Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tacuddin El Bayburdi Facede Akp'ye Oy Topluyor

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
siteye gelen tekfirci/harici grupların sapık akidesinin en yıkıcı görüşü sapıkça uygulanan silsile tekfir anlayışı.Yahu adam zaten tağuttan kaçınıyor oy vermiyor v.s ama sırf oy verenleri(tekfirin engellerini dikkate alarak) tekfir etmiyor diye kafir/müşrik veya mürted mi oluyor?bu görüş temelinden hatalı.Benim bildiğim silsile tekfir denilen şey sadece güneş gibi açık olan hiçbir kapalı durumu olmayan meselelerde özel bir durum olarak uygulanır.Bunlar gibi oyuncağa çevrilmez.Mesela Kuran'da açık olarak kafir olarak vasfedilmiş kişileri tekfir etmeyen tekfir edilebilir.Ama hepsi bu kadar.Bunu lastik gibi uzatmak milleti tekfirlemek ne oluyor?Yanlışım varsa düzeltin.Belki de bu görüşleriyle haricileri bile solladılar.Umman'da yaşayan resmi mezhebi haricilik olan birtakım kişilere sokakta konuşup sorsan onlar bile belkide silsile tekfirini böyle sapıkça yapmıyorlardır.Aşırılık da gevşeklik de çok kötü birşey.

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İhsan şenocak alimlere iftira atan şirk içinde yaşayan ibni arabi gibi müşrikleri yücelten tasavvufçudur.Ben bu adamı tekfir ediyorum.Şirk ehlinden beri olmak hataysa ben hata ediyorum.
akhi ihsan şenocağı tekfir etmen ibni arabiyi yücelttiğinden dolayı mı? O zaman bir çok ulemayı tekfir etmen gerekir hatırladığım kadarı ile ebu suud efendi ibni arabi hakkında kitaplarına tahrifler yapılmıştır diyor ve övüyor,izz bin abdusselam(rahimehullah)ında hatırladığım kadarı ile övgüsü vardı,Yani ibni arabiyi öven her hocayı tekfir etmek biraz sakat akhi...

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi ihsan şenocağı tekfir etmen ibni arabiyi yücelttiğinden dolayı mı? O zaman bir çok ulemayı tekfir etmen gerekir hatırladığım kadarı ile ebu suud efendi ibni arabi hakkında kitaplarına tahrifler yapılmıştır diyor ve övüyor,izz bin abdusselam(rahimehullah)ında hatırladığım kadarı ile övgüsü vardı,Yani ibni arabiyi öven her hocayı tekfir etmek biraz sakat akhi...
Ahi cümleden bir kelimeyi alıp bununla tekfir ettiğimi mi düşünüyorsun? Ahi cümlenin genelini okusan daha faydalı olur.Orada şirk içersinde yaşayan diyorum.Bu adamın bir sürü şirki var işimiz gücümüz yok ibni arabi için mi tekfir edeceğim?

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi yanlış anladıysam kusura bakma da ,şu cümleyi kurmuşsun ,İhsan şenocak gibi müşrikler nice insanları saptırıyor,bu cümlenin zahirinden tekfir ettiğin anlaşılıyor...Kusura bakma yinede..Hakkını helal et...

Muharrem Celik Çevrimdışı

Muharrem Celik

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün Aleyküm ve Rahmetullah arkadaslar yazilariizi okudum senocak gibi hocalari selef akidesinde olanlar oy kullanmadaki ve tasavvuf gibi ibni arabi gibi kisileri tekfir meselesinde iki ayri akide farki oldugundan iki taraf birbirini anlamiyorsanki iki tartisan kisi var ikiside tartistiklari konuyu biliyorlar ana konuyu ama ikiside birleriyle le konusurken bask alisan konusuyor sanki misal olarak verdim bu misali bir mürcie firkasindan olan birini bu konuda anlatmaya basladiginizda hic kabul etmiyorlar bildiginiz gibi sebebi onda var olan mürcie deforme olmus aristonun felsefesi girmis bir islam anlayisi ve daha fazla baska felsefeler ve arapcanin sadece lugat manalari istilahdaki manalarini ele alainmayisi gibi sebeblerden deforme olmus bir itikad simdiki durum yani simdi bütün bunladan dolayi maturudi ve esariler selef akidesi ilkelerini anlayamiyor bunun dogrultusunda herhangi bir amel konusundaki hükümleri tartisirken iki ayri boyuttan ele alindigindan yani maturudi ve esari itikad selefe akide ye karsi catisiyor o yüzden ben cok tartistim zamamninda yani onlara laf anlatmak icin öcelikle kendi itikadlarinin yukarda bahsettigim gibi baska felsefelerden etkilenip degisik bir yol aldiginin kanitini getirebilmeniz gerekiyor ki sizi kabul etsinler yoksa her bir ayri ameller icin bu tartismalar hic bir zaman bitmeyecektir

