Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suudi mücahide Suriye’den haykırdı!

K Çevrimdışı

Küresel Haber

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Suudi mücahide Suriye topraklarından ümmete seslendi. Müslümanlara neredesiniz diye soran mücahide Suriye halkının şu anda her zamankinden çok daha fazla yardıma ihtiyacı olduğuna dikkat çekti.

Küresel Haber / Haber Merkezi

Suriye’de zalim Esad güçlerine karşı savaşan direnişçi gruplara katılmayı başaran Suudi asıllı mücahit kadın İslam ümmetine seslendi. Suudi mücahide şöyle dedi: ‘İşte bizler Arap yarımadasının kadınları! Allahu Teala bizlere Şam’daki halkımıza yardım etmeyi lütfetti. Ey Arap yarımadasındaki, tüm Arap ve İslam ülkelerindeki halklarımız! Şam’daki erkek ve kız kardeşlerinize sizin yardımınız nerede? Allah ve Resulü’nün (s.a.s.) tavsiye ettiği topraklara yardımınız nerede? Sizden yardım isteyen kadınlarına yardımınız nerede?’

Suriye halkının yersiz yurtsuz kaldığını, toprağın yatakları gökyüzünün örtüleri olduğunu, yiyecekleri dahi bulunmadığını vurgulayan Suudi mücahide Suriye halkının sadece Esad rabbimizdir, demeyi reddedip ‘rabbimiz Allah’tır dediği için yok edildiğine işaret etti.

Ardından şu hadisi şerifi hatırlattı: ‘Bir kimse, din kardeşinin hürmeti çiğnendiği, haysiyeti zedelendiği bir zamanda onu savunmayıp sahipsiz bırakırsa, Allah da onu kendisinin yardımını çok istediği bir yerde yalnız ve sahipsiz bırakır. Bir Müslüman’ın hürmeti çiğnendiği, şerefi ayaklar altına alındığı bir yerde ona yardım edip savunan kimseye de Allah, yardıma çok muhtaç olduğu bir yerde yardım eder.’

Suudi mücahide Müslüman kadınlara da seslenerek ‘elleriniz kollarınız bağlı kalmayın. Aksine Suriye’deki kız kardeşleriniz ve yavruları için elinizden geleni yapın. Kız kardeşlerinize ve onların namuslarını savunan, kanlarını koruyan erkek kardeşlerinize yardım edin’ dedi. Suriye halkının şu anda her zamankinden çok daha fazla yardıma ihtiyacı olduğuna dikkat çekere tüm Müslümanlardan her şekilde kendilerini desteklemelerini istedi.

Küresel Haber özel haberidir. Kaynak gösterilmek şartıyla yayınlanabilir.

Üst Ana Sayfa Alt