Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Taksim Gezi Parki Protestolari

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
suriyede müslümanlar katlediliyor,bu ülkede müslümanlar laik yobazların elinde inançları oyuncak hale getirilmiş bunlara hiç bir tepki yok,bir park meselesi yüzünden,eskiden atalarının yaptırdıkları mimari şekli bile putlaştırıp bunun üzerinden bir kaşık suda fırtına çıkaranlar acaba hangi inancı temsil ediyorlar.Bunlar bu kadar cesareti nereden alıyorlar?Bunlara kafirler neden destek veriyorlar?Bu müslümanların üzerine ölü toprağı serpilmiş,bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyerek yaşıyorlar.Buradaki müslümanlar kendi evini koruyamıyorlarki suriyeyi kollamaya gitsinler.imamlarının yolu yol değil ki kendileri yolu bulmuş olsunlar.Pısırıklık çekingenlik vurdumduymazlık ve gaflet yorganımız olmuş.Uyumaya devam...

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
*Reyhanlı için ağlamayanlar, iki ağaç için ortalığı birbirine kattı (ki ağaç için değil).
*Kanımdaki bebeği öldürmek hakkımdır diyerek kürtaj yasağına karşı çıkanların ağaçlar kesilince vicdanları sızladı.
*1 mayısta ağaçları kökünden söküp polise fırlatanlar şimdi ağaç savunuyor.
*Taksimde bilmem kaç ağaç için üç gündür eylem yapanlar Suriye'de on binler ölürken gıklarını çıkarmazlar.
*Bunu iyi bilin, o eyleme katılanları ağaç dikmek için davet etsen hiç rahatlarını bozmazlar.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olaylar söyle gelişti. Bunlara GAZ verdiler. Sonra GAZ'a geldiler. Ondan sonra sacmaladılar... Aman neyse ne Kafirlerden duzgün hareketmi beklicez. Yesinler birbirlerini....:)

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ağaç bahane komünist şov şahane arkadaşlar Bir de hadis paylaşmazlar mı öldüm gülmekten : ))))

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tayyipin AVM'si gelmiş :)

Bir de kamufulajı var Osmanlı Topçu kışlası yapacağız diye , işletmesin de OYAK'a versin bari ....

Çok iyi oluyor , ayyaş toplantı mekanı ise belediye Ankara Gençlik Parkıdaki gibi bastırır ayyaş mayyaş kalmaz .

Ağaçlarda değerlidir .

Bu arada unuttum ihaleyi alan Kalyon inşaat ile AKP nin arası nasıl ve kaç AKP 'li vekilin AVM'lerle ticari bağı var ?

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Allah muhafaza savaş çıksa burada sen o zaman gör akhi, mücahid olurlar mücahid :):) Çaw bella yerine, Allahu Akbar derler.. :):)

Tekbirlerle yürüyen Ülkücülere gaz :eek:uch2:İstanbul'da bugün de devam eden eylemler kapsamında İstiklal Caddesi'nde yürüyen 20 kişilik grup tekbirler getirerek eylem yapmak istedi ancak polis onlara da gazla müdahale ettiDünya Bülteni / Haber Merkezi
İstanbul'da Taksim Meydanı'nda devam eden olaylara Ülkücü oldukları belirten gruplar da dahil oldu.
Taksim Meydanı'nda Türk bayrakları ile eylem yapan yaklaşık 20 kişilik Ülkücü gruba polis müdahale etti.
TOMA'nın önüne geçip polise tepki gösteren grup, "Tekbir" getirip İstiklal Marşı okudu.
Polis, gruba gaz bombası ile müdahale etti.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akkoyunluların yağma düzeninin kalesi olacak o AVM yapılırsa ....

Unutmayın o yağma düzeni İsraile manavgatın suyunu da taşıma derdine girmişti .

Hemen cımbızlayım . Olayın parkataki ayyaşlardan daha geniş kapsamlı olduğu anlaşılsın deyyu .

Mujahida Çevrimdışı

Mujahida

Üye
İslam-TR Üyesi
Alman gazetelerde "Gezi Park" aktörleri propagandalarini yaymaya calisiyorlar ve uluslararasi medyayi yardim cagrida bulunuyorlar. Olanlari Erdogan hükümetine karsi Tarihi savas olarak ilan ediyorlar.

