Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Türkiye nin Gidişatı Sizlerce Nasıl ?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yani simdi gidilmek istenilen son kale ekonomik olarak mi tercih edilmiyor o zaman? Yani tercih derken gitmek isteyen gidemiyor. Zaten gitmek isteyenin de ekonomik gucu yok sanirim.
Benim kafami kurcalayan
Bu kadar gidilmek istenilen yere neden bu zamana kadar gidilip kalkindirilmamiş.

Gerci dedigim gibi ben afganistanin tarihsel surecine cok vakif degilim o yuzden yorumum salakca olabilir :D

Hem ekonomik hemde yonetimin tam oturmayisi diyebiliriz. Aslinda 1 milyar musluman gunde 1 tl verse butun sorunlar cozulurde iste onu yapacak destek verecek muslumanlari kalkindiracak projelere dunyada kendilerini birseyler ilan edenler musaade etmiyor.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Gerci dedigim gibi ben afganistanin tarihsel surecine cok vakif degilim o yuzden yorumum salakca olabilir :D
Aynı ben )

İslam tarihinde daimi şekilde sınıfta kalıyorum. Yakın dönemi ayrı, daha uzağı ayrı... Gençlik yıllarımda olsaydı hiç ihmal etmez, her birini ayrıntılarıyla öğrenmek isterdim. Şu an ise "Bilsem ne işime yarayacak, başlasam bitirmeye ömür yetecek mi?" şekline bürünmüş durumdayım. Bitiremeyeceğimi düşündüğüm için başlamıyorum yani, ve ama genç olsaydım nasıl işe yarayacağını çok iyi biliyorum:

Gündemde olan biten ne varsa, kökenini geçmişten alıyor. Geçmişi bildikçe bugünü çözmek; bugünü çözdükçe ise yarınları düzeltebilmek umudu doğuyor.

Hiçbir şey değişmese de, insan ortada neler döndüğünü bilince zihnen daha sakin hissediyor. Güzel yani, tavsiye ederim gençlere )

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Aynı ben )

İslam tarihinde daimi şekilde sınıfta kalıyorum. Yakın dönemi ayrı, daha uzağı ayrı... Gençlik yıllarımda olsaydı hiç ihmal etmez, her birini ayrıntılarıyla öğrenmek isterdim. Şu an ise "Bilsem ne işime yarayacak, başlasam bitirmeye ömür yetecek mi?" şekline bürünmüş durumdayım. Bitiremeyeceğimi düşündüğüm için başlamıyorum yani, ve ama genç olsaydım nasıl işe yarayacağını çok iyi biliyorum:

Gündemde olan biten ne varsa, kökenini geçmişten alıyor. Geçmişi bildikçe bugünü çözmek; bugünü çözdükçe ise yarınları düzeltebilmek umudu doğuyor.

Hiçbir şey değişmese de, insan ortada neler döndüğünü bilince zihnen daha sakin hissediyor. Güzel yani, tavsiye ederim gençlere )
Abla ben bazen hicbir sey bilmek istemiyorum ya.
Cidden. Yetisemiyorum zaten.
Bi gun turkiye nereye gidiyor sorusuna virvir oterim
Ertesi gun banane ya modundayim kendi bilir donerse senindir kafasi yasiyorum:D

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Abla ben bazen hicbir sey bilmek istemiyorum ya.
Cidden. Yetisemiyorum zaten.
Bi gun turkiye nereye gidiyor sorusuna virvir oterim
Ertesi gun banane ya modundayim kendi bilir donerse senindir kafasi yasiyorum:D
O durum bende de var; nitekim düşüne düşüne çözülmüyor hiçbir şey, anca düşünmüş oluyoruz )

Bazen düşünüp anlamanın, olası çözümleri üretmenin değeri (çoğu kez işe yaramasa da) ;

Bazen "Bana ne, dünyayı ben mi kurtaracağım" rahatlığı; ikisi arasında turlayıp duruyoruz )

Üst Ana Sayfa Alt