Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Taksim Gezi Parki Protestolari

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gezi'dekilerin son seçimde oy verdiği partiGezi Parkı'ndakiler kim? Eğitim seviyeleri ne? Son seçimde kime oy verdiler? Neden Gezi Parkı'dalar?

14 Haziran 2013 Cuma - 09:01

KONDA Araştırma ve Danışmanlık Şirketi'nin Gezi Parkı'nda görüştüğü 4 bin 411 eylemcinin yüzde 50.9'u kadın.

6-7 Haziran'da yapılan ankete göre eylemcilerin yüzde 31'i ağaçlar sökülmeye başladığı günden beri parkı terk etmedi. Yüzde 79'u hiçbir derneğe üye değil. Yüzde 44.4'ü bugüne kadar hiç eyleme katılmamış. Yüzde 93.6'sı bir grubu temsil etmediğini, sade vatandaş olarak geldiğini söylüyor. Yaş ortalaması 28. Eyleme katılanların yüzde 5'i Gezi Parkı'nın bulunduğu Beyoğlu ilçesinden. En yüksek katılım yüzde 13'le Kadıköy, yüzde 11'le Şişli'den.

Olayı nasıl duydunuz?

% 69 Sosyal medyadan.
% 15.4 Arkadaştan tanıdıktan.
% 8 İnternet haberinden.
% 7 TV'lerden.

2011 seçimlerinde oy verdiniz mi?

% 41 CHP.
% 17 O tarihte yaşım tutmuyordu.
% 13 Sandığa gitmedim oy kullanmadım.
% 10 Bağımsız adaya oy verdim.
% 7 Boş oy verdim.
% 5 BDP/Bağımsız.
% 2 MHP.
% 2 Ak Parti.

İnsan haklarının en zayıf halkası kim?

% 22.5 Azınlıklar/ötekiler.
% 17.3 Halk.
% 15.9 Muhalifler.
% 9.8 İşçiler.
% 4.9 LGBT.
% 4.3 Kadınlar.
% 2.7 Kürtler.
% 2.5 Aleviler.
% 1.9 Öğrenciler.
% 2.3 Yoksullar.
% 2 Sol kesim.
% 1.9 Gençlik.
% 1.6 Atatürkçüler.
% 10.4 Diğer.

Bugün seçim olsa kime oy verirdiniz?

% 31 CHP.
% 29 Kararsız.
% 18 Oy kullanmaz.
% 12 Diğer.
% 8 BDP.
% 2 MHP.
% 0.3 AK Parti.

Hangi sıklıkta parka geliyorlar?

% 31 Ağaçları sökmeye başladıkları günden beri, sürekli.
% 35.6 Her gün uğruyorum.
% 20.3 Bir iki defa uğradım.
% 13 İlk defa geldim.

Neden Gezi Parkı'ndalar?

% 58.1 Özgürlüklerin kısıtlandığını düşündüğü için.
% 37.2 AK Parti'ye ve politikalarına karşıtlık.
% 30.3 Erdoğan'ın açıklamalarına ve tavrına tepki.
% 20.4 Ağaçların sökülmesi.
% 19.5 Devlet düzenine karşıtlık.
% 8 Direnişi görmek, havayı koklamak için.
% 4.6 Diğer.

Herhangi bir derneğe partiye, kulübe üye misiniz?

% 79 Hiçbir dernek veya STK üyesi değil.
% 21 Parti ya da STK'ya üye.

Timeturk

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Neden Gezi Parkı'ndalar?

% 4.6 Diğer.

bu nasıl yüzde hesabı böyle

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Neden Gezi Parkı'ndalar?

% 4.6 Diğer.

bu nasıl yüzde hesabı böyle

hahahaha
süper ya.
toplayalım

178.1 oluyo toplam.

