Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

SUUD FİRAVUNLARININ SİHİRBAZLARI(EBU ZIRVAYA(ZERKA) REDDİYE)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
D Çevrimdışı

Dad

Üyeliği İptal Edildi
Banned
SADECE BU FORUMDA Elbani(r.h)'nin Silsiletul Daife ve Silsiletul Sahiha eserlerinden alıntılar yapan bu eserlerini yayan okuyan vs yüzlerce müslüman var.
Allahu alem bu yazıyı kusan kişide sıkıştığı yerde elbaninin eserlerinden yararlanmıştır ordan alıntılar yapmıştır...

Bizlerle birlikte büyük ihtimal kendiside tağuta kulluk yapmış oluyor böylece.(la havle vela kuvvete illabillah)

Diğer alimlerimiz hakkında söylediklerine hiç değinmeyeceğim ha Çarşambadaki nakşiler saldırmış ha bunlar cevap vermeye değmez.

Kur'anda son cüz'ü ezbere bilmeyen çocuklar tekfir konusunda allâme oldu son zamanlarda.

Türkiye'de kendileri gibi 3-5 kişi hariç herkesi kafir gören zihniyet araya 2-3 alimide katmış konu bundan ibaret...
ZAN ZAN ZAN

Arkadaşım risale ortadadır,nerede ne kusulmuş,nerede ne yalnış söylenmiş,nerede ne yalnış nakil yapılmış onları yazarsan bizde istifade ederiz,yoksa olmayan bazı zanlarla belaltı vurmak seninde örnek verdiğin ya nakşilerin yada diğer sofimtrak insanların özelliğidir değil mi?

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

bu adami cidiye alan varmıya adam herkesi ceheneme atıyor ve tekfiri eleştiriyor tekfirciler tümden kafir diyor bu ise tümden cehneme atıyor (benim hizbim cennetediyor)mucahid alimleri kendisinin hizbinden değil ha oda cehenemde

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi yazmayacaktım ama dayanamadım yazmak istiyorum...

ilk önce karabatak demişsinki zibidi! ağızı olanın konuştuğu internette kişiye yada kişilere hakaret etmek kolaydır,ben sana bu ''zibidi'' kelimesi için 2 şey söyliyeceğim,1.burada bu kelimeyi kullanabiliyorsun ya kolayca,eğer gerçekten o kadar delikanlı isen karşısına çıkıp bu sözü söylermisin?söyliyebilirmisin! kendine aldığın nick name ise ayrı bir ironidir?! :) ''karabatak''ama gerçektende sizin gibi belden aşağıya vurmaya çok niyetli değilim...

sonra tekrar demişsin ki ebu modası,şeyhcilik falan filan;
Ya Allah'tan kork.bu kardeş ne zaman kedisine alim,şeyh vs..şeylerin söylenmesini istemiş tek bir delil varmı?Ebu Ubeyde ismine gelince kişilerin böyle isimler alması çok normal senin bir ismin var değil mi?benimde bir ismim var.İbni Kayyım(rahimehullah)bile kendisine ibni kayyım denilmesini istemiş bundan daha doğal ne olabilirki...
Ama bu kardeş bazıları gibi isminin başına''islam davetçisi'',''şeyh'',veya isminin sonrasına''el hanbeli'' gibi bir takı alıp risaleler ses kayıtları insanların istifadesine sunsaydı,haklıydın derdim gerçekten sana hak verirdim.Ama ne bu kardeş nede onun paylaşımında bulunan sitede ''evet kardeşler islam davetçisi,şeyh,bilmemney el-Hanbeli nin yeni ses kaydı,yeni risaleleri buyrun diye''bir sunuş yok,bazıları gibi ses kayıtların şeyh bilmem neyindir sıra o izin verirse buyrun da dememiştir,veya cihad ile alakalı derslerin sunumunda elinde kılıçlı,mızraklı bir photosoplu resmiyle beraberde sınulmamıştır(bunu yapan çok komik ahmaklarda var :) yok değil)veya sitesinde pişmiş kelle gibi gülen bir resmiylede çıkmıyor site öyle bir bannerda yok,bu örnek çok çok çoğatılabilir günümüzde o kadar çok ağmak cahil zavallılar varki kendi ezikliklerini islamdan çıkarmaya çalışan,veya islamı ağlet etmeye çalışan dediğim gibi örnekler daha çok çoğaltılabilir)sana tek tek isim bile verebilirim ama gerek yok insanlar onların o hallerini görünce gülüyorlar o yeterli,insanlar o cahilleri tanıyorlar...

yani eğer gerçekten samimi iseniz ilmi cevap verin,yoksa belatı yaparak kişileri karalamaya kalkmayın,ki siz burda istediğiniz kadar yazın çizin herkez neyin ne olduğunu çok iyi bilir..

karşısına çıkarsam ona ne yapacağımı kendisi çok iyi bilir.Ama dur şimdi ben ondan çekiniyorum.Beni de adamcıklarına dağa kaldırtmakla tehdit eder.Hani bunlar adamlar ya.Neyse şimdi çok şey yazarım da gerek yok.Hani ilmi birşey paylaştığını düşünmüş konu sahibi.zaten konusunu parçaladım,iyice dağıtmayayım.Bak dün birisi sırıtarak Allah'ın ayetlerini alaya alır gibi "selaam" dedi diye uzatmadım.Uzatmayın,uzatırım

U Çevrimdışı

usamezeyd

Üye
İslam-TR Üyesi
SADECE BU FORUMDA Elbani(r.h)'nin Silsiletul Daife ve Silsiletul Sahiha eserlerinden alıntılar yapan bu eserlerini yayan okuyan vs yüzlerce müslüman var.
Allahu alem bu yazıyı kusan kişide sıkıştığı yerde elbaninin eserlerinden yararlanmıştır ordan alıntılar yapmıştır...

Bizlerle birlikte büyük ihtimal kendiside tağuta kulluk yapmış oluyor böylece.(la havle vela kuvvete illabillah)

Diğer alimlerimiz hakkında söylediklerine hiç değinmeyeceğim ha Çarşambadaki nakşiler saldırmış ha bunlar cevap vermeye değmez.

Kur'anda son cüz'ü ezbere bilmeyen çocuklar tekfir konusunda allâme oldu son zamanlarda.

Türkiye'de kendileri gibi 3-5 kişi hariç herkesi kafir gören zihniyet araya 2-3 alimide katmış konu bundan ibaret...

sen de sihirbazlara tabisin herhalde.

D Çevrimdışı

Dad

Üyeliği İptal Edildi
Banned
karşısına çıkarsam ona ne yapacağımı kendisi çok iyi bilir.Ama dur şimdi ben ondan çekiniyorum.Beni de adamcıklarına dağa kaldırtmakla tehdit eder.Hani bunlar adamlar ya.Neyse şimdi çok şey yazarım da gerek yok.Hani ilmi birşey paylaştığını düşünmüş konu sahibi.zaten konusunu parçaladım,iyice dağıtmayayım.Bak dün birisi sırıtarak Allah'ın ayetlerini alaya alır gibi "selaam" dedi diye uzatmadım.Uzatmayın,uzatırım
Bak arkadaşım hala bealtına vuruyorsun,korkuyorum falan filan,dün birisi sırıtarak selam verdi diyorsun sonra kendin aynı ayetin tamamını yazıyorsun kendi kendinle çelişiyorsun selam demesinden anlatmak istediğini anladın sanırım,ayrıca benim konuyu uzatmak gibi derdimde yok olmadıda,benim derdim,terbiyesizce direk salgınlaşmışca hakeret etmendi ki hala ediyorsun!
buda son mesajımdır uzatmaya hiç gerek yok,çünkü burada herkez cahilide akılsızıda ALLAH'ın dini hakkında bilgisizce konuşuyor...Ben O akılsız ve cahillerden beriyim..

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bak arkadaşım hala bealtına vuruyorsun,korkuyorum falan filan,dün birisi sırıtarak selam verdi diyorsun sonra kendin aynı ayetin tamamını yazıyorsun kendi kendinle çelişiyorsun selam demesinden anlatmak istediğini anladın sanırım,ayrıca benim konuyu uzatmak gibi derdimde yok olmadıda,benim derdim,terbiyesizce direk salgınlaşmışca hakeret etmendi ki hala ediyorsun!
buda son mesajımdır uzatmaya hiç gerek yok,çünkü burada herkez cahilide akılsızıda ALLAH'ın dini hakkında bilgisizce konuşuyor...Ben O akılsız ve cahillerden beriyim..

Dad'a :
Rahman'ın kulları yeryüzünde alçak gönüllülükle yürürler ve bilgisizler kendilerine laf attıklarında 'selam' derler. [furkan-8]

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
karabatak 2 gün siteden uzaklaştırılmıştır.

Konu amacından saptığı ve kalpler kırıldığı için konu kilitlenmiştir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt