ayağa kalktılar. Kendilerine; bu cenaze, bu yer halkından (yani zımmilerden) dir, denildiğinde Kays ile Sehl de: Resulüllah'ın (asv) yanından bir cenaze geçmişti. Allah Resulü, ayağa kalktı. Bunun bir Yahudi cenazesi olduğu kendisine bildirildiğinde: "Bu da bir insan değil mi?" buyurdu.(Müslim, Cenaiz, 78,Hadis no: 1596)

Rabbim tüm müslüman ümmetimizin kalplerini birleştirsin ve bizleri birbirimize düşman yapmasın amin

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
herkesi bu yaşanan olaylar hakkında güzel sözler söylemeye davet ediyorum. r sav rivayette bizlere söyleyecek iyi sözün yoksa, sukunetle durmayı tüm mütminlere emretti. yaşanan olayda bulunan insanların imanı, inançı, yapılan harekete bakarsak akla bu rivayet gelmektedir R sav "Irkçılığa çağıran bizden değildir, ırkçılık için savaşan bizden değildir, ırkçılık üzere ölen bizden değildir." ölenler insan oldukları için sayğı duymamız gerekir.

R sav bedirde islama karşı savaşıp ölen muşriklere kuyunun başında durdu ve şöyle buyurdu: " Rabbinizin size vâdettiğini gerçek buldunuz mu? Andolsun ki biz, Rabbimizin bize vadettiğini gerçek bulduk. Sonra şöyle buyurdu: Şüphesiz ki onlar, şu an benim ne söylediğimi işitmektedirler." (Buhâri, muslim)

peygamber efendimiz başka bir rivayette" Kays b. Sa'd ile Sehl b. Huneyf, Kadisiyye'de bulunurlarken yanlarından bir cenaze geçti. Bunlar ayağa kalktılar. Kendilerine; bu cenaze, bu yer halkından (yani zımmilerden) dir, denildiğinde Kays ile Sehl de: Resulüllah'ın (asv) yanından bir cenaze geçmişti. Allah Resulü, ayağa kalktı. Bunun bir Yahudi cenazesi olduğu kendisine bildirildiğinde: "Bu da bir insan değil mi?" buyurdu.(Müslim, Cenaiz, 78,Hadis no: 1596)

Rabbim tüm müslüman ümmetimizin kalplerini birleştirsin ve bizleri birbirimize düşman yapmasın amin

sözlerinden bana pay var ise üzerime alınmam
zira ben trabzonluyum eşim kürt
yahudi cenazesi ile alakalı hadis için ise islama savaş açmayanlara düşmanlığım sadece küfürlerinedir. canlarına ve mallarına kastımız yok
fakat suruç'a özellikle istanbuldan gidenlere bakarsanız okmeydanı ve gazi mahallesinin dhkp-c üyesi kahbelerinden başkaları değildir.
bu örgütün faliyetleride saymakla bitmez. çocuk yaşta ekmek almaya giderken katledildi denen forum kuralları gereği ünvanını zikredemediğim belkin elvan lise önlerinde ben dhkp-c'liyim diyerek dillendirmenin bile insanı dininden edeceği küfürler ederek çocukları haraca bağlayan aşağılık bir köpekti. düşününki 14 yaşında bu itler bunu yapıyorsa ileriki yaşta olanların esnafı haraca bağlamaktan sokak başlarını tutup araç yakmalara kadar yapmadıkları pislik yok. okmeydanı piyalepaşa mahallesine polisler giremezken derdi olan dhkp-c'nin evlerine şikayete gidecek kadar işi ileriye götürüyorlar. düşününki bir kavgaya karıştınızda sizi bunlara şikayet etdiler. iki tane it gelir size 10.000 tl ceza kestik der. ya öleceksin yada öldüreceksin. şimdi bu şeref mahrumu koministler ile hadisdeki yahudi cenazesinin ne ilgisi varki?
ayrıca suruçta ölenlerden birinin cenazesini önümüzden geçtide ayağa kalkmadıkmı?
keşke bunların binlercesini taputlara doldurup önümüzden geçirselerde benide ayakta beklemeye mahkum etseler. vallahi saatlerce ayakta beklemekden mutlu bile olurum