Türkei: Eine Ahnung von Tahrir in Istanbul | Gesellschaft | ZEIT ONLINE

Verletzte bei Protesten in Istanbul | meta.tagesschau.de

Gazeteler Türkiye'deki olaylari Misir Tahrir yerinde olan protestolarla devrimle kiyasliyorlar. Güya normalde proteso etmeyen kisilerde protesto ediyorlarmis. Merak ediyorum madem ki herkes o kadar memnuyiyetsiz bu hükümet nasil da anketlerde 50% onay alabiliyor?! Bunlar ne istiyorlar....bu haber bir ipucu olabilir mi (ironi) -> Askerden Eylemcilere Maske haberi
CHP yine isbasinda...ve diger katilimcilar? Galiba 60li, 70li,80li darbeleri unutmus durumdalar! Birakin "Suriye'yi Muriye'yi" Türkiye'de müslümanlara zulüm ederken hersey iyiydi...ikinci sinif muamelesi görürken iyiydi...acaba onlar simdi ikinci sinif vatandasi olmaktan korkuyorlar mi. Alkollerine satasmaya basladin 'Her tarafı İslami renge boyayamazsın' - YouTube Ertuğrul Özkök, içki yasağına sert çıktı - YouTube ahlaklarina satasmaya basladin http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23358992.aspmillet artik “Eeeah yetti beaaa!” demeye basladi millet “Eeeah yetti beaaa!” - Hürriyet Pazar

Eeeh haklilar cünkü "her rengi islami renge boyayamazsin" (Ertugrul Özkök) cünkü "Tek manevi değerimiz İslam değil" (Gülse Birsel). Zira artik "Yaz geliyor şimdi, deniz kenarlarında koyacak rakısını adam, güneş batarken güzel bir aperitifini içecek. Böyle bir şey var mı yahu." (E. Özkök)

ALLAHIM BU KADAR DAR GÖRÜSLÜ PRIMITIF INSANLAR HAYATIMDA GÖRMEDIM!!! Tek dertleri dejenere bir hayat sürdürmek ve bunlari yüksek bir maksat ve hedefmis gibi paketleyerek ulasmaya calisiyorlar = Gezi park protestolari

ALLAH TÜRKIYE'DE HALIFELIGI NASIP EYLESIN! Asil o zaman görürler :)

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
siyasi açıdan bu olayda akp ye karşı olmak veya sadece akp ye karşı olmak yanlıştır.evet akp yanlıştır ama karşısındakiler daha yanlıştır.bugün biz bu mesele günlük menfaat için akp ye karşı olup laiklerle aynı safta görünürsek yarın dindar kesime derdimizi anlatmaya çalıştığımızda bize farklı bir gözle bakarlar.bu nedenle eleştirilerimizi iki gruba da yapmalıyız.akp ye muhalefet edeceğim diye esadla birlik olan saadete benzemeyelim.bugünün asıl önemli konusu akp sapkınlığı değil laik azgınlığıdır

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Mujahida

Eleştireceğine sen de sahip çık !

O ağaçlarda senin de payın var AVM de olacak mı ?

Bu olaya karşı çıkmakla biz CEHAPE zihniyetine karşıyız diye uyutulmak arasında fark yok .

Çünkü o ağaçlarda sizinde bizimde hepimizin payı var .

Adamlar köylerde HES adına her yeri kurutuyor , o da yetmiyor tarlalardaki bağlardaki sulara göz dikiyor , evnin bahçesinden su çıkıyorsa bilki para istemeye gelecekler en sonunda ciddiyim gelecekler zra yasal düzenlemesini bile yaptılar ,,,bunlarada karşı çıkılmıyor, sen ben karşı çıkmazsak birileri karşı çıkacak ,,,e onlar karşı çıkıyor onlarla bir olmuş olurum, o zaman ben karşı çıkmayayım, var mı böyle bi şey ??? Koltuk mu bu erken gelen oturur gibi erken karşı çıkan tek karşı çıkar !!!

