Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Tel Abyad Düşmek Üzere..

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abd hava desteğini arkasına alan kâfir pkk güçleri bazı hain araplarla işbirliği yaparak şu anda kobani ve rasl ayn kantonlarını birleştirmeye doğru gidiyor. Burada kafirlerin ne yapmaya çalıştığından çok işidin ne yapmaya çalıştığını anlamaya çalışıyorum.

Hilafet merkezim dediği Rakkaya bağlı bu sınır bölgesinin böylesine ağır tehdit altında olduğu şu günlerde neden Halep kırsalında mücahidlere saldırıyor?

Gelen haberlere göre 28 civarı Türkmen köyünün boşaltıldığı ve bu köylere kobani ve Kuzey Irak kampından getirilen Kürtlerin yerleştirildiği yönünde..

En azından islami cephe yada faylaq gibi bir gruba değil de bu köyleri PKK'ya teslim etmesinin arkasında nasıl bir sebep yatıyor?

Pkk güçleri abd desteğiyle Rakkaya kadar ilerleyeceklerini iddia ediyorlar. Bu noktada ümidim islami grupların Tel Abyad ve Rakka konusunda ellerini çabuk tutmaları..

Pkk oralara yerleşip işgal ettikten sonra işler daha da karışabilir..

Anbarda şii milislere verilen rolü Rakka da ypg üstlenmiş gibi görülüyor..

Nusra Ahrar gibi gruplar Rakka konusunda harekete geçmeli ve bu kâfir yapılara işgal fırsatı vermemelidir. Allah ehli sünnetin Yardımcısı olsun.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
rakka merkezi işgal edemez pkk bence.binlerce elit ışid savaşçısı+halkla bütünleşmiş bir ışid var orada.Bence tuzağa çekiyor onları gibi gözüküyor.Haberleri aktarırsam anlarsınız kardeşler.resulayn ve kobani'de hergün geberen pkklıları görüyorum haberlerde.Onlarla ifade ediliyor(günlük geberme sayısı,yaralılar ve sakatlar esirler dahil değil).pkk istediği kadar hava desteği alsın gücü yeterli değil.Yakında daha iyi anlaşılır.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Twitter daki manipülasyonlar zirve yapmış. Güya işid ssavaşçısını akp şapkasıyla yakalamışlar :)

Görünen o ki abd ile sıkı Pazarlık yapmışlar.. Rableri abd havadan vuruyor onlarda boşalan bölgeye zafer! kazanmış edasıyla giriyorlar. Allah bopçu PKK'lıların, sahte devrimcilerin belasını tez elden Müslümanların eliyle versin.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
pkk kafirlerinin sahada hiçbir güçleri olmadığını bir kere daha gördüm.Işid'in yeni yayınladığı videosunda koalisyon güçleri havadan bombalıyor pkk kafirleri ise karada hiçbir mermi bile sıkmadan halkın boşalttığı yerlere yerleşiyor.bir hafta hava desteği olmasa pkk toptan temizlenir suriye'de.Bunlar dağ tavşanı.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
pkk kafirlerinin sahada hiçbir güçleri olmadığını bir kere daha gördüm.Işid'in yeni yayınladığı videosunda koalisyon güçleri havadan bombalıyor pkk kafirleri ise karada hiçbir mermi bile sıkmadan halkın boşalttığı yerlere yerleşiyor.bir hafta hava desteği olmasa pkk toptan temizlenir suriye'de.Bunlar dağ tavşanı.
Insallah.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne kafirmis bunlar

CHeHV7uUEAEnaJJ.jpg

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne kafirmis bunlar

CHeHV7uUEAEnaJJ.jpg

kendilerini islama nispet bile etmiyorlarki akhi.Asli kafirler.O yüzden diyoruz ki zerrece bu pkk kafirlerini destekleyen herkes kafir olur.Bu net.Bunda zerrece şüphe yok.Çünkü kapalı bir durum yok.

ve malesef doğuda ve güneydoğuda hem tesettürlü olup hemde bunları destekleyen kafir kadınlar var( tesettürlülerin bir kısmı destekliyor).Allah bu kadınları ya ıslah etsin yada yok etsin.Aynı şekilde sakallı müslüman görünümlü erkekler de bunları destekliyor(bir kısmı destekliyor).Yazıklar olsun bu kafirlere.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ışid resmi türkçe sitesinin twitter sayfası savaş daha yeni başladı diyor.Işid savaşçıları tel abyad yönüne yönelmeye başlamışlar.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kendilerini islama nispet bile etmiyorlarki akhi.Asli kafirler.O yüzden diyoruz ki zerrece bu pkk kafirlerini destekleyen herkes kafir olur.Bu net.Bunda zerrece şüphe yok.Çünkü kapalı bir durum yok.
akhi, peki bu kafirlerin iç yüzünü bilmeyen ve sadece gündem de kendilerini islama nispet ettikleri yönlerini bilen ve onları sözel destekleyen cahil müslümanlara da mı kafir diyorsun?

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi, peki bu kafirlerin iç yüzünü bilmeyen ve sadece gündem de kendilerini islama nispet ettikleri yönlerini bilen ve onları sözel destekleyen cahil müslümanlara da mı kafir diyorsun?

bunların kafirliğini bilmemek için ya çok fazla derecede saf olmak yada uzayda yaşamak gerekir diyorum.Bunların kafirliği güneş kadar açık ve net.O sebeple bu konuda cehalet yok.pkk'yı destekleyen akıl sağlığı yerinde olan herkes kafirdir istisna yok.

ikrahla küfür sözü söylemek bu kapsamda değil.Yani silah zoruyla yada şiddet uygulayarak dille "destekliyorum"derse bir kişi küfre girmez.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bunların kafirliğini bilmemek için ya çok fazla derecede saf olmak yada uzayda yaşamak gerekir diyorum.Bunların kafirliği güneş kadar açık ve net.O sebeple bu konuda cehalet yok.
Yanlışın var akhi, ben bu konuda çok cahil insanları bilirim. Mesela bizim bölgede ihtiyar-saf insanlar var, bunlar günümüz akidevi meseleleri bilmeseler de kendilerini islama nispet eden, namaz kılan,fitre veren, kurban kesen, cum'a namazlarına giden yani günümüz klasik müslümanlığın gerektirdiklerini yapan müslümanlar...Bunlara kafir dersen yanlış yaparsın.Bu insanlar senin burda paylaştıklarını yada gündemde olan kafirliklerini(çarşafı yasaklama vs..) bilmeyen insanlar...

K Çevrimdışı

kuzeybati

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

ve malesef doğuda ve güneydoğuda hem tesettürlü olup hemde bunları destekleyen kafir kadınlar var( tesettürlülerin bir kısmı destekliyor).Allah bu kadınları ya ıslah etsin yada yok etsin.Aynı şekilde sakallı müslüman görünümlü erkekler de bunları destekliyor(bir kısmı destekliyor).Yazıklar olsun bu kafirlere.

AKP hükümetinin bunları desteklediğini herkes biliyor, 2500 civarı tedavi ettik, çayını çorbasını verdik geri yolladık diye bir valiside var.
Peki bu akp'yi destekleyenlerin hükmü ne olacak?
Peki bu akp'ye oy vermek vaciptir diyenin hükmü ne olacak?
Sonuçta bunların hepsi demokrasi yolcusuda yinede merak ettim bu konuda bilgisi olan var mı?

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
islam ile pkk arasında nasıl bir bağ kurabiliyor ki bu adamlar bunu destekliyor peki?valla ben zahire göre bakarım.kalpleri incelemek benim görevim değil.Ayrıca bu adamların samimiyetle bunu yaptıklarını da sanmıyorum muhtemel nefislerine tatlı geliyor.Ama dediğim gibi ben zahire göre bakarım.Bu adamlara müslüman muamelesi yapılmaz.Yoksa yeryüzündeki herkese neredeyse müslüman demek zorunda kalırsın.Böyle birşey yok.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
AKP hükümetinin bunları desteklediğini herkes biliyor, 2500 civarı tedavi ettik, çayını çorbasını verdik geri yolladık diye bir valiside var.
Peki bu akp'yi destekleyenlerin hükmü ne olacak?
Peki bu akp'ye oy vermek vaciptir diyenin hükmü ne olacak?
Sonuçta bunların hepsi demokrasi yolcusuda yinede merak ettim bu konuda bilgisi olan var mı?

Bunla buna inanmıyor ki herif apaçık kobaniye selam söylüyor kobani de pkk unsurarındanbaşkası kalmadı diyor sonra tırlar dolsuu yardımgönderip yaralılarınıburada tedavi ettiririyor bunlards derin starteji güdüyorlar onnlar işlerini blir diyorlar güler misin ağlar mısın ? yani bahsettiklerinizde asıl sorun pkk yandaşı müslüman geçinenler değil horuldayan akkoyunlu kitlesi.

Ebu Hamza el-Amédi Çevrimdışı

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Akhi zahiren PKK yı destekleyenler kendi halklarını savunduğunu mazlumlarmış gibi falan sanıyorlar. Hepsi değilde namaz kılan oruç tutan cahil müslümanlar acaba mazaretli midir? Allahu alem.

K Çevrimdışı

kuzeybati

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bunla buna inanmıyor ki herif apaçık kobaniye selam söylüyor kobani de pkk unsurarındanbaşkası kalmadı diyor sonra tırlar dolsuu yardımgönderip yaralılarınıburada tedavi ettiririyor bunlards derin starteji güdüyorlar onnlar işlerini blir diyorlar güler misin ağlar mısın ? yani bahsettiklerinizde asıl sorun pkk yandaşı müslüman geçinenler değil horuldayan akkoyunlu kitlesi.

Birkaç tanıdığım insan var tevhid'ten bahsederler ama bunlara oy verirler. (yolcu taifesinden)
Yani bunlar bu dereceye nasıl geliyor inan mantığım el vermiyor.
Şimdi bakıyorsun bu fanatik solcular bile bunları idrak ederken bu akkoyun taifesinden çıt yok.
Valla ahi bunların kibiri mi çok yükseklerde, yoksa bir yerlerden bir çıkarlarımı var bilmiyorum ama çok sevdiklerini söyledikleri türkiye'nin batı destekli şeriat devleti kurmak istemeyen muhalifler hariç dostlarıda yok.
Afganistana asker gönder, şuraya asker gönder, şuraya tır gönder.
Osmanlının çöküşü gibi oluyor bu ülkeninde gidişatı.