Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tağut Nedir?

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yukarda ki yazılarda geçenlere göre;
Bunları ben hevamdan yazmıyorum alimler yazıyor
* kim taguta muhakeme olursa şeytana muhakeme olmustur
*kim tagut adına savaşir sa şeytan adına savasmistir

Ama kim tagutun memurunun arkasında namaz kılarsa şeytan ın arkasında namaz kılmıştır olmaz mi , bu tagut sadece camii de mi şekil değiştiriyor??

Öyle yada böyle bu sistemin adına yemin ediliyor ve bu sistemin dedikleri harfiyen yapılıyor!!

Allah ım eğer yanlış sam bana doğru yolu nasip et , Amin

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yukarda ki yazılarda geçenlere göre;
Bunları ben hevamdan yazmıyorum alimler yazıyor
* kim taguta muhakeme olursa şeytana muhakeme olmustur
*kim tagut adına savaşir sa şeytan adına savasmistir

Ama kim tagutun memurunun arkasında namaz kılarsa şeytan ın arkasında namaz kılmıştır olmaz mi , bu tagut sadece camii de mi şekil değiştiriyor??

Allah ım eğer yanlış sam bana doğru yolu nasip et , Amin

Herseyın ıc ıce gectıgı guzel ulkemızde boyle dusunmen normal ahi
ayrım yapabılıyorsan kendını koruyabılıyorsun demektır.
Herseyın bellı olcude bır ozru olabılır ama neye gore ALLAH ve rasulune gore alimlerimiz bunu ayırt edıp bızlere bıldırmıslerdır.
Normal olarak kendımız hıc bır kanun kural dını acıdan soyluyorum bır bılgı sahıbı degılsek.
Bu ısın bası tekfırle basla ucunu sen tahmın et..

Onun ıcın guvenmıyorsanız sehrınızde kendınız bır araya gelıp ımanı yonden saglam kımselerle cemaatle namaz gorevını ıdrak edebılırsınız.
Kı ınsanların cogu cahıl
yanı bılmıyorum dogruyu soyledıgımız halde dogruya hayır bu boyle olamaz dıyen bır hocanın cahıllıgı mazeret sayılırmı.
cunku onunda kendıne gore bır sebebı var guya

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi , bana ve sizlere hidayeti nasip eden ALLAH azze ve celle ye hamd olsun. Şeytanın vesvesesinden Allah subhanu tealaya siginirim . Allahım bizim kalbimizi imaninizi dinin üzerine sabit kıl, ve bizi doğru yolda olanlardan eyle.

Ahi ilk islama girdiğimde allah'ın kitabından , peygamber sav. Hadislerinden ve bugüne kadar yazılmış eserlerden okudukça öğrendikce daha islamın başında iken ( hala başındayız) ilk muhalefet ettiğim konu bu olmuştu. Icime sinmemisti bir türlü, defalarca hocama sordum en sonunda da biraz kızdırdım sanırım, çünkü son cevabı bu sende vesvese olmuş demişti. O cevaptan sonra korktum ve sen alimden iyi mi bileceksin mantigiyla kabul ettim. Taa ki geçen cuma namazına kadar, o günden beri araştırıyorum okuyorum soruyorum, sorduklarım ilim irfan sahibi insanlar ve sikistirdigimda en son gelinen nokta; cemaatle namaz farz ve sen bunu inkar edip küfre düşmeye cslisiyorsun. Diyorum ki ben bunu inkar etmiyorum işinize geldiği yere çekmeyin!! Sonra ki cevap ta sende harici belirtileri oluşmuş sen yoluna biz yolunuza oluyor. Bu da beni daha da sinirlendiriyor. Su an garip bir durumda yi m . Rabbim bana ve size doğruyu en kısa zamanda nasip etsin inseAllah

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi , bana ve sizlere hidayeti nasip eden ALLAH azze ve celle ye hamd olsun. Şeytanın vesvesesinden Allah subhanu tealaya siginirim . Allahım bizim kalbimizi imaninizi dinin üzerine sabit kıl, ve bizi doğru yolda olanlardan eyle.

Ahi ilk islama girdiğimde allah'ın kitabından , peygamber sav. Hadislerinden ve bugüne kadar yazılmış eserlerden okudukça öğrendikce daha islamın başında iken ( hala başındayız) ilk muhalefet ettiğim konu bu olmuştu. Icime sinmemisti bir türlü, defalarca hocama sordum en sonunda da biraz kızdırdım sanırım, çünkü son cevabı bu sende vesvese olmuş demişti. O cevaptan sonra korktum ve sen alimden iyi mi bileceksin mantigiyla kabul ettim. Taa ki geçen cuma namazına kadar, o günden beri araştırıyorum okuyorum soruyorum, sorduklarım ilim irfan sahibi insanlar ve sikistirdigimda en son gelinen nokta; cemaatle namaz farz ve sen bunu inkar edip küfre düşmeye cslisiyorsun. Diyorum ki ben bunu inkar etmiyorum işinize geldiği yere çekmeyin!! Sonra ki cevap ta sende harici belirtileri oluşmuş sen yoluna biz yolunuza oluyor. Bu da beni daha da sinirlendiriyor. Su an garip bir durumda yi m . Rabbim bana ve size doğruyu en kısa zamanda nasip etsin inseAllah

amin akhi

Sunu unutma iman eden ve sabredenlerle bırlıkte olun..

Bunu bulmalı bu tarz ınsanlarla beraber olunmalı.

TaHa Çevrimdışı

TaHa

Adalet Mulkun TemelidiR...
İslam-TR Üyesi
Tagut tan kasit seytansa bugun icinde yasadigimiz sistem tamda seytanin istedigi. Gibi Allaha ve rasusulune karsi savas Acmis Helalleri Haram Haramlari ise Helal kilmistir.Bu konuda kimsenin itilaf edececigini Dusun muyorum.Bize Dusen Bu Duzen icinde Kendimiz ve Ailemizden Baslayarak Tagutu inkar etmektir.Rabbim Bizi Taguttu Hakkiyla Bilip Kacanlardan eylesin Yeryuzunde Dini Islamin Hakim oldugunu Gormeyi Nasip etsin Allahumme Amin..

K Çevrimdışı

KÜBRACAN

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
“Kim tağutu inkar edip Allah’a iman ederse kopmak bilmeyen sağlam bir kulpa tutunmuştur...” (Bakara: 256)

Üst Ana Sayfa Alt