:muhaha

S Çevrimdışı

Salman Raduyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hani güya savaş açmıştı akepelilier... en büyük yandaş siteleri faiz lobisiyle savaşı daha anlamamış heraldeki güya savaş halinde oldukları en büyük necis bankanın reklamını yapıyor koskoca sağ banerinde

Adsız.jpg

resmin büyüğü için tıklayın

Adsız.jpg

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
TAKSİMDE GEZİ PARKINA SERT BİR POLİS MÜDAHALESİ OLDU. YAKLAŞIK 1 SAAT ÖNCE

SOSYAL AĞLARDA SALDIRGAN TAHRİKLER UÇUŞUYOR.

BÜYÜKŞEHİRLERDEKİ ARKADAŞLAR DİKKATLİ OLUN.

OLAY İSTEMEDİĞİMİZ YÖNE KAYMAK ÜZERE

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
TAKSİMDE GEZİ PARKINA SERT BİR POLİS MÜDAHALESİ OLDU. YAKLAŞIK 1 SAAT ÖNCE

SOSYAL AĞLARDA SALDIRGAN TAHRİKLER UÇUŞUYOR.

BÜYÜKŞEHİRLERDEKİ ARKADAŞLAR DİKKATLİ OLUN.

OLAY İSTEMEDİĞİMİZ YÖNE KAYMAK ÜZERE
Allah sonunu muslumanlar icin hayirli eylesin.son zamanlar turkiye uzerine kotu planlar ciziliyor bence.provakasyonlara gitmemek lazim benden tavsiyye turkiyedeki kardeslerime.ALLAH muslumanlarin fehmlerini acsin

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SOSYAL MEDYADA ÇOK KÖTÜ SALDIRGANLIKLAR DUYUYORUM
AKP LİLER TAKSİMİ ALACAĞIZ DİYOR.
PARKTAN ATILANLAR YARINKİ AKP MİTİNGİNİ BASACAĞIZ DİYOR.
İST SARIGAZİDE OTOYOLU KAPAMIŞ HALK
ÜLKE KAOSA VEYA SAVAŞA DOĞRU GİDİYOR ARKADAŞLAR.
BASİT TAHRİKLERE KAPILMAMALI. VE HAZIRLIKLI OLMALI.

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
su kaosun arkasinda kimlerin durdugu beni cok ilgilendiriyo
eninde sonunda su kaostan en cok kim yararli cikacaksa onun arkasindakiler de kaosu salanlar diye biliriz.

azizk83 Çevrimdışı

azizk83

Üye
İslam-TR Üyesi
İblis'in asker ve çocukları sokaklara indiler... (Maksadları yakıp yıkmak olmayıp da sadece hükumeti protesto etmek için ortaya çıkanları tenzih ederim, kastım onlar değil) Şeytanlaşmış İblis uşakları, yakıyorlar, yıkıyorlar, araç, cam, kapı, pencere, levha, lamba, kaldırım, yol, duvar, ağaç ne varsa tahrip ediyorlar. Esnaf da vatandaş da rahat değil...

Cana kastediyorlar. Linç için gözleri dönüyor.

Uzatmadan kestirmeden ifade edeyim:

28 Şubat, 27 Mayıs neyse... 29 Mayıs da odur... Bu bir darbe girişimidir.

Orduyla, medyayla, ekonomik manevralarla, SEÇİMLE Hükumeti yıkamayacağını anlayan çevreler güya bir halk ayaklanması (Türk Baharı :) ) tertip ederek hükumeti yıkabileceklerini sandılar.

Bu çevrelerin başında abd, avrupa, israil, rusya, iran ve suriye (kısaca yahudi sermayesi ve hempaları) vardır. Hükumetin bir an önce yıkılmasını istiyorlar. Olayların akabinde dış medyada yer alan haber ve yorumlara; dış yetkilerin açıklamalarına bakarsanız, kendi ağızlarıyla yakalandıklarını görürsünüz.

