Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Tağut Ve Islamın Hakiki Mahiyeti Neden Bizlerden Gizlenip Anlatılmıyor?

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
neden hic bir imam ve hoca bizlere tağutu anlatmıyor?
neden islamdan bi haber yetisiyoruz?
mekkeli müşrikler Allaha inanıyor fakat Allahın hükümlerini uygulamak istemiyorlardı peki bizler mekkeli müşrikleremi cevrilmeye calısılıyoruz;?
islam dinimizdir, müslümanız diyoruz fakat bazı dış güçlerin sözde diyalog safsatalarını yayanların oyunlarınamı geliyoruz?
 
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah razı olsun bende bugun bu konuyu açmayı düsünüyordum..

aslında islamdan bi haber yetişmiyor insanlar bize islam diye teferruat adına ne varsa öğretiyorlar..

Tağut kelimesi çok söylenir ama içi bomboş (bakınız her cuma imamlar en son Tagut kelimesini kullanır.)

Tagut devleti (türkiye) malesef sistematik olarak islam dinini kendi içinde sindirmiştir.Ve diyanet adıyla insanları başka mevzularda boğmaktadır..

Malesef bundada suç devlette degil suc aynaya bakdıgımızda gördüğümüz kişidedir.

Malesef her birimiz kendi derdinde,nefsinin derdinde,kardeşinin ayıbını araştırmakda..

imam ve hocalara gelince..bazı hocalara hak vermekle beraber yüzde 99 kesimini kınıyorum neden kimse suya sabuna dokunmuyor neden dinin aslı olan tevhid anlatılmıyor..

Elbette imanı bir eksiklik korku ile iman arasında gidegelmişlerdir.Elbette kimseden kendisini ömür boyu eziyet ve işkence çekicek faaliyetlerde bulunmasını istemiyoruz ama el insaf bir insan bu kadar aciz kalamaz tavizler o kadar olduki en son bu tavizler onların anlattıklarını gerçekden islam sanmasına kadar gitti yani hocalar da malesef buna inanır oldular..

Peki bizler ne yapmamız lazım..Bizler taşın altına elimizi sokmamız lazım en basda ailelerimize sonra yakın akrabalarımıza ve cevremizdeki kardeslerimize dinin aslı olan tevhidi anlatalım..Tevhidi anlayan kardeslerimizede namazı şart koşalım..

inşAllah rabbim kısmet ederse bu konular hakkında gerek yazılı gereksede sesli olarak kaynaklar sitemiz tarafından derlenmektedir...insAllah ölmezsek sizinle paylaşacağız..

ben pek bahsetmedim çünkü gercekden sitemizdeki kardeşlerin taguttan ne anladıklarını merak ediyorum insAllah sonlara dogru bizlerde bu konuda açılımlara yardım edecegiz..

Buyrun bismillah..
 
E Çevrimdışı

ebumuhammed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
şimdilik sadece bir başlık yazayım,İNŞAALLAH devamı gelecek

TAGUT KİŞİYİ ALLAH CC A İBADETTEN ALIKOYAN HERŞEYDİR.....!
 
ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yorum yazmayan canım kardeşlerim bu konu hakkında sizinde fikirlerinizi merak ediyorum hiç cevap gelmiyor sizlerden ......selametle
 
:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ın indirdiği hükümlere karşı olan ve bu hükümlerin yerine geçmek üzere hükümler icad eden her varlık tağuttur.
Tağut, Allah (c.c)'a karşı isyan etmekle beraber O'nun kullarını kendisine kul edinmek gayretinde olandır.
 
ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
:)sümeyye:) ' Alıntı:
ALLAH'ın indirdiği hükümlere karşı olan ve bu hükümlerin yerine geçmek üzere hükümler icad eden her varlık tağuttur.
Tağut, ALLAH (c.c)'a karşı isyan etmekle beraber O'nun kullarını kendisine kul edinmek gayretinde olandır.
allah razı olsun kardeşim allah sana ve bize hayatına şirk bulaştırmayan bir ömür versin ....selametle
 
E Çevrimdışı

ebumuhammed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
TAGUT VE ONLARIN REDDI

Şüphesiz insanlığın yaradılış gayesi, hiç bir ortak tanıma­dan Allah'a onun istediği ve resulünün gösterdiği şekilde ibadet etmektir. Yani kulluk­tur.
Bu kulluğun en güzel şekliyle gerçekleşmesi için, mutlaka Allah'ın indirdiği nizama göre hareket şarttır. Yani, Kitaba ve Sünnet'e göre inanç ve amel zaruridir. Buna da, bilindiği gibi bütün resullerin getirdiği şeriatta "Tevhid" adı verilmiştir. Yani insanlık sadece ve sadece tevhid için, Allah'ı birlemek için yaratılmışlardır.
Şüphesiz, "Her şeyin zıddı ile kaim olduğu" şu alemde, insanlığın yaradılış gayesi olan " Tevhid" de zıddı ile kaimdir. Ve bunun adı da, şirk'tir, küfur'dür. Bunlardan birinin gerçekleşmesini Allah'u Azze ve Celle istiyor ve emrediyor, diğerini ise şeytan alehilla'ne istiyor ve emrediyor.
Tıpkı karanlık ve aydınlık misali, insan hayatına biri dogmadan diğeri ortadan kaybolmaz asla. Nasıl ki, aydınlığın gelmesiyle karanlık ortadan kayboluyorsa, ay 6 nen, Tevhid'in insan hayatına doğmasıyla da şirk ve küfür ortadan kayboluyor. Ve yine aynen, nasıl ki, karanlığın gelmesiyle aydınlık ortadan kaybolu­yorsa, küfür ve şirk'in de insan hayatında vuku bulmasıyla tevhid ortadan kayboluyordu.
İşte Allah'u Azze ve Celle, insanların kapkaranlık, hatta zifiri karanlık bir hayat içerisinde bulundukları sırada kendilerini o karanlıktan aydınlığa çıkaracak bir elçi ile yine o büyük rahmetini, merhametini ve şevkatini insanlara bir kez daha hatırlatmıştır.
"Allah inananların dostudur. Onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır. Kâfirlerin dostları da tağuttur. O da onları aydınlıktan karanlıklara çıkarır. Onlar Ateş halkıdır, orada ebedikalacaklardır" (Bakara 267 ay O
Görüldüğü gibi Allah'u Azze ve Celle bu ayeti kerimesinde kendisinin inananların dostu olduğunu, küfre­denlerin dostlarının ise, Tagutlar olduğunu bildirmiştir. Binaenaley küfredenlerin ve şirk koşanların karşısına çıkan tüm davetçiler, onların hakiki bir imana sahip olmaları için ilk önce tağutları reddetmelerini istemişlerdir. Çünkü Allah'a imanın gerçekleşmesi , için, tagutları inkâr şarttır. Kendisinin de bir ayeti celilesinde buyurduğu gibi:
"...Kim tağutu inkâr edip Allah'a iman ederse, muhakkak ki o, kopmayan sağlam bir kulpa yapış­mıştır..." (Bakara 2S6 ay.)
