Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

TC OKULLARI MI?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
OKULLARDA İŞLENEN BAZI KÜFÜR SÖZ VE BİLGİLER
• M.Kemal sevgisinin çocuklara aşırı derecede enjekte edilmesi,
• İslam ve Müslüman düşmanlarının övülmesi,
• İslam’ın temel rüknü olan Hilafet makamının küçük gösterilmesi, Allah’ın hükümleri olan şeriatın kötü ve korkunç gösterilmesi,
• M.Kemalin devrimlerine karşı çıkan İslam ulemasının ve Müslümanların bozguncu olarak tanıtılması,
• İslami olan kılık kıyafeti, sakalı, çarşafı; gerici ve çağ dışı olarak tanıttırmaları,
• Kur’an’ın doğru dediği şeyleri yanlış, yanlış dediği şeyleri doğru göstermeleri,
• Darvin, Aristo, vb. felsefesinin ölçü olarak alınması,
• İlk çağlara ait verilen bilgilerde kasıtlı yanlışlıklar yapılması, ilk insanların konuşma bilmemesi, yazının Sümerler zamanında bulunması, Arşimet suyun kaldırma kuvvetini bulduktan sonra gemi yapımının öğrenildiği vb. gibi bilgilerin Kur’an’ın verdiği haberlerin yalanlanması,
• İslam düşmanı olan tağutların ve ideolojilerinin sevilip saygı ve bağlılık içerisinde bulunulması gerektiği, İslam yerine demokrasi ve laiklik dininin benimsetilmesi,
• Cahili ve küfür olan resmi bayramları 23 Nisan, 19 Mayıs, 29 Ekim ve 10 Kasım gibi İslam’ın kaldırıldığı ve Yüce Allah’ın hayat sisteminden uzaklaştırdığı bayramların kutlanılması,
• 10 Kasım M.Kemalin ölüm yıl dönümünde, onu sevdiklerini ve onun izinden gittiklerini ispatlamak amacıyla öğrencilere saygı duruşu yaptırmaları,
• Her hafta başı ve sonu, küfür üzerine kurulmuş olan bu devletin varlığını ve sevgisini pekiştirmek için istiklal marşının okutulması ve bu devleti sembol eden bayrağı göklere çekip ona saygı duymayı sağlamaları,
• Her sabah sınıflara girerken küfür içeren andı okutmaları ve M.Kemal putunun önünde saygı duruşu yaptırılması,
• Sınıflarda küfür simgeleri olan istiklal marşı, gençliğe hitabe ve türk bayrağının asılı olması ile birlikte İslamiyet’in alaşağı edilmesi ve buna sessiz kalınması.

G Çevrimdışı

GülTükendi

Üye
İslam-TR Üyesi
Yazı gayet güzel fakat Türk bayrağının aslımasında bir sakınca göremiyorum, sonucta tevhid mührü en açık bir biçimde bayrağımızda sembolleşmiştir.
Bayrağımızdaki hilal; Allah´ı (cc), yıldız ise sevgili Peygamberimizi Hz. Muhammed´i (sav) temsil eder. Tabiiki bunun şuurunda olana ne mutlu …

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yazı gayet güzel fakat Türk bayrağının aslımasında bir sakınca göremiyorum, sonucta tevhid mührü en açık bir biçimde bayrağımızda sembolleşmiştir.
Bayrağımızdaki hilal; Allah´ı (cc), yıldız ise sevgili Peygamberimizi Hz. Muhammed´i (sav) temsil eder. Tabiiki bunun şuurunda olana ne mutlu …

ay yıldıızn Allah'ı,peygamberi temsil ettiğini hiç duymadım.
bi yanlışınız olsa gerek...
görmek istediğiniz gibi yorumluyosunuz herhalde...

M Çevrimdışı

muhsin_ensar06

Üye
İslam-TR Üyesi
Yıldız her zaman ve heryerde paganizmin sembolüdür..
Kardeşe İzmir Yahudileri isimli bir aile albümü şeklindeki kitabı tavsiye ederim..
Oradaki hilalin ucundaki davut yıldızını gördüğündü türk bayrağının geçmişini daha net anlar..

Küçük bi takıntımdan bahsedeyim
Sonunda izm olan ve üzerinde yıldız olan herşey şeytandandır..
Satanistlerin simgesi boşuna yıldız değil...
Şeytanın dinine paganizme kadar gider..
Tabi bahsettiğimiz suresi olan gökteki yıldız-tarık değil..
Amerkan bayrağında banka reklamlarında tagutların simgelerinde pavyon girişlerinde konser afişlerinde bulunan o yıldız deseninden bahsediyorum :)

Her gördüğümdede Rahmetten kovulmuş Şeytanın şerrinden Allaha sığınıyorum..
Şizofrenik bi takıntı işte :)

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
بسم الله الرحمن الرحيم
HAMD ALEMLERİN RABBI OLAN ALLAHA SALAT VE SELAM DA RASULÜNE AL VE ASHABINA O'NUN(Sav)YOLUNDAN GİDEN TÜM GARİP MUWAHHİD MÜSLÜMANLARIN ÜZERİNE OLSUN!

20658802855e91f5caf1obi8.jpg

RESİMDE GÖRÜLEN İSLAM SANCAĞIDIR!YANİ RASULULLAH(Sav)İN KURDUĞU İSLAM DEVLETİNİN!YANİ ASLINDA TÜM MÜSLÜMANLARIN DEVLETİNİN SANCAĞI!!!
YANİ DİYECEĞİM ŞUDUR ARKADAŞIM BİZ İSLAM SANCAĞINI TANIMAK,TAŞIMAK VE BAŞ TACI ETMEKLE GÖREVLİYİZ!!!DİĞERİNDEKİ BAYRAKLAR SEMBOLLER BİZİ BAĞLAMAZ EĞER Kİ MÜSLÜMANSAK!?!?
VE ŞU SON AYETİ KERİMEYİ DE YAZMAK İSTİYORUM:
"ANDOLSUN ALLAH'I VE AHİRET GÜNÜNÜ UMANLAR VE ALLAHI ÇOKÇA ZİKREDENLER İÇİN ALLAH'IN RASULÜNDE GÜZEL BİR ÖRNEK VARDIR(El-Azhab 21)

20658802855e91f5caf1obi8.jpg

La Yezal Çevrimdışı

La Yezal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
بسم الله الرحمن الرحيم
HAMD ALEMLERİN RABBI OLAN ALLAHA SALAT VE SELAM DA RASULÜNE AL VE ASHABINA O'NUN(Sav)YOLUNDAN GİDEN TÜM GARİP MUWAHHİD MÜSLÜMANLARIN ÜZERİNE OLSUN!

Ekli dosyayı görüntüle 424

RESİMDE GÖRÜLEN İSLAM SANCAĞIDIR!YANİ RASULULLAH(Sav)İN KURDUĞU İSLAM DEVLETİNİN!YANİ ASLINDA TÜM MÜSLÜMANLARIN DEVLETİNİN SANCAĞI!!!
YANİ DİYECEĞİM ŞUDUR ARKADAŞIM BİZ İSLAM SANCAĞINI TANIMAK,TAŞIMAK VE BAŞ TACI ETMEKLE GÖREVLİYİZ!!!DİĞERİNDEKİ BAYRAKLAR SEMBOLLER BİZİ BAĞLAMAZ EĞER Kİ MÜSLÜMANSAK!?!?
VE ŞU SON AYETİ KERİMEYİ DE YAZMAK İSTİYORUM:
"ANDOLSUN ALLAH'I VE AHİRET GÜNÜNÜ UMANLAR VE ALLAHI ÇOKÇA ZİKREDENLER İÇİN ALLAH'IN RASULÜNDE GÜZEL BİR ÖRNEK VARDIR(El-Azhab 21)

zaten bayrak olarak bayragımız belli de ben üzerindeki simgelirin bu şekilde oludugunu duymamıştım..
selsebil söylemiş zaten..

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
Katılıyorum tebrik ederim sizi :) İnşaAllah Yollamayacağız gitmeyeceğiz Vesselam

G Çevrimdışı

GülTükendi

Üye
İslam-TR Üyesi
[FONT=Comic Sans MS, cursive]Elbette TEVHID sancagi en kutsal bayraktir, bunu inkar eden yok!!!

„ [FONT=Comic Sans MS, cursive]ay – yildiza“ bukadar ön yargi besleyen müslüman kardeslerimin olduguna sahitlik etmis oldum...Ay-yildiz da bir nevi Islam sancagidir, sembolleri kavrasak Tevhid mührünü görmüs olacagiz. Pakistan gibi ülkelerde bosuna böyle bir sancak kullanmiyor.
[FONT=Comic Sans MS, cursive]Ayrica Türk gecmisini anlamak icin bir kitap ile sinirli kalmazdim [FONT=Comic Sans MS, cursive]muhsin_ensar06[FONT=Comic Sans MS, cursive] kardesim. Satanizlerin yildizini iki cihan serveri Muhammed sav ´i simgeliyen yildiz ile ayni tutmak ne kadar cirkin bir davranis...

[FONT=Comic Sans MS, cursive]Türk Bayrağının rengini şehitlerin kanından, ilhamını da kan gölüne yansıyan ay ve yıldızdan aldığını biliyoruz. Fakat bayrak hakkındaki bu bilgi, bayrağın taşıdığı kutsal anlamı, o anlamdaki sembolizmi, ondaki derinliği ve yüceliği anlatmaya yetmez.

Bilindiği gibi, genellikle Hristiyan milletler bayraklarında Haç şeklinde semboller yer almaktadır. Müslüman milletlerde ise Hilal görünmektedir. Haç’ın anlamı;Hazreti İsa'nın çarmıha gerilerek haç şeklinde şehit edildiğine inandıkları için onu sembol olarak alırlar. Peki ya Hilal? Müslümanlarca sembol olarak kabul edildiğini biliyoruz. Ancak bunun sembolik değeri nereden gelmektedir? Dolunay (Bedir) ayın ondördüncü gecesindeki haliyle daha parlak olmasına rağmen niçin ayın en az ışık verdiği yay şeklindeki zayıf şekil sembol almıştır? İşte Hilal’in gücü burda çıkmaktadır. Çünkü Hilal, Haç gibi doğrudan şekil olarak alınsaydı Dolunay kullanmak daha uygun olurdu.

ALLAH (c.c.) kelimeside yine bir “Elif”, iki “Lam” ve bir “He” ile yazılmaktadır. Bu harflerin de değeri yine ebced hesabıyla toplandığında yine 99 rakamını verir. Her iki kelimede harfler değişmediği içinrakam değerleri de değişmiyor. Yani Hilal yazarken ALLAH (c.c.) isminin harflerini kullanıyoruz. 99’da Esmaul Hüsna’yı temsil eder.Öyleyse bu iki kelimeyi bilhassa sembolik olarak birbirinin yerine kullanmak mümkündür. O halde Bayrak üzerine ALLAH (c.c.) yazacak yerde, aynı ismin eş değerlisi olan Hilal’i koymak hem anlamlı, hem inançlarımıza daha uygundur.Çünkü inancımıza göre, “ALLAH (c.c.)”ı sembol olarak bile ifade etmek mümkün değildir. Aksi halde putperestlerin düştüğü hatayı tekrarlamış oluruz. Bu sakıncadan dolayı “ALLAH (c.c.)” ın zatı ve ismi tenzih edilerek, o ismin harf ve ebcedi bakımından eş değerlisi olan “Hilal” sembol yapılmıştır. Madem ki sembolik anlam taşıyacaktır o halde Hilal yazmaktansa Hilalin şeklini yapmak arasında hiç fark yoktur. Aksine sembol olarak Hilal şekli daha uygun, daha anlamlıdır.

Böylece Hilal’in sembol olarak seçilmesinde şu mantık silsilesi görülmektedir:

ALLAH (c.c.) à Hilal (isim) à Hilal (şekil)

ALLAH(c.c.)’ın birliği (Tevhid) inancı ve bu inancın La ilahe İllallah (ALLAH
(c.c.) tan başka Tanrı yoktur) formulüyle ifade edilen manası böylece Hilal şeklinin içinde sembol olarak ifadesini bulmuştur.