Ebu Hamza el-Amédi Çevrimdışı

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sözlerinden bana pay var ise üzerime alınmam
zira ben trabzonluyum eşim kürt
yahudi cenazesi ile alakalı hadis için ise islama savaş açmayanlara düşmanlığım sadece küfürlerinedir. canlarına ve mallarına kastımız yok
fakat suruç'a özellikle istanbuldan gidenlere bakarsanız okmeydanı ve gazi mahallesinin dhkp-c üyesi kahbelerinden başkaları değildir.
bu örgütün faliyetleride saymakla bitmez. çocuk yaşta ekmek almaya giderken katledildi denen forum kuralları gereği ünvanını zikredemediğim belkin elvan lise önlerinde ben dhkp-c'liyim diyerek dillendirmenin bile insanı dininden edeceği küfürler ederek çocukları haraca bağlayan aşağılık bir köpekti. düşününki 14 yaşında bu itler bunu yapıyorsa ileriki yaşta olanların esnafı haraca bağlamaktan sokak başlarını tutup araç yakmalara kadar yapmadıkları pislik yok. okmeydanı piyalepaşa mahallesine polisler giremezken derdi olan dhkp-c'nin evlerine şikayete gidecek kadar işi ileriye götürüyorlar. düşününki bir kavgaya karıştınızda sizi bunlara şikayet etdiler. iki tane it gelir size 10.000 tl ceza kestik der. ya öleceksin yada öldüreceksin. şimdi bu şeref mahrumu koministler ile hadisdeki yahudi cenazesinin ne ilgisi varki?
ayrıca suruçta ölenlerden birinin cenazesini önümüzden geçtide ayağa kalkmadıkmı?
keşke bunların binlercesini taputlara doldurup önümüzden geçirselerde benide ayakta beklemeye mahkum etseler. vallahi saatlerce ayakta beklemekden mutlu bile olurum
Akhi şeker gibi konuşmuşun maşaAllah..

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
seyh_abdurrahman_alagoz_2.jpg

bombacının kimliğini bulmuşlar. okadar parçalanan insanlar oldu yine de kimliğe bişey olmamış.

ben bu patlamayı yapanların ışid olduğuna inanmıyorum.

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bombacı Şeyh Abdurrahman mı?
21 Temmuz 2015 14:13
bfb848fb47a3e0ba_480x270.jpg

Anne Semüre Alagöz, sosyal medyada paylaşılan kimlik bilgilerini doğruladı.
MUSTAFA GÜRLEK / Meydan Gazetesi -Şanlıurfa Suruç’ta 31 kişinin hayatını kaybettiği olayda canlı bombanın Şeyh Abdurrahman Alagöz isimli 20 yaşında bir genç olduğu iddia ediliyor. Sosyal medyada kimliği paylaşılan ve patlamanın olduğu yerde parçalanmış ceset üzerinde bulunan Abdurrahman Alagöz’e ait kimlik üzerinden Alagöz’ün ailesine ulaştık. Anne Semüre Alagöz, sosyal medyada paylaşılan kimlik bilgilerini doğruladı.

Abdurrahman Alagöz ile en son Ramazan ayından önce telefonla görüştüğünü söyleyen Semüre Alagöz, bugün polislerinde gelerek çocuklarını sorduğunu söyledi. Anne Alagöz, çocukları Abdurrahman ve Yunus Alagöz’ün 6 ay önce yurtdışına gittiği anlattı.

POLİS SORMUŞ!

Adıyaman’da yaşayan Semüre Alagöz, eve gelen polislerin çocuklarının kayıp olup olmadığını ve neden babalarını aramadığını sorduklarını aktardı. Sosyal medyada kimliği dolaşan Abdurrahman Alagöz ile ilgili sorduğumuz sorulara anne Alagöz şu şekilde cevap verdi;

“Oğlum Abdurrahman, Adıyaman’da boyacılık yapıyordu. Abisi Yunus ile birlikte çalışıyordu ve evi ikisi geçindiriyordu. Yurtdışına ilk önce Abdurrahman gitti. Sonra abisi Yunus. 6 aydır yurt dışınlar, fakat ne iş yaptıklarını bilmiyorum hiç söylemediler. Sadece iyi olduklarını merak etmememizi söylediler. Abdurrahman ile en son Ramazan ayından önce görüştük. Şuan nerede bilmiyorum. Yurt dışında nereye gittiğini inanın bilmiyorum. Hiçbir şey demediler. Sadece yakın bir zamanda döneceklerini söylediler. IŞİD’e katılıp katılmadığı veya Cihat için Suriye gidip gitmediklerini de bilmiyorum. Benim çocuklarım çok iyi insanlardır. Komşularıma sorun kimseye zarar vermez benim çocuklarım” şeklinde konuştu. Telefonla ulaştığımız anne Alagöz’ün oğlu Abdurrahman Alagöz’ün akıbeti ile ilgili bilgisinin olmadığını öğrendik.

buda başka haber

1106173_620x410.jpg

• bottomFixedCommentBtn.png
  • bottomFixedFontSizeBtn.png
Gündem
Dün gece evlerini terk ettiler...
22 Temmuz 2015 Çarşamba, 14:58:54Güncelleme: 15:16:55
Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde, 32 kişinin öldüğü saldırıyı düzenlediği öne sürülen Adıyamanlı 'canlı bomba' 20 yaşındaki Şeyh Abdurrahman Alagöz'ün kamyon şoförü babası Zeynel Abidin Alagöz, "Ölenlere çok üzülüyorum. Oğlum karıncayı bile incitmezdi. Kimler tarafından kandırıldı hala çözmüş değilim. 3 ay önce 2 oğlum için polise kayıp başvurusunda bulunmuştum" dedi

Baba Alagöz, bombacının kimliğinin kesinlik kazanması için kendilerinden DNA örneği alındığını söyledi.

Suruç'ta 32 kişinin öldüğü 104 kişinin yaralandığı bombalı saldırının ardından olay yerinde Adıyaman nüfusuna kayıtlı Şeyh Abdurrahman Alagöz'e ait kimlik bulundu. Güvenlik güçlerince araştırılan kimliğin sahibinin, 6 aydır 25 yaşındaki ağabeyi Yunus Emre ile birlikte kayıp olduğunu belirledi. Yapılan araştırmada Alagöz kardeşlerin, IŞİD sempatizanı oldukları ve bu örgüte katıldıkları bilgisine ulaşıldı.

ÜNİVERSİTEYİ BIRAKIP, IŞİD'E KATILMIŞ
Güvenlik güçlerinin mercek altına aldığı Alagöz'ün adının ortaya çıkmasının ardından olayın şokunu yaşayan ailesi, hem canlı bomba olduğu söylenen Şeyh Abdurrahman hem de ağabeyi Yunus Emre'nin 6 aydır kayıp olduğunu açıkladı.

Mara Mahallesi'nde oturan ve 3 yıl önce Bahçecik Mahallesi'ndeki TOKİ konutlarına taşınan Alagöz ailesi fertleri, çocuklarının isminin ortaya çıkmasının ardından evden ayrıldı.

Şeyh Abdurrahman Alagöz'ün ise Adıyaman Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi iken kaydını dondurduğu da belirlendi. Yakınları çocuklarının nerede olduğunu bilmediklerini söylerken, bazı kişiler ise Alagöz kardeşlerin IŞİD'e katıldığını ifade etti.

ANNE BABA ANLAŞMALI BOŞANMIŞ
Boşandığı belirtilen Adıyamanlı gencin annesi S. ve babası Zeynal Abidin'in ise yapılan araştırmada anlaşmalı olarak boşandığı belirtildi. 2003 yılında aslen Şanlıurfa Siverekli olan anne S. Alagöz'ün ölen babasının maaşını almak için eşi Zeynel Abidin'den boşandığı öğrenildi.

Özel bir firmada TIR şoförlüğü yapan baba Zeynal Abidin Alagöz'ün ise sık sık yurtdışı seferlerine çıktığı belirtildi.

KENDİ HALİNDE AİLE
Bahçecik Mahallesi'ndeki TOKİ konutlarında 3 yıldır oturan 4 çocuklu Alagöz ailesi ni koşmuları 'kendi halinde bir aile' olarak anlattı. Ailenin muhafazakar bir yapıya sahip olduğunu, 'canlı bomba' olduğu öne sürülen Şeyh Abdurrahman, IŞİD'e katıldığı öne sürülen kayıp ağabeyi Yunus Emre ile kentte bakkallık yapan 23 yaşındaki Yusuf ve en küçük kardeş 16 yaşındaki E.'yi sessiz sakin olarak tanımlayan komşuları, Alagöz kardeşlerin tamamının Kur'an-ı Kerim okuduğunu ve dindar olduklarını vurguladı. Mahalle sakinleri Şeyh Abdurrahman ve ağabeyi Yunus Emre'nin kendileriyle çok fazla iletişim kurmadığını, ancak herhangi bir olumsuzluklarına da şahit olmadıklarını ifade etti.