Bu ayeti kerimede de zikredildiği gibi, Allah'a iman'dan önce mutlaka tağutların reddi ve inkarı gerekmektedir. Çünkü, tağutu tanıyamayan, onu bilmeyen ve onu reddedemeyen herkes küfür ile imanı birlikte yürütme gafletine dalacaktır. Aynı cahiliyye toplumlarında olduğu gibi.
O halde biz, neyi kabul ve neyi reddedeceğimizi şuurlu ve basiretli bir şekilde öğrenmek mecburiye­tindeyiz. Öyle ya, madem ki Allah'a iman için tağutları red ve inkâr şarttır, o halde biz tağutun ne olduğunu, tağut denilince ne denilmek isten­diğini, ve onun inkâr ve reddi nasıl gerçekleşecektir, onu Öğrenmeye çalışalım.
TAĞUT:
"Tuğyan kelimesinden türemiştir ki Tuğyan; Azmak, taşkınlık etmek manasınadır".
Ragıp El Esfahani: Müfredatında "Ta-ğa" maddesinde "Tuğyan; Allah'u Azze ve Celle'ye isyan etmek manası­nadır" diyor.
İmam Muhammed îbn Cerir: "Tağut; Allah'ın indirdiği hükümlere mukabil olmak ve onların yerine geçmek üzere hükümler icad eden her varlıktır. (Cemiu-1 Beyan fi-Tefsirul-Kur'an - Mısır 1334: Cilt 3. say. 13).
İmam Şevkani: " Cîbt; Puttur. Tağut; ise putların eli arasında yalan açıklamalarla insanları saptıran kimse demektir". (Şevkani, Tefsir 1. 1964')
îbn Kesir: " Tagut; Kitap ve Sünnet'ten yüz çevirerek bunların dışındaki batılları kabul eden herkestir" (İbn Kesir 4 C. 1748 Nisa. 60. Tef).
îbn Kayyım El-Cevzi: "Tağut; ibadet, ittiba veya itaat konusunda haddini aşan mahluk demektir.
Her cahiliyye toplumunun bir tağutu vardır. Her toplumun tağutu
Allah ve resulü dışında muhakeme olundukları veya Allah'tan başka tapındıkları, Allah'ın emir ve hükümleri karşısında basiretsizce tabi oldukları veya itaatta bulundukları şeylerdir" (İlyamul Muvakkin l.C. 50.52 say.)
Gerçek kitap ve sünnetin, gerekse ona tabi olan ilim ehlinin tağut hakkındaki sözlerinden özet olarak şöyle anlıyoruz:
TAĞUT: İnsanı Allah'a ibadetten alıkoyan, Allah'a giden yolu kapatan, dini Allah'a has kılmayı, Allah ve Resulüne tabi olmayı önleyendir. Bu, cin ve insanlardan olabileceği gibi, ;. taştan, ağaçtan, maddeden heva ve hevesten de olabilir. Ve yine:
İnsanlar arasındaki hukuki ilişkileri, davranış biçimlerini, ekonomik meseleleri kısaca her türlü beşeri münasebetleri düzenleyen ve müeyyideye bağlayan Kur'an ve Sünnetten kaynaklanmayan ister yabancı olsun, ister yerli olsun her türlü beseri kanun, ilke, değer yargısı ve davranış kalıpları bu kelimenin anlamı içine girer. Bu kanunları koyanlar da bunu bilinçli bir şekilde kabul edip tasdik edenler de ayenen tağutturlar.
Buraya kadar Tağut'un gerek lugavi manasını ve gerekse ıstılahı manasını kavrayabildiysek ki, -inşallah kavramışsızdır- şimdi tağutu reddetme-nin ne şekilde olacağını, insanın onu hayatından nasıl uzaklaştıracağını ve Allah'a imanın nasıl gerçekleştireceğini anlatmaya başlayabiliriz.
Kur'an, Allah'a iman etmeyi emretmiş ardından, O'na iman etmek isteyenlere ilk Önce tağutları reddetmelerini ve hayatlarından onları uzaklaştırmalarını istemiştir.