Dış darbe iç yardımcısız olmaz. Chp, ulusalcı, laikçi medya, eski pkk artıkları, solcu şiddet grupları, ergenekon güdümlüler vs. darbe harekatının içteki yardımcılarıdır. Şiddete taraf gözükmeyen Mhp ve Bdp de bu harekatta rol aldılar.

Bunu nasıl anlıyoruz, uzayda yaşamıyor ve olayları başından beri izliyorsak kimin ne yaptığı, olaylara nasıl yaklaştığı, hangi açıklama ile neyi amaçladığı görünür şekilde ortadadır.

Hepsinin ağzı sulandı. Hükumeti devirebileceklerine inandılar ya da inandırıldılar. Ve harekat başladı.

Gülüyorum... :) Neden mi, koca koca kelli felli adamlar; küffar; düşen donunu çekmekten aciz burnu sümüklü çoluk çocukla İHTİLAL yapabileceklerini nasıl düşünebildiler? Buna gülüyorum. Demek, Allah Teala, bu kadar bunları acze düşürdü. (Hesapları milyonların sokaklara inmesi ve birbiriyle çatışıp iç savaşın başlamasıydı ama elhamdulillah milletimiz tuzağa düşmemiştir)

Tarihin akışı, İslam ve Müslümanların lehinedir. Bu akışı geri dönderemeyecekler. Allah'ın izniyle bütün gayretleri boşunadır. Avuçlarını yalayacak; kinlerinden, garezlerinden çatlayacaklar.

Hükümet aleyhtarları, şiddetin artmasıyla kendilerine gelecekler ve ne yapıyoruz diyecekler; sokaklardan çekilecekler, kalan İblis veledleri de inşallah tek tek yakalanıp cezalarını çekecekler.

Nasıl ki ergenekon, balyoz, 28 Şubat, 12 eylül yargılanıyor; 29 Mayıs darbe teşebbüsünün de her ayağı takip edilip hadisede yönlendirci olanlar, ortalığı yakıp yıkanlar, cana mala kastedenler, medyası, interneti, sosyal medyası, siyasetçisi (özellikle kılıçtarı) dahil bulunup çıkarılmalı ve YARGILANIP cezalarını almalılar. Yoksa, bu tarz kıytırıktan darbe teşebbüsleri tekrar eder. Bir şey değil de az da olsa cana mala zarar gelmeye devam eder.

- - - Updated - - -

Gezi parkına toplanan ve KULLANILAN 1500 kadar kişi orada kalmaya devam ediyor. Belki bugün yarın DAĞITILACAKLAR. İçlerinden ayrılmak isteyenler oluyormuş. Karşılarında hemen baskı yapanları bulup bunları tehditle ya da rencide ederek orada tutuyorlarmış. Oyunu kurgulayanlar oyun bitmeden BAHANE ellerinden uçsun istemiyorlar. Diğer illerde de eyleme çıkıp polise karşı direnenler var, bunlar ısrarla sonuç almak istendiğini gösteriyor.

Gezi'den yazanları takip ettim. Amacımız ağaç değil, 11 yıldır elimizden alınan özgürlüklerimiz. Yaşam tarzımıza karışılması. Cedlerimize ayyaş denilmesi, kürtaj, içki sınırlaması vs. Söke söke alacağız felan feşmekan diyenler var aralarında. Bilerek bilmeyerek alet olmaya devam ediyorlar. Seçimden, sandıktan ümitlerini kesmişler.

Bunları kullananlar "cumhuriyet mitinglerinden" derslerini almamışlar, bir ümittir deniyorlar. Olayların yangına dönmemesi biraz da bu cılızlık ve beceriksizlikten.

