Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Tağut T.c. Devletinin Müslüman Mahkuma Zorbalığı

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cezaevinde keyfi uygulama: Misvak, sarık yasak!
Çanakkale Kapalı Cezaevi’nde kendisine posta yoluyla gelen ancak yönetim tarafından keyfi uygulamayla verilmeyen misvak ve sarık için mahkemeye başvuran mahkûm, mahkemeden çıkan kararla şoke oldu

Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevinde hükümlü olarak bulunan Erdal Kılıç, kendisine posta yolu ile gelen misvak ve sarığın cezaevi idaresi tarafından verilmemesi üzerine mahkemeye başvurdu. Başvuru üzerine mahkeme; “Diyanet görevlisinin görüşü alınarak ‘Misvak ve sarık’ın İslam dini ibadetlerinde kullanılması zorunluluğunun bulunmadığı yönündeki görüşü dikkate alınarak…”deyip cezaevi idaresi lehine karar vererek yasağa imza attı.

İlke Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, Çanakkale E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda hükümlü olarak bulunan Erdal Kılıç’ın, posta yolu ile gelen misvak ve sarık gibi malzemeleri cezaevi yönetimi tarafından dini ibadetlerde kullanılan zorunlu eşyalardan olmadığı bahanesi ile verilmedi.

Cezaevi idaresinin dini ibadet özgürlüğünü engellemeye yönelik bu skandal kararını mahkemeye taşıyan Kılıç, mahkemenin “Diyanet görevlisinin görüşü alınarak ‘Misvak ve sarık’ın İslam dini ibadetlerinde kullanılması zorunluluğunun bulunmadığı yönündeki görüşü dikkate alınarak…” şeklinde bir kararyıla karşlaştı.

NAMAZA BAŞLAYINCA CEZAEVİ YÖNETİMİ ZITLAŞTI

Hükümlü Erdal Kılıç’ın cezaevinden öncesinde İslam’dan uzak bir hayat yaşarken cezaevinde mütedeyyin mahkûmlarla tanıştıktan sonra namaza başladığı öğrenildi. Maddi imkânsızlıklara rağmen İslami gazete ve dergilere de abone olan Kılıç’ın koğuş ortamında yapılan İslami sohbet ve derslere katıldığı; bundan rahatsızlık duyan Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevi idaresinin ise kendisine bir çok konuda sıkıntı ve zorluk çıkarttığı iddia ediliyor.

Kaynak: İLKHA

Ümmeti İslam / Haber Merkezi

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hizbullah davasından mı akhi?geçmiş olsun.Allah bu islam düşmanı kafirleri kahretsin.Onlar için hangi cemaat olduğu farketmez tehlikeli gördükleri müslüman kişilere zulmederler.Tağutun emrine itaat ederek ve islama olan düşmanlığından bu zulümleri ve benzerlerini yapanları müslüman görmem.Çünkü bu sıradan bir zulüm değil.Bu küfür ameli kategorisine giriyor.Peygamberin sünnetini takip etmeyi engellemek nedir yav?bu nasıl bir düşmanlıktır?hattab amedi kardeş,size yapılan zulümleri de tahmin edebiliyorum ve bir kısmını da internette okumuştum.Hizbullah davasından pekçok insana zulmetmişlerdi.İnancımdan ve menhecimden dolayı bu söz konusu cemaati tasvip etmesemde bir müslümana yapılan zulme üzülürüm.Sonuçta burada İslam temsil ediliyor ve yapılan düşmanlık onadır.Ve o cemaatte de pekçok samimi kardeş vardır tahminimce.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
وَلاَ تَحْسَبَنَّ اللّهَ غَافِلاً عَمَّا يَعْمَلُ الظَّالِمُونَ إِنَّمَا يُؤَخِّرُهُمْ لِيَوْمٍ تَشْخَصُ فِيهِ الأَبْصَارُ
Sakın, Allah'ı, zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma. Yalnız onlarla hesaplaşmayı gözlerin şaşkınlıktan donakalacağı bir güne erteliyor. (İbrahim 42)

