Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Türkiye'de Hiçbir Kapalılığa Yer Vermeden Davetini Anlatan Ehl-i Sunnet Hoca Kim Acaba?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Yav niye editleniyor , itirazı olan varsa itirazını etsin. Forumun hangi kuralı ihlal ediliyor da editleniyor. Hocanın ismini bilmek istiyorum. Mümkünse özelden yazın.
3 gün yazma engeli aldın

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dinde nasihat eden cok olur
Önemli olanı işi bilenden dınlemek.
O işi bilen adamları bulmak için evvela islamı iyi anlamak gerek

Tekfir olayına gelince daha quranı hıfz edemeyen hadislere vakıf olamayan rasulu ashabını bılmeyen kımselerden uzak durmalı.
Hoca adı altında birçok sahtekar mevcut.
Ülkemizde baya da bı varlar. İslam bir iştir kardeşim surekli çalışma ister nasılki bir gun işe gıtmezsen bırsuru tantanaya maruz kalıyorsun oda oyle şeytan seni habire durtukler

Kısaca temel için altyapı için önce neden yaşıyorsun ne için varsın dunya nedır neden yaratıldın bu kavramları iyi belle ondan sonra luzumlu kuzumsuz kımselerı kolayca ayırt edersın.

Abdulmuizz Fida

Admin
Aşırı Tekfir Hocası kim ?

Aşırı Tekfir Hocası kim
Aşırı tekfir hastaları, Tekfirin mânilerinde merhametsizce davranıp ehl-i sunnetin menheci yerine eh-i Havâric'in menhecini dustur edinerek bir küfür - şirk işleyen şahsı , tekfirin engellerine bakmadan fiil kâfir, otomatikmen fâil de kâfir, hatta bunlara kâfir demeyen de kâfir diyerek, ummeti tekfire düşebilen, hatta 'Türkiye halkı kafir olmamıştır, hiç İslam'a girmemiştir' diyebilecek kadar zır câhil Harici olanlardır. Bu sebeble örnek diye yazdığın ve bizim kaldırdığımız isim de bu kategoridendir. Dikkat ediniz.

Mutercime Çevrimdışı

Mutercime

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Aşırı tekfir hastaları, Tekfirin mânilerinde merhametsizce davranıp ehl-i sunnetin menheci yerine eh-i Havâric'in menhecini dustur edinerek bir küfür - şirk işleyen şahsı , tekfirin engellerine bakmadan fiil kâfir, otomatikmen fâil de kâfir, hatta bunlara kâfir demeyen de kâfir diyerek, ummeti tekfire düşebilen, hatta 'Türkiye halkı kafir olmamıştır, hiç İslam'a girmemiştir' diyebilecek kadar zır câhil Harici olanlardır. Bu sebeble örnek diye yazdığın ve bizim kaldırdığımız isim de bu kategoridendir. Dikkat ediniz.
Bilmiyorum kimden bahsediyorsun ama sözlerin çok keskin ve zannımca sen emri' maruf yapamazsın açık konuşun herkes bilsin ne demek istediğini ?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Bilmiyorum kimden bahsediyorsun ama sözlerin çok keskin ve zannımca sen emri' maruf yapamazsın açık konuşun herkes bilsin ne demek istediğini ?
Senden başka herkes anladı lakin dinlediğin kişiyi ya tanımıyorsun ya da safa yatiyon ?

Mutercime Çevrimdışı

Mutercime

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Senden başka herkes anladı lakin dinlediğin kişiyi ya tanımıyorsun ya da safa yatiyon ?
Anladıysam bu beni bağlamaz birini tekfir edersem önündeki engellere bakarım ama bu konuşmalarınız safa yatmak gibi şeyler hoş ve anlayış şeyler değil ya cevap vermezsiniz yada karşı tarafı kırmadan düzgün cevap verirsiniz

Abdulmuizz Fida

Admin
Kardeşim senin yazını alıntılayarak cevab yazışım bu ikinci. Kime yazdığımı anlaman için "Mutercime" sana yazıyorum diye mi söze başlayayım?

Bahsettiğin kriterlere uygun örnek hoca diye yazdığın isim ummeti tekfir etsin ama sözleri keskin olan ben, emri' maruf yapan O olsun öyle mi?