AİLENİN BAKKALI, DİYARBAKIR BOMBACISININ EVİNİN YAKININDA
IŞİD'e katıldığı söylenen Yunus Emre ile 'canlı bomba' eylemini gerçekleştirdiği belirtilen Şeyh Abdurrahman Alagöz'ün kardeşi olan Yusuf Alagöz'ün ise 4-5 ay önce Turgut Reis Mahallesi'nde bakkal dükkanı açtığı öğrenildi.

Yusuf Alagöz'ün açtığı bakkal dükkanının, Diyarbakır'daki HDP mitingine bombalı saldırıyı yapan IŞİD mensubu Orhan Gönder'in ailesinin yaşadığı eve 200-300 metre mesafede olduğu kaydedildi.

ANNE VE BABADAN DNA ÖRNEĞİ ALINDI
Şeyh Abdurrahman Alagöz adının ortaya çıkmasının ardından dün akşam saatlerinde Alagöz ailesinin evine gelen polislerin, anne S. ile baba Zeynal Abidin'den DNA için kan ve doku örneği aldığı öğrenildi.

Polislerin anne ve babadan aldığı DNA örneklerini, Suruç'daki patlamada parçalanan teröriste ait cesetle karşılaştırılması için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderdiği bildirildi.

AİLE EVİ TERK ETTİ
Gözlerin çevrildiği Alagöz ailesi fertleri ise polislerin DNA örneği almasının ardından Bahçecik Mahallesi'ndeki evlerini gece terk etti. Komşuları dün gece Alagöz ailesi fertlerinin yanlarına aldığı çantalar ile evden ayrıldığını ve kendilerine yanıt vermediğini söylerken; bazı kişiler ise olası tepkilerden çekindikleri için kentteki akrabalarının yanına gittiğini ileri sürdü.

Zeynal Abidin Alagöz ile oğlu Yusuf Alagöz, Turgut Reis Mahallesi'ndeki bakkalda birlikte çalışmaya devam etti. Baba ile oğlunun bakkalda gelişmeleri takip ediyor.

BABA: OĞLUM KARINCAYI İNCİTMEZDİ
Kameralara konuşmayan baba Zeynal Abidin Alagöz, oğlunun 'canlı bomba' olarak 32 kişinin öldüğü saldırıyı yapan kişi olduğu söylenince şoke olduğunu ifade etti. Patlamada yaşamını yitirenlere çok üzüldüğünü belirten Zeynel Abidin Alagöz, şunları söyledi:

"Ölenlerde ana, baba evladı, onlara da üzülüyorum. Ama benim oğlumun bunu yaptığı iddiasının net olup olmadığını da bilemiyorum. Emniyetten geldiler bizden DNA testi için örnek aldılar. DNA testi dün alındı ve bugün belli olacağı söylendi. Adıyaman için üzücü bir olay, bu tür olayların Adıyaman'dan çıkması daha üzücü. Daha önceden Diyarbakır'daki o bombacının Adıyamanlı olması bizleri çok üzmüştü. Biz vatanımızı, bayrağımızı seven insanlarız. Vatan bizim için bir bütündür. 6 aydır çocuklarımdan haber alamıyorum. Oğullarımın Diyarbakır bombacı ile hiçbir alakası yok. 6 aydır çocuklarımın yüzlerini göremiyorum ve 3 ay önce polise kayıp müracaatında bulundum. Bu olay bizim için şok oldu ve şu anda hep yastayız. Benim oğlum gencecikti, karıncayı bile incitmezdi. Nasıl oldu, kimler tarafından kandırıldı hala çözmüş değiliz. Emniyet dün geldi onlarla görüştük ve aynı şeyleri söyledim. Ben oğlumun böyle bir şey yapacağına inanmıyorum. Biz aile olarak bugüne kadar kimseyi incitmiş değiliz. Adıyaman'da yaşayan, ekmeğimiz için mücadele eden aileyiz. Adıyaman'da bu zamana kadar kimseye zararımız dokunmadı."

DHA

iki farklı haber birisinde babası üniversiteden kaçtı diyor. diğerinde annesi boyacıydı diyor.

