Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Türkiye Hastanelerinde 300 Pyd'li (çeteler Tedavi Görüyor)

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
suriye’de Kobani bölgesinde IŞİD ile savaşırken yaralanan YPG militanlarının Türkiye’deki hastanelerde tedavi edildiğine dikkat çekilirken “Türk hastaneleri, bir zamanlar terörist olarak gördüğü Kürt yaralılarına kapılarını açıyor” yorumları yapılıyor.

İngiliz İndependent gazetesi, “Türk hastaneleri, bir zamanlar terörist olarak gördükleri Kürt yaralılarına kapılarını açıyor” başlığı ile verdiği Suruç mahreçli haberine “Rohani El Hamu’nun kırılan omuz parçaları şimdi metal ile birarada tutuluyor. Bir hafta önce İslam Devletince (IŞİD) tarafından atılan bir kurşun ile vuruldu. Şimdi bayan El Hamu, Suriye sınırına yakın Türk Şanlıurfa kentindeki bir devlet hastanesinde iyileşiyor” sözleriyle giriyor.

Bunun ardından El Hamu’nun “Buradan çıkmak istiyorum. Kobani’ye dönmek ve savaşmak istiyorum. Omzumdaki bu metalla olsa da” sözlerini yansıtan gazete, El Hamu’nun YPG bir savaşçısı olduğunu belirterek grubun iki haftadır Kobani etrafındaki çeşitli yerlerde IŞİD’in ağır saldırılarına direndiğini anlatıyor.

İndependent, “Ağır yaralanan savaşçılar, Sanlıurfa’daki hastanelere getiriliyor, hafif yaralı olanlar ise Suruç’taki doktorlara gönderiliyor” dedikten sonra “Tüm savaşçılar, geldiğinde sivil giysiler içinde” ifadelerini de kullanıyor.

“ÖNCE KOBANİ’DEKİ KLİLİĞE SONRA TÜRKİYE’YE”

Suruç hastanesinde gönüllü olarak çalıştığı belirtilen bir doktorun “Sınır polisi ile bir anlayış var, yani Türkiye’ye YPG üniforması ile gelmeyin. Tüm yaralılar, önce acı kesici ve bandaj için Kobani’deki bir kliniğe götürülüyor. Orada, savaş giyisileri sivil giysilerle değiştiriliyor” sözlerinin yansıtıldığı habere göre aynı doktor şunları da söyledi:

“Hastane sisteminde savaşçılar ‘Suriye’den misafirler’ olarak kayda geçiliyor. Bazıları gerçek adlarını verir, başkaları ise takma isimlerini. Savaşçıların hiç biri, muhakkak gerekli olduğundan bir dakikadan fazla kalmıyor. Daha da iyileşmeleri için özel evlere götürülüyor. Ondan sonra yok oluyorlar.”

Bunun üzerine “Yok olabilirler ama IŞİD’le savaşmaya devam etmek için Kobani’ye döndükleri yaygın biçimde biliniyor” diyen İndependent, Suruç devlet hastanesinde tedavi gören takma adı Zelal olan 19 yaşındaki kız için “Bir Türk hastanesinde olmaktan hoşlanmıyor. ‘Türkiye, Kürtlere baskı yapıyor ve şimdi ben onlardan tedavi alıyorum. Bundan nefret ediyorum. Ancak doktorlar bana başka seçenek vermedi, tedaviye ihtiyacım var ve gidebileceğim tek yer burası’ diyor” diye yazıyor.

“SON İKİ AYDA 300 KADAR YPG SAVAŞÇISININ TEDAVİ GÖRDÜĞÜ TAHMİN EDİLİYOR”

İndependent, haberinde yerel yetkililerin YPG savaşçılarının devlet hastanelerine geldiklerini kabul ettiklerini de, son iki ayda 300 YPG’linin Türkiye’de tedavi gördüğünü tahmin ettiklerini de anlattığı haberinde yetkililerin “İnsanlara, kim olduklarına bakmadan yardım ediyoruz” sözlerine dikkat çekiyor.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yok bu çözülme süreci tedavi amaçlı değil.:).şimdi size soruyorum pkk nın sığınacak bir dalımı kaldı ne ırakta,ne suriyede nede iranda...eğer onlar varlıklarını yine en çok nankörlük ettiği ülkeye borçlu..ben olsan hiç birine acımam namussuzları geri gönderirdim..

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ne bilim nankörlük'den felan bahsediyorsun da .... Bence PKK itleri olabildigince TC'ye musallat olsun ... ikisinin birbirinden farki yok .... yanlis anladiysam özür dilerim tabi ...

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ne bilim nankörlük'den felan bahsediyorsun da .... Bence PKK itleri olabildigince TC'ye musallat olsun ... ikisinin birbirinden farki yok .... yanlis anladiysam özür dilerim tabi ...
sayın arkadaşım pkk sadece tc yemi musallat oluyor sanıyorsun,tc den çok vatandaşa ülkeye zarar veriyor..siviller zarar görüyor..

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Siviller'den kasit (Tagutlarin) askerler(i) mi? Yoksa Türk Milliyetciligini destekleyenler mi? Ya da oy vererek Cözüm(süzlük) sürecini isteyenler mi? Bak iste böyle yorumlar beni senin TC sempatizani olabilmene itiyor ...

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Siviller'den kasit (Tagutlarin) askerler(i) mi? Yoksa Türk Milliyetciligini destekleyenler mi? Ya da oy vererek Cözüm(süzlük) sürecini isteyenler mi? Bak iste böyle yorumlar beni senin TC sempatizani olabilmene itiyor ...
dostum anladığım kadarıyla sizin kürt menşeeli olduğunuz o nedenlede sizle tartışmaya taraf değilim her lafı başka bir tarafa çekiyorsun..kendi kendine faraziye türediyorsun..

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
Pkk bu ulkede ozellikle son zamanlarda bir cok islami dernege zarar verip bazi mutedeyyin muslumanlarida kacirmistir. Yani pkk nin derdi suan tc askeriyle felan degil. Muslumanlarladir. Bu yuzden ENSARI ahiye katiliyorum. Ve bu alcaklari bu topraklarda istemiyorum

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akıncı han böyle bir mantık olabilirmi bizim derdimiz tağut la ülkenin kendisiyle değil tağut sistemi sevmeyecen diye ülkye zarar gelmesi amacın ne türkiyede askerlik zorunlu çoğu kardeş gidiyor gidecekde 1 2si dışında başkası yok yapacak birşeyde yok onlara zarar gelsin ben istemem şahsen pkk itleri gibi bilerek dağa çıkmıyorki adam bana sorsan ben suriyenin bölünmesini zarar görmesinide asla istemem bu rejimi sevdiğim anlamınamı gelir keşke kansız yıkımsız olsaydı ama orda nusayri müslüman farkı vardı burda herkes kürdü türkü müslüman laiklerle koministler dışında bu pkk denen illet bizzat tağutun has ve en iyi adamıdır ayakta durmasının en büyük nedenlerindendir bölünmüş ve birbirine düşman müslümanların hilafetimi yoksa birbirine düşman müslümanların hilafetimi lütfen biraz siyasi stratejik düşünün 6 asır hilafetten sonra kafirler bu topraklarda yaşayan müslümanları islamsız ve birbirine düşman bırakmak için herşeyi yaptı suan tağut olması kafirlerin müslümanları boş ve rahat bırakdığı anlamına gelmez kardeşim

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

PKK yı tartışmak abesle iştigaldir asıl senin soruların PKK sempatizanlığı duygusu uyandırır. Rasgele yolcu otobüslerinin taranmasından tut (, kel alaka yerlerde mağaza kundaklamaya , kundaktaki bebeklerin katline , itlerini sokağa salıp rasgele arabaların yakılmasına , kap kaç çeteleri kurmasına, minarelerde türkü okunmasına , camlilerde namaz kılanları katletmesine memlekette karşılıklı ırkçılığı azdırmasına , nasyonal sosyalistlik edip bir sürü kürdü dinden çıkarıp telef olmasına sebeb oluşuna dek say say bitmez. Kısacası sorulara dikkat.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
KANDİL YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİR :confused:

GÜCÜN BANA YETİYOR , SIKIYSA IŞİDLE SAVAŞ !!!

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ne varmis sorularimda ... kafkas türküyüm ama milliyetciligi red ediyorum ... tagut tc ve uzantilari yillarca halki laiklik adi altinda bu duruma getirdi ... biri oldu milliyetci, digeri kemalist .. baskasi da komünist ... tc ektigini biciyor ... Allah da bu pkk itlerini musallat ediyor ... bana iki de birde bi sempatizanlik yaftasi vuranlar kendilerine baksin ilk önce ...

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne varmis sorularimda ... kafkas türküyüm ama milliyetciligi red ediyorum ... tagut tc ve uzantilari yillarca halki laiklik adi altinda bu duruma getirdi ... biri oldu milliyetci, digeri kemalist .. baskasi da komünist ... tc ektigini biciyor ... Allah da bu pkk itlerini musallat ediyor ... bana iki de birde bi sempatizanlik yaftasi vuranlar kendilerine baksin ilk önce ...
kardeşim malesef ne paramız var nede çaremiz var bissürü kardeş askere gidiyor sen gitsen yada başka müslüman bir kardeş gitse ölmesini asla istemem biraz gerçekçi gözle bak bu adamlar pkk itleri gibi bilerek dağa çıkmıyor askere gitmiyorki gidende gerçekten islam askeri olduğunu zannediyor sakin ol biraz emin ol türkiyede şeriat istiyenlerin sayısı yüzde 60lara varıyor o eski türkiye değil artık sadece tevhidi bilinç yok türkiye güçlü bir şekilde tağuttan kurtulmalı güçsüz bölünmüş değil tükiye şuan laik sistemle yönetilsede gavurlar hala bissürü oyunlar oynuyor 6 asır ilafetten sonra milleti rahat bırakmamışlar laik rejimle ülkeyi ve insanları karıştırma bende söyliyeyim bende kürdüm

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nerde kardeşim bizim tebliğ metodumuz siz izmire ankaraya istanbula bakarak sanmayın memleketin hepsi böyle

Üst Ana Sayfa Alt