Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Anket Tevhid Akidesiyle Nasıl Tanıştınız ?

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Anlattım sanki ama ismimi bulamadım neyse tekrar anlatayım herşey bana ilkokul 7 de malum heykel, kaşları çatık korkunç adamı sürekli övmeleriyle başladı bıkkınlık gelmişti ona muhalif olmak istiyordum hep muhalefetim de bilinçaltıma kazınan '' o herif islam düşmanıydı'' fikirlerinin parmaklarıma vurmasıyla başladı ve kendimi facebookta hilafet devleti ve askerleri sayfasında buldum cemaaleddin hocanın cemaatinin sayfasıydı o malum şahısın belgesellerini çekmişler allah onlardan razı olsun kararımı vermiştim şeriatçıydım elhamdülillah ama içi boş bir şeriat bundan 4 sene evvel risale nur derslerine giderken ak sakallı bir adam geldi derse ve bize dedi ki ben size gerçek dini anlatacağım gelin.. derslerine her hafta gittim ve allah ondan da razı olsun içi boş olan şeriatı tamamen en ufak şüpheye bile gerek kalmadan doldurdu.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tevhid akidesiyle tanışıp
son sürat ilerleyip
sonra yerini sorguladıkdan sonra ''sanırım çok aşırıya gittim az geri gelsem iyi olur'' diyerek bir parça geriye çekilmediyseniz.
vede ilk aşamadaki sert mizacınızı henüz yumuşatmadıysanız
gülümsemenin bir sadaka hükmünde olduğunun farkına varmadıysanız
çevrenizde namaz kılmasada içinde iman kırıntıları olan insanlar sizi dinlemekden zevk almıyorsa
bilinki hedefde değilsiniz
Allah sizide benide yolların en güzeline kavuştursun. amin

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tevhid akidesiyle tanışıp
son sürat ilerleyip
sonra yerini sorguladıkdan sonra ''sanırım çok aşırıya gittim az geri gelsem iyi olur'' diyerek bir parça geriye çekilmediyseniz.
vede ilk aşamadaki sert mizacınızı henüz yumuşatmadıysanız
gülümsemenin bir sadaka hükmünde olduğunun farkına varmadıysanız
çevrenizde namaz kılmasada içinde iman kırıntıları olan insanlar sizi dinlemekden zevk almıyorsa
bilinki hedefde değilsiniz
Allah sizide benide yolların en güzeline kavuştursun. amin
:) menzıl deyınce aklıma gurban lafı
Birde bızım toyotanın bır aracı var Gurban Cruzer :)
konu ıle alakası yok ama ıcımden geldı dıyeyım dedım