E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ölenler her kim olursa olsun zahiren sivil hüviyetine haizse bu saldırıyı İslam adına sahiplenmeyi doğru bulmuyorum. İslamı ve Müslümanları tüm alemin gözünde daha fazla zann altında bırakmak için kafirlere böylesi kozlar vermek hiç hikmetli değil. Zaten IŞİD adlı örgütün ne İslamın izzetiyle ne de Müslümanların maslahatıyla uzak yakın alakası yok malum (eylemi onlar yapmamış da olabilir). Ama Müslümanları topyekün lince tabi tutmak için can atanlara çok iyi yarıyor bu tarz eylemler. Ve gerçekten sıradan vatandaşın gözünde çok büyük yanılgılara, çarpık fikirlere yol açıp sağlıklı bir tebliğin önünde de set oluyor uzun vadede.

ESP (Ezilenlerin Sosyalist Partisi) adlı yapı esasen hiç de öyle barış, çiçek, böcek pıtırcığı savuran sivil bir yapı olmasa da an itibarıyla ve bulundukları pozisyon gereği maalesef siviller. Oysa bu yapı da diğer marjinal sol örgütler gibi sınırın diğer tarafında silahını kuşanmış ve PYD/YPG kamplarında bilfiil silahlı eğitim alıp çatışmalara katılmış haldedir. Sınırın diğer tarafında ölseler belki de birilerinin cadı kazanı kaynamayacaktı.

Suriye'de her gün onlarca müslümanın öldürüldüğü gerçeği dururken kimsenin bu saldırıda öldürülen sivil militanlara ah vah etmesi gerektiğini elbette kastetmiyorum. Usulen bu tarz eylemlere mesafeli durmak gerektiğini ve söylemlerimizi de bu temkin ekseninde makul bir üslupla dile getirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Nihayetinde 30 küsür sivil insan hiç de İslamın ve Müslümanların hayrına olmayan ve bizim benimseyemeyeceğimiz bir tarzda öldürüldü.

Bu insanlar temsil ettikleri ideolojileri, aktif yaşamlarını oluşturdukları faaliyetleri dikkate alındığında ve söz konusu Suriye gibi beldelerde katledilen Müslümanlar olunca sergiledikleri sadist ruhlu işbirlikçilikleri, bariz küfürleri de ortadayken; birilerinin kendi hesabına yaptığı bir saldırıda can vermeleri bizi esasen enterese etmiyor. Yani istesek de içimizden bu insanlar için üzülmek zaten gelmez. Ama bu eylem tarzını sanki bize aitmiş gibi sevinçle karşılamak da bize ait bir tavır olamaz. Bu eylemi de eylem tarzını da benimsememekle beraber, öldürülen otuz kişi için nasıl ki onlar Suriyede her gün katledilen Müslümanlara üzülmüyorsa bizim de onlara üzülmemiz mümkün değil. Umarım biraz olsun başlarını önlerine alıp ikiyüzlü tutumlarını sorgulamalarına vesile olur. Aksi taktirde Allah'ın çeşitli vesilelerle azgın güruhları cezalandırması ibretlik hadise olarak yeter.
kim öldürmüş olursa olsun oradaki insanlar sivildi, öldürülmemeleri gerekirdi. peki ölen insanların ardından dalga geçmeyi size kim öğretti? Allah rasülü ve sahabeleri mi öğretti?!!(Onlar bu fiillerden uzaktır)
Bu şahısların ekseriyeti "Marksizm" denilen din karşıtı ideolojiye mensup insanlar değiller mi? İslam dahil bütün dinleri yok etmek istemiyorlar mı? Bu İslam'a savaş açmak değil midir? Bu halde "sivil" oldukları nereden çıkmıştır? Kaldı ki İslam'da sivil yoktur. Muharip olanlar ve muharip olmayanlar vardır. Bu şahıslar Ayn el Arab'a(Kobani'ye) yalnızca çocuklara yardım etmek için mi gidiyorlardı? Sanmam. IŞİD'e olan kinimiz, bizi onlara haksızlık yapmaya itmemeli. Amacım marksist öğretiyi tartışmak değil, kimsenin bilgisini ölçmek de değil zaten böyle bir şey haddim de olamaz ancak üniversitede okuduğum bölüm icabı komünizmin nasıl lanet bir fikriyat olduğunu çok iyi biliyorum. Bizzat kendi kaynaklarını araştırdım. Bu açıdan komünist olan herkes İslam'a savaş açmıştır (şayet komünizmi yeni öğrenmeye başladı ve bu fikriyatın din karşıtı olduğunu bilmiyorsa orası ayrı) bu açıdan da ölenlerin muharip olmadıkları gerçek değildir. Şeyh Eymen'in "sivil"ler konusundaki açıklaması:

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Uzerinde durdugum konu muslumanlarin boyle olaylar karsisinda ki cirkin tutumuydu. Yorumlarda cok farkli noktalara cekilmis, imanini kontrol et diyecek kadar. Yorum yapmaktan geri durdum lakin simdi bunlati yazmak istedim. Komunizme gelince marksist bi ailede buyudum, onculerini fikirlerini az cok biliyorum, ve dine tutumlarinida bakislarinida..

dine bakışları nasıl sence. onları müslüman mı görüyorsun.

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu şahısların ekseriyeti "Marksizm" denilen din karşıtı ideolojiye mensup insanlar değiller mi? İslam dahil bütün dinleri yok etmek istemiyorlar mı? Bu İslam'a savaş açmak değil midir? Bu halde "sivil" oldukları nereden çıkmıştır? Kaldı ki İslam'da sivil yoktur. Muharip olanlar ve muharip olmayanlar vardır. Bu şahıslar Ayn el Arab'a(Kobani'ye) yalnızca çocuklara yardım etmek için mi gidiyorlardı? Sanmam. IŞİD'e olan kinimiz, bizi onlara haksızlık yapmaya itmemeli. Amacım marksist öğretiyi tartışmak değil, kimsenin bilgisini ölçmek de değil zaten böyle bir şey haddim de olamaz ancak üniversitede okuduğum bölüm icabı komünizmin nasıl lanet bir fikriyat olduğunu çok iyi biliyorum. Bizzat kendi kaynaklarını araştırdım. Bu açıdan komünist olan herkes İslam'a savaş açmıştır (şayet komünizmi yeni öğrenmeye başladı ve bu fikriyatın din karşıtı olduğunu bilmiyorsa orası ayrı) bu açıdan da ölenlerin muharip olmadıkları gerçek değildir. Şeyh Eymen'in "sivil"ler konusundaki açıklaması:

Yahu el insaf. Evvela yazıları nasıl okuyorsunuz, nasıl anlıyorsunuz ve nasıl sonuç çıkarıyorsunuz insanın aklı almıyor. Madem tüm komünistler elinde silah olsun veya olmasın harbi sayıyorsun o zaman git sen de kendini patlat. Bu ülkede milyonlarca komünist-sosyalist var, milyonlarca kemalist var, milyonlarca faşist vs vs var. Bunun dışında ortalık homo, sarhoş, plaj, genelevi kaynıyor. Buyur git hepsini fikri zikri aşırı diye harbi kabul edip imha et. Ordaki ölenlere ben üzüldüğümü mü söylemişim? Onlar eli kolu tertemiz insanlardır mı demişim? İster kabul et ister kabul etme yeryüzünün en çakal adamları da olsalar bulundukları konum itibarıyla silahsız oldukları ve zahiren oyuncak götürme ve imar bahanesiyle yola çıktıklarını belirttikleri için ve aksini ispat edecek delililimiz (zanni delil delil değildir) mevcut olmadığı için bu insanlar "zahiren sivildir." Hangi ideolojide oldukları, niyetlerinin ne olduğunu değil; sivil hüviyetli insanların üstelik umuma açık bir mahalde toptan imha edilmesinin İslama ve Müslümanlara hiç de hayırlı bir getirisi olmayacağına kanaat ettik diye neredeyse bizi de onların savunucusu ilan edecek saçmalıklar yazılıyor. Kafir de olsa adam ölmüş gitmiş. Bence hiç de savunulacak tarafı olmayan bir şekilde ölüp gitmiş insanların cenazesine yok ortaya cacık oldular yok bilmem haha hihi hoho kıvamında sırıtık aşağılamalarla dalga geçip bu olayın sanki taraftarıymış gibi pozisyona düşmek doğru bir yaklaşım değil. Çok da memnun olan ve bunun şer'an caiz olup övgiye değer olduğunu savunan varsa buyursun inancının gereğini ertelemeyip içindeki öfkesini kussun ve bulduğu her İslam düşmanı fikriyata sahip adamın kafasına sıksın. Bakalım kaç kafirin yüreğine korku salmış ve kaç insanın da yüreğinin öfkesine su serpmiş olacak.

