Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Taksim Gezi Parki Protestolari

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer eylemi yapanlar anadoluda bir köy olsaydı biz ona destek olup akp nin kapitalist politikalarını eleştirirdik ama burda konu islamın ılımlısına bile gösterilen meydan okumadır.eylemciler ellerinde içki şişeleriyle oraya geliyorsa meselelerinin yine küfür olmasına rağmen çıkan içki yasası olduğunu anlayabiliriz

Bu olayın birebir aynısı ve daha da beteri Artvinde oldu ! Orada da halkın yanında islami örgütler değil solcu örgütler vardı .

Yemeyenin malını yerler.

Ama istanbul olunca sayı daha kalabalık e haliyle daha da medyatik .

Şimdi bir müslüman bu olayı sahiplenmezse , birileri sahiplenir .Asıl böyle anlarda islamla AKP farklılığı ortaya konur görüşündeyim . Zaten bahsettiğiniz kesimler AKP'den evelde islam düşmanıydı AKP den sonrada öyle olacaklar. Yani mesela bir örnek Suriye'de Esad taraftarları da AKP ye karşı aynı görüşte ne yapacaz AKP nin Nusrete karşı tavvrını dile getirmeyecekmiyiz Esad islam düşmanı diye ?????

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Laikçilerle komünistler her gün protesto yapıyor biz kılımızı kıpırdatamıyoruz.
Edit: Faceye girebileniniz var mı?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
KILIÇDAROĞLU TAHRİK İFADESİ KULLANMA
CHP Genel Başkanı’na sesleniyorum
Bugün Kadıköy'de miting yapacakmış, yapsın hakkıdır sorun değil
O mitingde eğer tahrik ifadeleri kullanacak olursan unutma ki bu millet size hiçbir zaman affetmeyecek
Olay miting yapmaksa ben kalkarım onun yüz bin topladığı yerde ben 1 milyon insan toplarım

Tayyip

Bu AKP yandaşlarını sahaya indirmek için söylenen bir söz değilmi şimdi.
anlaşılan çatışmanın durmasını değil büyümesini istiyor bu adam

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu olayın birebir aynısı ve daha da beteri Artvinde oldu ! Orada da halkın yanında islami örgütler değil solcu örgütler vardı .
Asıl böyle anlarda islamla AKP farklılığı ortaya konur görüşündeyim . Zaten bahsettiğiniz kesimler AKP'den evelde islam düşmanıydı AKP den sonrada öyle olacaklar. Yani mesela bir örnek Suriye'de Esad taraftarları da AKP ye karşı aynı görüşte ne yapacaz AKP nin Nusrete karşı tavvrını dile getirmeyecekmiyiz Esad islam düşmanı diye ?????

suriye konusunda öncelik suriye halkı ve oradaki islami mücadeledir.bu konuda akp ile aynı resimde görünme göze alınabilir
nusrete karşı değişen tavırda öncelik nusrettir bu konuda akp karşıtları ile aynı cephede görünmek sorun değildir.
bugünki öncelik laiklere karşı durmaktır.burada akp ile aynı resimde görünme göze alınabilir
tasavvufla mücadelede öncelik şirkten korunmaktır.bu konuda abdulaziz bayındır ile hatta yaşar nuri ile aynı resimde görünme göze alınabilinir.
afganistanda öncelik sovyet işgalidir abd ile aynı resimde görünmek göze alınabilir. vs...

öncelikleri iyi belirlemeliyiz.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
KILIÇDAROĞLU TAHRİK İFADESİ KULLANMA
CHP Genel Başkanı’na sesleniyorum
Bugün Kadıköy'de miting yapacakmış, yapsın hakkıdır sorun değil
O mitingde eğer tahrik ifadeleri kullanacak olursan unutma ki bu millet size hiçbir zaman affetmeyecek
Olay miting yapmaksa ben kalkarım onun yüz bin topladığı yerde ben 1 milyon insan toplarım

Tayyip

Bu AKP yandaşlarını sahaya indirmek için söylenen bir söz değilmi şimdi.
anlaşılan çatışmanın durmasını değil büyümesini istiyor bu adam
Büyüsün arkadaş bıktım artık bu laiklerden.Yeter vallahi ben bu konuda tayyiple aynı görüşteyim.Bunların en büyük düşmanı İslam.

cennet_ehli Çevrimdışı

cennet_ehli

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hala istediklerinde vatandaşları galeyana getirebiliyorlar çok yazık. Ne kadar güvenlik önlemi ve istihbarat eksikliği var bilmiyorum ama birşeylerin bilerek yada bilmeyerek ihmal edilmiş olması birilerinin ekmeğine yağ sürüyor. Ayrıca yapılacak işe yani projeye gelecek olursak siyasi düşüncesi yada dini ne olursa olsun, birkaç gündür İstanbul Taksim'de Gezi Parkı diye adlandırılan alanın yıkılıp, ağaçlarının kesilip, yerine AVM yapılacağı söylenip duruluyor.

Peki.. Ben araştırdım ve soruyorum. Bu kadar yaygara yapan insan evlatlarına:

Olayın tam anlamıyla ne olduğunu biliyor musunuz?

Ben tam anlamıyla biliyorum. Gezi Parkı adı verilen alandaki ağaçlar kesilmeyecek. Zaten istediğiniz resime bakın ki bilen bilir 12- 13 tane özel ağaç var, ve bu ağaçlar başka bir yere taşınacak. Gezi Parkı yıkılmayacak Topçu Kışlası denilen yerin kenarındaki betonluk alan yıkılacak yıkılmak zorunda çünkü yayalar için genişlemesi gerekiyor ve Gezi Parkı alanında yeni park alanları yapılacak. Bu parklar yeşil alan olacak ve ağaçlandırılacak. Topçu Kışlası'nın arka tarafına görüntüyü bozmamak için AVM değil AVM ler yapılacak ve bunlar dediğim gibi görüntü kirliliğine sebep vermemek için küçük boyutlarda olucak. Yani bu AVM'ler zannedildiği gibi büyük boyutta değildir. Hem olsa bile Gezi Parkı'nın olduğu alan içerisinde yer almıyor ki...

Polis'in müdahalesi eleştiriliyor... Sabah 6-7 sularında kırmızı tülbentleri ve kumaşları maske yaparak polise taş fırlatan DHKP-C terör örgütü yandaşlarını görmüyorlar. Halkı galeyana getirip, olayı değişik yerlere çekmeye çalıştılar ki başardılar da çok yazık :(

Oraya ne olacağını bilmeden giden halk, gösterilere alet oldu. Ben hiç kimseyi desteklemiyorum tek istediğim bu ülkenin İslam Nuru ile tekrar şereflenmesidir ama istemeden de olsa giden halk DHKP-C terör örgütünün hükümet ve devlete zarar vermesine katkı sağladı daha önemlisi ben bunu yine islam imajına zarar verme amaçlı olarak görüyorum çünkü olayları bütünü ile ele alıp bakılması taraftarıyım.

Gezi Parkı'na asla dokunulmayacaktı. Burada vuku bulan olayların tamamı ülkeyi sadece zora düşürmektir ki başardılar da bunu. yabancı haber ajansları canlı yayın yaparak dünyaya bu rezaleti göstermiştir.

Allah bütün mümin kardeşlerimin yardımcısı olsun. Rabbim müslümanlar üzerinde oynanan oyunlara izin vermesin. Cenab- Hak mümin kardeşlerimi kimseye muhtaç bırakmasın inshaAllah.

Selamunaleykum

Kaynak İstanbul Büyükşehir Belediyesi (ayrıca projeyi ayrıntılı bulabilirsiniz haberlerdeki gibi yarım değil)

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu laiklerin değil . Haklının mücadelesi . Öncelik haklı olandadır. Artvin'i bilerek getirdim . Orada sus (artvinde) burada sus(istanbuda)o zaman heryerde sus (mesela evinin önünde) olmaz bu direk tam da AKP nin istediği ve onun ekmeğine yağ süren AKP CHP kutuplaşmasına uygun düşer. Şu anda olayı bu şekilde sunuyor . Zaten bu şekilde sunulduğu için % 50 'lerde .

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Büyüsün arkadaş bıktım artık bu laiklerden.Yeter vallahi ben bu konuda tayyiple aynı görüşteyim.Bunların en büyük düşmanı İslam.
maslahat gereği belli sınıra kadar tayyibin güçlenmesine karşı çıkılmayabilinir diye düşünüyorum.Çünkü birisi islamı yıkma derdinde,diğeri onu kullanma derdinde.Ama efendileri aynı.Yıkılanın toplanması çok zor olur ama,kullananın elinden hazineyi almak daha kolay olur.Bunlardan fitne zamanında laiklerin zararından ve şerrinden korunmak,ılımlıların kötülüklerinden korunmaktan daha önceliklidir denilebilinir.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@cennet_ehli

Topu Klas'nda AVM olacak m - Hrriyet GNDEM

Başbakan Erdoğan, bugün yaptığı konuşmada Topçu Kışlası ile ilgili olarak şunları söyledi:
Toplu Kışlası yapıldığı zaman giriş katı ister AVM yapılabilir, şehir müzesi yapılabilir
Atılmış bir adım kesin olarak yok, bir imza yok
Cumhuriyet Caddesi’nde mağazalar yok mu, büfeler yok mu
Neden bunlara isyan edilmiyor

Ve hala da buraya AVM dikme niyetinde olmadıklarını sananlarımız var !!!!

Aleyküm selam :)

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
BLqjrcoCUAAkp6A.jpg

Tayyip 3.köprü ne zaman açılacak? Bize 2 köprü yetmedi de.

:) hahaha komikmiş

BLqzrnCCMAACXNG.jpg

Ambulansların içine doktor ve hemşire kılığında polisler görev yaptığı vehastane yerine karakola götürüyor

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhiler, o bu değilde Allah muhafaza savaş çıktığında bizim safımız nerede olacak ??

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arada şunu söyleyeyim Parklarda yenilen naneler doğrudur ben bu konuda şikayetçilerle tabiki hemfikirim , Ankara da kolej civarında da ibneler dönmeler fink atıyor , da parkı suçlu bulup hadi yıkalım yenisini yapalım taraftar mütahite para kazandırıp üstüne AVM dikelim de ne oluyor ya ? Hayatta aklıma gelmezdi gökçeki örnek göstereceğim İstanbul Belediyesi Gökçekden ders alsın azcık Gençlik Parkını nasıl islah etti diye :p

Öte yandan Tayyipis çaktırmıyor ama fena tırsmış Başbakanlıka askeri birlik desteği alıyor ....

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gezi park twiter geyikleri:
-RECOP TAZYİK GAZDOĞAN
-Alkolü yanlış zamanda yasakladınız,bak gördünüz mü ayıldık
-Tayyip 3.köprü ne zaman açılacak? Bize 2 köprü yetmedi de.
-Yola Çıkan ADANALILARDAN RECEBE MESAJ ;"BİBERLER ACILI OLSUN, BİZ ACI BİBERİ SABAH KAHVALTISINDA YİYORUZ

-Kafası kıyak nesil istemiyoruz dedin,içkiyi yasakladın. MİLLET AYILDI.ŞİMDİ NAPICAN?
-ntv'nin yaptığı ayıbı hiç bir kanal yapamaz hitleri yayınlıyorlar dalga geçer gibi
-Bu günkü biber gazının tadı değişik pek beğenmedim dünkü daha iyiydi...!
komik bunlar ya.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
ilk sırada,
CHP: Kadıköy iptal, istikamet Taksim!.. CHP'nin bugün saat 16.00'da Kadıköy'de yapılması planlanan mitingi son anda iptal edildi; ancak iptal edilen miting yerine Taksim'e çıkılacağı duyuruldu Dünya Bülteni / Haber Merkezi

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Akhiler, o bu değilde Allah muhafaza savaş çıktığında bizim safımız nerede olacak ??

akhi ailenin güvenliğini sağlayıp iki taraftan da uzak durmalısın güvenliğini tehdit edenlere karşı savaş açarsın nefsini ve aileni müdafaa edersin onun dışında karışmassın çünkü bu savaş tağuti güçlerin arasında.... buna benzer soruyu sitede sormuştum ama şimdi bulamadım konuyu

Üst Ana Sayfa Alt