Olayı özetleyelim:

İç ve dış gavur sermayesi (yahudi ve hıristiyan merkezler)+Şia (İran+Suriye), içerdeki Chp+Aleviler+Ulusalcılar+Kemalistler ile işbirliği içinde hükumeti yıkmaya çalışıyorlar. Bu, yeni bir darbe TEŞEBBÜSÜ... (Eskileri işe yaramadı!) Hükumeti yıkarken Türkiye'nin yeniden OSMANLI olmasına ve yeniden İSLAM'A dönmesine mani olmak istemektedirler. Onları en çok korkutan aslında bu ihtimal. Osmanlıyı hatırlayan bu ülke, Müslüman ülkelerle işbirliğine gidip dünyanın başına yeniden bela olacak, diye titriyorlar... Kabuğuna hapsedilmiş, kılını kıpırtadamayacak, yeniden uyanamayacak bir Türkiye için eski hamam eski tas olmalı... 2000'ler öncesine geri gitmeli... Yahudi sermayesinin elinde olan dış basının şimdi neden Türkiye'ye saldırdığını iyi idrak edelim. İçerdeki şişman iş baronlarının neden viraj cizdiklerini iyi anlayalım. Eylem adı altında ülkeyi harap edenler arasında ajanların neden cirit attığını gözden kaçırmayalım.

1 haftada 8 milyar dolar yurt dışına çekildi. Güya ekonomiyi çökertecekler!
smile.png
Borsa oyunları gırla gidiyor. Ekonomik güçlenmemiz bu işin bir cephesi. Asıl cepheler İslam'a karşıdır, maneviyatımıza, diriliğimize, korkusuzluğumuza... Akıllarınca yıldırıp pıstıracaklar.

Kadifeli renkli bitkili böcekli ihtilalleri inceleyenler aynı oyunun şu anda Türkiye'de sergilendiğini fark edecekler, etmişlerdir.

Hükumet kısmen teşebbüsü geriletti. Ancak henüz tam bir netice alamadı. Gezideki maşalar neye alet olduklarını belki anlıyorlar belki anlamıyorlar ama onların ısrarı teşebbüsün sokak cephesinde netice almayı geciktiriyor.

Hükumet şunları yapmaz ise teşebbüs farklı cephelerden sürecektir:

1- Teşebbüsün dış merkezleri iyi tespit edilip ifşa edilmeli ve onlarla işbirliği kesilmeli.

2- Avrupa Birliğinden vazgeçtiğimiz ilan edilmelidir.

3- Dış kamuoyunu doğru bilgilendirmek için halkla ilişkiler atağı başlatılmalıdır.

4- İslam ülkeleriyle acilen bir zirve yapılıp olan biten belgeleriyle onlara aktarılmalıdır.

5- Türkiye'siz Suriye müdahalesi acilen engellenmeli, Türkiye işi eline almalıdır.

6- Şer odağı haline gelen, Reyhanlı patlamalarıyla ilişkili ve gezi tahribatında baş aktör Chp acilen kapatılmalıdır.

7- İçerdeki diğer şer ekipleri operasyonlarla çökertilmelidir.

8- Sağa sola zarar verenler tespit edilip cezalandırılmalıdır.

9- EN ÖNEMLİSİ hükumet, 11 senedir besleyip semirttiği sermayelerin, şirketlerin, holdinglerin kendine ve Türkiye'ye DOST olmadığını, olamayacağını kendi kafasına dank ettirmelidir. Gereğini yapmalılar.

10- Ülke içindeki orta sınıf desteklenerek kalbleri kazanılmalı, sıkıntıları hafifletilmelidir.

Bunlar acil eylem planı. Başka yapılacaklar elbet var. Allah Teala, yar ve yardımcımız olsun. Amin. Fi emanillah.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İblis'in asker ve çocukları sokaklara indiler...

AKP mi demek istediniz ?

Be bu gidişatta bundan başka bi şey görmüyorum ...

images

Mesela iblisin birisi fitne için çıkıp kalabalıklara diyor ki polisimizi katlettiler , ama polisin ailesi çıkıp diyor ki hayır o kendisi düştü .

Atılmadı düştü, iddialar yalan'Adana'daki protestolar sırasında alt geçit inşaatından düşerek hayatını kaybeden Komiser Mustafa Sarı'nın ailesi, 'Atıldı' iddialarını yalanladı.