Onun içindir ki, her gönderilen peygamber kendi zamanında kavmini zamanın tağutlarından haberdar etmiş ve onları reddetmelerini istemiştir.
"Biz her ümmete, yalnız Allah'a ibadet etmeleri ve tağuttan kaçınmaları için bir peygamber gönderdik.." (nahl 36 ay.)
Eğer o tagut bir insan ise, bir fikir ise, veya bir ekol ise bu kavmin anlayabileceği en güzel şekliyle izah olunmuştur. Bu da Allah'u Azze ve Celle'nin insanlara karşı merhametini gösterra ektedir.
Son peygamber Muhammed (sav) ise, kendisinin şahsında bütün insanlığa nazil olan Kur'an-ı kerimde aynen önceki peygamberlerin yaptığı gibi ümmetini adı geçen tağutlardan şiddetle sakındırmıştır,
Tagutların reddedilmesi ve onlardan uzak durulmasını Allah (cc) kitabının sekiz yerinde zikretmiştir. Gönül ister ki Kur'an'da bu sekiz yerde zikrdlunan tağutu her fert okusun, öğrensin ve sonra da başta oğluna, kızına, ailesine ve diğer insanlara anlatarak bu konuda onları uyarsın. Çünkü bu en azından bir müslümaniçin iman borcudur. Tağutu tanımayan ve onu gerektiği gibi bilmeyen herkes, imanla küfrü içice yaşamaya başlayacaktır. Öyle ya, Tagut ile imanın aynı kefeye koyacak, neticede kontak atacak ve böyle karışık bir imzanın sahibi hem imanı hem de tağutu kabul etme yoluna girecektir.
Adem'in oğlu kabil ile başlayan, şeytan, nefis, neva ve arzularla desteklenen Tagut, hayatın içerisin­dedir. Özellikle İslâmlaşma mı ş hayatla iç içedir. Sinsi ve kaypak sıfatıyla teneffüs edilen hava gibi girmediği yer kalmamıştır.
Kalemin ucuna siner, kapitalis­tin kasasına oturur, şehvetpereslere zemin hazırlar, hükümde söz sahibi olmak ister, fitne olur, zulüm olur, fışkı fücur olur, sahte rablık taslar, insanları kendisine ibadet ettirir... Sayılmayacak kadar mahareti ve düzenbazlığı olan tagutun üç ayağı vardır. Bu ayaklar tağutu yemler, besler ve dimdik ayakta tutar. Bu üç ayak: İNKAR, İFTİRA ve YALANDIR.
Evet, tağut insanı kandırmak için bu üç sermayesini kullanır. Dikkat edilirse vahiy sistemini reddedenlerin sığındığı şemsiyede de bu üç unsur mevcuttur.
1) İnkar ederler 2) Vahye İftira Atarlar
3) Hakkı Tekzib ederler
O halde, Allah'a iman etmek İsteyen, inkar, iftira ve yalanları hayatını sürdüren tagutu reddetmezse nasıl iman edebilir ki. Elbette ki iman edemeyecektir. Ya iman, ya tagut, ya iman yada küfür. İkisini birden kabul etmek insanı vahy sisteminin dışına atar. İnanan hayatının her sahasından tağutu dışarı atmadığı müddetçe, imanını muhafaza edemez. Çünkü tagut ne derece insan hayatına girmişse, o derece iman oradan uzaklaşmıştır. Allah'u Azze ve Celle ise, imanı tutup tağutu kovalamalarını insanlardan istemektedir. Ve yine, her türlü mücadelenin iman yolunda yapılmasını istemiş, tagutların yolunda -isterse samimiyetle Allah adına yapılsın- yapılan her türlü işlemlerin, amellerin kendi katında bir değeri olmayacağını bildirmiştir.
 