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hizbullah davasından mı akhi?geçmiş olsun.Allah bu islam düşmanı kafirleri kahretsin.Onlar için hangi cemaat olduğu farketmez tehlikeli gördükleri müslüman kişilere zulmederler.Tağutun emrine itaat ederek ve islama olan düşmanlığından bu zulümleri ve benzerlerini yapanları müslüman görmem.Çünkü bu sıradan bir zulüm değil.Bu küfür ameli kategorisine giriyor.Peygamberin sünnetini takip etmeyi engellemek nedir yav?bu nasıl bir düşmanlıktır?hattab amedi kardeş,size yapılan zulümleri de tahmin edebiliyorum ve bir kısmını da internette okumuştum.Hizbullah davasından pekçok insana zulmetmişlerdi.İnancımdan ve menhecimden dolayı bu söz konusu cemaati tasvip etmesemde bir müslümana yapılan zulme üzülürüm.Sonuçta burada İslam temsil ediliyor ve yapılan düşmanlık onadır.Ve o cemaatte de pekçok samimi kardeş vardır tahminimce.
Evet kardeşim.Doğrusu zalimler için hangi cemaat olman pek önemli değildir,senin bir müslüman olup onların düzenine baş kaldırman,onların sana düşman olması için yeterli bir sebebtir.Hizbullah-hizbuttahrir-el kaide vb hareketlere mensup olman veya sevmen onlar için önemli değildir,onlardan olmayan herkes düşmandır.uyanışa sevk eden her müslüman teroristtir,müslüman dediğin uyandıran değil,uyutandır,zikrini çek evinde müslüman ol,gerisi aşırılıktır.Bundan dolayı işkenceye katılanlar,sana işkence ederken,bir ibadet yapıyormuş gibi hareket ederler,onlara göre sen asisin ve teroristsin,onlarıda öyle eğitiyorlar.
kurban bayramında bize işkence eden,işkenceci zalimler,Ya Rabbi biz bu sene bunu kurban ediyoruz diyebiliyorlardı.iŞKENCEYE ARA VERİP BAYRAM NAMAZINA GİDİYORLARDI,vallahi içlerinde kuranı kerimi tecvid kuralıyla mükemmel okuyanlar vardı,bize tağutmu diyorsunuz?biz tağutmuyuz diyorlardı ve daha neler neler....
Hem işkencehanelerde,hemde hapislerdeki sistematik vahşetler,aileler görüşe gelince sırayla kardeşlere binmeye çalışırlardı,görüş yerinin yakınına büyle getirirlerdi,onlara direnenleride vura vura görüşe getirirlerdi,ailelerin karşısına bu şekilde çıkmak istemezdik,ve hemen köşede östümüzü toparlar ve öyle görüşe geçerdik ve ailelere hisettirmemeye çalışırdık,görüş bitincede vura vura odaya atarlardı,bazen kulaklar 15 gün morarmış kalırdı,bu duruma isyan ettik ve kırılan kemikler ve kafaların bedelleriyle bir şeyler düzeldi,bedel olmadan rahatlık yok,çırılçıplak soyup dayaklar hoşgeldin partileri..velhasıl kardeşim,bu durumları görünce aklım hep maziye gider,öfkeden deli oluyorum,yumruklar kenetlenir ve bunu yapanların başına bir zebani olmayı Rabbimden dilerim.
o zamanlar duam şuydu Rabbimden*Rabbim eğer bizden razıysan ve cennetine koyacaksan,ne olur Rabbim cennetin yerine beni cehennemde bu zalimlerin başına bir zebani eyle,öyleki onlara işkence edeyim,bunun vereceği hazzı başka hiç bir şeye değişmem*derdim..
Bunlar işkencede mahirdirler,onların işkencelerini kaleme almışım ve ALLAHcc kısmet ederse yayınlayacağım,sadece bir kısmını buraya ekleyeyim.
....ve yine sandalyeye oturttular,bak arkadaşın itiraf etti sen niye söylemiyorsun biz zaten biliyoruz ama ağzından duymak istiyoruz deyip ,kendilerince konuşturmak istiyorlardı,bak arkadaşın şu an yan odada seni dinliyor çayını içiyor ve ona bişey yapmıyoruz sende kendini düşün derlerdi..bununlada amaçları insanı şüphe içerisine sokup ,boşluğundan yararlanmaktı..ama bir sucum yoktuki itiraf edeyim,sadece camide ders veriyor ve çocuklara kuran öğretiyordum,ders veren arkadaşlarımın isimlerini vermek istemiyordum ve bu oyunlarınıda biliyordum onun için benim bişeyim yok deyince östüme çullanıp tekrar soydular ve filistin askısına aldılar,ondan önceki gece yapılan muameleye ek olarak,utanarak söyleyeyimki,şunuda yaptılar...Askıdayken arkadışımı getirip ellerini haya yerlerime yapıştırıp bağladılar ve bu şekilde elektrik verdiler,hem haya yerini sıkıyorlar,hem askı,hem elektrik, bu nasıl bir insanlık ve işkenceydiki yazarken bile o an aklıma geldiği için tuhaf oluyorum..arkadaşın yere düşmemek için bağırmasını ve çabasını gözlerimdeki bağa rağmen azıcıkta olsa hissediyordum,ben yukarda o aşağıdaydı...velhasıl beni mecalsiz bir şekilde indirip bu sefer arkadaşımı aldılar beni su dökerek (su elektrikten sonra içirtmiyorlar,çünkü vucudta halen elektrik olduğu için iç organlar zarar göörür)ve masajle kendime getirip bu sefer ellerimi arkadaşın haya yerine yapıştırıp bağladılar veya bantladılar gibi bişey...bu şekilde ikimize elektrik verdiler..eğer düşersem arkadaşın haya yerinin kopulması söz konusuydu ama bilemiyorumki nasıl olduda bitti o işkence...sonra gidin aklınızı başınıza alın deyip bizi sürükleyerek çırılçıplak hücremize attılar,hücrede çırılçıplak bıraktılar......

Yapılan bu tür zülm,vahşet ve işkenceleri yazı dizisiyle yayınlayacaktım,ama bir kardeş bırak yazma.ALLAHcc biliyor,yeter demişti,vazgeçmiştim.elbette ALLAHcc biliyor ama müslümanlarında zalimleri bilmesi lazım,bu muameleleri gören yüzlerce kardeşimiz var,bu coğrafyada işlenen işkenceler bilinmeliki,zalimlerin nasıl bir kine sahib oldukları unutulmamalı..Hem bizimkisi neki...sakat kalanlar,halen o günlerin etkisiyle kabus gören ve uykusunda tekbir getirip fırlayanlar var,erkeklikten düşenler ve yeryüzündeki en adi ve alçak işkencelere uğrayanlar var,bizler bunları guantanamoda duyuyoruz,ama iyi bilki kardeşim,buralarda olanların diğerlerinden pek farkı yoktu.Kulak zarı patlıyanmı dersin,eşi ve çocuğunun yanında işkenceye maruz kalanımı yazayım.
vallahii Rabbimin rızasından dolayı yayınlamadım,acaba yazarsam,yayınlarsam bunca çekilenlerin sevabından eksilirmi diye düşündüm,ama yazdıklarımı yayınlayacağım inşaALLAH..şüphesiz Rabbim biliyor kalbtekini,neden yazmak istediğimide biliyor,tağuti sistemden çekinmiyorum bı mınnetırler,sadece sessiz bir çoğunluğun çektiğini yazmak,sisteme sevgi besleyenlere alın sistem budur demek istiyorum,belki bu zalim sistemin gerçek yüzünü daha iyi tanımamıza vesile olur.Rabbim niyetimizi bilensin,bizi nefsimizle başbaşa bırakma,eğer bundan başka bir sebeb varsa,elimizi kurut,kurutki rızandan uzaklaşmış olmayalım..

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
değerli akhim,pekçok işkenceye maruz kalmışsınız tağuti devletin canı cehenneme.Bunların benzerini okumuştum.Bu kadar şiddetli olduğunu bilmiyordum ama.Bence bunları deşifre etmelisin.Tağut t.c. devletinin hakiki yüzünü insanlara anlat.Bu günah olmak şöyle dursun bir tebliğdir ve sevaptır.Sana bir nasihat olarak şöyle diyebilirim şirke düşmekten ateşe düşermiş gibi korkarak sakın.Böylelikle bu işkencelerin çektiğin sıkıntıların sevabını Allah'ın bol lütfu ve merhametiyle ve rızasıyla alırsın.Bunlara Allah'tan geldiğini bilerek sabretmek çok büyük birşeydir Allah katında.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
değerli akhim,pekçok işkenceye maruz kalmışsınız tağuti devletin canı cehenneme.Bunların benzerini okumuştum.Bu kadar şiddetli olduğunu bilmiyordum ama.Bence bunları deşifre etmelisin.Tağut t.c. devletinin hakiki yüzünü insanlara anlat.Bu günah olmak şöyle dursun bir tebliğdir ve sevaptır.Sana bir nasihat olarak şöyle diyebilirim şirke düşmekten ateşe düşermiş gibi korkarak sakın.Böylelikle bu işkencelerin çektiğin sıkıntıların sevabını Allah'ın bol lütfu ve merhametiyle ve rızasıyla alırsın.Bunlara Allah'tan geldiğini bilerek sabretmek çok büyük birşeydir Allah katında.
ALLAHcc razı olsun,inşaALLAH yazıyı tamamlayınca yayınlayacağım..duanı esirgeme kardeşim...

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Burası Türkiye içindekileri sadece içinde yaşat sakın olaki dışarıya verme,yoksa suç sayılyor...üstelik bunları suç sayan zihniyet ,sırası gelincede menfaatleri varsa İslama senden,benden daha çok sarılıyorlar..ne garip bir memleket anlamak mümkün değil..

Üst Ana Sayfa Alt