Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Tevhidi Anlamaya Çalışan Bir Gence Evlilik İçin Tavsiyeleriniz Nelerdir?

L Çevrimdışı

LoRy

İslamicState - Genç Mucit - Şair yazar
İslam-TR Üyesi
Evlilik yaşına gelmiş tevhidi anlamaya çalışan bir muvahhid kardeşiniz var diyelim. Ve çevresinde tevhid ehli hiç bir insan yok... Ailesi arkadaşları onun bu durumundan dolayı ona uygun birilerini arıyor olsun. Ve genç adam biliyor ki içlerinden hepsi akpci, mhpci, cemaatçi cartcı curtcu...

Bu genç adama evlilik için ne yapmasını önerirsiniz?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Öncelikle gencin tevhidi anlamasina yardimci olurduk, zira kendisi tevhidi tam anlamazsa evlenecegi kisininde tevhidi olup olmamasi kendisini cok da baglamaz, ancak tevhidi iliklerine kadar isleyen birisi mutlaka kendisi gibi biriyle evlenmeyi Rabbinden isteyecektir... Tabii istisnalar kaideyi bozmaz.

Allahu alem.

L Çevrimdışı

LoRy

İslam-TR Üyesi
Peki nasıl olacak ki mesela çok çok anlattınız, çok çok benimsedi öğrendi... Ama halen etrafı cahil insanlarla dolu.
Hareket lazım öyle değil mi?
Sanırım sizde iyice anlar ve içerlerse harekete geçer demek istediniz

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Tercübelerimden diyorum tevhidi anlatmakla mükellefiz. Devaminda kisiyi; kendisi baglar. Cevremde cok tevhidi genc biliyorum bu sekilde olan, bilincli senelerin müslümanlari olmasina gidip cahil birini bulup evleniyorlar ve tevhidi bacilar da olmasina ragmen aile baskisi, cevre baskisi, is yeri baskisi, psikolojik baski, iman zayifligi mi dersiniz tevhidi biriyle evlenmeye cesaret edemiyorlar.

Yani mevzu sadece bilip bilmemekle alakali degil iman ve icraat meselesi. Tabii herseyin ötesinde nasip meselesi ki nasip olmasi da öncelikle halis bir niyetle ne istenilip neye adim atildigina bagli. Zira is fatimayi talep etmekde degil, is Ali olabilmektedir. Gerisi teferruat.

L Çevrimdışı

LoRy

İslam-TR Üyesi
Elhamdülillah. Allah ayaklarımızı hak yolunda sabit kılsın

Üst Ana Sayfa Alt