Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Tel Abyad Düşmek Üzere..

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
pkk kafirlerinin sahada hiçbir güçleri olmadığını bir kere daha gördüm.Işid'in yeni yayınladığı videosunda koalisyon güçleri havadan bombalıyor pkk kafirleri ise karada hiçbir mermi bile sıkmadan halkın boşalttığı yerlere yerleşiyor.bir hafta hava desteği olmasa pkk toptan temizlenir suriye'de.Bunlar dağ tavşanı.

ahi video linkini atar mısın?

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne demek darulküfürde tekfir o kadar da şart değil?

Bunu diyen kişi akaidden toz almamıştır.

Birine kâfir veya müslüman hükmü vermek her müslümana farzdır. Zira kafire kız verilmez, kafirden kız alınmaz. Kafirin cenaze namazı kılınmaz, kâfirden miras alınmaz, kâfire miras verilmez. Kâfire mağrifet dilenmez, kâfirle dost olunmaz. Kâfire kalpte katıksız bir buğz olması gerekirken, müslümana kin tutmak haramdır.

Tekfir darul küfürde şart değildir diyen kişilerin diğer ilişkilerinin de sarpa sardığını, hakla batılı birbirine karıştırmasından korkulur ki bu da çok yüksek ihtimaldir.

Niye her konuda mesele buraya geliyor denilmesine gelince,
Burası tevhidi iddiada bir forum ve takipçileri haliyle her meseleye İslam-iman-haram gibi zaviyelerden bakmaktadırlar. Çiçek böcekten bahsedilmeyecektir elbette.

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Birine kâfir veya müslüman hükmü vermek her müslümana farzdır. Zira kafire kız verilmez, kafirden kız alınmaz. Kafirin cenaze namazı kılınmaz, kâfirden miras alınmaz, kâfire miras verilmez. Kâfire mağrifet dilenmez, kâfirle dost olunmaz. Kâfire kalpte katıksız bir buğz olması gerekirken, müslümana kin tutmak haramdır.

Tekfir darul küfürde şart değildir diyen kişilerin diğer ilişkilerinin de sarpa sardığını, hakla batılı birbirine karıştırmasından korkulur ki bu da çok yüksek ihtimaldir.

Burası tevhidi iddiada bir forum ve takipçileri haliyle her meseleye İslam-iman-haram gibi zaviyelerden bakmaktadırlar. Çiçek böcekten bahsedilmeyecektir elbette.
ehli kitabın kızları ile evlenemez miyiz ?

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
[

konu kafirlerin tekfirine karşı çıkmamız değil akhi, bundan Allaha sığınırım
fakat üst mahallenin bisikletcisi bir amel yapıyorda benim bisiklete ihtiyacım yok ise ben neden o kişinin tekfirine vakit ayırayımki
veya tanıdığın biri öldü ise işte ozaman tekfirini düşünür cenazesine gitmezsin
miras konusunda olayın bizzat muhatabıyım
babam namaz kılan oruç tutan biri ve yinede islamından şüphem var, şimdi fazla üzerine gitsem direk küfür sözünü duymakdan korkduğumdan dikkatli davranıyorum. dükkanını iddaa bayiine kiraya verdi ve bunuda helal gördüğünü söylüyor. kiracıyı bir şekilde şutladım fakat babama karşı mesafeyi azaltamıyorum. buna benzer başkada söylemleri var. şimdi babam ölse benim için tam bir sınav durumu olucak
son durumunu bir alime anlatıp önce öldüğü halin ne olduğunu öğrenip kafirdir denirse rabbim bana haram lokmayı kazaylada yesem kusmayı nasip etsin
diyeceğim oki babamın şuanki durumuna elimden geldiğince müdahele etsemde adam ters pek birşey yapamıyorum. kalkıpta namaz kılıp oruç tutan babama sen kafirsin desem hangi amaca hizmet olucakki
günü geldiğinde durumuna bakarız gereğinide elbette yaparız.yapmazsam inanıyorumki dünya malı için ahiretini satan biri olurum.
Allah bize kaldıramıyacağımız yükler yüklemesin

bir konuda şu... buranın face sayfası açıldı ve hepiniz gibi bande faceden insanları buraya yönlendirmeye çalışıyorum, siteye giren birinden ilk aldığım tepki tekfir konusunda ne düşünüyorsun diye sordu. ne deseydim? senin kafir olduğunu düşünüyorum desem akılcımı olurdu?

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tel Abyad düştü düşüyor, IŞİD hala nusra emirlerini doğramakla meşgul. Olan sünni halka oluyor, sadece onlara üzülüyorum..

image.jpg

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Üst Ana Sayfa Alt