Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Tekfirde Aşırıya Kaçmaktan Ric'at! - Vcd - Mp3

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Tekfirde Aşırıya Kaçmaktan Ric'at!

Türkiye'de Son yıllarda Tekfirde aşırıya kaçanlar furyasından pek çok musluman etkilenmiş, mağdur olmuştu. 2009 yılında Kandıra F tipi cezaevinde mucahid alimlerin akideleriyle tanışan Ubeydullah Hoca, Tekfirde aşırılığa kaçmaktan tevbe ederek, tekfir meselelerinde ehl-i sunnet we'l cemaat menhecine rucu etmiş, bunu da kaleme aldığı iki muthiş yazısıyla duyurarak hakkındaki yanlış anlamaları ve önceki anlayıştaki yanlışları ve asıl olması gereken usulu ortaya koymuştu.

Şimdi de (2013) Enes, Musa ve Tarık Hocalar, yurtdışında izzetli beldelerde muvahhid ve mucahid âlimlerle uzun süren ilmi görüşmeler neticesinde tekfirde aşırıya ve hataya düşmeye sebeb olan yanılgılardan uzaklaşarak yerine sahih (ehl-i sunnet) usulu koymaları üzerine, haklarında aleyhlerine yürütülen karalama (tevhidden, akideden döndü, murcie oldu vs.) kampanyasına bir son vermek ve tevhidden dönmediğini, aksine topyekun insanları tekfir etmenin yanlış olduğunu, tekfirin engelleri ve muayyen tekfirin hassasiyeti üzerinde durulması gerektiğini, bunun ise ehl-i sunnet alimlerin büyük ekserisinin anlayışı olduğunu delilleriyle yaklaşık 3 gün - 3 oturum neticesinde 8 saatlik izahat ve soru cevab usuluyle kendi akidelerini yine kendi ağızlarından doğru şekilde açıklayarak, dedikodu ve söylentilerle konuyla ilgili kardeşlerin saptırılarak fitneye düşülmemesi için girişimde bulunmuşlardır.

Temennimiz; muvahhid muslumanlar arasında fitneye sebeb olan ve bilhassa 'kişilerin muayyen tekfiri' meselesinde hassas olunmayıp kendisiyle mot a mot aynı düşünmüyor veya tekfirin engellerini kendisinin benimsediği âlimler gibi iman etmiyor diye, net ve asli İslam düşmanı kafirleri bırakarak muvahidleri tekfire varan, fitneye sebeb olan 'Tekfirde Aşırıya Kaçılma' yaklaşımlarından diğer kardeşlerin de vazgeçmesidir.

Kardeşlerden ricâmız, aşağıya eklediğimiz mp3 sohbetleri başta sabır göstererek dikkatli ve sakince dinleyerek tefekkur etmenizdir.

1. Oturum :
(Tekfirin Hassasiyeti ve Önemi - Günümüzde İslam Alâmetlerinin Değiştiği İddiası - Muayyen Tekfirin Ehemmiyeti)
1.
MP3 İndir :

https://archive.org/download/Oturum1/Oturum1.mp3
https://ia601507.us.archive.org/19/items/Oturum1/Oturum1.mp3
2. Oturum :
(Halkların Durumu, Ülkenin İnsanlarına Komple Kafir Hükmü Verme Hatası - Her Kufur - Şirk Fiili İşleyen Tekfir Edilir mi? - Cehâlet Mâzeret midir?)
2.
MP3 İndir :

https://archive.org/download/Oturum2/Oturum2.mp3
https://ia601508.us.archive.org/8/items/Oturum2/Oturum2.mp3
3. Oturum :
(Tağut Kavramı, İnkârı mı, Tekfiri mi? - Oy Verme Meselesi - Huccet İkamesi ve Hucceti İkâme Edende Bulunması Gereken Vasıflar - İmamlar ve Camiilerin Durumu - Askerlik Meselesi)
3.
MP3 İndir :

https://archive.org/download/Oturum3/Oturum3.mp3
https://ia601506.us.archive.org/17/items/Oturum3/Oturum3.mp3

İlgili Konular :

Ubeydullah Hoca'dan Çok Önemli Bildiri 1 - 2
İlmi Konu - Ubeydullah Hoca'dan Çok Önemli Bildiri - 1

Ebu Selleme eş-Şâmi : Tekfir Hakkında Önemli Açıklamalar
İlmi Konu - Ebu Selleme Eş-Şami : Tekfir Hakkında Önemli Açıklamalar

Louai Sakka B. Muhammed'den Çok Önemli Bildiri
https://www.islam-tr.org/konu/louai-sakka-b-muhammedden-cok-onemli-bildiri.9435/

Şehid Şeyh Atiyyetullah’a (r.h.) Tekfir Hakkında Sorular ve Cevabları
https://www.islam-tr.org/konu/sehid-seyh-atiyyetullah’a-r-h-tekfir-hakkinda-sorular-ve-cevaplari-1.26144/

Şeyh Makdisi : Tekfir Konusunda Yaygın Olan Hatalar
İlmi Konu - Şeyh Makdisi : Tekfir Konusunda Yaygın Olan Hatalar

Şeyh Makdisi : Tekfirin Şartları, Engelleri ve Sebebleri
https://www.islam-tr.org/konu/seyh-makdisi-tekfirin-sartlari-engelleri-ve-sebepleri.12127/

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allaha hamd olsun, ehli sünnet akidesinin usulune gelen her müslüman bizlerin kardesidir, Rabbim diger hatali kardeslerimizide tez zamanda düzeltir insaAllah. Yeterki dönsünler hatalarindan, Rabbime hamdolsun. Hep dua ediyordum yine de edecegim insaAllah, Rabbim her kimin hatasi var ise biz olsun baskasi olsun, bizleri dogrulara eristirsin ve o dogrularla amel edip o dogrularla canimizi alsin.

Sohbetleri dinledim, masaAllah, bir cok getirilen delili ,seneler önce senelerdir burada degindik ve deginmeye de devam ediyoruz , hamdolsun cok gec de olsa artik meseleler net sekilde anlasiliyor ve anlatiliyor.

Cok sevindim, Rabbim hepimizin günahlarini affetsin, Rabbim dogrular üzerine sebat ettirsin.

Elhamdulillah.

Devamida gelir umarim, ben inaniyorum ki orta yola gelen bu kardeslerimizle teblig, tevhidin anlatilmasi cok daha gücelenecektir, müslümanlarin gücü artacak seytan artik müslümanlarin arasini bölemeyecek. Bizi bir yapan ehli sünnet vel cemaatn orta yolun birlestirici unsurunda hepimiz cok daha birlikde cok daha güclü olacagiz insaAllah.

Elhamdulillah

Abdulmuizz Fida

Admin
Aşırı Tekfir (tekfir usulune uymayıp aşırıya düşen) hastalarından konuyla alâkalı bir yorum alamadık.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Musa hocayı tekfir ediyorlar şuanda İŞİD'e kapagı atmanın peşindeler.

Karı gibi trde oturup İŞİD'e biat etmekten bahsederler. Ama gidip biatta etmezler.

Musa hocalarına suanda galiz hakaretler ediyorlar. ama kendi aralarında.

Bana munafıkların resmini çiz deseler bu tekfircilerin resimlerini çizerim.!:)

E Çevrimdışı

eba huzeyfe

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hala soktalar abi, ondan olsa gerek : ))

Ya da dayanaklari cöktügünden ortalikda görünmezler.

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ لاَ يَضُرُّكُم مَّن ضَلَّ إِذَا اهْتَدَيْتُمْ إِلَى اللّهِ مَرْجِعُكُمْ جَمِيعًا فَيُنَبِّئُكُم بِمَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ
Ey iman edenler! Siz kendinize bakın. Siz doğru yolda olunca sapan kimse size zarar veremez. Hepinizin dönüşü Allah'adır. Artık O, size yaptıklarınızı bildirecektir.

Bu insanların yapacakları başka işler vardır belki sapanlar yeni değil ki her zaman olmuştur.Allah ayaklarımızı sabit kılsın.bu gibi gereksiz işlerle ilgilenmek vakit kaybı olduğu için sizin deyiminizle benim gibi tekfirciler bu hocaların sapmalarını çok fazla gündeminde tutmamıştır.
Hala soktalar abi, ondan olsa gerek : ))

Ya da dayanaklari cöktügünden ortalikda görünmezler.
vallahi sizin deyiminizle tekfirciler ne musa hocanın ne de digerlerinin akidelerine tabi değil ki onlar akide değiştirdiğin de sizin deyiminizle tekfirciler akide değiştirsin.Allah onları tekrar saptıkları yoldan çevirsin.Allah azze ve celle kıyamet günü ihtilaf ettikleri hususlarda kullarının arasında hükmünü hiç şüphesiz verecektir.İşte o zaman kabire tapanları,tağutlara tapanları,şeyhlerine tapanları müslüman görenlerle görmeyenler arasında Allah hükmünü verecektir.
وَمَا اخْتَلَفْتُمْ فِيهِ مِن شَيْءٍ فَحُكْمُهُ إِلَى اللَّهِ ذَلِكُمُ اللَّهُ رَبِّي عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَإِلَيْهِ أُنِيبُ

Hakkında ihtilafa düştüğünüz herhangi bir şeyin hükmü Allah'a aittir. İşte benim Rabbim olan Allah budur. Ben yalnız O'na güvendim ve yalnız O'na yöneliyorum.

E Çevrimdışı

eba huzeyfe

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Musa hocayı tekfir ediyorlar şuanda İŞİD'e kapagı atmanın peşindeler.

Karı gibi trde oturup İŞİD'e biat etmekten bahsederler. Ama gidip biatta etmezler.

Musa hocalarına suanda galiz hakaretler ediyorlar. ama kendi aralarında.

Bana munafıkların resmini çiz deseler bu tekfircilerin resimlerini çizerim.!:)

Bunca zamandır gözlemlediğim birşeyde bu yazıyı yazan arkadaşta olduğu gibi birçok sizin gibi düşünen insanın ahlaksız haysiyetsiz olduğunu gördüm.Musa hoca ya hakaretler ediyolar diyosun kendi aralarında sen nerden biliyosun.Vallahi münafıklık sana daha çok yakışır.çünkü münafıklar biliyosun müşriklere değil müslümanlara düşmanlık yapmakla bilinirler.Ayrıca bu insanlar karı değil harbi erkek iftiracı olduğunun yanı sıra bir de çok terbiyesizsin

وَلاَ تَقْفُ مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ كُلُّ أُولئِكَ كَانَ عَنْهُ مَسْؤُولاً

Hakkında bilgin olmayan şeyin ardına düşme; çünkü kulak, göz ve kalb, bunların hepsi ondan sorumludur.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Eba Huzeyfe sana bir şey söyleyen yok ama sen muayyen olarak kişiyi ve kişileri haysiyetsiz ve onursuz ilan ediyorsun.Bu yazılanlardan şahsına gelen bir hakaret mi vardı.Ama siz şahıslar ve onların benzerleri gibi bir sıfatla bu tür hakaretlerde bulunamazsınız.Lütfen özür dileyiniz.

E Çevrimdışı

eba huzeyfe

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bende seni hedef almadım yazıyı yazan arkadaşın öyle olduğuna inanıyorum.size derken hepinizi kastedmiyorum.

Abdulmuizz Fida

Admin
Eba Huzeyfe sana bir şey söyleyen yok ama sen muayyen olarak kişiyi ve kişileri haysiyetsiz ve onursuz ilan ediyorsun.Bu yazılanlardan şahsına gelen bir hakaret mi vardı.Ama siz şahıslar ve onların benzerleri gibi bir sıfatla bu tür hakaretlerde bulunamazsınız.Lütfen özür dileyiniz.
Den ne diyorsun?
Muayyen olarak tekfir ediyor, sen muayyen hakaret edemezsin diyorsun?
Bırak şu "lütfen" tarzı aynaya bakarak yazan aşırı tekfir hasta(lar)sını, bunlara Rabb'im dilemedikten sonra böyle aşırı tekfir hastalarını normal insan yerine koyarak kibarca yazmayalım!

Abdulmuizz Fida

Admin
Bu insanların yapacakları başka işler vardır belki sapanlar yeni değil ki her zaman olmuştur. Allah ayaklarımızı sabit kılsın. Bu gibi gereksiz işlerle ilgilenmek vakit kaybı olduğu için sizin deyiminizle benim gibi tekfirciler bu hocaların sapmalarını çok fazla gündeminde tutmamıştır.

VAllahi sizin deyiminizle tekfirciler ne Musa hocanın ne de digerlerinin akidelerine tabi değil ki onlar akide değiştirdiğin de sizin deyiminizle tekfirciler akide değiştirsin. Allah onları tekrar saptıkları yoldan çevirsin.Allah azze ve celle kıyamet günü ihtilaf ettikleri hususlarda kullarının arasında hükmünü hiç şüphesiz verecektir.İşte o zaman kabire tapanları,tağutlara tapanları,şeyhlerine tapanları müslüman görenlerle görmeyenler arasında Allah hükmünü verecektir.

Belki de sizin yapacağınız başka işler olduğundan ehli sunnete dönemiyor aşırı tekfir hastası olarak non stop Hariciliğe devam diyorsunuzdur?
Ehl-i sunnetin âlimlerinin muayyen tekfirde görüşlerini benimseyenleri "akide değiştiren" diyerek muslumanken kafir olmuş gibi din değiştirmiş gibi algılayan sapıkların, muvahhidleri "kabre tapıcı, tağuta ve şeyhlere tapan" olarak algılaman, senin bu akidesizliği aldığın kişileri tapınmandan kıt aklına geldiğini göstermektedir!