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
eleştirilerimizde öncelik sırasına dikkat edelim.kufadan bir grup abdullah bin ömere r.a bir fetva sormak için gelmişler.Demişler ki sivrisinekleri öldürebilir miyiz?Abdullah bin Ömer demiş ki siz nerelisiniz ?Demişler ki ıraklıyız.Abdullah bin Ömer r.a " Siz resulallah sallallahu aleyhi vesellemin torunu hüseyin bin ali r.a yı öldürdünüz ve gelip sivrisinekler hakkında fetva mı istiyorsunuz" demiş.

Bir tarafta küfrün çığlıkları dururken tarlaların ağaçların peşine düşmek yanlıştır .Bu ağaçlar ve çevre değersizdir demek değildir.Sadece önceliklerimizi doğru belirlemeliyiz

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir tarafta küfrün çığlıkları dururken tarlaların ağaçların peşine düşmek yanlıştır .Bu ağaçlar ve çevre değersizdir demek değildir.Sadece önceliklerimizi doğru belirlemeliyiz

Bende diyorum ki :

O ağaçlarda benim de payım var .Adam bizim hakkımızı gaspediyor partizanlarına peşkeş çekiyor yapacağı iş bu kılıfı da parktaki ayyaşlar, kalıbımı basarım geçmişteki Gençlik Parkının 10'da biri değildir o parktaki ayyaş sayısı . Buna laik laik olarak karşı çıkıyorsa laikçe şeyler söyleyecek islami şeyler söyleyecek değil ya !Bu normal bi şey , Taraf meselesine gelince ikisi de aynı taraf . Birisi sizin dediğiniz gibi seslisi diğeri de benim bahsettiğim sinsisi ...

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
dünyanın heryerinden yetkili ağızlardan, yapılan gösterilere destek verici onları cesaretlendirici beyanlar geliyor.
TV ve işgal edilmiş yandaş medya konuyu haber yapmayarak insanları sosyal medyadan haber almaya mecbur bırakıyor.
Daha önce kuzey afrikada denenen sosyal medya ile toplumları manuple etmede sağladıkları başarıdan dolayı sosyal medya üzerinden
çok güzel provake ediliyor gösteri yapanlar.

CNN vb haber kanallarında Türkiyenin tahrir meydanından bahseder gibi bir hava var.

Taksim ve civarındaki internetten izlenebilen kameralar kapalı ,
Taksimde birçok işyeri WİFİ şifrelerini internete vererek ordakilerin internete bağlanmalarını sağlıyor.
Asker ve polis birbiriyle atışıyor,
twiter üzerinden diğer illerde de halk gösterisi yapılması için yer ve saat bilgileri yayınlanmış.
Tepki, organizasyon, dayanışma süper.

Suriye, Esed, Hizbullah, Reyhanlı, suriyedeki kimyasal bombalar , katliamlar , soykırımlar..... Bugüne kadar buna karşı kılını kıpırdatmayan sözümona %99 u müslüman olan bir ülkenin vatandaşları dün gecec sabaha kadar taksim için gösteriye devam ediyor, sabah 5te boğaz köprüsünü yürüyerek geçiyor.

AKP gitsin diye bağıran topluluklar bu ülkenin toprakları bugüne kadar satılmıyormuydu???
Tekbir getiren gruplar, sizin içinde olduğunuz organizasyona en büyük desteği kimler veriyor ??

Bu arada son bikaç günde yaşanan diğer gelişmelere bakmak da lazım.
Önce reyhanlı sonra da 3. köprünün ismi ile alevi sünni ayrışması kaşındı.
Obamaya şirin görünmek için adanada opresyon yapıldı,
Dün açıklanan ekonomik veriye göre geçen yıla göre cari açık %50 arttı. İMF ye borcumuz bitti ama geçen sene 6milyar dolar olan cari açık 10 milyar dolara çıktı
Tarım yasası gündeme geldi. Global sermayenin türkiyeye tarım için girmesinin önü açılacak adımlar atılıyor.
Son 3-4 günde USD/TL de bir hareketlenme var.
Kusayrda 1000 yaralıya doktor ve ilaç yetersizliğinden müdahale edilemiyor. ( düşünebiliyormusunuz bu acıyı. parçalanmış bir uzvu öylece bekleyen bir insan hangi acılar içindedir)

Bana göre sonuç:
Son ABD görüşmesinde Tayyipten birşey istenmiştir. O da bunu yerine getirmekte nazlanmıştır.
Hizaya gelmesi için Reyhanlıda bir bomba patlatılmıştır. Patlama sonrası tayyibin ve partisinin sessizliği vs, bu patlamanın neden ve ne amaçla yapıldığının aslında gayet açık bilindiğini anlıyorum.
Arkasından Nusra cephesinin terör örgütü olarak tanımlanması ve bunun tayyip tarafından da dillendirilmesi, adanada yapılan operasyon.. Bunlar ABD de iken aldığı tehdite karşı şirin görünme çabalarıdır bana göre.
Ancak ABD nin gerçek istediği bu değil anlaşılan. Gerilimi istanbula taşıdılar. Ve Entellektüel kesim anında bir Gezi parkı cephesi haline geldi.
Bence AKP den istenen şey; Emperyalizmin askeri olarak Suriye ye girmesi ile ilgili bir konudur bu.
Daha önce bağıra çağıra Suriyeden , Esedden dem vuran Tayyip amca , bugün sam amcanın istediği şeyi yerine getiremediğinden dolayı köşeye sıkışmıştır.
oy kaygısı ile suriyeye NATO, BM, veya ABD askerinin girmesini Türkiyeye anlatamayacağından dolayı sam amcanın isteklerini yerine getiremiyor.

Tayyip 10 yıl önce sam amca tarafından krallık /sultanlık/ halifelik vaatleri ile oturtulduğu koltukta kendisinden beklenenleri yerine getirmiş ve artık ona ihtiyaç kalmamıştır.
Son görevi içeride anayasa değişikliği, dışarıda Suriyedeki müslümanların kırılması için olabildiğince katkı sağlamasıdır.

ABD, Nato, BM askeri Türkiyenin desteği ve yardımını alarak suriyeye girmedikçe bu gerilimi düşürmeyeceklerini düşünüyorum.
Diğer taraftan Türkiye ekonomisi de patlamaya hazır bomba konumundadır. sokaklarda TV lerde anlatıldığından bambaşka bir ticaret durgunluğu vardır.
Yani Tayyip de koltuğundan inmekten üzülecek pozisyonda değil aslında. Sonrasında söyleyeceği sözü şimdiden duyuyor gibiyim: "Biz geldiğimizde 20 milyar imf borcumuz vardı biz bitirdik. Türkiyenin ilerlemesini istemeyenler beni iktidardan düşürdüler. bunu yapmasalardı Türkiye süper güç olacaktı"

Biz yanıbaşımızda müslüman kardeşlerimizin uğradığı zulme sessiz kaldıkça daha çok reyhanlılar, taksimler yaşarız.

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bende diyorum ki :

O ağaçlarda benim de payım var .Adam bizim hakkımızı gaspediyor partizanlarına peşkeş çekiyor yapacağı iş bu kılıfı da parktaki ayyaşlar, kalıbımı basarım geçmişteki Gençlik Parkının 10'da biri değildir o parktaki ayyaş sayısı . Buna laik laik olarak karşı çıkıyorsa laikçe şeyler söyleyecek islami şeyler söyleyecek değil ya !Bu normal bi şey , Taraf meselesine gelince ikisi de aynı taraf . Birisi sizin dediğiniz gibi seslisi diğeri de benim bahsettiğim sinsisi ...

Seninle anlaşamadığımız nokta şu.Sen olayı avm veya ağaçların kesilmesi olarak görüyorsun.Bense olayı laiklerin gövde gösterisi ve akp ye ,ılımlı islama fazla ileri gitme biz buradayız mesajı olarak görüyorum.belki de abd nin,ordunun akp ye hatta dindar halka ayar vermesidir.Eğer eylemi yapanlar anadoluda bir köy olsaydı biz ona destek olup akp nin kapitalist politikalarını eleştirirdik ama burda konu islamın ılımlısına bile gösterilen meydan okumadır.eylemciler ellerinde içki şişeleriyle oraya geliyorsa meselelerinin yine küfür olmasına rağmen çıkan içki yasası olduğunu anlayabiliriz

Üst Ana Sayfa Alt