Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Taksim Gezi Parki Protestolari

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
hayırlısı olsun bakalım bunun arkasından ne çıkacak merak ediyorum her ne olursa olsun Allah mü'minlerin üstüne oyun oynayanları kahretsin bu fitne ortamında en iyisi cihad meydanlarına gitmek mümkün değilse köylere yerleşmek burda olayları çoğu kişi duymamıştır bile mesela

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Polisin istanbulda geri çekilmesi ile tekrar çalışıyordu. Şimdi gene yavaşlık var
Bu seferki Ankara'dan dolayı sanırım , canlı yayınjdan izliyorum şu anda kızılayı yakınına gitmemek lazım fena halde gaz kullanımış durumda...
Merak işte , bu biber gazını kim üretir ya da kimler ithal eder ???
AKP'li vekillerin falan ticari bağı neyim varmıdır bu biber gazı işi ile ?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
dünyanın heryerinden yetkili ağızlardan, yapılan gösterilere destek verici onları cesaretlendirici beyanlar geliyor.
TV ve işgal edilmiş yandaş medya konuyu haber yapmayarak insanları sosyal medyadan haber almaya mecbur bırakıyor.
Daha önce kuzey afrikada denenen sosyal medya ile toplumları manuple etmede sağladıkları başarıdan dolayı sosyal medya üzerinden
çok güzel provake ediliyor gösteri yapanlar.

CNN vb haber kanallarında Türkiyenin tahrir meydanından bahseder gibi bir hava var.

Taksim ve civarındaki internetten izlenebilen kameralar kapalı ,
Taksimde birçok işyeri WİFİ şifrelerini internete vererek ordakilerin internete bağlanmalarını sağlıyor.
Asker ve polis birbiriyle atışıyor,
twiter üzerinden diğer illerde de halk gösterisi yapılması için yer ve saat bilgileri yayınlanmış.
Tepki, organizasyon, dayanışma süper.

Suriye, Esed, Hizbullah, Reyhanlı, suriyedeki kimyasal bombalar , katliamlar , soykırımlar..... Bugüne kadar buna karşı kılını kıpırdatmayan sözümona %99 u müslüman olan bir ülkenin vatandaşları dün gecec sabaha kadar taksim için gösteriye devam ediyor, sabah 5te boğaz köprüsünü yürüyerek geçiyor.

AKP gitsin diye bağıran topluluklar bu ülkenin toprakları bugüne kadar satılmıyormuydu???
Tekbir getiren gruplar, sizin içinde olduğunuz organizasyona en büyük desteği kimler veriyor ??

Bu arada son bikaç günde yaşanan diğer gelişmelere bakmak da lazım.
Önce reyhanlı sonra da 3. köprünün ismi ile alevi sünni ayrışması kaşındı.
Obamaya şirin görünmek için adanada opresyon yapıldı,
Dün açıklanan ekonomik veriye göre geçen yıla göre cari açık %50 arttı. İMF ye borcumuz bitti ama geçen sene 6milyar dolar olan cari açık 10 milyar dolara çıktı
Tarım yasası gündeme geldi. Global sermayenin türkiyeye tarım için girmesinin önü açılacak adımlar atılıyor.
Son 3-4 günde USD/TL de bir hareketlenme var.
Kusayrda 1000 yaralıya doktor ve ilaç yetersizliğinden müdahale edilemiyor. ( düşünebiliyormusunuz bu acıyı. parçalanmış bir uzvu öylece bekleyen bir insan hangi acılar içindedir)

Bana göre sonuç:
Son ABD görüşmesinde Tayyipten birşey istenmiştir. O da bunu yerine getirmekte nazlanmıştır.
Hizaya gelmesi için Reyhanlıda bir bomba patlatılmıştır. Patlama sonrası tayyibin ve partisinin sessizliği vs, bu patlamanın neden ve ne amaçla yapıldığının aslında gayet açık bilindiğini anlıyorum.
Arkasından Nusra cephesinin terör örgütü olarak tanımlanması ve bunun tayyip tarafından da dillendirilmesi, adanada yapılan operasyon.. Bunlar ABD de iken aldığı tehdite karşı şirin görünme çabalarıdır bana göre.
Ancak ABD nin gerçek istediği bu değil anlaşılan. Gerilimi istanbula taşıdılar. Ve Entellektüel kesim anında bir Gezi parkı cephesi haline geldi.
Bence AKP den istenen şey; Emperyalizmin askeri olarak Suriye ye girmesi ile ilgili bir konudur bu.
Daha önce bağıra çağıra Suriyeden , Esedden dem vuran Tayyip amca , bugün sam amcanın istediği şeyi yerine getiremediğinden dolayı köşeye sıkışmıştır.
oy kaygısı ile suriyeye NATO, BM, veya ABD askerinin girmesini Türkiyeye anlatamayacağından dolayı sam amcanın isteklerini yerine getiremiyor.

Tayyip 10 yıl önce sam amca tarafından krallık /sultanlık/ halifelik vaatleri ile oturtulduğu koltukta kendisinden beklenenleri yerine getirmiş ve artık ona ihtiyaç kalmamıştır. Diğer taraftan müslümanlar da alevi/sünni/şii vs alt gruplara bölündüğünden tayip efendinin bu grupların hepsine hitağ imkanı artık kalmamıştır. Emperyalizm oplitika değişikliğine gitmiştir.

Son görevi içeride anayasa değişikliği, dışarıda Suriyedeki müslümanların kırılması için olabildiğince katkı sağlamasıdır.

ABD, Nato, BM askeri Türkiyenin desteği ve yardımını alarak suriyeye girmedikçe bu gerilimi düşürmeyeceklerini düşünüyorum.
Diğer taraftan Türkiye ekonomisi de patlamaya hazır bomba konumundadır. sokaklarda TV lerde anlatıldığından bambaşka bir ticaret durgunluğu vardır.
Yani Tayyip de koltuğundan inmekten üzülecek pozisyonda değil aslında. Sonrasında söyleyeceği sözü şimdiden duyuyor gibiyim: "Biz geldiğimizde 20 milyar imf borcumuz vardı biz bitirdik. Türkiyenin ilerlemesini istemeyenler beni iktidardan düşürdüler. bunu yapmasalardı Türkiye süper güç olacaktı"

Biz yanıbaşımızda müslüman kardeşlerimizin uğradığı zulme sessiz kaldıkça daha çok reyhanlılar, taksimler yaşarız.

yukarıdaki yazı tekrardır.

İlave olarak bugünki gösterilerin Türkiye çapına yayılması ve olağanüstü organize olarak diğer şehirlerin de buna katılması sonucunda, AKp nin attığı her adımda, gösteri yapanlar başarının tadını alacak ve daha da cesaretlenecek, olaylar başka mecralara çekilecek durumdadır.
Bunun arkasından ilk hamle ergenekonun intikamı havası ve içeridekilerin olduğu hapishaneler insanları yönlendirmek olabilir

Gezi parkı ilk kıvılcım oldu. Türkiye çok büyük bir tuzağın içinde. Oyuna geldik. Sonumuz hayrolsun

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu olayların arkasında kesinlikle dış ve iç mihraklar var.İşin kötüsü kemalistler gelirse suriyeli kardeşlerimize hiç yardım gitmez.Daha kötü olaylar olur.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Allah fasıklar topluluğunu doğru yola iletmez... Bu adamlar futbol için birbirini kırdılar ,bu adamlar saçma sapan konular için kilometrelerce yürüdüler açlk grevi yaptılar,binlerce kişi toplandılar bi günde demediler ki suriye,filistin,arakan şimdi yine aynı adamlar aynı haltı yiyor müstehaktır müstehak

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu olayların arkasında kesinlikle dış ve iç mihraklar var.İşin kötüsü kemalistler gelirse suriyeli kardeşlerimize hiç yardım gitmez.Daha kötü olaylar olur.

Olay bu kadar basit değil bence.
Kapitalizmin taktiğini yaşamadıkmı daha önce.
Saddam, Kaddafi, Esed, vs vs, kullan at metodu

Tayyip efendinin bileti kesildi.
Fitil Son ABD gezisinde ateşlendi.

Bu grup bir süre sonra dine saldırmaya başlayacak Çünki sokağa çıkan grubun karşısındaki kişi dini temsil ettiği iddiasıyla gelmişti
ve aynen 3 yıldır kuzay afrika ve en son suriyedeki olanlar şimdi bizim kapımızda.

Tayyip efendi eliyle orduyu da sindirdiler zaten.

(Antiparantez Zannedersem zor ve güzel günler yakın)

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olay bu kadar basit değil bence.
Kapitalizmin taktiğini yaşamadıkmı daha önce.
Saddam, Kaddafi, Esed, vs vs, kullan at metodu

Tayyip efendinin bileti kesildi.
Fitil Son ABD gezisinde ateşlendi.

Bu grup bir süre sonra dine saldırmaya başlayacak Çünki sokağa çıkan grubun karşısındaki kişi dini temsil ettiği iddiasıyla gelmişti
ve aynen 3 yıldır kuzay afrika ve en son suriyedeki olanlar şimdi bizim kapımızda.

Tayyip efendi eliyle orduyu da sindirdiler zaten.

Zannedersem güzel günler yakın
48 saatten bahsediyorlar.48 saat protestolar devam ederse anayasa mahkemesi hükümeti görevden alıyormuş.Öyle olursa tayyip yandaşları da sokağa dökülür.Türkiye kan gölüne döner.Bu da emperyalist ve komünist güçlerini işine yarar. Şu anda bizim için hayırlı olan bu olayların bitmesi.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
48 saatten bahsediyorlar.48 saat protestolar devam ederse anayasa mahkemesi hükümeti görevden alıyormuş.Öyle olursa tayyip yandaşları da sokağa dökülür.Türkiye kan gölüne döner.Bu da emperyalist ve komünist güçlerini işine yarar. Şu anda bizim için hayırlı olan bu olayların bitmesi.

48 saat olayını bende okudum ama anlamadım ne olduğunuu

Beşiktaşa kaymış polisler. Beşiktaşta şiddetlenmiş. Taksimde telefonlar iptal diyor twitler.ne hale geldi bir gecede ülke

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abd medyasının bu derece işin içine girmesi bencede dikkat çekici, ama ABD imalatı olan bir Ergenekon davası var yani ABD ergenekoncuları getirebilir diye bir ihtimal yok,, orduda tasfiye edilenler aynı zamanda BOP karşıtıdırlar da . Tayyip yeni yapacağı anayasayı uygulatabilirse eşbaşkanlıka devam edebilir uygulatamazsa uygulayabilecek olan bir eş başkan bulmaya bakarlar , zaten parti iç tüzüğü mü ne o yönden de meyadı dolmuş durumda yani tekrar seçilemez konumda ...

Şöyle bir şey olabilir bu olaylar Türkiye'deki başkanlık tartışmasının önünü keser başkanlık falan olmaz ...

48 saatten bahsediyorlar.48 saat protestolar devam ederse anayasa mahkemesi hükümeti görevden alıyormuş.

Yok öye bi şey yaw nerden çıkmış bu :) Olsa olsa sıkıyönetim ve sokağa çıkma yasağı , hepsi bu ... kaldı ki daha silahlı çatışma bile yok ortada sadece polisin bol miiktarda biber gazı salması ve karşılığında taş atılması söz konusu ....

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abd medyasının bu derece işin içine girmesi bencede dikkat çekici, ama ABD imalatı olan bir Ergenekon davası var yani ABD ergenekoncuları getirebilir diye bir ihtimal yok orduda tasfiye edilenler aynı zamanda BOP karşıtıdırlarda . Tayyip yeni yapacağı anayasayı uygulatablirse eşbaşkanlıka devam edebilir uygulatamazsa uygulayabilecek olan bir eş başkan bulmaya bakarlar , zaten parti iç tüzüğü mü ne o yönden de meyadı dolmuş durumda .

Şöyle bir şey olabilir bu olaylar Türkiye'deki başkanlık tartışmasının önünü keser başkanlık falan olmaz ...

Yok öye bi şey yaw nerden çıkmış bu :) Olsa olsa sıkıyönetim ve sokağa çıkma yasağı , hepsi bu ... kaldı ki daha silahlı çatışma bile yok ortada sadece polisin bol miiktarda biber gazı salması ve karşılığında taş atılması söz konusu ....
Cidden avrupa basını bir anda bu olaya yöneldi.Bu işte kesinlikle bir şey var.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yok be yaw.

Ordu pasivize edildi ki halk rahat ayaklansın.

Reyhanlının arkasından Aleviler ve Sünniler diye gruplaşma tekrar hatırlatıldı.
Bide pensilvanya görüşmesi falan var. konunun içinde bunu da düşünmek lazım

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cidden avrupa basını bir anda bu olaya yöneldi.Bu işte kesinlikle bir şey var.

Emperyalizm devrede. Koyun gibi neye tepki vereceğini bilemeyen bir ülkeyi çok güzel peşlerine takıyorlar

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
dsd.jpg

başladı saldırganlık.

dsd.jpg

dsd.jpg

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bop planı ortaya konmuş olabilir diye düşünüyorum.Dhkp-c lisi mhp lisi chp lisi tek yürek olmuş polisleri dövüyorlar.Askerler polisler arasında gerginlik olmuş.Aşırı negatif şeyler var sosyal medyada herkes tayyip inmeden durmayacağız diyor.Bunlar tayyipi indirip Müslümanlara saldırmaya başlayabilirler.Özellikle suriyelilere dikkat çekmek gerekiyor.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tayyip böyle güç bende gayrı moduna girip ben ne dersem o olur havasında zorlama yapmadan evvel şunu dedirtebileydi ya !

Topbaş'tan 'Gezi Parkı' açıklaması - Genel Bakış- ntvmsnbc.com

Topbaş'tan 'Gezi Parkı' açıklamasıİstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, NTV canlı yayınına katıldı. Taksim'de yaşanan olayları değerlendiren Topbaş, 'polisin daha önce çekilmesi gerektiğini' söyledi. Gezi Parkı'nda sökülen ağaçların da geri getirileceğini ifade eden Topbaş, "Yaşananlardan dersler çıkarttık" dedi.

130601kadir_topbas.hlarge.jpg

ntvmsnbc
Güncelleme: 20:02 TSİ 01 Haziran. 2013 Cumartesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, katıldığı NTV canlı yayınında Taksim'de yaşananları değerlendirdi.
Polisin geri çekilerek Gezi Parkı'nın halka açılmasıyla ilgili 'geç alınmış bir karar' yorumunu yapan Topbaş, bölgeyle ilglili projelerden de bahsetti.
Sökülen ağaçların parka geri getirileceğini söyleyen Topbaş, "563 olan ağaç sayısını 600'e çıkaracak bir çalışma yapacağız" dedi.
Haberin devamı ↓

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bop planı ortaya konmuş olabilir diye düşünüyorum.Dhkp-c lisi mhp lisi chp lisi tek yürek olmuş polisleri dövüyorlar.Askerler polisler arasında gerginlik olmuş.Aşırı negatif şeyler var sosyal medyada herkes tayyip inmeden durmayacağız diyor.Bunlar tayyipi indirip Müslümanlara saldırmaya başlayabilirler.Özellikle suriyelilere dikkat çekmek gerekiyor.

MHP geri duruyor sanki .Gündüz bahçelinin konuşmasında öyle bi hava vardı

Hımmm. AKP nin yerine mhp yi mi iktidara taşımak istiyorlar acaba.

Onu bunu bilmem de olay ciddi .

ulusal ve hayat tv sürekli gösterilerle ilgili yayın yapıyordu onların da canlı yayınları kesildi

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
MHP geri duruyor sanki .Gündüz bahçelinin konuşmasında öyle bi hava vardı

Hımmm. AKP nin yerine mhp yi mi iktidara taşımak istiyorlar acaba.

Onu bunu bilmem de olay ciddi .

ulusal ve hayat tv sürekli gösterilerle ilgili yayın yapıyordu onların da canlı yayınları kesildi
feto desteğini çekmiş olabilir.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bwsiktasta iki grup arasinda kaldim
En guvenli yer cami dedik caminin avlusuda isgal edilmis
Gozlerim.bogazim acayip yaniyor
Yuzumu yikadim daha kotu oldum

E niye gidiyorsun oralara kardeşim yani amaç nedir? Evde oturup nafile namaz kılsaydın sevap kazanırdın belki. Hem seni şimdi sakallı görürlerse saldırabilirler veya laf atabilirler. Ahi benden sana tavsiye şu olaylar olurken taksime gitme helede akşam vakti. Bu arada yalnız mı geziyorsun?

Üst Ana Sayfa Alt