Ebu Hamza el-Amédi Çevrimdışı

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah a inanan musluman olsaydi, mekkeli musrikler muslumanin dibi olurdu.. Konu anlatmak istedigimden cok fazla uzaklasti. Ve size sordugum sorunun hala cevabini alamadim?? Alay etmeyi size kim ogrettigiyle ilgili!! Kolay olani seciyorsunuz. Kac komunistte teblig ettiniz de simdi onlarla alay edip duruyorsunuz(ki bu size yine alay etme luksu vermezdi)..

En azindan tanidigim bir solcu vardi, islami ogrendikce inandi, simdi namaz kiliyor insaAllah tewhidi de ogrenecek. Bu sadece bi misal. Ne verdik ki ne istiyoruz?! Kac kisiye teblig ettik ki imansizliklarina karsin hiddetleniyoruz.

Bu sayfaya ilk girdigimde tewhid ehli oldugunu bilerekten girmistim, lakin yorumlar bu fikre yakisi degil ve sayfanin kalitesini dusuruyor. Ergence ,asiri, ciddiyetsiz ve samimiyetsiz yorumlar...

Eger Allah bize hidayet vermeseydi biz asla dogruyu bulamazdik. Kendi aklinla mi buldun dogruyu?(kisi azcik gecmisine baksin) Bir zamanlar ibrahim a.s 'a gunesi rab eden akilla mi?! Allah in bize hidayet vermesi bizim onlari oldurecegimiz yahut kucumseyecegimiz anlami vermeyecektir. Haydi simdi size sordugum soruyu vicdaniniza sorun?
İthamlara bakar mısın.. ergence, asiri ciddiyetsiz vs.. Tevhid ehli müslümanlara kullandığın uslubu eminim kominist müslümanlara(!) kullanmıyorsundur. subhanAllah.

Allah Azze ve Celle için bir kafirlerden beriyiz. Ve onlara düşmanlık besliyoruz. Ve onlara merhametle yaklaşandanda beriyiz! Allahu alem kobanide geberen pkklılara da üzülüyorsundur sen. Atın bu nurcu bidatlarinizi üzerinizden. Tevhidden bahsediyorsun Allah dininin düşmanlarına yapılanlardan rahatsızlık duyuyorsun, bu ne yaman çelişkidir öyle!

''Ey Peygamber! Kâfirlere ve münafıklara karşı cihad et, onlara karşı sert davran. Onların varacakları yer cehennemdir. O ne kötü bir varış yeridir!'' [Tevbe 73]

''Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, bilsin ki Allah yakında öyle bir toplum getirecek ki, Allah onları sever, onlar da Allah'ı sever. Müminlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı güçlü ve şiddetlidirler. Allah yolunda cihad ederler; hiçbir kınayıcının kınamasından korkmazlar. Bu, Allah'ın bir lütfudur, onu dilediğine verir. Allah lütfunda sınırsızdır ve her şeyi bilendir.'' [Maide 54]

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
müslümanları iyice kuzu yapın,yok masum,yok sivil vs.. sanki berkin elvan ekmek almak için mitinge gelen

güneydoğu bölgesinde yaşayan akhiler bilir,bunların ne pislik olduğunu yoksa sofiler gibi bir yüzüne vursa diğer tarafını mı çeviricen

eğer ki bunlar masum ve sivil iseler adam gibi işine gücüne ekmeğine bakacak

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Diyanet mümin ilan etti , hükümet eli kulağında şehit ilan edecek !!!

http://www.bursahakimiyet.com.tr/ha...atini-kaybedenler-icin-bomba-karar-88839.html

KOMİSYON KARARI

Suruç'ta meydana gelen bombalı saldırı, önümüzdeki günlerde valilik bünyesinde kurulacak komisyon tarafından incelemeye alınacak. Komisyon kanlı saldırıyı "terör eylemi" hayatını kaybedenleri de "terör mağduru" olarak tanımlarsa, yaşamını yitirenler "sivil şehit" olarak kayıtlara geçecek.

İŞ VE MAAŞ VERİLECEK

Suruç'taki saldırıda can verenlerin sivil şehit olarak sayılması ile öncelikli olarak kardeşlerine, kardeşleri yoksa da anne-babalarına kamuda bir istihdam hakkı tanınacak. Ailelere tazminat verilecek ve kanun çerçevesinde SGK tarafından da ailelere maaş ödenecek.
Sıradaki olarak türbe yapılmasını bekliyorum :)

Üst Ana Sayfa Alt