Sen yazdığın ismin akidesini ya tanımıyorsun, câhilce adını yazdın, ya da Onun akidesini benimsediğinden yazdın, sen de onun gibi aşırı tekfirci olarak bizleri tekfir ediyorsun ve arkadaşların dediği gibi saflığa vuruyorsun. Seç.

Mutercime Çevrimdışı

Mutercime

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim senin yazını alıntılayarak cevab yazışım bu ikinci. Kime yazdığımı anlaman için "Mutercime" sana yazıyorum diye mi söze başlayayım?

Bahsettiğin kriterlere uygun örnek hoca diye yazdığın isim ummeti tekfir etsin ama sözleri keskin olan ben, emri' maruf yapan O olsun öyle mi?

Sen yazdığın ismin akidesini ya tanımıyorsun, câhilce adını yazdın, ya da Onun akidesini benimsediğinden yazdın, sen de onun gibi aşırı tekfirci olarak bizleri tekfir ediyorsun ve arkadaşların dediği gibi saflığa vuruyorsun. Seç.

Soruna şöyle cevap vermek istiyorum
1 aşırı Tekfirci gibi söylemlerin bu ağır bir ithamdır ve zandır zannın çoğu da guhantır bundan sakının der .c.c hakkima girdiysen sırf bunu kastı yapıyorsan hakkımı helal etmiyorum

2 ben cahil değilim ne yazdığımı ve ne söylediğimi gayet ve net biliyorum site yuneticisi veya sorumlu olabilirsiniz buda sizin insanların rencide ve kötü ithamlarda bulunman anlamına gelmez insanın yapısını güzel ahlak tamamlar
Tutturmuşsun tekfir
Velev ki ben tekfirciyim benim kimi tekfir ettiğimi gördün yani bu siteye üye olduğumdan beri hiç bir delile dayanmadan zandan ibaret kimi tekfir ahkamına koydum ?

Abdulmuizz Fida

Admin
Soruna şöyle cevap vermek istiyorum
1 aşırı Tekfirci gibi söylemlerin bu ağır bir ithamdır ve zandır zannın çoğu da guhantır bundan sakının der .c.c hakkima girdiysen sırf bunu kastı yapıyorsan hakkımı helal etmiyorum

2 ben cahil değilim ne yazdığımı ve ne söylediğimi gayet ve net biliyorum site yuneticisi veya sorumlu olabilirsiniz buda sizin insanların rencide ve kötü ithamlarda bulunman anlamına gelmez insanın yapısını güzel ahlak tamamlar
Tutturmuşsun tekfir
Velev ki ben tekfirciyim benim kimi tekfir ettiğimi gördün yani bu siteye üye olduğumdan beri hiç bir delile dayanmadan zandan ibaret kimi tekfir ahkamına koydum ?
Bak kardeşim , kasten yaptığına inanıyorum artık.
Ben sana tekfircisin demedim. Fakat aşırı tekfirci ve bizleri tekfirden sakınmadan kişiyi burada örnek hoca diye ismini zikrediyor ve "ben câhil değilim , bilerek isteyerek ismi söyledim. Fakat, ben üye olduğumdan beri sizi tekfir etmedim" diyorsun.

Buraya örnek hoca diye Tarikatçı bir ismi neden yazmadın? Çünkü sen o itikatte değilsin. Misalen Cübbeli Ahmedi yazıp da ben Tasavvufcu değilim demene kim inanır? Aynı şekilde tevhidi anlatıyorum, tağutu reddediyorum diye tekfirn engellerine itibar etmeyen , müslümanları de tekfirde aradan çıkartan bir zâtı bilerek isteyerek buraya yazıyorsan ve "sizi tekfir etmedim" diyorsan, Bu 1 aylık üyeliğinde daha tekfir edeceğin konuya denk gelmediğini gösterir.

Mutercime Çevrimdışı

Mutercime

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben sana tekfircisin demedim. Fakat aşırı tekfirci ve bizleri tekfirden sakınmadan kişiyi burada örnek hoca diye ismini zikrediyor ve "ben câhil değilim , bilerek isteyerek ismi söyledim. Fakat, ben üye olduğumdan beri sizi tekfir etmedim" diyorsun.

Buraya örnek hoca diye Tarikatçı bir ismi neden yazmadın? Çünkü sen o itikatte değilsin. Misalen Cübbeli Ahmedi yazıp da ben Tasavvufcu değilim demene kim inanır? Aynı şekilde tevhidi anlatıyorum, tağutu reddediyorum diye tekfirn engellerine itibar etmeyen , müslümanları de tekfirde aradan çıkartan bir zâtı bilerek isteyerek buraya yazıyorsan ve "sizi tekfir etmedim" diyorsan, Bu 1 aylık üyeliğinde daha tekfir edeceğin konuya denk gelmediğini gösterir.
Bu konuda size katılmıyorum
Kasten yapıyorsun hala diyorsun
Gayp ilmine mi sahipsin benim niyetim bu doğrultuda olduğunu nerden biliyorsun adam orda diyor ki alt yapı yok bende denk geldiğim ve doğruları söylüyor emin oldugum için tavsiye babında hatırlama yaptım burda algı oluşturulmaya konu nedir ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Abdulmuizz Fida

Admin
Bu konuda size katılmıyorum
Kasten yapıyorsun hala diyorsun
Gayp ilmine mi sahipsin benim niyetim bu doğrultuda olduğunu nerden biliyorsun adam orda diyor ki alt yapı yok bende denk geldiğim ve doğruları söylüyor emin oldugum için tavsiye babında hatırlama yaptım burda algı oluşturulmaya konu nedir ?
Kimin hata yaptığı ortaya çıkar merak etme;

Peki, sana göre Türkiye halkı câhiliyye toplumu, hiç İslam'a girmemiş mi?
Tekfir meselesinde cehâlet mâzeret değil midir?

Mutercime Çevrimdışı

Mutercime

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

Peki, sana göre Türkiye halkı câhiliyye toplumu, hiç İslam'a girmemiş mi?
Tekfir meselesinde cehâlet mâzeret değil midir?
Soruyu yanlış soruyorsun bana sana göre din tamamlanmaz ?
Deki Allah c.c bu konu hakkındaki Hükmü nedir hep beraber tabi olalım ama dini nefsimize uydurmiyalım abi eminim Allah'u âlem ama şunun altını çizmek isterim sen benim hakkımda algı oluşturuyorsun

Abdulmuizz Fida

Admin
Deki Allah c.c bu konu hakkındaki Hükmü nedir hep beraber tabi olalım ama dini nefsimize uydurmiyalım abi eminim Allah'u âlem ama şunun altını çizmek isterim sen benim hakkımda algı oluşturuyorsun
Eminim, Allah'u âlem ?

İstersen sorumun cevabını özelden yaz , trübünlere oynama.
Allah (c.c.) Türkiye ve Türk toplumu hakkında ne demiş?

Mutercime Çevrimdışı

Mutercime

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Deşifre olmamak istemeni anlıyorum ve özelden soruma cevabını bekliyorum.
Senin bu kadar zan sahibi olduğunu bilmiyordum
Cehalet mazeret değil
Allah c.c Kuran'da ben şu Türk toplumu için böyle diyorum diyen bı ayet var mı neden bu kadar cuheylaca davranıyorsun

Cehalet mazeret değil
Allah c.c Kuran'da ben şu Türk toplumu için böyle diyorum diyen bı ayet var mı neden bu kadar cuheylaca davranıyorsun
Sen benden şunu istiyorsun galiba bende sana göre kafir yada müşrik böyle bir cevabı mı vermemi bekliyorsun Allah seni ıslah etsin

Abdulmuizz Fida

Admin
İşte ifşa oldun:

Sana şöyle sordum :
"Peki, sana göre Türkiye halkı câhiliyye toplumu, hiç İslam'a girmemiş mi?
Tekfir meselesinde cehâlet mâzeret değil midir?"

Aşırı tekfir hastası sen şöyle yalpaladın:
Diyorsun ki:
"Deki Allah c.c bu konu hakkındaki Hükmü nedir hep beraber tabi olalım ama dini nefsimize uydurmiyalım"

Bu sefer sana : Allah (c.c.) Türkiye ve Türk toplumu hakkında ne demiş? diye sorunca da
Cehalet mazeret değil
şöyle diyorsun:
"Allah c.c Kuran'da ben şu Türk toplumu için böyle diyorum diyen bı ayet var mı neden bu kadar cuheylaca davranıyorsun"

Fakat Aşırı tekfir hastası hocan şöyle diyor :

" Biz bu topluma “cahiliye toplumu” dediğimizde bize kızan cehaletçilere, ..."

Sana demiştim

Takiyyeci Aşırı tekfir hastası zehiri kusturulmuş, hatası deşifre edilmiş ve forum kendisinden temizlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt