Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tebliğ Edemiyorsan, Örnek Ol !

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
38a1b6604e5ec828f4206b2158f65c83.jpg

Amerika'dan gelen, tebliğ cemaatinin mensuplarından müslüman bir genç oradaki toplumun rezaletini dile getiren bir anısında şöyle diyordu:

Amerika'ya gittiğimizde, havaalanında gelenleri karşılamak ve "hoş geldiniz" demek için bekleyen çeşitli gruplar vardı. İçlerinde müslümanlar, Araplar, rahibler, rahibeler vs. her kesimden insanlar bulunuyordu. Beyaz giysiler içerisinde bizleri görünce Araplar yanımıza geldiler ve selam verdiler. Rahipler ve rahibeler de yanımıza geldiler ve selam verdiler. Rahibeler selam vererek hoş geldiniz demek için ellerini uzatınca, biz ellerimizi çektik. Buna rahibenin bir tanesi çok şaşırdı ve bizimle tanışmak için adresimizi istedi. Biz de; "falanca mescidde kalıyoruz, biz mescidlerin dışında bir yerde kalmayız" dedik. Rahibe adresimizi aldı ve ertesi günü adreste belirtilen mescide geldi. "Ben, sizlerin neden bana selam vermediğini ve tokalaşmadığını anlamak istiyorum" dedi. Biz de: "İslâm dininde bir erkeğin kendisine helal olmayan yabancı bir kadının eline dokunması haramdır" dedik. Bu cevabı işiten rahibe; "Ben sizin dininize girmek istiyorum. Çünkü ben bir selam vermek istediğimde rahibler elime üşüşmekteler. Ben rahiplerin sarkıntılıklarından kaçmaktayım, Cehennem'den kaçmaktayım" dedi. Şu an manastırlar fesad yuvası haline gelmiştir. Fuhuş, hamile kalmalar ve benzeri garip vakıalar çoktur.

Batı toplumu tamamen bozulmuş ve kokuşmuş bir toplum. Hatta kiliseler dahi... Düşünün! Birçok yerde resmen kadın kadınla, erkek erkekle evlenebilmekte! Fesad... Fuhuş... Ahlâksızlık... Üstad Seyyid Kutup "Seyyid Kutub'un Gözüyle Amerika" isimli kitabında bunu çok iyi dile getirmektedir. Bu kitap basılmamış, ABD elçiliği tarafından matbaadan çalınarak yakıldığı söylenmektedir.

Tevbe Suresinin Tefsiri Şehid Şeyh Abdullah Azzam (r.h)

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kardeşle yemeğe gittiğimizde yemeğe başlamadan önce kasıtlı olarak yüksek sesle "Bismillah" derim. Karşı taraf unutmuşsa eğer hemen o da Bismillah der. Gerçekten nasihatten, tebliğden daha çok işe yarıyor örnek olmak : )

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
DAVETÇİ HER ZAMAN İNSANLARIN HAYRINI İSTER

Allah Teâlâ, Yasin sûresinde, bir davet olayını bize anlatmaktadır. Bu olayda kavmi tarafından öldürülen davetçinin, ölüm anmda bile kavminin iyiliğini ve hidayete ermelerini istediği vurgulanmaktadır. Öldüğü anda gördüklerini kavminin bilmesini ve doğru yola girmelerini temenni etmiştir. Kur'an-ı Kerim'de bu olay şöyle anlatılır:

"Şehrin en uzak yerinden bir adam koşarak geldi: "Ey kavmim, elçilere uyun" dedi. Sizden ücret istemeyenlere uyun, onlar hidayet bulmuş kimselerdir. "Bana ne oluyor ki, beni yaratana kulluk etmeyecekmişim? Siz O'na döndürüleceksiniz. Ben, O'ndan başka ilahlar edinir miyim ki, Rahman (olan Allah), bana bir zarar dileyecek olsa, ne onların şefaati bana bir şeyle yarar saklar, ne de onlar beni kurtarabilirler.

O durumda ise, gerçekten ben apaçık bir sapıklık içinde olmuş olurum. Şüphesiz ben, sizin Rabbinize iman ettim; işte beni işitin. Ona: "Cennete gir" denildi. O da: "Keşke benim kavmim de bir bilseydi" dedi. Rabbimin beni bağışladığını ve beni ağırlananlardan kıldığını."(Yasin Sûresi/ 20-27)

İbn Kesir, bu ayetleri tefsir ederken şunları söyler: İbn İshak, kendisine İbn Abbas'tan gelen bir habere dayanarak der ki: Davetçi: "Şüphesiz ben, sizin Rabbinize iman ettim." dediğinde, kavmi topluca üzerine atlayarak onu öldürdüler. Bunun üzerine o da: "Ona: "Cennete gir" denildi.

O da: "Keşke benim kavmim de bir bilseydi" dedi." Katade der ki: mü'minin daima insanların iyiliğini ister. Onları yanlışlıklara sürüklemekten şiddetle kaçınır. O, ölüm anında bile Allah'ı kendisine yaptığı ikramı gördüğünde der ki: "Keşke kavmim bilseydi, Rabbimin beni bağışladığını ve beni ağırlananlardan kıldığını." (Tefsiru’l Kur’ân’il Azîm (İbn-i Kesir) C:3, Sh: 578-579)

Gerçekten her mü'min, sadece insanların değil bütün varlıkların iyiliğini ister. Karşılaştığı sıkıntı ve eziyetler ne olursa olsun, bu isteğinden asla vazgeçmez. Daima fazilet, erdem ve iyiliklerin yayılmasını arzular.