Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Türkiye'de Cuma Kılınamayacağına Dair Sahih Delil Verir misiniz?

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ
İslam-TR Üyesi
selamun aleyküm türkiyede cuma kılınmıyacağına dair sahih delil verirmisiniz ?

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Burda daha başka konularda var.

Biraz önce linkini attığım yazı bu kitaptan bir bölümmüş.

akeyi Çevrimdışı

akeyi

Üye
İslam-TR Üyesi
ben geçen haftadan önceki hafta cumaya gittim geçen hafta cuma gününün akşamı yani perşembeyi cumaya bağlayan gece ebu hanzala nın bir videosunu gördüm sonrada ondan duyduğum için cumaya gitmedim geçen haftada bu haftada geçen hafta cuma yerine öğleyi kıldım bu haftada kılayım dedim kılayım dedim dediğim öğle namazı işte öğleyi kılayım dedim sonra selayı ezan sandım keraat vaktinde sünnetiyle farzını kıldım sonradan ezan okununca anladım aslında tabi günahlarını insanın söylememesi lazımda kimse beni bilmiyor diye ben buraya yazıyorum sonrada Allah kabul ederse tekrar öğleyi kıldım diyeceğim şu ki yani birinden duyunca gidilmez diye gitmessen ondan duydugundan gitmediğin için vebali varsa onlara doğru yaptıysak onlarda vesile olmuş oluyor

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
ben geçen haftadan önceki hafta cumaya gittim geçen hafta cuma gününün akşamı yani perşembeyi cumaya bağlayan gece ebu hanzala nın bir videosunu gördüm sonrada ondan duyduğum için cumaya gitmedim geçen haftada bu haftada geçen hafta cuma yerine öğleyi kıldım bu haftada kılayım dedim kılayım dedim dediğim öğle namazı işte öğleyi kılayım dedim sonra selayı ezan sandım keraat vaktinde sünnetiyle farzını kıldım sonradan ezan okununca anladım aslında tabi günahlarını insanın söylememesi lazımda kimse beni bilmiyor diye ben buraya yazıyorum sonrada Allah kabul ederse tekrar öğleyi kıldım diyeceğim şu ki yani birinden duyunca gidilmez diye gitmessen ondan duydugundan gitmediğin için vebali varsa onlara doğru yaptıysak onlarda vesile olmuş oluyor
Hayırlısı

Üst Ana Sayfa Alt