Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Türkiye'de Islamiyete Karşı Bir Savaş Var Mı?

Sizce türkiyede islama karşı bir savaş varmı ?

• Tam olarak değil

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır yok

• Bilemiyorum

• Kullanılan toplam oy
    4
U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
bizler devlete küs olsak Allahın rahmetine kavuşuruz bizler sisteme küs olsak Allahın rahmetine kavuşuruz. bizler devlete düşman olsak Allahın rahgmetine kavuşuruz. bizler taguta karşı durmadıkça Allahın emrini yerine getirmiş olmadıgımız için Allahın rahmeti bizden uzak olur. LA İLAHE İLLALLAH için sonuna kadar taguta beşeri sisteme düşmanız. Allaha karşı savaş açanlara karşı savaş açarız. bizler tagutla savaşmakla yükümlüyüz. ve sitede biz bu savaşı güdüyoruz. burdaki kardeşlerimiz tagutun vermedigi ve gizledigi almamızı istemedigi islamiş ilmi almaya çalışıyoruz. ve buda onlara kartşı açılmış bir savaştır. çocuklarımıza kuran ilmini Allah ve peygamberini ögreteceklerine bu taguti sistemin ilahı ve peygamberi atatürk ve kitabı tc anayasası 7 yaşındaki çocuklarımıza atatürk olmasaydı ne olurduk diyecegine islam olmasaydı ne olurduk demeyi söylemeyen kafir sisteme düşmanız . ve onların korktugu islam ilmini ögretmeye ve onların korktugu islamı tekrar yüceltmeye and içtik . kalu bealda evet dedik. sözüne ihanet edenlerin bu sitede işi yoktur .

devlet Allahın şeriatıyla hükmetmedigi için kuranı kerimdeki hükümlerle hükmnetmedigi ve onlara muhalefet ettigi için kafirdir. ve bu kafirlere küs olmak düşman olmak bir müslümanın yapacagı en öncelikli iştir. resullulalh s.a.s hiç bir taguttan yardım dilememiş hiç bir tagutla barışık bir şekilde yürümemiştir. herzaman onların karşısında olmuştur . resullulalh s.a.s şeriatına karışlacak olan kimse olsa hemen ona karşı durmuştur düşman olmuştur.resullulalh s.a.s hayatını okumanızı öneriyorum. eksikliklerinizi tamamlayınki görüşlerinizin önünde hadis ve ayetlere önem veresiniz. onlara göre yaşayasınız. bu sistem evlatlarımızı böyle yetiştirsdi. herkesin görüşünü ayet ve hadisi üzerinde gösterdi bize onlar hakında yorum yapmamızı ögretti. bundan vazgeçmeliyiz ki hakkıyla iman edenlerden olalım . benim görüşüm yoktur. benim fikrim yoktur . din konusunda fikir beyan edece olan kendisini atelşe atmaya en hevesli olandır. benim düşlüncem fikrim yoktur Ancak Allah c.c. ayetleri ve hadisler vardır . dogumum hayatım ve ölümüğm yanlız Allah içindir. o nasıl isterse ben öyle yaşarım kendime farklı düşüncelerkle hayat çizgisi çizmem . çizilmiş olan en dogru yoldan yürürüm selametle.

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
Allahbatıyı batırsın inşallah . düştükleri ırak afganistan çeçenistan batagına saplansınlar ve ordanda çıkamazsınlar ölüleri haricinde inşallah . batıyı seven mahşerde batıyla dirilsin kişi sevdigiyle beraberdir. bizler ise kuranı sevelim kuranistan için birbirimizi sevelim inşallah . kuranistanın temelinide sahih sünnet ve ayetlerle kuralımki çökmez bir temel olsun inşallah . şimdilik kuranistanımız bu forum ama inşallah buınu sanal olmaktan çıkarıp gerçek ve olması gerektigi yere koyacaz buda inşallah bizlerin salih amellerine ve hakiki manada ibadetlere sarılmamızda gizlidir. selam olsun kuranistan vatandaşları .

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
:):))))) LAİKLİK DİNSİZLİK ANLAMINA KELİR KELİME MANASI OLARAK . FRANSADAN GELMEKTEYDİ SANIRIM BU KANUN YANİ ELİN KAFİRİNİN KANUNLARINI OSMANLININ YADİGARIYIZ DİYE SEVİNEN EVLATLARA UYGULAMAKTALAR . :) ALLAH BİZE HAKKI YORDAMI GÖSTERSİN İNŞALLAH.

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması olarak tabir edilir.din devlet işlerine karışamaz,dinin haram olarak gördüğü şeyleri devlet hükümce helal sayabilir. kısacası laiklikte kendi emir ve yasakları doğrultusunda bir dni temsil eder. laiklik dinini benimseyen insanların müslümanlıktan da bir nasibi olamaz. laik müslüman diye bir kavramın olması da mümkün değildir. fransanın ilk olarak çıkardığı bu sistemin türkiyedede uygulanmasının sebebini de hala anlayabilmiş değilim.

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
Allah razı olsun kardeşim güzel eklemeler. maşallah. dualarım senle:)

B Çevrimdışı

burak_

Üye
İslam-TR Üyesi
Bazı Arkadaşlar diyorki Bacılarımız Başörtüsüyle okula girememesi devletin kuralı ve devletin kurallarına uyulmalı. Be Edepsiz cahil insan Senin devletinin kuralları Kur'an-ı Kerim'den üstünmü tövbe tövbe (sözüm meclisten dışarı)

H Çevrimdışı

hak_yolcusu

Üye
İslam-TR Üyesi
uksimu ' Alıntı:
bizler devlete küs olsak Allahın rahmetine kavuşuruz bizler sisteme küs olsak Allahın rahmetine kavuşuruz. bizler devlete düşman olsak Allahın rahgmetine kavuşuruz. bizler taguta karşı durmadıkça Allahın emrini yerine getirmiş olmadıgımız için Allahın rahmeti bizden uzak olur. LA İLAHE İLLAllah için sonuna kadar taguta beşeri sisteme düşmanız. Allaha karşı savaş açanlara karşı savaş açarız. bizler tagutla savaşmakla yükümlüyüz. ve sitede biz bu savaşı güdüyoruz. burdaki kardeşlerimiz tagutun vermedigi ve gizledigi almamızı istemedigi islamiş ilmi almaya çalışıyoruz. ve buda onlara kartşı açılmış bir savaştır. çocuklarımıza kuran ilmini Allah ve peygamberini ögreteceklerine bu taguti sistemin ilahı ve peygamberi atatürk ve kitabı tc anayasası 7 yaşındaki çocuklarımıza atatürk olmasaydı ne olurduk diyecegine islam olmasaydı ne olurduk demeyi söylemeyen kafir sisteme düşmanız . ve onların korktugu islam ilmini ögretmeye ve onların korktugu islamı tekrar yüceltmeye and içtik . kalu bealda evet dedik. sözüne ihanet edenlerin bu sitede işi yoktur .

devlet Allahın şeriatıyla hükmetmedigi için kuranı kerimdeki hükümlerle hükmnetmedigi ve onlara muhalefet ettigi için kafirdir. ve bu kafirlere küs olmak düşman olmak bir müslümanın yapacagı en öncelikli iştir. resullulalh s.a.s hiç bir taguttan yardım dilememiş hiç bir tagutla barışık bir şekilde yürümemiştir. herzaman onların karşısında olmuştur . resullulalh s.a.s şeriatına karışlacak olan kimse olsa hemen ona karşı durmuştur düşman olmuştur.resullulalh s.a.s hayatını okumanızı öneriyorum. eksikliklerinizi tamamlayınki görüşlerinizin önünde hadis ve ayetlere önem veresiniz. onlara göre yaşayasınız. bu sistem evlatlarımızı böyle yetiştirsdi. herkesin görüşünü ayet ve hadisi üzerinde gösterdi bize onlar hakında yorum yapmamızı ögretti. bundan vazgeçmeliyiz ki hakkıyla iman edenlerden olalım . benim görüşüm yoktur. benim fikrim yoktur . din konusunda fikir beyan edece olan kendisini atelşe atmaya en hevesli olandır. benim düşlüncem fikrim yoktur Ancak Allah c.c. ayetleri ve hadisler vardır . dogumum hayatım ve ölümüğm yanlız Allah içindir. o nasıl isterse ben öyle yaşarım kendime farklı düşüncelerkle hayat çizgisi çizmem . çizilmiş olan en dogru yoldan yürürüm selametle.
ALLAH SENDEN RAZI OLSUN UKSİMU KARDEŞİM.......
EVET DUYUN DEVLET KÜFÜRDÜR...SİSTEM KÜFÜRDÜR....BUNU KABULLENMEK ZORUNDAYIZ....
BAKIN LA İLAHE İLLALLAH DİYORUZ YANİ İLK BAŞTA LA İLAHE DERKEN REDDEDİYORUZX ALLAHTAN BAŞKA TÜM İLAHLIK TASLAYAN TAGUTLARI VE UNUTMAYALIM Kİ İLAHLIK KAVRAMI SADECE YARATMAYLA SINIRLI DEĞİLDİR.... HÜKÜM KOYAN YARDIM İSTENEN DE O'DUR.... YANİ BİZ LA İLAHE DERKEN İLK BAŞTA TÜM İLAHLARI REDDEDİYORUZ SONRA İLLALLAH DERKEN İLAH YANLIZCA ALLAH 'DIR ,YANİ HÜKÜM KOYMAK YANLIZCA ALLAH'A HASTIR.....
O HALDE ŞUAN İLAHLIK TASLAYIP KENDİ NEFİSLERİNE GÖRE HÜKÜM KOYAN KÜFÜR DEVLETİDE REDDETMEMİZ LAZIM... TAGUTU REDDEDİN VE İMAN EDİN....BİR RED VE ARDINDAN GELECEK SAHİH BİR
İMAN...
BU KONUDA SİZE 0/0 KAÇ MÜSLÜMANIM KİTABINI ISRARLA TAVSİYE EDİYORUM...FEYZULLAH BİRIŞIĞIN..
SELAMETLE KALIN...
LA İLAHE İLLALLAH

G Çevrimdışı

gözde

Üye
İslam-TR Üyesi
keske su cundullah arkadasi sadece siteden degil de turkiyeden de uzaklastirabilseydik..bu nasil bi kinmis,insan (musluman) kendi vatanina bu kadar kin duyar mi ya..cok ilginç....

G Çevrimdışı

gözde

Üye
İslam-TR Üyesi
ya mutlaka her ulkede kotu vardir,turkiyede de var..ama bu turkiyeyi toptan islam dusmani olarak gormemizi gerektirmez..ben zaten bin asir once olan seylerde kalmis fikirleri savunan bi arkadastan bahsettim..bence dinine en cok zarar veren yine kendisi..(Allah bilir tabi)..yani sucu kimseye atmasin,onun gibiler yuzunden insanlar islama dusman oldu..uff neyse oyle iste..

awesome Çevrimdışı

awesome

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
deli ' Alıntı:
laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması olarak tabir edilir.din devlet işlerine karışamaz,dinin haram olarak gördüğü şeyleri devlet hükümce helal sayabilir. kısacası laiklikte kendi emir ve yasakları doğrultusunda bir dni temsil eder. laiklik dinini benimseyen insanların müslümanlıktan da bir nasibi olamaz. laik müslüman diye bir kavramın olması da mümkün değildir. fransanın ilk olarak çıkardığı bu sistemin türkiyedede uygulanmasının sebebini de hala anlayabilmiş değilim.

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
var lakin, yine Kalem ile düsmanlik yapilmaktadir,, Kalemin oldugu yerde ancak kalem ile mücadele edilir, Silah ile degil yoksam ALLAH korusun büyük fitne cikabillir ve Türkiyedeki Kardesler birbirlerini öldürebillirler...

Sunu unutmayalim ki Türkiyede Gizli veya acik Bir sürü ateist, Hristiyan Yahudi ve diger dinlere mensup halklar bulunmaktalar.. Suan kalemi güclü olan onlar oldugu icin Malesef Islam Ülkesinde Padisahlik sürmekteler...

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardavi ' Alıntı:
var lakin, yine Kalem ile düsmanlik yapilmaktadir,, Kalemin oldugu yerde ancak kalem ile mücadele edilir, Silah ile degil yoksam Allah korusun büyük fitne cikabillir ve Türkiyedeki Kardesler birbirlerini öldürebillirler...

Sunu unutmayalim ki Türkiyede Gizli veya acik Bir sürü ateist, Hristiyan Yahudi ve diger dinlere mensup halklar bulunmaktalar.. Suan kalemi güclü olan onlar oldugu icin Malesef Islam Ülkesinde Padisahlik sürmekteler...

dediğine tam olarak katılamayacağım. türkiyede kalemi güçlü kuvvetli okadar çok yazar varki. ve okadar çok kitap, dergi, gazete varki. artık ilmi öğrenmekte eskisi kadar zor değil. sırf internetten bile düne kadarki bir çok müctehidin yada müceddidin ulaşamayacağı bilgilere ulaşabiliyor, hatta karşılaştırmalar bile yapabiliyoruz. tefsirmi aradığınız, on çeşit internetten bulup karşılaştırım makul bir fikir elde edebiliyorsunuz. fıkıhmı istediğiniz, aynı şekilde yine verilen vetvaların dayandırıldığı ayet ve hadise kadar yada yapılan ictihadın mantığına kadar inebiliyor, ulaşabiliyorsunuz. bence asıl sorun ümmetçilik anlayışının kalplerden, akıllardan, hatta ve hatta taasublardan sökülüp atılması. türkiyedeki cemaatsel yapılar birbirlerine karşı öyle tavırlar takınmışlarki, fıkhi ayrılıklardan kaynaklanan basit meseleler bile birileri tarafından itikadi meseleler gibi gösterilmiş ve cemaatler arası bir tekfir furyasıdır başlamış gidiyor. bu çarpık cemaatleşme anlayışı islami teşkilatlanmaya da gem vurmuş, kimileri teşkilatlanmayı kıl beşi karıştırma işi mantığında, kimileri al eline tesbihi,çekil kendi köşene sabahlara kadar hu çek, rabıta yap, himmet dilen mantığında, kimilerinin kalemi güçlü sağlam bir itikada sahip olmalarına rağmen islamın sadece tebliğ boyutunu alıp sabahlara kadar güzel sohbetler verip ciltler dolusu kitap yazınca vebalin kendisinden kalkacağı mantığında, kimileride dinleri birleştirip evrensel bir islam anlayışının dünyaya tanıtılması peşinde. dünya tarihine bakıldığında bu yolların hangisi bu zamana kadar islamın bir ülkeye hakim olmasına sebep olabilmişki. bence ihvanı müslimin gibi bir teşkilat türkiyede kurulmuş olsaydı bunun dünya üzerindeki etkileri mısırda olduğundan katça daha büyük olurdu. zaten bence birileride bunun farkında olduğu için bu ülkede hasan el bennanın kurmuş olduğu teşkilatlanma yapısını oluşturabilecek her türlü etkenin önüne geçiyor ve ortadan kaldırıyor. ben diyorumki eksik olan kalemin gücü değil, müslümanların Allahın ipine toptan sımsıkı sarılamamalarından kaynaklanan ümmet birliğinin eksikliği. yoksa artık dünya ilmi medyada olmasa bile internette müslümanların parmaklarının ucunda.

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Evet malesef Müslümanlar birbirinden ayrilmis, parcalanmis hakklisiniz, Lakin Kalemmimiz güclenmeli derken, Alimleri Köse yazarlarini Kasdetmemistim, cünkü Gercekten degerli Alimler Yeryüzünde bullunmakta..

Kalemimiz olmali derken aslinda sunu kasdetmistim muhterem Bugün Müminin Elli, Yargicta, Hakimde, Ve en yüksek dereceli yerdede olmasi lazim ve digerlerini yavas yavas ordan indirmek gerek.. Bu olmadigi Sürece Türkiyede islamin güclenecegini sanmiyorum, Zira Alimler Hakikatlari tam olarak Konusamiyor, Eger simdi tersine olsaydi Suanda En yetkili olan Müslümanlar olsaydi Bu durum Pek öyle olmayacagini sanmiyorum..

selametle

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
eğer dediğin şekilde islam kurtuluşa erecek olsaydı resulullaha dünyevi makamlar sunulduğu zaman onu kabul eder, devleti üst yönetimden idare ederek islamı gizliden yayma yolunu seçerdi. ona gel seni devlet reisimiz yapalım ama bu davandan vazgeç dendiği zaman bunu kabul etmedi. bu dava kanla asimile edildi, yine kanla geri gelir. beşeri sistemlerin devrimsel döngüsüde dünya tarihi boyunca hep bu fıtrat üzerinde olmuştur. siyaset gücüyle islam dünyanın dört bir yanına yayılacak olsaydı sahabiler dünyanın dört bir yanına tebliğ için gitmek zorunda kalmazdı. benim hala aklım almıyor, kıbrısta sahabinin işi ne... bu farklı bir tebliğ aşkı ve anlayışı...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
kardavi kardeş sizin bu mantık fettullah gülen cemaatinin mantığının aynısıdır ve bu mantık doğru olsaydı bugün cumhurbaşkanı abdullah gül ile ve meclisde onca çoğullukla istenilen yapılabilirdi ancak bu şekilde islam gelmeyeceği aşıkardır çünkü küfrün sistemi insanları belli yere kadar serbest bırakmıştır.

Üst Ana Sayfa Alt