Muharrem Celik Çevrimdışı

Muharrem Celik

Üye
İslam-TR Üyesi
Sonuc olarak tamam selefi akidede ve Risalet hücceti ulasmadan tekfir etmeyen biri ama oy kullanmaya cevaz vermesi bütün bu iyi seyleri yikip kiriyor

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Evet çıkmaz. RTE destkçilerinin, daha tağuta tağut demeyenlerin forumunda tağutlara senin gibi kul olanların forumunda bana ekmek çıkmaz.

Acaba forumlari mi karistirdin yoksa yalani, iftirayi kendine menhecmi edindin. Yazik, insan muhalefet edeyim derken bu kadarda kendini yere düsürmez. Ne yazacagini sasirmis. Bu söylemine sadece gülünür :)

Gelelim asil meseleye, yine görmüs olduk ki, bu tip insanlar yüzünden yine konular baska yerlere gidiyor, burada konusulmasi gereken, kendine hoca diyen uzun sakalli birinin fanatik gibi oy toplayip müslümanlari saptirdigi olmasi gerekirken, mesele el kaide, isid vs ye kadar gitmis.

Nasil basariyorsunuz, anlayamiyorum.

Not: Bu tür münakasa icine girip vaktinizi ve konuyu heba etmeyin, direk rapor edin.

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vay be adam kendi kafasından kurmuş kurmuş,beyninin içinden çözümleme yapmış facebook'a postalamış ve insanları saptırmış..
Facebook'unda bu yazısının altındaki yorumlara bakıyorumda "OYum akpye " vs gibi yorumlar var.
Allah bizleri istikamet üzere sabit kılsın

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kaide kafir taliban kafir devle kafir ilyas kafir hanzala kafir yahu bu ne biçim muhabbet neresinde islam var bu sohbetin şeytana bak adamı nasıl maskara yapmış subhanAllah resmen kendilerini tek müslüman görüyorlar diğer müslümanlarda toprağın altındaymış işe bak hayretle takip ediyorum.

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kaide kafir taliban kafir devle kafir ilyas kafir hanzala kafir yahu bu ne biçim muhabbet neresinde islam var bu sohbetin şeytana bak adamı nasıl maskara yapmış subhanAllah resmen kendilerini tek müslüman görüyorlar diğer müslümanlarda toprağın altındaymış işe bak hayretle takip ediyorum.

Aynen abi. Bizim buralarda bi gulat şahıs hapise girmişdi ve "bu dünyada müslüman tek benim" demişdi. Adam tekfirle kafayı yemişdi artık. O ölseydi yeryüzünde müslüman kalmıyordu çünkü yeryüzünün tek müminiydi canımcaz :)

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aynen abi. Bizim buralarda bi gulat şahıs hapise girmişdi ve "bu dünyada müslüman tek benim" demişdi. Adam tekfirle kafayı yemişdi artık. O ölseydi yeryüzünde müslüman kalmıyordu çünkü yeryüzünün tek müminiydi canımcaz :)
Benim anlayamadığım olay Kaide'yi tekfir eden ahmaklar daha dün Kaide'nin alimlerinden ilim alıyorlardı yani kendi geçmişlerini de tekfir ediyorlar ha ? :D

S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim sakin ol,ihsan şenocak kendi bildiği din üzere oy topluyor vede bunu delile dayandırıyor her ne kadar delili!! biz reddetsekte,tevil ehli tekfir edilmez,söyler misin hangi ulema oy veren herkesi tekfir etmiş,helede kendince delil sahibi olan birisini..Evet oy kullanan birisi yusuf(a.s.) kıssasını kendi batıl davasına delil getiriyorsa ,kim çıkar onu tekfir ederse ona aşırıcı tekfirci derim...Türkiyede yusuf(a.s.) delil getiren onlarca hoca ve onlara tabi olan binler hepsini tekfir mi ediyorsun?

Üst Ana Sayfa Alt