130610-komiser-%C3%B6l%C3%BCm.hlarge.jpg

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tek bir bakış açısı Allah cc rızası sünnete ve kurana uygun sosyal oluşumlar düzenlemeler Allah cc kopmaz ipi etrafında birleşen bir birlik tek devlet tek millet misafir olduğu bu dünyada herşeyi ahiretteki sonsuz yaşama ulaşmak için kolaylaştırmak uyarlamak bilinçli bir toplum olmak ne güzel yardım et rabbim

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
AKP mi demek istediniz ?

Be bu gidişatta bundan başka bi şey görmüyorum ...

images

darbeyle o iş olmaz.iç savaş çıkmalı .bugün haberde okudum 2000 kişi daha pkk ya katılmış.anlaşılan bir şeye hazırlanıyorlar. Darbe olursa bu pkk orduyu yenemez.ama iç savaş çıkarsa pkk rahatlar.türkiyeyi laik türklere kürdistanı da laik kürtlere vermeye çalışırlar.

cennet_ehli Çevrimdışı

cennet_ehli

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
mumim kardeşlerim günlerdir farklı kesimlerden gezi parkindaki protestocular ve olaylar hakkinda bir çok yorum ve haber sitelerine bakıp takip ettim ve çok ilginç bir analizimi paylaşmak istiyorum. yorum yapanların fikirleri belki gerçek belki değil ama büyük bir kısmının yaptığı yorumlar şu yönde;

"Tayyip i son iki üç senede yaptiklarindan dolayi silmiştim ama şimdi bunların inadına oyum Tayyip Erdoğan a "

Sizcede ilginç değilmi. Merak ediyorum akp nin oy oraninda yukselme bile olurmu.

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
Tağutun ne olduğunu anlamadan çevresindeki insanlardan Yada okuduğu duyduğu şeylerden etkilenen. Araştırmayan müslümanların genelinde bu var.

Bide şöyle diyiyorlar " Eğer RT'ye oy vermezsek diğerleri geçer ( Hani RT islamı daha yaşanır hale getirdi ya)"
Allahualim.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Güncelleme: 10:05, 19 Haziran 2013 Çarşamba
musevi-eylem.jpg

CNN ve BBC'nin görmediği eylemGezi Parkı eylemlerini savaş muhabirleriyle bir günde 8 saat boyunca canlı olarak takip eden ve yayınlayan CNN'in ABD'deki İsrail karşıtı gösterileri görmediği ortaya çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi
Yüz binlerce Musevi, New York'ta İsrail karşıtı eylem yaptı; ancak Gezi Parkı eylemlerini "iç savaş" varmış gibi savaş muhabirleriyle takip eden ve şaşkınlığa neden olan CNN görmedi.
9 Haziran 2013 tarihinde New York sokaklarında yüzlerce hahamın önderliğinde toplanan Museviler, 'İsrail yok olsun' sloganları attı.
Aşağı Manhattan'ın Federal Plaza Meydanı'nda gerçekleşen eyleme Musevi kökenli çok sayıda eğitimci ve işadamının katılımı dikkat çekti. Göstericiler, İsrail'in ordu hizmetlerindeki kokuşmuşluk ve terör devletinin dünyevileşme noktasındaki zulümlerine de vurgu yaptılar.
Taksim'deki eylemi saatlerce canlı yayında veren CNN ve BBC dahil uluslararası medyanın, yüzbinlerce Musevi'nin eylemini görmezden gelmesi dikkat çekti.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
9 Haziran 2013 tarihinde New York sokaklarında yüzlerce hahamın önderliğinde toplanan Museviler, 'İsrail yok olsun' sloganları attı.

Bu haberde bi gariplik var. Tercümede bir hata olmasın. Museviler neden israil yok osun desinler ki. Enteresan

Üst Ana Sayfa Alt