Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suudi esirlere de dua etmeyi unutmayalım

• Konbuyu başlatan shenhehe
  • Başlangıç tarihi
M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bölgeyi bilen birisi olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim; Dünyada en fazla müslüman ve alim tutuklu Suud-i Arabistan'dadır.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hayrola o bölgede bir istatik ve veri ofisin varda biz mi bilmiyoruz Mervan kardeş?

S Çevrimdışı

shenhehe

Guest
Tutuklu Alimlerimizden bazıları :

f15b0967c5bec126f5fc015620fd7c47.jpg

f15b0967c5bec126f5fc015620fd7c47.jpg

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh Halid Raşid'i herkes bilir.. Şuan haksız yere tutuklu. Sadece bir konuşmasında suud hükümetinin yanlışını söylediği için. Orada yaşayan bir kardeş bana şu olayı aktardı:
"Şeyh Halid Raşid Suud'da en bilindik en fazla dinlenen bir Şeyhti. Dersleri sürekli dükkanlarda sesli çalar, konuşma cdleri çok satılırdı. Danimarka'daki peygamber (sav) hakaret içerikli karikatürlerden dolayı Suud hükümetine bir uyarıda bulundu. Bunun üzerine tutuklandı. Mahkeme ona 5 yıl hapis verdi. O da bu hükme itiraz edince, mahkemeye itirazdan 15 yıl hüküm giydi.
Daha sonra hiç bir dükkanda Şeyh Halid'in derslerine rastlayamadık. Hükümet tüm derslerini toplattı."

Daha bilmediğimiz o kadar çok değerli alim varki tutuklu olan... Bunları zamanım olursa internetten araştırıp forumdada paylaşmayı düşünüyorum insallah.

Tabiki görmek isteyenler için! Dualarımızda bu kardeşlerimizide unutmayalım insallah...

S Çevrimdışı

shenhehe

Guest
tabiki kardeşim, haberdar olmak şahsi dualar yapmak isteriz.Allah çalışmalarını arttırsın.

S Çevrimdışı

shenhehe

Guest
Paylaşılan son görüntülerde Suudi Arabistanlı müslümanlar tutuklanıp götürülen müslüman kardeşleri için yolun ortasında protesto yapıyor.

aaa.jpg

Burda da Müslümanlar geçişe izin vermiyorlar elhamdulillah

aaa.jpg

S Çevrimdışı

shenhehe

Guest
Suudi Arabistandaki Müslüman esirlerin gördügü işkence,kaldıkları ortam ve durumlarını gösteren bazı fotograflar:
1231264759.jpg42383996.jpg1231264837.jpg1231264866.jpg

1231264759.jpg

42383996.jpg

1231264837.jpg

1231264866.jpg

malaz esr.jpg

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amerikan kuklası krallar işte.İngilizler bunları başımıza getirdi Amerika bir güzel kullanıyor.Alimlerimizi hapishanelere tıkıyorlar şerefsizler.

E Çevrimdışı

Ebu Katade

Guest
ya Rab müslüman esir kardeşlerimize yardım et, onları özgürlüklerine kavuştur, ailelerine sabir ver, mükafatlarını arttır, bedenlerini kuvvetlendir, imanlarını arttır, kafirlerin tuzaklarını başlarına geçir, onları zelil et,dinin yeryüzünde hakim kıl. amin

A Çevrimdışı

Ahmed1

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ben yeni üye oldum.Birşey sorucam.Arapça bilenleriniz var mı? Arapça hakkında sorularım var.

Üst Ana Sayfa Alt