Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Türkiye'de Islamiyete Karşı Bir Savaş Var Mı?

Sizce türkiyede islama karşı bir savaş varmı ?

• Tam olarak değil

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır yok

• Bilemiyorum

• Kullanılan toplam oy
    4
B Çevrimdışı

burak_

Üye
İslam-TR Üyesi
Ülkemizde Başta türban olmak üzere bir çok konuda islamı yaşanmaz hale getiriyorlar. Sizce türkiyede islama karşı bir savaş varmı. İslam ülkeleri arasında İslamiyetle bu kadar sorunu olan tek ülkeyiz.

L Çevrimdışı

loves

Üye
İslam-TR Üyesi
Bence var bunu anlamak o kadar zor degil etrafimiza bakmamiz yeterli olacaktir

H Çevrimdışı

hasna

Üye
İslam-TR Üyesi
BuraQ ' Alıntı:
Ülkemizde Başta türban olmak üzere bir çok konuda islamı yaşanmaz hale getiriyorlar. Sizce türkiyede islama karşı bir savaş varmı. İslam ülkeleri arasında İslamiyetle bu kadar sorunu olan tek ülkeyiz.
sa..turban yerine baş örtüsü diyelim kardeşlerim turban anlayışı bize birzamanlar dayattırılan sistemin bir parçası olmuştur ..Türkiyenin anaysall düzene bakarsanız varlığı itibari ile islamla çelişen temel maddeler var oldukça bu sorunlar son bulmayacak!!

K Çevrimdışı

KeLePÇe

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İSLAM a karşı savaş olmasaydı o zaman şaşardınız...

İMAMHATİP okuyoruz diye İmanımızı koruyoruz diye İslam a uymaya çalışıyoruz diye Edebi öğreniyoruz diye Allah ı sayıyor Bir olarak kabul ediyor O nun Habib ine inanıyoruz diye işte başörtüyü açıyorlar... ve ezanlar okunmasın istiyorlar...

bu vatanın kimin kurtardığını bilmeden kendini çok iyi bilen tanıyan sanan şahıslar ortalığa dökülmeye başladı...
ben onlara şeytanın askeri diyorum.. Sonuna Kadar Allah diyeceğiz BU dava YALNIZ değil....

BU toprak BU vatan BU nesil BİZE emanet Sonuna Kadar Allah ın yolundayız...

Zalimler için yaşasın CEHENNEM(!) :!:

VesseLam

K Çevrimdışı

KeLePÇe

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Peki abim dediğin gibi olsun

iyi de o zamna ben BAŞÖRTÜMLE hangi okula kabul edilebiliyorum?

H Çevrimdışı

hasna

Üye
İslam-TR Üyesi
sen şimdi osmanlıyla Türkiyeyi bir mi tutuyorsun bence arada çok fark var ama ben bu devlet için kanını döken şehitlerimizin de ne istediğini biliyorum ne ümitlerle savaştıklarını bilyorum ben sadece Allah'ın bize hükmettiği şekilde yaşamamıza izin vermemelerine karşıyım ..Türkiye bu yüzden hiçbir zaman tam bir islam ülkesi olmayacak bu gerçek ortada..bazıları gereksiz yere korkuyor, korkutuyor!! içte birlik olduktan sonra dış kuvvtler hiçbir şey yapamazlar ..rektörleri de yetiştiren bu hale getiren bu sistemin kendisi malesef...

K Çevrimdışı

KeLePÇe

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ya şöyle bişey var dıştan hiçbirşey yıkılmaz içten yıkılır.... Karedeşin de dediği gibi birlik ve beraberlik olmadığı müddetçe özgür haklarımızı kısıtladıkları müddetçe Türkiye hep aynı kalacak...

abim ben devletimize bişey demedim İslam dinine o kadar çok saldırı var ki inanın bilmediğimiz çok büyük olaylar var... ahh Yar olaydın Sen bunlar olmazdı... işte bu yüzden bizde yabancı memleketlere kaçmazdık... abim doğru söylersin bir yerde Dış devletler vuruyor bize ama içten yıkmaya çalışıyorlar...

İNŞALLAH KÖTÜLÜKLER SON BULUR RABBİM BİZİ HALİS KULLARINDAN EYLE AMİN..

VesseLam

H Çevrimdışı

hasna

Üye
İslam-TR Üyesi
sa. neden yanlış dedin anlamdım tabiki dış kuvvetlerin etkisi çıkarları var ama görüldüğü gibi içtede birlik yok ki biz bugün bu şekilde yaşıyrouz inananlar olarak!! tamam belki bu ülkede %5lik kısm Allah inanmıyorsa bile geriye kalanlarla bile islam dinini bu ülkede yaşatamıyoruz ben her anlamda ALLAH'IN EMRETTİĞİ ŞEKİLDE YAŞAMAYI SAVUNUYORUM..size yanlış gelecek şeyler söyledimse de buna dayanarak söyledim ve sözlerimin arkasındayım ..Artık bizim derdimiz düşüncemiz dediğiniz gibi başkalarını düşünerek İRŞAD etmek!! Rabbimizin bize bağışladığı nimetleree karşı şükrümüzü eda edebilmek inşallah kardeşlerim...

H Çevrimdışı

hasna

Üye
İslam-TR Üyesi
haklısn kardeşim ama senin yanlış anladığın nokta daha farklı ..bu konuda daha fazla yorum yapmıycam kardeşim Allah razı olsun..

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardeşlerim türkiyede islama karşı bir savaş yoksa neden başörtülü baclarımız okullara alınmıyor, neden ben sırf sakalım var diye derslerden kovuluyorum, neden peygamber ocağı denilen askeriyede müslümanlar rahatlıkla namazlarını eda edemiyorlar, neden namaz kıldığım için bana iş vermeyen insanlar var hala bu ülkede, neden o kötü bakışlar sırf islamiyeti yaşadığımız için, asker arkadaşımı ziyarete gittiğimde sırf sakallıyım diye beni arkadaşımla görüştürmeyen askeriye nin hiç mi düşmanlığı yok,devlet dairelerinde çalışamayan tesettürlülerin de mi yok , istanbul büyük şehirdeki sahillerde bayanların islami mayo ile denizd yüzmelerinin yasak olduğunu biliyormuydunuz. ve bunun kontrolü için görevlilerin çalıştığını. ama aynı sahilde mayolu kadınlar rahatlıkla yüze bilir. çünkü onlar medeni insanlar, müslümanlar ise daha gelişimlerini tamamlayamamış geri kafalı yobaz insanlar. neden Allah hakimiyet kayıtsız şartsız benimdir derken millet meclisi aksini savunuyor, neden Allah içkiyi,kumarı,faizi,zinayı haram kılarken meclis helal kılıyor. peki bunlar savaş değil de nedir.hala mı uyuyacaksınız! hala mı düşünmeyeceksiniz! ana okullarında yabancı dil öğretimi önemli tutulurken neden küçük kardeşlerimizi kuran kurslarına yollayıpta Allahın kitabını öğretmek yasak. bu kafayla kabir melekleri bizlere kabir sorularını (Allah muhafaza) ingilizce soracak herhalde. şimdi bir düşünün gerçektende türkiyenin %99 u müslümanmı? türkiyede islamiyete karşı en ufak bir savaş bile yokmu? benim yok diyenlere yanıtım şu!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

L Çevrimdışı

loves

Üye
İslam-TR Üyesi
bu kadar ayrimcilik yapildiktan sonra hala yok diyenler varsa senin yaziklarini bir kez daha dikkatlice okumalarini tavsiye ediyorum

A Çevrimdışı

Ahmedi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Aslında islama karşı bir savaş yok, islamın bâtıla karşı bir mücadelesi var içten içe, tabi şeytanda boş durmuyor bu durumda her şey gibi safını korumaya çalışıyor. TAbi her orduda olduğu gibi onun ordusununda askerleri var.

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
gerçekten türkiyede islamiyetin yaygınlaşmaması için türkiyede herkez elinden geleni ardına koymuyo resman bu gün bakarsanız üniversite rektörleri bile saçmalıyo adeta arkadaşlar rektörler böyle yapıyosa gençler artık kimi örnek alsın bi çoğumuz öğretmenlerimizi örnek alıyoruz şimdi napsın bu gençler.............

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
evt
bekircaliskan ' Alıntı:
gerçektende hayır yok bu işlerde. Allah için br şey yapalım derken 10 şeyden vazgeçersek gerçektende hayır olmaz bu işlerde. senin yazınıda bu cihetle kullandım heralde hiç medyayı takp etmiyor kuranda okumuorsunuzki müslümanlara karşı bir savaşın olup olmadıgı hakkında dbilgi edinememişsinz. Allah hakkımızda hayırlşısını versin . rabbim yolunda dosdogru yürütsün işnşallah . gerçektende 1 iş yapalım derken 10 şyden vazgeçersek devlete gireliim derken tesettürden vazgeçersek hayır olmaz . Allah affetsin . Allah ıslah etsin .

Allahın rahmet,ini gözeterek Allah yolunda yürümek üzere selam olsun sizlere.

I Çevrimdışı

iLtEriş

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
maLum gazete ve Tv'lerdeki sözüm Ona aydınların dinimize ve milletimize yaptıkları hakaretlerin faturasını Devlet e çıkartıp SanaL savaş sevdasından vaz geçelim...MiLletimizin bu konuda en büyük Çıkmazı BaşÖrtüsüdür. Bu hadiseyi Siyasiler oy uqruna kaşıya kaşıya bugün içinden çıkılmaz bir yola sokmuştur.Fatura kesmemiz gereken bir merci varsa siyasi Erktir.
Mecliste Orda burda daha evvel ne olduqunu bilmediqimiz , çifte vatandaş, arkası saqLam bazı siyasiler Başörtüsü ile siyasi şow yaparak Ateşe odun atıp sonra arkalarını dönüp gittiler.
Bir Bakanımızın hanımı eşi muhalefetteyken bu sorunu Avrupa insan hakları mahkemesine götürüp T.c'ni Şikayet etmişti, Ama eşinin partisi iktidara geLince kendisi davadan çekildi, eşide - Milletimizin böle bir sorunu yOk diiyip kenara çekildi...
Arkadaslar Ben sorunun kaynaqını siyasiler olduqunu söylyorum, ama çözümde siyasilerden geçiyor.

Kartel basınının gazetelerini Okumuyor Tvlerini izlemiyorum
Zaman gazetesinide
ELİF ŞAFAK , ETYEN MAHÇUPYAN
Gibi, sürekLi MiLletimize ve mukaddesatımıza hakeret eden ŞahıslarI- Israrla- kadrosunda bulundurduqundan
dolayı
OKUMUYORUM...

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
s.a. selam kelamdan öncedir inşallah . şimdi
iLtEriş ' Alıntı:
maLum gazete ve Tv'lerdeki sözüm Ona aydınların dinimize ve milletimize yaptıkları hakaretlerin faturasını Devlet e çıkartıp SanaL savaş sevdasından vaz geçelim...MiLletimizin bu konuda en büyük Çıkmazı BaşÖrtüsüdür. Bu hadiseyi Siyasiler oy uqruna kaşıya kaşıya bugün içinden çıkılmaz bir yola sokmuştur.Fatura kesmemiz gereken bir merci varsa siyasi Erktir.
Mecliste Orda burda daha evvel ne olduqunu bilmediqimiz , çifte vatandaş, arkası saqLam bazı siyasiler Başörtüsü ile siyasi şow yaparak Ateşe odun atıp sonra arkalarını dönüp gittiler.
Bir Bakanımızın hanımı eşi muhalefetteyken bu sorunu Avrupa insan hakları mahkemesine götürüp T.c'ni Şikayet etmişti, Ama eşinin partisi iktidara geLince kendisi davadan çekildi, eşide - Milletimizin böle bir sorunu yOk diiyip kenara çekildi...
Arkadaslar Ben sorunun kaynaqını siyasiler olduqunu söylyorum, ama çözümde siyasilerden geçiyor.

Kartel basınının gazetelerini Okumuyor Tvlerini izlemiyorum
Zaman gazetesinide
ELİF ŞAFAK , ETYEN MAHÇUPYAN
Gibi, sürekLi MiLletimize ve mukaddesatımıza hakeret eden ŞahıslarI- Israrla- kadrosunda bulundurduqundan
dolayı
OKUMUYORUM...

böyle söylüyorsunuz ama şimdi devletteki siyaset düzelirse siyasiler ülke çıkarını düşünecek hayırlı evlatlar olursa. tc anayasasına göre kimseyi kayırmadan kimseye torpil yapmadan yönetirse. ve kimse devlşeti kendi çıkarlarına göre kullanmazsa sizce kurtulurmuyuz? bunlarınmı önüne geçmeliyiz söylermisiniz?

I Çevrimdışı

iLtEriş

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Devletimize küslüğün veya düşmanlıqın kimseye bir şey kazandırmayacaqını aksine daha çok şeyler kaybetmeye gebe olduqumuzu bilmeni isterim..
Benim söylediklerim gayet nEt ?

Üst Ana Sayfa Alt