V Çevrimdışı

vuslatım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
1- Allah'ı inkar

2- Peygamberi ve Kur'an'ı yalanlamak

3- Mü'minleri küçümsemek

4- Ölçüde, tartıda hile yapmak.
 
V Çevrimdışı

vuslatım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tağut Kimdir
Kur'an da "tağut" diye birinden söa ediliyor... kimdir, necidir... ne gibi özellikleri var?
Günümüzde de benzerleri var mı.. ?

Tağut, "azgın, sapkın, imansız, ilah gibi say­gı gören, sapan ve saptıran" anlamında bir te­rim. Bir kişi adı değil elbette. Bir cansız mad­de, bir ağaç, bir hayvan, bir put da olabilir, bir insan da. her ne ki kişiyi Allah’tan uzaklaştırıyor. inkara götürüyor, cehenneme sürüklü­yor, o tağuttur. özellikle kimi insanlar ...
Ne tür insanlar bunlar? Ortak yönleri var­dır bunların ... Allahı tanımazlar ... nefislerine uyar, onun isteklerini yapar, herkesi de ken­dine benzetmeye çalışırlar... iman edenleri engellerler...

Buyruklan altındaki insanlann hayatlannı kendileri düzenlemek ister, Vİc­danlara bile baskı yaparlar ... yani tirandırlar, diktatördürler. .. sınırsız egemenlikleri vardır, başkasının işe kanşmasına asla izin vermez­ler ... Onun fikrine uygun olmayan fikirler söylemekbüyük hatadır. KibirlidirIer, ken­dilerini herkesten büyük görürler ... İlkeler, kurallar, yasalar koyar, herkesi bunlara uy­maya zorlarlar, kendileri uymazlar... Ölü­münden sonra bile hükümleri yürüsün, dü­şünceleri kalıcı olsun isterler ... Her yerde ol­mak, her şeyi denetim altında tutmak gibi bir tutkulan vardır ... bu yüzden resimlerini, heykellerini yaptırır, yaygınlaştırırlar ... canları ne isterse onu yapar, kimseye hesap ver­mek istemezler ... eleştiriye kapalıdırlar ... övülmekten hoşlanırlar, bu yüzden çevreleri dalkavuklarla doludur ... kendilerine uyanlar için yalancı cennetleri, uymayanlar için de cehennemleri vardır ... ·- İbrahimleri ateşlere atarlar. .. zalimdirler, haklan çiğner, sınır ta­nımazlar ... onun her sözünü buyruk sayan kullan vardır ... eğitim, öğretim, yeni kullar yetiştirmek anlamına gelir ...

Düşüncelerini, uygulamalannı yapay bir din haline getirirler ... bunun için kimi yerleri, zamanları, kişileri kutsallaştırırlar ... bu dinin tanrısı kendileridir. .. yanı başlarında da elçileri vardır ... yardımcılar bulundururlar firavunun veziri "haman" tipinde ... zenginle­ri vardır "karun" tıynetinde ... şimdi günü­müze bak ... özellikle yakın tarihlere ... nice ti­ranlar, dikta meraklıları, sınırsız egemenler, din yıkıcılar gelip geçmedi mi dünyadan ... şim­di de yok mu böyleleri ... eskiden fıravunlar, nemrutlar. şeddatlar vardı. .. bunlardan yal­nız tarih bilgisi vereyim diye söz etmiyor Kur’an ... birer "tip"ti bunlar ... her dönemde ben­zerleri olmuş. oluyor, olacak ... onları tanıma­mızı istiyor bizden ... peygamberlerin. ermiş­lerin önündeki en büyük engeller ... Allahın emirlerini. yasaklarını, kendi egemenlik ala­nına yönelmiş birer tehdit gibi gördüler. gö­rüyorlar ... bu yüzden engel oldular dine, ken­di kullarını yitirmemek için ...

Onlardan geriye ne kaldı? dev gibi heykel­ler, koca piramitler, birer yıkıntıya dönüşen saraylar ... kendileri silinip gittiler ... yalnız kötü namları kaldı belleklerde ... şimdi var olanlar da gidecekler ... kabir onları gözlü­yor ... cehennem pusuda ... "Allah iman eden­lerin dostudur. onları karanlıklardan nura çıkarır, inanmayanların ise dostu tağuttur. onları nurdan karanlıklara çıkarırlar, onlar

İşte ateş sahipleri. hep orada kalacaklardır" diyor ayet ... fazla söze ne hacet ...
 
E Çevrimdışı

ebi hamza

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
TAĞUT KVRAMI KURAN_İ KAVRAMLARIN İÇERİSİNDE EN ÖNEMLİ KAVRAMLARDAN BİRTANESİDİR ÇÜNKÜ BÜTÜN RASULLERİN GETİRMİŞ OLDUĞU TEK HAK DİN OLAN İSLAM DİNİNİN İLK ŞARTI TAĞUTU REDDETME ŞARTIDIR ALLAHU TEALA FERTLERİN YADA TOPLUMLARIN İSLAM DAİRESİ İÇERİSİNE GİREBİLMELERİ İÇİN ÖNCELİKLE TAĞUTU REDDETME ŞARTINA BAĞLAMIŞTIR.TAĞUTUN REDDİ OLMADAN MÜSLÜMAN İSMİNE SAHİP OLABİLMEKBU NOKTADA ASLA MÜMKÜN GÖZÜKMEMEKTEDİR.
ALLAH C.C BAKARA SURESİNN 256. SURESİNDE ŞÖYLE BUYURUYOR
"DİNDE ZORLAMA YOKTUR,ÇÜNKÜ DOĞRULUK SAPIKLIKTAN İYİCE AYRILMIŞTIR.O HALDE KİM TAĞUTU TANIMAYIP ALLAH'A İNANIRSA KOPMAK BİLMEYEN SAPASAĞLAM BİR KULPA YAPIŞMIŞTIR.ALLAH HAKKIYLA İŞİTENDİR HAKKIYLA BİLENDİR"
YİNE AYNI ŞEKİLDE TAĞUTU REDDETME ŞARTI TÜM RASULLERİN GÖNDERİLME VE KİTAPLARIN İNDİRİLME GAYESİDİR.TÜM RASULLER ÖNCELİKLE ALLAH'A İBADET ETME VE TAĞUTU REDDETME GEREKLİLİGİNİ İNSANLARA TEBLİĞ ETMEK İÇİN GÖNDERİLMİŞLERDİR...ALLAHU TEALA ŞÖYLE BUYURMAKTADIR....
"ANDOLSUN B İZ HER ÜMMETE "ALLAHA KULLUK EDİN TAĞUTTAN KAÇININ"DİYE PEYGAMBER GÖNDERDİK.ALLAH ONLARDAN KİMİNİ DOĞRU YOLA İLETTİ KİMİNEDE (kendi iradeleri sebebiyle)SAPIKLIK HAK OLDU.ŞİMDİ YERYÜZÜNDE DOLAŞINDA PEYGAMBERLERİN SONUNUN NE OLDUĞUNU GÖRÜN"(16 NAHL 36)

"ŞEYTAN DEDİKİ "(ÖYLE İSE)BENİ AZDIRMANA KARŞILIK YEMİN EDERİMKİ BENDE ONLARI SAPTIRMAK İÇİN SENİN DOSDOĞRU YOLUNUN ÜZERİNE ELBETTE OTURACAĞIM"SONRA (PUSU KURUP)ONLARA ÖNLERİNDEN ARKALARINDAN,SAĞLARINDAN VE SOLLARINDAN SOKULACAĞIM VE SEN ONLARIN ÇOĞUNU SÜKREDEN KİMSELER BULAMAYACAKSIN"(7ARAF-/16-17)

ŞEYTAN ALEYHİLLANE RABBMİZE NASIL YEMİN EDİYOR BAKALIM İNŞAALLAH BİZ İSE RUHLAR ALEMİNDE SÖZ VEREREK GELDİK RABBİM HAKKI GÖSTERSİN İNŞAALLAH HAKTA BULUŞURUZ İNŞAALLAH...

DİKKAT ETMELİYİZKİ ALLAH AZZE VE CELLE ANDOLSUN DİYE Bİ KELİME KULLANMIŞ RABBİMİZ AND İÇİYOR BUNU İYİCE DÜŞÜNMELİYİZ..İNŞAALLAH

TAĞUT HADDİ AŞAN..DIR MESELA FİRAVUN,NEMRUT,VS.GİBİLER O DÖNEMDE ONLAR HADİ AŞTIKLARINI AÇIKÇA SÖYLÜYORLARDI ŞU DÖNEMDE İSE NAMAZA ORUÇA ZEKATA KARIŞAN YOK DENİLİYOR AMA ALLAH AZZE VE CELLE İÇKİYİ AYETLERLE SABİT HARAM KILMIŞ TAĞUT NE YPIYOR VERGİSİ KARŞILIĞI TEKEL AÇMAK İSTEYENE RUHSAT VERİYOR RABBİNİN AYETİ NE OLDU HİÇE SAYILDI KENDİNCE AMA
...ALLAH AZZE VE CELLE ZİNAYA HARAM DİYOR AYTLERLE SABİT...
AMA ZİNA HERYERDE TAĞUT NE YAPIYOR "GENEL EV" ADI ALTINDA HARMA MÜSADE EDİYOR BUDA İLAHLIK TASLAMASIDIR ALLAH AZZE VE CELLE NE DİYOR HIRSIZLIK YAPANA ELİ KESİLECEK DİYOR (ŞARTLARI VAR AMA )TAĞUT NE DİYOR!!!3 AY HAPİS CEZASI BAKIN KARDEŞLER HERŞEY ORTADA KİM DESTEKLERSE RABBİNE HESAP VERECEK AYETLERLE SABİT AÇIKÇA ORTADA BİZ KULLUKLA MÜKELLEFİZ RBBİM SEBAT VERSİN İNŞAALLAH

HER NEFİS ÜZERİNE ALACAKTIR İNŞAALLH...
KISA ÖRNEKLER VERDİM RABBİMİN ÖĞRETTİĞİ KADAR BU BENM ACİZANE İNANCIMDIR BEN RABBİMİN BENDEN BUNU İSTEDİĞİ İNANCINDAYIM RABBİM AYAKLARIMIZI VEDE KALBİMİZİ DİNİ ÜZERİNE SABİT KILSIN
 
hayalet Çevrimdışı

hayalet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sdsdsvb2.jpg
 
eylemzayi Çevrimdışı

eylemzayi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH BU KONUYU AÇANDAN, CEVAPLAYANDAN VE KENDİNE DERS ALIP, UYGULAMAYA GEÇİRENDEN RAZI OLSUN.

neden hic bir imam ve hoca bizlere tağutu anlatmıyor?

ŞİRK DÜZENLERİNİN, TAĞUTİ SİSTEMLERİN İÇİNDE, BU SİSTEMLERDEN BESLENENLERİN TAĞUTTAN BAHSETMESİ SİZCE "TAĞUT" KELİMESİ GİBİ ANLAŞILMAYA VE UYGULAMAYA YÖNELİK ÖNEMLİ BİR KELİMENİN İÇİNİ BOŞALTMAKTAN BAŞKA BİR İŞE YARAR MI??
 
Y Çevrimdışı

yalnız-cevan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
s.a konu güzel açandan rabbim razı olsun okuyub öğrenenlerdende evet bu tağutu öğretilmediğinden dolayıdırki bilinmediğinden dolayıdırki bu tağutu ayakta tutanlarda gene müslümanız diyenler dir bu tağutun ordusunu oluşturanlar müslümanlar gitme diyorsun mecburum diyo bu tağutun öğretmeni kimler bu tağutun mahkemeleri ve avukatları kimler bu tağutun okullarında okuyan kimler gene müslümanlar bu devleti oluşturanlar kimler bu devletin memuru kimler gene müslümanlar ondan sonra ya bu tağut niye bize zülüm yapıyor ALLAH bsiret versin rabbim bu şirkten kurtarsın bu milleti
 
ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
allah razı olsun yanlız cevan.....duana canı gönülden aminnnnnnn diyorum
 
C Çevrimdışı

cüleybib

Üye
İslam-TR Üyesi
Tağut,bir enkazdır. Hiçbir müslüman, enkazın altında kalmamalıdır. Enkaza yaklaşmamalıdır.Bir müslüman, enkaz altındakileri elinden geldiğince kurtarmaya çalışmalıdır. Enkaz kaldırılmalıdır. Görüntü ve ses kirliliği yapar. :rolleyes:
 
S Çevrimdışı

slf-71

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sa

T U Ğ Y Â N !!.
Tuğyân; taşkınlık, azgınlık, sınırı aşmak demektir.


Tugyan ; İnsanın haddi ve ölçüyü aşması demektir.İnsanın haddi; Allah'ın, onun için koyduğu sınırıdır ki, kişinin onu aşması asla caiz değildir. İnsanın değeri, Allah'a kul olması itibariyledir; onun için Rabbına itaatı ve sürekli kulluk sınırı içinde bulunması gerekir. Ne zaman, Allah'ın insan için koymuş olduğu aşılmaması gereken hududu aşar, ölçüyü kaçırırsa tuğyana düşmüş, Allah'a isyan etmiş olur. Tuğyân kelimesi, türevleriyle birlikte Kur'an'da 39 yerde geçer. Bu türevlerden 8'i, tâğût şeklindedir. Tâğût, tuğyanı yaşayan ve yaşatan kişi veya güç anlamındadır.

TAGUT,UN NELER OLABILECEGINI IYI ANLAYIP KAVRAYABILMEK ICIN TUGYAN KELIMESINI IYI IDRAK ETMEK LAZIM CÜNKÜ, TAGUT TUGYANDAN TÜREMEDIR. mastar !! tugyandir.


sa
 
S Çevrimdışı

slf-71

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sa
2
GAYB, a iman eden , NAMAZ,i kilan ,ekonomik yeterlilige ulasinca ZEKAT,ini veren , gecerli bir mazereti yoksa ORUC,unu tutan , Muhammed s a s . a indirelene( kitaba ) mutlak iman ve itaat eden ve ondan önceki elcilere indirilenlerede iman eden, AHIRET,e de yakinen iman eden her musluman potansiyel bir MUTTAKI ve her muttakide potansiyel bir EVLIYADIR . """ yani her mu min potansiyel bir ALLAH dostudur."""


ALLAH in kitabinda ve ALLAHin kitabinin bir parcasi olan Rasulunun sahih sünnetinde olanlarla yetinmeyen ! bunlara; yanlis , eksik ,fazla ,eski,bu devre uygun degil , daha iyisi var , DIYEN !!!. yada elleriyle kitab yazib bu Allah tandir diyerek veya bunu dilleriyle söyleyerek ALLAH in kitabina (dinine ) ilave yapan her fertte potansiyel bir TAGUT tur.

bunun yanisira kisiyi ALLAHa ve rasuluna itaatten alikoyan SEVDIGI , BAGIMLISI OLDUGU her nesnede potansiyel bir TAGUT tur. bu sey kisinin karisi,cocugu,annesi ( ev halki olabilir ) , bir araba , int sitesi , nafakasini kazandigi dükkan , arkadasi , komsusu veya kisisnin kendi hevasi olabilir.

yada zulmu dayatacak kadar elinde yetki ve güc bulunduran herkes. mesela;
sokaktaki cete , is yerindeki usta basi ,okuldaki ögretmen , mahallenin muhtari veya ülkenin siyasi acidan tepesindeki kisi ve kurumlar olabilir.

YUKARIDAKI TAGUT OLMA ÖZELLIGINE SAHIB VERILEN ÖRNEKLERIN BIR KISMININ TESBITI !! HUSUSUNDA KENDISINDE AZ BUCUK ILIM ve BASIRET BULUNAN HER MÜSLÜMAN DOGRU TESBITLER YAPABILIR. ((( Kisinin FITRAT i dahi bu mevzuda dogruyu bulmada yardimcisi olacaktir.)))

sa
 
Üst Ana Sayfa Alt