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Beni ve sizleri tevhit ile tanıştıran Allah subhanu Teala'ya Hamd olsun. Fıtrat gereği içimde rabbime karşı her zaman bir sevgi vardı ama ne çevremde ne ailemde gerçek İslamı öğretecek , Allah Azze ve Celle yi Hakkı ile tanıtacak kimse olmamasından da kaynaklı sadece benim kalbim temiz Müslümanlığı ve Rabbim beni affetsin pislik içinde geçti 33 senem . Allah'ıma ne kadar şükretsem Hamd etsem az gelir ya o hal üzere ölseydim . Şu an hiç değilse bir ümidim var .6 ay namaz kılıyordum 2 sene bırakıp pisliğe batıyordum sonra pişman olup bir 8-10 ay yine namaz kılıp yine bırakıyordum ne tevhidi bilirdim ne şirk i , ticaret yapıyordum maddi durumum çok iyiydi bundan 2 yıl kadar önce yine uzunca bir namaz kılma dini öğrenme aşamasından sonra ben yine şaşırdım tabi bekar Adamım rahatım param var sanki hiç bitmeyecekmiş gibi filan sanıyorum , elim çok açık ama öğrenmişim ya günah işlerseniz ardından iyilik yapın ki günahınıza kefaret olsun önüme gelene yardımda bulunmaya çalışıyorum gündüzleri , geceleri ise hep pislik , subhanallah . Tabi ben battım herşeyimi kaybettim hemde çok kısa bir zaman zarfında ne olduğunu anlamadım bile yoksa herşey yolunda gidiyor du !!! Hayatım boyunca çok mucizeye şahit olduğum için ( kendi yaşantımda ) rsbbimin beni çok sevdiği hiç aklımdan çıkmazdı , bu yüzden de gerçekten pek üzülmedim , gerçekten çok param var iken de dahil pek önem vermezdim maddi dünyalığa ama zevk dünyasından kopamıylrdum !!! Yine bir mucize oldu rsbbimden daha o an anladım ben kötü bir insan değildim dünyalıkla da hiç işim yoktu ama nefsimin arzu ettiği şeylerin çoğu maddiyatla olan şeylerdi , yinede o zorluklarla boğuşurken tevbe etmem biraz Zaman aldı. Ticaret yaptığım için başkasının yanında çalışmsmışım filan biraz sıkıntılı oldu imtihanım. En son bir arkadaşım aradı iş buldum sana git görüş diye gittim baktım şalvarlı sakallı çalışan bir kardeşte var , başladım işe ama beni işe almaları için gerçekten tek bir ihtiyaç yok , 1 ay filan diyorum içimden neden aldı bu beni işe acaba diye !!! Aldığım maaşta orda ki senelerdir çalışanlardan da bir hayli fazla.) ve patronda cimrilik hastalığı var . O kadar ilginç ki bu Ada'mın bana neden maaş verdiğine kimse akıl sır erdiremiyor. Rahman ve Rahim olan Allahım işleri düzene koyacak ya , bu sakallı kardeş tevhit eli Allah ondan razı olsun , baktı benim meyilim var başladı tabi tebliğe .) elhamdulillah o kadar hoşuma gidiyor ki dinimi öğrenmek Allah bütün müminlerin kalbini doğru yolda sabit kılsın, Hakkı'nızı helal edin çok uzun oldu ama bu yaşadığımda daha önce rabbimin bana ikram ettiği mucizelerinin en güzeli idi .

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Beni ve sizleri tevhit ile tanıştıran Allah subhanu Teala'ya Hamd olsun. Fıtrat gereği içimde rabbime karşı her zaman bir sevgi vardı ama ne çevremde ne ailemde gerçek İslamı öğretecek , Allah Azze ve Celle yi Hakkı ile tanıtacak kimse olmamasından da kaynaklı sadece benim kalbim temiz Müslümanlığı ve Rabbim beni affetsin pislik içinde geçti 33 senem . Allah'ıma ne kadar şükretsem Hamd etsem az gelir ya o hal üzere ölseydim . Şu an hiç değilse bir ümidim var .6 ay namaz kılıyordum 2 sene bırakıp pisliğe batıyordum sonra pişman olup bir 8-10 ay yine namaz kılıp yine bırakıyordum ne tevhidi bilirdim ne şirk i , ticaret yapıyordum maddi durumum çok iyiydi bundan 2 yıl kadar önce yine uzunca bir namaz kılma dini öğrenme aşamasından sonra ben yine şaşırdım tabi bekar Adamım rahatım param var sanki hiç bitmeyecekmiş gibi filan sanıyorum , elim çok açık ama öğrenmişim ya günah işlerseniz ardından iyilik yapın ki günahınıza kefaret olsun önüme gelene yardımda bulunmaya çalışıyorum gündüzleri , geceleri ise hep pislik , subhanallah . Tabi ben battım herşeyimi kaybettim hemde çok kısa bir zaman zarfında ne olduğunu anlamadım bile yoksa herşey yolunda gidiyor du !!! Hayatım boyunca çok mucizeye şahit olduğum için ( kendi yaşantımda ) rsbbimin beni çok sevdiği hiç aklımdan çıkmazdı , bu yüzden de gerçekten pek üzülmedim , gerçekten çok param var iken de dahil pek önem vermezdim maddi dünyalığa ama zevk dünyasından kopamıylrdum !!! Yine bir mucize oldu rsbbimden daha o an anladım ben kötü bir insan değildim dünyalıkla da hiç işim yoktu ama nefsimin arzu ettiği şeylerin çoğu maddiyatla olan şeylerdi , yinede o zorluklarla boğuşurken tevbe etmem biraz Zaman aldı. Ticaret yaptığım için başkasının yanında çalışmsmışım filan biraz sıkıntılı oldu imtihanım. En son bir arkadaşım aradı iş buldum sana git görüş diye gittim baktım şalvarlı sakallı çalışan bir kardeşte var , başladım işe ama beni işe almaları için gerçekten tek bir ihtiyaç yok , 1 ay filan diyorum içimden neden aldı bu beni işe acaba diye !!! Aldığım maaşta orda ki senelerdir çalışanlardan da bir hayli fazla.) ve patronda cimrilik hastalığı var . O kadar ilginç ki bu Ada'mın bana neden maaş verdiğine kimse akıl sır erdiremiyor. Rahman ve Rahim olan Allahım işleri düzene koyacak ya , bu sakallı kardeş tevhit eli Allah ondan razı olsun , baktı benim meyilim var başladı tabi tebliğe .) elhamdulillah o kadar hoşuma gidiyor ki dinimi öğrenmek Allah bütün müminlerin kalbini doğru yolda sabit kılsın, Hakkı'nızı helal edin çok uzun oldu ama bu yaşadığımda daha önce rabbimin bana ikram ettiği mucizelerinin en güzeli idi .

Maşallah.
Ne kadar samimi ve içten ifade etmissin avam abi. Allah daim etsin kolayliklar versin.

﷼ ៛ ɦµẕєγƒє ៛﷼ Çevrimdışı

﷼ ៛ ɦµẕєγƒє ៛﷼

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Avanakca 'müzik' dinlerken rastladigim bir video sayesinde tevhid ile taniştim elhamdulillah.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Avanakca 'müzik' dinlerken rastladigim bir video sayesinde tevhid ile taniştim elhamdulillah.

güzelmiş :)
aslında tevhid akidesiyle nasıl tanıştığımızın çok bir önemi yok
bir insan yolların en güzeline ulaşıyorsa bilsinki daha öncesinde bunu hakedecek birşey yapmıştır.
yani olay öylesine bir tesadüf falan değil

﷼ ៛ ɦµẕєγƒє ៛﷼ Çevrimdışı

﷼ ៛ ɦµẕєγƒє ៛﷼

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
güzelmiş :)
aslında tevhid akidesiyle nasıl tanıştığımızın çok bir önemi yok
bir insan yolların en güzeline ulaşıyorsa bilsinki daha öncesinde bunu hakedecek birşey yapmıştır.
yani olay öylesine bir tesadüf falan değil
Haklisin akhim..
Hakim ibnu hazm Allah ondan razi olsun soyle dedi : ben dedimki ey Allah in resulu cahiliyet devrinde sadaka vermek,kole azad etmek ,akrabaya iyilik etmek gbi bazi ibadetler yapardim. Bana bundan dolayi sevap varmidir?
Allah rasulu sav soyle buyurdu: Sen yapmis oldugun hayirlar sebebiyle musluman oldun... Ahmed

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim islamla tanışmamda askerlik hadisesi ve daha sonra gelişen olayların bir bütünü ile gerçekleşti kısa anlatmaya çalışacağım.Yıl 2000 veya 2001 askerden döndüğüm zaman cahiliye pisliğine devam son sürat o bataklıkta çırpınışlar . Fakat artık sorgulama zamanımda başlamış bir abimim bana dediği gibi islamla tanışmamdan evvel antonyus olduğum zaman :):) Ailem standart toplum Müslümanlarından çevrem ha keza öyle fakat ben sıkıntılı evin en büyük ve terk erkek çocuğu hesap vermeden yaşayan biri. Fakat rabbim inancım tam hatta öyleki bataklıkta iken bile yalvarışlarım yakarışlarım hep ona .

Emine şenlikoğlu gibi yazıyorum.:)

Hazır bu havayı yakalmışken devam edeyim.

Kendi durumu fazla açmıyorum kötü bir haldeyim askerden geldiğimde 80 kilolarda olan ben 2 3 yılda 60 küsürlere düşmüşüm eve zor gidiyorum gitsem bile otel odası gibi çalışma hayatımda buna benzer 3 ay çalışıp 5 ay aylak aylak geziyorum . Ama rabbimden hep bir çıkış arayışları.Ve artık iyice sorgulamarım artıyor Babamın balkon konuşmaları artık kendine gel demelerı bende derın etkiler bırakıyor .Ve kendime soruyorum ben kimin yanında yer alıyorum şeytan Allah .Ve yıl 2004 veya 2005 cahiliyeden arkadaşım karar alıyor ben artık tövbe edeceğim diyor kimse inanmıyor. Bende ise sorgulama en yüksek seviyede ve gelişen olaylar .Ve bir gün çalıştığım iş yerinden izin alıp bir ikindi vakti eve gidip ilk ve gerçek namazımı kılmamla birlikte yeni bir arayış hangi islam ??

Arkadaşlar arasında ilk tövbe eden arkadaş ve yaklaşık 15 kişilik grup sabahları fatih Çarşamba efendi hz :) yanına öğlen Eyüpsultan arayış böyle devam ederken semtden bir kardeşe bize kuran öğret dememizle başlayan beyin yıkama opersyonu :).Meğer tezgaha gelmişiz .Bu kuran dersleri bir anda tevhid derslerine dönüşmesi ve arayışlarımın son bulması hamdolsun

Duam Rabbim ayaklarımızı dininde sabit kılsın

Konuyla alakalı aklıma gelen ve beni ilk duyduğumda çok etkileyen ayetde

Hep birlikte Allah'ın ipine (Kur'an'a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. Allah'ın size olan nimetini hatırlayın. Hani sizler birbirinize düşmanlar idiniz de o, kalplerinizi birleştirmişti. İşte onun bu nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında idiniz de o sizi oradan kurtarmıştı. İşte Allah size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz.

Al imran 103

Hakkınızı helal edin uzun oldu fakat çok keserek yayınlıyorum J

F Çevrimdışı

Fecr

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum kardeşlerim bu forumu uzun zaman önce kafa takılan sorular vasıtası ile kullanırdım ancak bu görmüş olduğum konu kayıt olmamı sağladı bende nasıl bu akideyle tanıştığımı anlatmak istedim
öncelikle ben istanbulda evinde 5 vakit namaz kılınan kuran okunan bi ailenin çocuğu olarak büyüdüm lise hayatında 5 vakit namaza başlamıştım ama hiç birşeyi sorgulamıyordum irdelemiyordum namazımı kılar orucumu tutar kuranımı okurdum üniversite bittikten sonra 4 yıl önce ,bu içim temizci zihniyetinin hacı hocalara ağır saldırmaları yüzünden hocalarla dalga geçmeler sahtekar demeler benim allahla arama pis sakallıları sokmam deyipte hayatında belki 2 vakit namaz kılmamış kişiler yüzünden hocalara yapılan saldırıları dinime yapılıyor olarak algılayıp müdafa ede ede bende bu piyasa hocalarına bağlılık olmuştu ( cübbeli ahmet hoca mesela.) daha sonra 1.5 yıl cübbeli hocanın sohbetlerini gerek evde bazen sohbetine giderek dinlemeye başlamıştım etrafa karşı bu kişileri savunurken din ile alakası olamayan kişilerin dini sadece iç temizliğinden gören kişilerin saldırıları yüzünden kendim bazı şeyleri irdeleme fırsatı bulamamıştı ama kafamda hep soru işaretleri vardı hangi hocadan nerden dinlersem dinleyeyim bazı yerler bana ters geliyordu ,aile ve etrafımdanda bazı şeyhlere intisablı olanlar vardı ve bigün kendi kendime aralarındaki konuşmalarını dinlerken kendime bir soru sordum :
- diyelim ki allah swt bir kuluna dünyada kimsede olmayan güç ve kudreti vermiş ve diyelimki buda peygamberimizin varlığı kadar su götürmez bir gerçek yani bundan eminiz BUNA RAĞMEN allah c.c herşeyden üstün tam hüküm ve hikmet sahibi en büyük kudret sahibi değilmidir,allahu teala varken bize şah damarımızdan daha yakınken hiç birşey ondan gizli ve saklı değilken neden ben allahı bırakıp da allahın bazı ikramlarda bulunduğu bir kulundan yardım dileyeyim ,yani abdulkadir geylani diyelimki uçurma kaçırma yardım etme gücüne sahip allah c.c bunu ona vermiş öyle olsa dahi allah dururken benim kullarla ne işim var allah benden yüz mü çevirmiş başka şeylerden medet bekleyeceğim sorusunu kendime hiç olmadığım kadar ciddi bir şekilde sorup ve cevabı da bulduğum da tüm bu şeyhlerden beri oldum ,yani bulduğum ana fikir şu oldu allah swt dilediğine dilediği lutfu ikram eder edemez olamaz dersem haşa allahın kudretine karşı gelmiş olurum allah dilese taşı dile getirir ,ancak bu olsa dahi hiç bir şey benim yalnız allah a yönelmeme mani olamaz allah bana yeter. çünkü herşeyin üstünde en büyük kudret sahibi rabbimdir.

bu düşünce ile cübbeli ahmet hocanın sohbetlerine ara verip internette ebu hanzala hoca nın videolarıyla tanıştım tekfir etme hususunda çok sert ti ancak anlattıkları şeyleri dinledikçe sonunda benim gibi düşünen insanlar varmış sevinci ile neredeyse mekkede müslüman olunca bağırarak söyleyen abuzer el gffari gibi sokağa çıkıp bağıracaktım :) tabi daha sonra hasan karakaya hocanın sohbetlerini ve kitaplarını da okuduktan sonra seyyid kutup un kitaplarını okuduktan sonra akidem allaha sonsuz şükürler olsun oluşmutu ve ne kadar şükretsem azdır ki rabbim beni bu yola sevketti artık okadar yorulmuştum ki cemaatlerde yapılanlar mantıklı gelmiyor ama doğru çıkış yolunu bulamıyordum ,ümre için mekkeye gittiğimde hep dualarım rabbim beni hidayete erdir salihlerden eyle doğru yolda sabit kıl olmuştu ve şükürler olsun dualarım kabul oldu ve 2.5 yıldır elhamdülillah bu yol üzerindeyim
rabbim cümlemize hak yolu üzerinde yaşayıp müslüman olarak ölmeyi nasip etsin ,kafasında sorularla boğuşan kardeşlerimizede hidayet nasip etsin inşallah

keşmiri Çevrimdışı

keşmiri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çok uzun yıllar dinsiz hayatı Yaşadım.Ailemin akidesi de çok bozuktu.Merak ettiğim sorulara cevap veremiyorlardı.Bu da beni araştırmaya yönlendirdi.Tam 4 sene boyunca İslamı araştırdım.İnternete izlemediğim video okumadığım makale kalmadı,sonunda İslamı seçmeye karar verdim.Sonra mezhepler kaldı bunuda 1 sene araştırdım.Allah razı olsun bu sitenin de yardımıyla ehli sünnet vel cemaat i seçmiş bulundum...

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Benim islamla tanışmamda askerlik hadisesi ve daha sonra gelişen olayların bir bütünü ile gerçekleşti kısa anlatmaya çalışacağım.Yıl 2000 veya 2001 askerden döndüğüm zaman cahiliye pisliğine devam son sürat o bataklıkta çırpınışlar . Fakat artık sorgulama zamanımda başlamış bir abimim bana dediği gibi islamla tanışmamdan evvel antonyus olduğum zaman :):) Ailem standart toplum Müslümanlarından çevrem ha keza öyle fakat ben sıkıntılı evin en büyük ve terk erkek çocuğu hesap vermeden yaşayan biri. Fakat rabbim inancım tam hatta öyleki bataklıkta iken bile yalvarışlarım yakarışlarım hep ona .

Emine şenlikoğlu gibi yazıyorum.:)

Hazır bu havayı yakalmışken devam edeyim.

Kendi durumu fazla açmıyorum kötü bir haldeyim askerden geldiğimde 80 kilolarda olan ben 2 3 yılda 60 küsürlere düşmüşüm eve zor gidiyorum gitsem bile otel odası gibi çalışma hayatımda buna benzer 3 ay çalışıp 5 ay aylak aylak geziyorum . Ama rabbimden hep bir çıkış arayışları.Ve artık iyice sorgulamarım artıyor Babamın balkon konuşmaları artık kendine gel demelerı bende derın etkiler bırakıyor .Ve kendime soruyorum ben kimin yanında yer alıyorum şeytan Allah .Ve yıl 2004 veya 2005 cahiliyeden arkadaşım karar alıyor ben artık tövbe edeceğim diyor kimse inanmıyor. Bende ise sorgulama en yüksek seviyede ve gelişen olaylar .Ve bir gün çalıştığım iş yerinden izin alıp bir ikindi vakti eve gidip ilk ve gerçek namazımı kılmamla birlikte yeni bir arayış hangi islam ??

Arkadaşlar arasında ilk tövbe eden arkadaş ve yaklaşık 15 kişilik grup sabahları fatih Çarşamba efendi hz :) yanına öğlen Eyüpsultan arayış böyle devam ederken semtden bir kardeşe bize kuran öğret dememizle başlayan beyin yıkama opersyonu :).Meğer tezgaha gelmişiz .Bu kuran dersleri bir anda tevhid derslerine dönüşmesi ve arayışlarımın son bulması hamdolsun

Konuyla alakalı aklıma gelen ve beni ilk duyduğumda çok etkileyen ayetde

Hep birlikte Allah'ın ipine (Kur'an'a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. Allah'ın size olan nimetini hatırlayın. Hani sizler birbirinize düşmanlar idiniz de o, kalplerinizi birleştirmişti. İşte onun bu nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında idiniz de o sizi oradan kurtarmıştı. İşte Allah size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz.

Al imran 103

Hakkınızı helal edin uzun oldu fakat çok keserek yayınlıyorum J

Daha da uzun yazaydin abi keske.)

O arayış sancıları /gel-gitler,hakikatten dünyadaki en garip his, değişik bir ruh hali.

Amin.

B Çevrimdışı

berkay metin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleyküm, siteye yeni üye oldum. üye olmadan önce sitedeki tasavvuf hakkındaki yazıları okudum, ve gördüm ki, tasavvufçular şeyhim şeyhim derken, bu sitedeki müslümanlar kuran sünnet diyor, işte bunu fark eder etmez, daha önceki düşüncelerimi silip attım, zira ben de önceden bu tasavvufçular gibi düşünmekteydim, elhamdulillah rabbim beni doğru yola iletti de cahilliğimden kurtuldum, rabbim bizi doru yolda sabit tutsun inşallah., ve nice müslümanlara da doğru yolu göstersin, amin.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleyküm, siteye yeni üye oldum. üye olmadan önce sitedeki tasavvuf hakkındaki yazıları okudum, ve gördüm ki, tasavvufçular şeyhim şeyhim derken, bu sitedeki müslümanlar kuran sünnet diyor, işte bunu fark eder etmez, daha önceki düşüncelerimi silip attım, zira ben de önceden bu tasavvufçular gibi düşünmekteydim, elhamdulillah rabbim beni doğru yola iletti de cahilliğimden kurtuldum, rabbim bizi doru yolda sabit tutsun inşallah., ve nice müslümanlara da doğru yolu göstersin, amin.

aleykumselam kardeşim hoşgeldin
genç yaşında sana hakkı tanımayı nasip eden Allaha hamd oldun
Allah Subhanehu ve Teala senin ilmini artırsın, ilminlede amel etmeyi nasip etsin
islamla adını temizleyip, adınıda islama hizmet edenlerin arasına katsın

M Çevrimdışı

Meliksah Kayaaaa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allahumme amin