Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tesettürsüz "baş"örtülüler

Ö Çevrimdışı

özgürlüğe hasret

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Farkındamısınız işyerlerinde, üniversitelerde başörtüsü bir nevi iman ölçer bir alet hükmüne gelmiş bir nevi o bayanın imanın derecesini gösteriyor. O imanın derecesini ölçen üniversite kapısındaki devlet kapısındaki laik bekçiler mukaddesatından rüşvet veren bu bayanlara karşı zafer kazanmış bir edayla ağızlarından salyalar akıtarak belki onlara karşı hitaben "bunlardan korkmaya gerek yok çünkü dinini satan kanunlarımıza boyun eğenlerden hiç bir şey olmaz. Bunlar bu zaif itikatta, olduğu süre biz bunlara her zaman galip geleceğiz şeytanın izniyle.
Aslında orada ayaklar altına alınan başörtüleri tesettürleri değil islamın ve Kur-anın mukaddesat değerleri şerefidir Birde bunları İslam uğruna din namına millet hesabına yapıyor ayakları yok mu insanı kahrediyor. Geceyarısı memleketinden 1800 km uzakta gecenin bir yarısı bir erkeğe tebliğ yapan, gece okullarında okuyan, üniversite kapılarında ALLAH için din için millet için vatan için azıcıkta olsa kendisi için göğsünü gerer gere başını açarak okula kahraman edasıyla giren,eğitim hakkını kimseye kaptırmayan,yeri geldimi iş hakkı,emeklilik hakkı istemeyi düşünen bunları yaparken de arkasına uluhiyet zırhı giydirilmiş,hatadan müberra,kusurdan münezzeh,İslam aleminin tek otoriter ve hükmü geçen islamın 1400 senelik birikimine,hükümlerine sırt çevirip kendini peygamber üstü gören hocalarının da fetvalarını alarak vatanı ve milleti kurtarmak için cazibedar sesleri ve giyimleri ile nazikçe ALLAH ALLAH sadalarıyla cihada giren mücahitler gibi okula giren,ama vicdanın sesine kulak asmayan,tesettürlü oldukları bilinmesin diye tesetrülerinin şeklini tanınmamak ve tedbir için tedbili kıyafet suretine sokan, çıkardıkları neşriyatlara kudsiyet vererek dükkan dükkan dolaşarak neşriyatlarını erkeklere pazarlarken birazcık içine cazibedarlık katan,okul içinde zalime ,dışında ALLAHa itaat eden,içeride onların dışarıda ALLAHın emirlerine uyan turbanlı kızlarla doldu memleket.işin vehameti sanki koca memleketin kurtuluş ümidi,islamın tek yegane çaresi şu üç beş nisanın umuduna bırakılmış.etrafına nur saçmak davası uğruna pisi pisine kendilerini yakan kızlara ALLAH akıl versin.sosyal ve içtimai hayata karışarak bir faide yanında yüz zarar vermekten beşeri yoldan çıkarmaktan korusun ALLAH onları.çünkü mefasidi def etmek,menafi celb etmekten evladır düsturuna zıd hareket ediyorlar.menfaatleri celb edeyim derken ifsada sebeb oluyorlar.kendileri mefasid hükmüne geçiyorlar.

Ya İnsanların dillerinde böyle komik başörtüleri ve tavizleri ile maskara olan bu türbanlılar acaba şeytanın neyi olmuşlardır. Ruhani ve melaikeyi nasıl kahr ediyorlar. Baş kapalı ahlak ve edep açık, başını kapatmış yırmacını açmış, baş kapalı altı açık, başta örtü alta blue jean kot , baş kapalı yaşayış ecnebi,baş örtüsü sıkma baş,ya bohça baş ,ya nükler baş,ya uzay baş,üstü şişhane altı kavaklı,üstü mekke altı paris,üstü mabet altı diskotek,üstü islamiyet altı sefih medeniyet.adı tesettür ama neyi setr etmişler belli değil.her şey cömertce ortada.sanki pazarlamacı,sanki örtünmelerinin sebebi baskı ile olmuş imajı çıkmış ortaya.tesettür ayetlerinin içi boşaltılımış,fıkhi örtünün ölçüsüyle oynanmış,heva ve heveslere,modaya ve erkeklerin beğenisini kazanma sevdasına endekslenmiş ,suretperstliğe esir edilmiş bir örtü.işin garibi bu çeyrek tesettürlülerin başını tahsil eğitim iş peşinde koşan okumuşlar çekiyor.zamana ve mekana göre giyinmeyi,kozmetik ve modadan nasiplenmeyi de ihmal etmiyorlar.işte içtimai hayata serbest bir şekilde karışmanın bedelleri.
-alıntı-

temin_dari Çevrimdışı

temin_dari

Üye
İslam-TR Üyesi
"""Aslında orada ayaklar altına alınan başörtüleri tesettürleri değil islamın ve Kur-anın mukaddesat değerleri şerefidir """

İnşallah biz şehadet şerbetini içerken onlar kendi pisliklerinde boğulacaklar...Gözünden yaş akan her bacmızın her bir damlası için hesap verecekler...

""""sanki örtünmelerinin sebebi baskı ile olmuş imajı çıkmış ortaya.tesettür ayetlerinin içi boşaltılımış,fıkhi örtünün ölçüsüyle oynanmış,heva ve heveslere,modaya ve erkeklerin beğenisini kazanma sevdasına endekslenmiş ,suretperstliğe esir edilmiş bir örtü.işin garibi bu çeyrek tesettürlülerin başını tahsil eğitim iş peşinde koşan okumuşlar çekiyor.zamana ve mekana göre giyinmeyi,kozmetik ve modadan nasiplenmeyi de ihmal etmiyorlar.işte içtimai hayata serbest bir şekilde karışmanın bedelleri."""

Rabbim hidayet nasip eylesin bizlere...

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
eslemtoprak ' Alıntı:
Aslında orada ayaklar altına alınan başörtüleri tesettürleri değil islamın ve Kur-anın mukaddesat değerleri şerefidir Birde bunları İslam uğruna din namına millet hesabına yapıyor ayakları yok mu insanı kahrediyor.
dini anlayarak yaşamak hayatımızın temel prensiplerinden olmalı...... Rabbim yolundan ayırmasın

halef Çevrimdışı

halef

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
o tür örtünenlerden tiksiniyorum. hiç örtünmesinler daha iyi diye düşünüyorum. gerçekten örtünenlerinde adını kötüye çıkartıyorlar.

E Çevrimdışı

enes bin malik

Guest
halep ' Alıntı:
o tür örtünenlerden tiksiniyorum. hiç örtünmesinler daha iyi diye düşünüyorum. gerçekten örtünenlerinde adını kötüye çıkartıyorlar.
haklısın kardeşim keşke hiç örtünmeseler başkalarına da kötü örnek oluyorlar örtünecek olanlar onlar gibi örtünmeye başladı. Allah akıl fikir versin...

Ö Çevrimdışı

özgürlüğe hasret

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ENES BİN MÂLİK ' Alıntı:
halep ' Alıntı:
haklısın kardeşim keşke hiç örtünmeseler başkalarına da kötü örnek oluyorlar örtünecek olanlar onlar gibi örtünmeye başladı. ALLAH akıl fikir versin...
amin :crycry

V Çevrimdışı

vuslatım

Üye
İslam-TR Üyesi
halef ' Alıntı:
ahu bunu bide kendıleri anlasaya kardesşim snınle aynı durumdayım :kil :kil :kil :kil :kil

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:)sümeyye:) ' Alıntı:
eslemtoprak ' Alıntı:
Aslında orada ayaklar altına alınan başörtüleri tesettürleri değil islamın ve Kur-anın mukaddesat değerleri şerefidir Birde bunları İslam uğruna din namına millet hesabına yapıyor ayakları yok mu insanı kahrediyor.
dini anlayarak yaşamak hayatımızın temel prensiplerinden olmalı...... Rabbim yolundan ayırmasın

aminn aminnn aminnnn

Üst Ana Sayfa Alt