Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Tasavvufcu Akrabalarımın Tekfiri

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
öncelikle akrabalarım olan insanların bağlı bulundukları tarikat'ın sapıklıklarına kendi sitelerinden birkaç örnek vereyim.

“Kutbul irşad, gavsı azam ve kutbul aktab makamlarının üçü de zatının tapusudur. Bu sebeple de, bu en büyük üç makamı uhdesinde bulundurduğundan “müceddid” gelecek idi, ama hikmetullah, müceddid zahirden zuhur etti. Hazreti Pir’in saye ve kemali öyle bir hadde ulaşmıştı ki, insan ve cinlerin mürşidi olduğundan “ mürşidi sakaleyn” ve bütün mahlukatın rızıklarının taksim edeni bulunduğundan da “kasım-ül erzak” ünvanlarının sahibi idi. Süleyman aleyhisselamın tasarruf ve saltanatına batında ulaşmış bir Allah eri idi.”

http://www.gonullersultani.net/dede-pasa-hz-sohbetler/899-dede-pasa-hazretleri-5.html

haşa rızkı şeyhinin verdiğini söylecek kadar küfürde ileri gidiyorlar.
Şüphesiz rızık veren, güç ve kuvvet sahibi olan ancak Allah'tır.

ayrıca altdaki linkde sesli sohbetinde ''tarikat haktır inkarı küfürdür''gibi delilsiz bol bol sallamaları mevcut.

http://sohbet.gonullersultani.net/i...deoshare&task=viewvideo&Itemid=1&video_id=284

adamların hangi sohbetine baksam müşrikleri aratmayacak sapıklıklarla dolu.

elbette tebliğ dersiniz fakat bizzat kendim menzil tarikatına gönül bağı olan bir sofiykende bile bunların sapıklıklarını görüyor ve uyarıyordum.

15 senedir elimden geldiği ve dilimin döndüğünce tekfir etmeden uyarmaya çalıştım fakat durum dahada kötü ve artık konuşup birşeyler anlatmamda hemen hemen imkansız

benim sormak istediğim şu

ben bunların açık şekilde kafir olduğuna inanıyorken tekfir etmesem bu davranışımdan sorumlu olurmuyum? yani kendilerini islama nisbet eden şirk ehlinin yüzlerine tekfirleri yapılmayıp o hal üzere öldüklerinde, kalbimde olanı gizleyişimin sorumluluğu varmıdır?

ayrıca belirteyim''bu yaptığınız şirkdir'' sözünden kafir anlamı çıkarmıyorlar

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Tasavvufcuların geneli ilimden uzak cahil cuhela olup, yaptıkları ve söylemleri her ne kadar şirk ve küfür içerse de, kendilerinin cehaleti, tevilleri düzeltilmeden, ilim ile delilleri çürütülüp Hakk ile yüzleştirerek ikna etmeden, kayıtsız şartsız ebedi cehennemlik kâfirdir demek uygun değildir. Fakat kendilerinin sapık, küfür ve şirk içerisinde bulunduklarını, bu tür sapkın inançları olduğunu söylemekte bir beis yoktur.
Aksi taktirde ehl-i sunnetin muvahhid alimleri, tasavvufcuları ve şeyhlerini genel olarak toptan tekfir etmeleri gerekirdi.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun hocam
birkaç gündür içimi kemiren bir konuydu ve anlaşılan bize yine ya sabır demek düştü :)

Üst Ana Sayfa Alt