Bilindiği gibi bazı İslam ülkeleri bayrağında, özellikle Suudi Arabistan doğrudan doğruya Kelime-i Tevhid’i yazarak sembole gidilmeden bayrağına koymuştur.Ancak birtakım manaların sembol ile ifadesi, sözle ifadesinden daha derin ve anlamlıdır. Hilal’in kucağındaki Yıldız, Hilalde olduğunun aksine doğrudan doğruya şeklinden alınmıştır.Ancak bu şekil yine Arapça “Muhammed” yazısının şeklidir.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) Efendimizin ismi yazıldığı zaman birinci “mim” in başı, “ha” harfinin dirseği, ikinci “mim” in kıvrımı ve “dal” harfinin alt ve üst kanadı beş tane çıkıntı meydana getirir ve tam bir yıldız şeklini alır. Zaten İslam’ın şartları da beş tanedir. Hilal ALLAH (c.c.) inancını, yıldız Peygamber’e bağlılığı dile getirir.

ALLAH (c.c.) inancı, amentü ile bildirilen iman şartlarının temeli olduğu için iman esaslarının hepsi bu sembolle ifadesini bulmuş olur. O zaman Hilal iman şartlarını, yıldız da İslam’ın şartlarını remz (sembol) olarak dile getirir ki, bayraktaki bu iki sembolle, ay ile yıldızla İslam dini bütün yönleriyle ifade edilmiş olur.

Vesselam

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
BENİM TEK BAYRAĞIM VAR O DA İSLAM SANCAĞI!!!BAŞKA SÖZE LÜZUM YOK ZATEN!VESSELAM

G Çevrimdışı

GülTükendi

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardesim ben senin sancagin Islam sancagi degil demedimki:)

ayrica bu sancak (Islam sancagi) tüm müminlerin sancagidir...

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
Uzatmaya mahal olmadığını düşünüyorum sizin olsun ay yıldızınız...Benim Sancağım belli Esselam

G Çevrimdışı

GülTükendi

Üye
İslam-TR Üyesi
[FONT=Comic Sans MS, cursive]Hala "benim" diyorsunuz ama...bizim demiyorsunuz...müslümanlar böyle bölünüyor...hic kimse birbirini müslüman kabul etmez oldu...o Islam sancagi hepimizin sancagi!
[FONT=Comic Sans MS, cursive]

[FONT=Comic Sans MS, cursive]Ben ay - yildizin anlamini acikladim, beyenmeyen beyenmesin...beyenmeyeni de anlamis degilim, semboller herzaman oldu Islam tarihinde, Hamza Allah´in Arslani olarak sembollesti, Halid bin Velid ise Saifullah (Allahin kilici) olarak ... Sevgili Rasulullah sav´i Gül gül olarak tasvir edilmis, gül olarak anlatilmistir...

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
Size kaç sefer dedim ya batılı seçeseksin Ya Hakkı Ortası Yok siz tc nin bayağını seçtiniz,bense İslam Sancağını lütfen konu kapansın Vesselam

G Çevrimdışı

GülTükendi

Üye
İslam-TR Üyesi
Neden beni yanlis anlamakta israr ediyorsunuz, ben sirf bayraktan bahsettim, tarihten bahsettim ... tc den söz eden olmadi.
Bana iftira etmis oldunuz...Lütfen dikkatli olun...!

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Neden beni yanlis anlamakta israr ediyorsunuz, ben sirf bayraktan bahsettim, tarihten bahsettim ... tc den söz eden olmadi.
Bana iftira etmis oldunuz...Lütfen dikkatli olun...!

kardeşin söylediklerinde bir yanlışlık yok !o da zaten müslümanların bayrağının tevhid bayrağı olduğunda bizlerle hemfikir...konuyu neden yanlış yerlere çekiyorsun yalnız mücahide!tartışmaya çıkarmaya mı uğraşılıyor ben anlamadım fikrini yazarsın. olur... biter...karşılıklı diyaloglara girilmesine ne gerek var ki?

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
Tartışma çıkaran ben değilim bu 1
İkincisi ben susutum ama o ısrarla devam etti suç onda
üçüncüsü ise Haydi Vesselam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt