Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Tarihimiz Yalan Çıktı

• Konbuyu başlatan Ebu & Dücane
  • Başlangıç tarihi
E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Merhaba değerli dostlarım.

Türkiye'nin tarihi iki kısımdan oluştuğunu hepimiz biliyoruz.
Birincisi Osmanlı Tarihi, ikincisi Cumhuriyet Tarihi.

Birinci Tarihimiz hakkında her ne kadar doğruydu veya yanlıştı fikirleri yazılıyorsa da esas gerçekler bu gün Bulgaristan'a iki kilo saman parasına satılan Osmanlı arşivlerinde gizemini korumaktadır.
Gelelim Cumhuriyet Tarihine, her ne kadar yakın bir tarih de olsa
her insanın kafasını kurcalayan bir çok sorular hala aydınlanamamıştır.

Kimine göre Osmanlıdan Çok daha kötü bir yönetime,
kimine göre de Tarihe Altın harflerle geçecek bir idare şekline geçilmiştir.
Ben Osmanlı döneminden ziyade Cumhuriyetin kuruluşu hakkında duymuş olduğum sözler için
her birine bir kalıp hazırladım ve bu kalıptan çıkan tüm sözleri Puzzle'yi andıran bir kategoriye
yerleştirmeye çalıştım. örneğin şöyle

( 01 ) ilk sözler, Cumhuriyeti kim kurdu.? Atatürk.
Atatürk için Mason du denildi. olabilir bir sakıncası yok, elbet o da bir insandır diye düşündüm.

( 02 ) içkici biri denildiğinde, elbette her içenin Günahı kendine aitdir fakat
Sarhoş biri saglıklı ve isabetli kararlar veremeyebilir o yüzden idareci olamaz dedim.

( 03 ) Kimine görede Dini bütündü. Japonyada kendi parasından Cami yaptırdığı,
hatta H.z Muhammed s.a.v efendimizin Mezarını yıkılmaktan kurtardı söylentisini ele aldım.
Bu sözü nereye koymaya kalksam, Puzzle de yerini bulamadım..
Satılan Camiler ve Mescidlerin, Astırılan Hoca ve İmamların en can alıcısı ise Hz Muhammed s.a.v
efendimiz için sarf ettiği 1931 M.E.B. Bastırtmış olduğu, tarih ve din araştırmaları kitabında. Muhammed .s.a.v için
Kervan soyguncusu, Arabın oğlu gibi sıfatlandırılması, Kur-ân için
gökten indirildiği sanılan kitap diye söz edilişi yanında hiç bir anlam taşımıyordu. o sözünde yeri yoktu bu Puzzlede.

( 04 ) Astırdığı Hocaların Tümü sahtekar Din sömürücüsüydü sözünü elime aldım.
O sözü koymam gereken yere baktığımda oraya daha önce yerleştirmiş olduğum. şu satırlar vardı zaten.
18 sene ALLAH kelimesini yasaklandığı, ALLAH yerine Tanrı denilmesinin mecbur bırakıldığı, Kur-ân okumayı yasaklayan ve
ALLAH 'ı tanımayan, inkar eden birilerinin gerçek hacı, Hocayı nasıl ayırt edebilir diye. o sözünde yerini bulamadım.

( 05 ) Halk için bir çok fedakarlık yaptı; sözü geçti elime.
Bu söze uygun bir yer mutlaka vardır diyerek. her tür gayreti sabrımı gösterdim, ama savaştan yeni çıkan bir Millet yemeye ekmek bulamazken, suçu Yahudi simgesi olan Şapka kanununa uymadı,
Alıp giymedi diye 500 000 kişinin idam edilişi, Öğretmenin Maaşı 50 TL olduğu ve açlıktan ölen insanların bulunduğu bir dönemde
75 000 TL verilip heykelini yaptırması aklıma geldi. bu sözün de yeri yoktu Puzzle de.

( 06 ) bu sefer Kurtuluş savaşımızı ona borçluyuz, sözü elimdeydi
önce nerden ve kimden kurtulmuşuz onun analizini yaptım.
onca şehit verdikten sonra, kazandık dedikleri Kendi Topraklarımızın 5.200.000 km2'den, 780.000 km2'ye düştüğünü, onca Şehid vermemize rağmen elimizdeki toprakların büyük bölümünü Lozan'da Masa başında kaybeden bir ülke isek
bu kaybedilmiş bir savaştır, kaybedilen bir savaş kurtuluş olamaz, bu bir yenilgidir dedim.
Ve bu güne kadar bir tek işgalci güçlerinden ölen veya esir alınan bir sözü bırak, belge veya tutanak da mevcut olmayışı
bu sözü de bir kenara koymama sebep oldu. Puzzle boş kalmıştı ama yılmadım.
oturdum. Belki buraya kadar olan her olayın geçerli bir nedeni olabilir diyerek
Daha sonra hangi olaylar yaşanmış diye onları araştırdım...

VE CUMHURİYET KURULDU

29 Ekim 1923'te kurulan Cumhuriyet bize ne verdi, birde onun hesabını yaptım
Halifelik kaldırılıp yerine Laik bir Devlet idaresi kuruldu, hangi temeller üstüne kurulduğunu şimdilerde çok daha iyi anlıyorum. Halifelik İslam aleminin başı idi. Çobanı etkisiz bırakıp. sürüye kurtları saldılar.
Bu gün dünyanın neresinde Papalık, Krallık kalktı.? Dünyada her gün milyonlarca Müslüğman kanı akarken
sessiz kalan Devletler. acaba bir tek israilli öldürülse ne yaparlar. dünyayı ayağa kaldırırlar. çünkü onlarda papalık denen bir baş var.
İkinci olay ise çok daha Vahim, Osmanlı Devletinden ve Osmanlı arşivlerinden kurtulmayı iyi başarmışız.
Bu'da bir nevi Nüfusumuzdan Baba adını silmektir. Kimiz biz.? neyiz.? Geçmişini bilmeyen geleceğini göremez.
ne tekim. Harf devrimi diyerek, 1000 senelik kültürümüzü de sildiler, bir gecede Alimler Cahil bırakıldı.

Din ve Devlet işleri ayrı diyerek, Dinsiz bir devlet idaresi kuruldu, 18 sene Ezan Türkçeleştirildi, ALLAH kelimesi yasaklandı,
Camiler Mescitler Satıldı, Ahır yapıldı. burada. Çanakkale'deki, Kurtuluş savaşındaki can veren Aziz Şehitlerimize en büyük ihanet edildi.

Kur-ân okuyanlar tutuklandı, Kur-ân kitaplarının. mağaralara saklanma zorunluluğu yaşatıldı bu Müslüman millete.
İMF gibi bir hayırsever dostumuz oldu (!). Kara kaş, kara gözümüzün hatırına borç vermeye başladı.

Devletin idaresi ise Türk sandığımız ama Türk ismi almış olan Sabetaycı ve Dönme Masonlara < Hortumcu > denilen çetelerin, Mafyanın emrine verildi.

Osmanlı döneminde 620 senede Sadece 6 hırsızlık, ( Kol kesme. ) vakası olmasına karşı, Cumhuriyet döneminde hırsızlar hortumcular
aldı yürüdü, Baklava çalan hapis yattı, Banka soyana Madalya verildi.
Milletin Peygamber ocağı diye bildiği en güvendiği kurum olan ordu ise Namaz kılan, Ailesi kapalı subayları fişleyip
ordudan ihraç ederek sözüm ona irtica ile savaştı, ordunun PKK ile savaşıyoruz diye boş dağları bombalayan uçaklarımız
Milli servetimizi harcarken . Heronların PKK Ya zarar veriyor diye düşürülüp ya da koordinat değişmesini teklif eden
subayların konuşmalarını içeren ses kayıtları ortaya çıktı.

Her on senede bir Darbe bahanesiyle Hazineler boşaltıldı.
Bir tek 28 Şubat'ta bile hazineden kaybolan altın 170 TON..!!!

Camilerimizin Bombalanması Planları ele geçirildi. yedi Düveli yendik denilen bir Milletin ordusu, her imkan ve olanak verildiği halde
30 senedir 7 tane çapulcu PKK ile baş edemedi. burada yedi düveli yendiğimiz mi yalan.? yoksa 30 Senedir yenemedikleri
üç beş PKK'lı ile baş edemedikleri mi Yalan.?
Öyle ya. sen koca Fil'i yendim diye kasım kasım kasıl. ama bir fareyle 30 senedir baş edeme.
Başörtülü Kardeşlerimiz Bacılarımız bir çok kurumun kapısından geri çevrildi, içeri bile sokulmadı, Eğitim öğrenim hakları ellerinden alındı.
Sözüm ona Nüfusunun % 95 i Müslüman olan bir ülkede, Dört kutsal kitap adını ve kime indiği sorusuna bile cevap veremeyen
bir topluluk ortaya çıktı. Maydanozun Faydasını araştırana gerici, Madonna'nın, veya bir Futbolcunun hayatını araştırana Çağdaş diyerek
bilgisiz, Cahil bir nesil yetiştirildi.

Hadi hepsinde Ben yanılıyorum, ya da yalan söylüyorsam şu taşları da sen yerine koy okuyucu arkadaşım.
Çanakkale de şehit olan ecdadımızın, Savaş'tan sonra, Düşman yokken Bayrak inmesin, Ezan dinmesin diye uğrunda Can verdiği değerlere, kim ihanet etti.? işgal güçleri mi.?

Dünyada kendi Mareşaline sahip çıkmayan tek ülke neden biz olduk.? kaç savaş kazandı. Doğum ve ölüm tarihlerini
sorsak % .? kaç kişi bilir. M. A. Ersoy, o dönemde neden Vatan haini gibi karşılanıyordu.
eğer Cenazesine Talebeler Sahip çıkmasaydı bu gün mezarı bile bilinmeyecekti.
Adnan Menderes Neden asıldı, Turgut Özal neden zehirlendi, Muhsin yazıcıoğlu, Eşref Bitlis, ve Aselsan da görev yapan
israilden aldığımız savaş uçaklarının Yazılım şifrelerini çözen kişiler neden hepsi intihar etti.?
Bu kadar Tesadüf Milyarda bir bile ihtimal değilken, sen evet Sen, hala da bu dinsizleri, Din düşmanlarını alkışlayıp
destek oluyorsan, sana sözüm yok. ama senden tek isteğim var karşıma geçip Ben müslümanım deme...

Hilmi Coşkun

1466060_608919342478079_1992036976_n.jpg

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olağanüstü bir yazı . Çok net özetlemiş. Allah Razı Olsun