Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Türkiyede müslümanlara haller oluyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
R Çevrimdışı

rambo

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Tükiye’de Müslümanlara Bir Haller Oluyor 12/07/2009 - 15:30
Ayhan ALTINTAŞ Dünyanın her bir yanında müslümanların kanları oluk oluk akarken Ümmet arasında bir “Hilafet Makamı”nın olmaması sebebiyle müslümanlar olaylara karşı ortak tavır sergileyememektedir. Buna karşılık tüm dünya müslümanlarının bu topraklarda yaşayan insanlara geçmişteki hamiliğinden dolayı çok büyük rol ve görev biçmektedirler. Bu beklentilerin farkında olan “siyonist”ler, Türkiye’de ve dünyanın diğer bölgelerinde müslümanların arasını açmak ve de fitne tohumları ekmek için bir çok çalışma yapılmaktadır. Bu çalışmaların temelinde müslümanların birlik ve beraberliğinin bozulup birbirlerine düşman olması ayrı ayrı fırkalara bölünmesi yatmaktadır. Maalesef, “dini daha iyi yaşayacağız ve de yaşatacağız” umuduyla hareket eden müslümanların bir kısmı bu oyunlara gelmektedir. Şunu çok iyi biliyoruz ki yahudiler bu konularla ilgili özel çalışmalar yapmaktadırlar bu da “Ergenekon” denen davalarda ortaya çıkmaktadır.

Bu yazımı bu tür fitneyi iyi niyetli sayıp “tekfircilik” bataklığına düşmüş tüm müslümanlara ithafen yazıyorum, hatalarını görüp düzeltmelerini umuyorum.

Bir önceki yazımızda kısaca bahsetmiştik;

Afganistan’da senelerce Rus işgaline karşı cihad edildi. Türkiye’den ve dünyanın bir çok yerinden Afganistan’a cihad için gidenler oldu... Süreç içerisinde Rusya yenildi... Afganistan kendisini toparlayamadan kendini yeni bir savaşın içinde buldu... Amerika “Rusya’ya karşı çarpışan mücahidlerin yanında gibi gözükerek” silah sevkiyatı yanında geçmişteki etnik cemaatsel, ırksal, mezhepsel ayrılıkları da körükleyerek Afgan Müslümanlarını bir iç savaşa sürükledi...

Afganistan’da bir çok ülkeden müslümanların eğitim kamplarının olması, dünyanın değişik ülkelerindeki cihad bölgelerine savaşacak eğitimli müslüman yollanmasından rahatsız olan Amerika ve İsrail Irak'tan önce Afganistan’ı işgal etti, dünya müslümanlarının desteğini de kesmek için “fitneye yönelik iç çatışmalar ve insanların birbirine bağlı oldukları saygıyı ve ahlaki değerlerini dejenere etme” gibi “psikolojik savaş yöntemleri”ne baş vurdular. Dünya medyası ellerinde olduğu için de tüm dünya halklarını kendileri gibi düşünmeye ve de Afganistan’daki Amerika ve NATO müttfiklerine karşı duranları da “terörist” diye yaftalayarak oradaki Afgan halkının mücadelesini lekelemeye çalışmaktadırlar. Binlerce kilometre uzaklardan gelip Afganistan'ı , Irak'ı, Çeçenistan'ı, Filistin'i işgal edenlerin kendileri “terörist” değil de, onlara karşı vatanını, dinini, şeref ve mukaddesatını savunanlar “terörist” oldu…

Irak’ta da mezhep çatışmaları körüklenerek dünya Müslümanlarının direnişe olan desteği kesildi. Dünya Müslümanları “Irak'ta Müslümanlar birbirlerini öldürüyor” diye gözlerini direnişe kapadı ve sorunların çözümünde yardım etmediler. Şu anda Irak’ta 1 milyonun üzerinde ölü ve 5 milyonun üzerinde yetim bulunmaktadır. Mezhep çatışmaları da hala devam ettirilmek istenmektedir.

İsrail’in ve Amerika’nın birinci amacı, sözde tanrı tarafından “vaad edilmiş topraklar”da “Cennetin Krallığı”nı kurmak ve Mesih’in gelmesini beklemek. Bunu yapabilmeleri için de ahir zaman dedikleri alametlerin ortaya çıkması gerekiyor, bunlardan bir tanesi de Ortadoğu’nun kan gölüne dönmesi, çocukların, kadınların öldürülmesi, güven ortamının ortadan kalkması ve bu olaylardan sonra Mesih’in gelmesi. Sözde, siyonistler (ırkçı yahudi) ve işbirlikcisi Amerikalılar Mesih’in, Mehdi’nin kurtarıcılarının gelmesini çabuklaştırmak için kıyamet senaryoları ortaya koymaktadırlar...

Diğer yandan da Müslümalar İsrail ve işbirlikçilerine karşı topyekun başkaldırıp karşı koymasınlar diye Müslümanların arasına sürekli fitne tohumları ekmektedirler....

Müslümanlar İslam’ın ilk emri olan ''oku''maktan uzak durdukları için iyiliği emredip kötülükten alıkoymaktansa, “tekfir ve cemaat ayrılıkları”na düşerek İsrail Amerika ve onlarla işbirliği yapan İslam düşmanlarının” ekmeklerine yağ sürmektedirler....

Siyonist İsrail ve İşbirlikçisi Amerika Müslümanlar karşısında “baş düşman” olarak dururken maalesef Türkiyede’ki müslümanlar da dahil olmak üzere pek çok ülkede cemaatlerin birbirini acımasızca eleştirmesi ve birbirlerine karşı kinlenmesi kuşkusuz ki gelecekte Müslümanlar arasında onarılması zor yaralar açacaktır.

İsrail’in ve Amerika’nın amaçlarını yerine getirebilmeleri için Türkiye’nin ve de Türkiye’de yaşayan halkların, cemaatlerin birbirlerine düşmesi gerekiyordu, böylelikle Türkiye içten bölünecek zayıflayacak kolayca ele geçecekti....

“Fitne”den ve ayrılıklardan bahsederken fazla açılım getirmemizin sebebi konuyu ilerleye yazılarda teferruatlı olarak ele alacağımızdan sadece yüzeysel değinme ihtiyacı hissettik.

Bu konuların en başında toptancılık ve kolaycılık açısından “tekfir” gelmektedir. Özellikle genç beyinler tekfir konusunda bilgi sahibi olmadıkları için kendilerini yetkili mercii kabul edip iki kitap okuyup sanki ulemaymış gibi fetva vermeye başlıyorlar. Öyle ki, özellikle de sözde cihad bölgeleriyle ilgilenenler toplumda da öyle bir anlaşılır duruma geldiler ki, sanki mücahidler de buradakiler gibi düşünüyor. Ama biz biliyoruz ki Türkiye’de tekfir hastalığına yakalanmış olanlarla mücahidlerin hiç bir alakası yoktur.

Yazının başlangıcında bahsetmiştik Ergenekon’la beraber ortaya planlar:

1- Müslüman Cematler arasına fitne ve ayrılık tohumları ekip Cemaatlerin içerisinde kopmalara sebep olmak ve de geleceğin Afganistan ortamını oluşturma.

2- Mevcut İslami yapılarak iftiralar atarak karalamaya ve toplum gözünde yıpratmaya çalışmak.

3- Mevcut yapılara baskı ortamı kurarak çalışmalarını engellemek.

4- Baskılara boyun eğmeyen ve yönlendirilmeyen yapı liderleri ve ileri gelenlerini etkisiz kılmak veya ortadan kaldırmak için suikast planları yapmak.

5- Bu ayrılık noktalarında “kontrol edilebilir” ve “yönlendirilebilir” yeni yapılar kurmak.

Toparlayacak olursak: Tüm yapıların kendi haklılıklarını bir diğerine kabul ettirmek için sergilemiş oldukları tavır kalpleri kırma noktasına getirmekle kalmayıp, birbirlerinin açıklarını aramaya başlamışlardır. Acaba Rabbim, sizleri, “birbirlerinizin kusurlarını arayın” diye mi, yoksa “birbirlerinizin kusurlarını kapatın” diye mi yolladı? Sağda solda yazıyor; “Tekfir etmekten korkan bu hocalar aslında mevcut ideolojiyi destekleyen işbirlikçilerdir”

Allahu Teala siz “insanları dinden çıkarasınız” diye mi, yoksa “ıslah edesiniz, tebliğ edesiniz varsa hatalar düzeltesiniz, Allah’ın dinine hizmet edesiniz” diye mi yolladı?
Tebliğ olmadan cihad olmaz, bu, peygamberi metoda aykırıdır, önce tebliğ edersin sonra da seninle savaşanlara karşı savaşırsın. Allah (c.c) kendi yolunda cihad edenlerden bahsederken “saf saf olup birbirlerine bağlananlar”dan bahseder ve de bereketi, yardımı birbirlerine saf saf bağlanan müslümanlara vereceğini söyler. Ama maalesef bizler birbirimizi dinden çıkarmaya o kadar meraklıyız ki, karşımızdaki bir Müslüman için hemen “bir hata yapsa da hakaret etsek” diye bekliyoruz. Biz biliriz ki, “iki müslüman bir araya gelip cemaatle namaz kılsa Allahu Teala onlara yirmi yedi derece sevap verir,” yani Allah’ın rızası, rahmeti ve desteği cem olup bir olup birlikte hareket edenleri destekler...

Bırakalım diğer cemaatlerin ne yaptığını, herkes kendi işini yapsın, herkes kendi cemaat çalışmasını istediği gibi yürütsün. Allah’ın varlığını ve de birliğini inkar etmedikten, peygamberi kabul ettikten sonra her cemaatin gidiş yolu farklı olabilir farklılıkları teslimiyet diye algılamamak lazım....

Eğer cihadı sevdireceksek, cephelerdeki müslümanların dertlerini anlatacaksak, oluk oluk müslüman kanı akmasını engelleyeceksek, geride kalan yetimlere sahip çıkacaksak, tüm dünyadaki ceza evlerindeki tutsak müslümanların durumlarının iyileştirilmesi ve serbest bırakılmaları için çalışacaksak bu cemaatlerin birbirleriyle çatışmasıyla değil, müslümanların bir ve birlik olmalarıyla gerçekleşebilecek. Eğer bir olamazsak Rabbim üzerimizdeki bereketi kaldırır...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Çok güzel bir yazı ancak samimi olduğunu düşünmüyorum.

Tekfiri yapan gençleri eleştirenleri merak ediyorum, kendi hiziplerinden Irakda mucahidleri arkadan vururken neredeydiler?

Abdye israile sözde kafa tutan asıp kesen bu kesim; Filistinde kardeşlerimiz doğranırken neredeydiler.

Lafa gelince birlik, kuran sünnet derler. Ancak pratiğe gelince hiç te öyle değil.

Bu kesimlerin bazısında zamanında inşAllah şehid komutan zerkavi için onlarca iftira atıldı, merak ediyorum zerkavi kafirlerle mucadele ederken yandaş kesimler ona iftira attıkların da ki bizzat kendi yayın organlarında olmuştu, kendileri neredeydi..

R Çevrimdışı

rambo

Üyeliği İptal Edildi
Banned
islamserver ön yargılı davranmışsın velfecr de nurettin biraz irani takılabilir ama diger iranilarden biraz farklıdır.
ayrıca velfecrde yazan birisi için irani olmasını bekleyemezsin ordada yazanların hepsine bu zanla yaklaşırsan sıkı bir hellallik alman gerekir

R Çevrimdışı

rambo

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Siyonistlerin Konsolosluğuna İlk Defa Ultimatom Verildi (foto) Siyonist işgal güçlerinin Gazze'ye yönelik başlattığı saldırı ve katliamlara karşılık Türkiyeli müslümanların gösterdiği...
14/01/2009
9461.jpg

Siyonist işgal güçlerinin Gazze'ye yönelik başlattığı saldırı ve katliamlara karşılık Türkiyeli müslümanların gösterdiği tepkiler yeni bir aşamaya girdi.
İstanbul'daki siyonist rejim konsolosluğunu 10 gündür kuşatma altında tutan binlerce Filistin gönüllüsü adına İsrail konsolosluğuna yazılı bir ultimaütım verildi.
Saat 13:00'de konsolosluk önündeki abluka eylemini sürdüren "Filistin İçin Türkiye Girişimi" adına üç temsilci yoğun güvenlik önlemleri altında konsolosluğun bulunduğu Yapı Kredi Plaza C Boluk'a alındı.
İsrail konsolosluğunu ve güvenlik güçlerinin temsilcilerin İsrail konsolosluğunun bulunduğu kata çıkmasına izin vermemesi üzerine, yazılı ultimatım blokun 1. katında duvara yapıştırıldı.
Türkiyeli müslümanlar adına siyonist rejim konsolosluğunu verilen ultimatomda "yapmış olduğunuz katliamlardan sorumlularınızın cezalandırılması için ve bundan sonra da bu katliamların durdurulması için gereken tüm yollara başvuracağımızı beyan ediyoruz. Katliamları derhal durdurmanızı ve ülkemizi hemen terketmenizi istiyoruz. Terk etmediğiniz takdirde, ülkemizde bulunan tüm yahudi kökenli ticari kuruluşların isim listesini tüm kamuoyu ile paylaşarak ekonomik boykot için gerekeni yapacağız, işyerlerini çalışamaz duruma getireceğiz" denildi.
Abluka eylemi adına siyonist rejim konsolosluğuna verilen ultimatom hakkında bir açıklamada bulunan Nureddin Şirin, "bu siyonist rejim konsolosluğuna ultimatom vermemizin üç temel hedefi var: Birincisi, Gazze'ye yönelik saldırı ve katliamlar derhal durdurulmalı, ülkemizdeki siyonist rejim temsilcileri ülkemizi hemen terketmeli ve Gazze'ye uygulanan ambargo kaldırılmalıdır. Bizler bu hedeflerimize ulaşıncaya kadar ilk adım olarak, ülkemizde siyonist rejim ile bağlantısı olan tüm yahudi kuruluşlarını ve şirketlerini de abluka altına alacak, onların mallarını boykot edecek, halkımız üzerinden gelir elde edip siyonistlere ulaştırmasına fırsat vermeyeceğiz" dedi.
Akşam Saat 22:00'de toplanan binlerce Filistin gönüllüsü, siyonist rejim konsolosluğuna verilen ultimatomun gereğini yerine getirme yemini içti.
Kuşatma eyleminin 11. gününde yapılan açıklamada, siyonist rejim güçlerinin Gazze'deki direniş karşısında büyük bir yenilgi aldığı belirtilerek, siyonist güçlerin kayıpları hakkında bilgiler verildi.
Çarşamba günü aynı saatte buluşmak üzere abluka eylemi yapılan dua ile sona erdi.
İSRA HABER
ultimatom_israil_02.jpg

ultimatom_israil_03.jpg

ultimatom_israil_04.jpg

ultimatom_israil_06.jpg

ultimatom_israil_08.jpg

ultimatom_israil_09.jpg

ultimatom_israil_11.jpg

ultimatom_israil_12.jpg

ultimatom_israil_13.jpg

R Çevrimdışı

rambo

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Türk halkı İsrail konsolosuna gürledi:
TÜRKİYE'Yİ TERK ET !!!
FHA- Müslüman Türk halkı,Gazze’yi kana bulayan işgalci İsrail’in İstanbul’daki konsolosluğuna giderek “Ülkemizden Defolun!!” diye haykırdı.
FHA- Katil İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına Türkiye’de de tepkiler giderek artıyor.

Türk basınında yayınlanan haberlere göre, İsrail Konsolosluğu önünde toplanan 'Filistin Gönüllüleri', İsrail bayrağını ateşe vererek, İsrail'den bir an önce kara harekatını durdurmasını istediler. Eylem sırasında Muhammet İkbal Köseoğlu, Ayhan Altıntaş ve Hamza Er isimli üç Filistin Gönüllüsü, hazırladıkları yazılı bir ultimatomu vermek için, İsrail Konsolosluğuna gittiler. Ultimatomu verecek bir muhattap bulamayan gönüllüler, ultimatonu konsolosluğun kapısına yapıştırdıktan sonra ayrıldılar.

İsrail’in “Nil’den Fırat’a Arz-ı Mev’ud” adını verdiği işgal komplosunda Türkiye toprakları da yer alıyor.

R Çevrimdışı

rambo

Üyeliği İptal Edildi
Banned
islam server kardeş yargılamadan önce bi araştır söz nerden çıkarsa muhatabının orasına isabet eder kalpten cıktıysa kalbe SAMİMİYETSİZ demişsin neye göre samimiyetsiz sadece öngörü vahdet denmiş sende keşke dua etseydin vahdet için bölünmek parçalanmak hoş deil yeterince bölünmedikmi dahada mı bölünelim burasıda afganistanmı ırakmı olsun tek hedefimiz din adına müslümanmı öldürmek olsun

R Çevrimdışı

rambo

Üyeliği İptal Edildi
Banned
yukuradaki yazılara bakarsan demekki birileri bir şeyler yapıyor

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Rambo sen beni tanıyor musun? Kaç senedir bu işin içindeyim biliyor musun? Nurettin Şirinle benim aramda geçen mevzulardan haberin varmı?

Bana helallik al demişsinde merak ediyorum benim dediklerimin doğru olduğunu ispatlarsam bana zan ile yaklaşman da senin takınacağın tavrı merak ediyorum.

Öyle çeçen geceleri, filistin yürüyüşleri, şiirler okumakla bu cihad gitmiyor kardeşim.

Mucahidler dışarda savaşırlarken orucunu kuru soğan ile açarken dediğiniz zatlar nasıl bir lüks içinde yaşıyorlardı bundan da haberimiz var.

Dışarıda canını dişine takıp kafirlerle mucahidler savaşırken burada dediğiniz zat mucahidler için amerikan ajanı vs diye feryat figan her yere zehrini fışkırtıyordu ve bunu bizzat zamanında yapan nureddin şirindi.

Bana nureddin şirini anlatmayın onu tanıyorum...

Siz de biri hakkında tam bilgi bilerek yazın....

Ne olursa olsun mucahidlere karşı cephe almış adamlara karşı kesin kinim vardır onlara karşı yumuşak da davranmam.

R Çevrimdışı

rambo

Üyeliği İptal Edildi
Banned
''Çok güzel bir yazı ancak samimi olduğunu düşünmüyorum''
islam ever kardeş zannedersem sen nurettini savundumu sanıyorsun ben zenin yazından kaynaklı demişssinki ''Çok güzel bir yazı ancak samimi olduğunu düşünmüyorum'' bu direk yazarı eleştirmektirki nurettinle alaksı yok.
helallik al dedigimde yazıyı yaazndır nurettin deildir daha dikkatli okursan.
lüx yasamdan kimi kasdediyorsun bilmiyorum,mücahidlre cephe almış diyorsun
yazının son paragrafını cevaben yolluyorum helallik almanın sebbeii bu dur
Eğer cihadı sevdireceksek, cephelerdeki müslümanların dertlerini anlatacaksak, oluk oluk müslüman kanı akmasını engelleyeceksek, geride kalan yetimlere sahip çıkacaksak, tüm dünyadaki ceza evlerindeki tutsak müslümanların durumlarının iyileştirilmesi ve serbest bırakılmaları için çalışacaksak bu cemaatlerin birbirleriyle çatışmasıyla değil, müslümanların bir ve birlik olmalarıyla gerçekleşebilecek. Eğer bir olamazsak Rabbim üzerimizdeki bereketi kaldırır...
bir kavme kızgınlıgınnız sizi adaletsizlige sevk etmesin diyor ayet bende sana diyorumki nurettine kızgınlıgın seni adaletsizlige sevket mesin anlaşılmış olmak dilegiyle

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Rambo, başka konularda çok tartışmalara girmeniz sizi sanırım illede bir fikri empoze etmeye zorluyor her konuda.

Kardeşim her sitenin bir misyonu, bir hedefi vardır. Benim eleştirim de bu misyon üzeredir. Mesela kudusyolu sitesinde kuran merkezli .... diye sloganik söylemleri mevcuttur ancak temelerine bakdığınız da şii kesiminin propogandasını yapmakda.

Herhangibi şeyi beğenmem o sitenin misyonunu desteklediğim anlamına gelmez, ve eleştirilen kesim de bana şiilerden yüz kat daha yakın kardeşlerimdir. Hataları ile de olsa onlar benim kardeşlerimdir. Hataları yüzünden kardeşlerimizi propaganda aracı yapmayız.

Bu ümmeti şiiler değil yine tekfirci dedikleri gençler ayakta tutmaya çalışmakda ve samimice çalışmaktadırlar. Ve zamanla gençler hatalarından dönmektedirler.

Şii, sunni bir yana eleştirimi al tersten oku, tekfircilerin (samimiyetten , bilgisizlikden genclikden kaynaklanan durumlardakiler)

Size ısrarla sorduğum soruları atlıyorsunuz?

Bakın bahsettiğim kişi basit bir insan değil..

Irakdaki tüm mucahidlerin emiri idi. Yani ırakdaki direnişin semboluydu ve o komutan hakkında o site misyon olarak karalamayı seçti. Site cihadi seviyorsa , vahdeti seviyorsa neden o yazıyı ana sayfasından verdi?

Onlara gelince vahdet ; genclerimiz yapınca tekfir mi oluyor?

Ve ırakdaki mezhepsel çatışmalara gelince, aslında sorunun temelide buna yansıyor: güzel bir şeyin içinde zehir gibi fışkırıyor ama bunu anlamak için geniş şekilde bu konuya hakim olmak lazım..

Amerika orayı istila ettiği zaman , afganistandan düzenli mucahid birlikleri ırağa girdiler. Ve sonra ne oldu. Davulla zurnayla karsıladıkları abd askerli ıraklıları öldürdü. Bunun yanında orada tevhidi yükseltmek için gelen mucahidler abd ile savaştı. Savaş devam ederken ıraklı şiiler ne yaptılar. Amerika ile iş birliği edip mucahidlere saldırdılar. Gel de vahdetten bahset şimdi bana..

İran lideri bas bas bağırıyor, ulan israil ayağını denk al seni yerin dibine gömerim diye..

Binlerce ıraklı bacımızın namusu kirletilirken nejad gıkını çıkarmadı.

Evet gıkını çıkarmadığı ülkede şii ağırlıklı nufüs var. Ona rağmen gıkını çıkarmadı. Filistine aylarca saldırı oldu, ne yaptılar.

Bana tutup konsolusluk önünde vs propağanda resimleri gösteriyorsunuz. Onların samimiyetini başka yerlerde de görmek isterdim..

Bu artık sıradan, demokratik bi hak olmuş. Bana kalsa günlerce açlık grevi yapan hatta ölümle sonuçlanan kominist kafirlerin imanı(fikrine inancı) filistin eylemlerine katılanlardan kıyaslanamyacak şekilde fazladır.

Boyunlarına 10 ytlik filistin atkısı takmakla, filistin günleri vesilesiyle löpür löpür yemekleri kermeslerde mideye indirip şiş göbek yapmakla, malesef cihad yürümüyor.

Bizler yataklarımızda sıcak yatarken kardeşlerimiz dışarda ot yediğinden haberiniz varmı acaba.

Bu ümmetin vahdete çok ihtiyacı vardır ancak bu vahdet şiilerin çatısı altında değil , bizzat ehli sünnetin çatısı altında olmalıdır. Aksi halde şiilerin bize karşı kini ve düşmanlığı kafirlerinkinden pek farkı yoktur.

R Çevrimdışı

rambo

Üyeliği İptal Edildi
Banned
islam ever kardeş bbenim yazdıkalrımla senin yazdıkalrın arasında daglar kadar fark var banane kudüs yolundan ben yazıdan bahsediyom sen 10 milyonluk atkı diyon kermeslerde löpür löpür yemekte bahsediyon ne alakası var boyna asılan 10 ytllik atkıyla vahdetin adama kızgınlıgın varsa
yada site misyonuna yazı üzerinden yapmıycan yada konuyla alakası olmayan yazar üzerinden. yazı güzel ama samimi olduguna inanmıyorum diyorsun bende yazandan helallik al diyorum sen kalkıyosun nurettinle kavgandan bahsediyosun .
şia da ümmet bilinci olmadıgını herkes bilir yazarda yada bir başkasıda şia altında vahdettende bahsetmiyor yanlış yönlendirme

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Rambo kendi işine bak kardeşim, o kadar cedelci olmussunuz ki yazımdaki esrpiriyi anlamamıssınız. Size diyecek bir lafım yok. O sitelerinde ne olduğunu kime hizmet ettiklerini Allaha hamdolsun bilen biliyor. Nurettinle kavgamdan bahsederek sitenin misyonundan bahsettim ve bunu görmezlikden gelmissiniz. Siz nasıl biliyorsanız bilin bu onların iç dünyasındaki düşünceleri değiştirmez.

Helallik alması gerekn biri varsa, mucahidlere ajan muamelesi yapan sitelerdir.
Helallik alması gerek biri varsa o da mucahidleri arkadan vuran şerefsizlerdir.

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
[ Bu ümmeti şiiler değil yine tekfirci dedikleri gençler ayakta tutmaya çalışmakda ve samimice çalışmaktadırlar. Ve zamanla gençler hatalarından dönmektedirler. ] İslamsever

Cezekallahu Hayran akxim ...

Tekfircilik Bir Fitne değildir,buna Fitne diyen Müslüman İtikadını Kontrol etsin Biz bu Sözde Hayırlı bir Kasıd olduğuna İnanmıyoruz....

Bir İnsanın Kasdı ne olursa Olsun ''TEKFİR'' etmek gibi bir İbadete asla FİTNE diyemez,böyle bir İbadeti eleştiren ve Kasd ettiği Mana ne olursa olsun bu Sözü ''TEKFİR'' üzerine Bina edemezler...

Türkiye Cumhuriyeti ve Amerikan'ının Ortak Terörle Mücadele Ekseninde yürüttükleri Çalışmalarının bir Parçasıda Toplumda,Şirk ve Küfür Ameli İşleyen Kafirleri Tekfir eden Müslümanları kendi Kontrolleri altında ki Cemaatler yolu ile ''TEKFİRCİ'' olarak Nitelemeleridir..

Oysa ''TEKFİR'' Düşmanlığı yapan Şerefsizlerin bir çoğu Kendine Allah-Subhanahu we Teala- yerine (Şeyhini ve Hocaefendi Hazretlerini) Rab yapmışlardır...

Beşeri İdeolojiler ile İnsanlara Hüküm Koyan tüm Kurumları Kanun Koyma yetkisini kendinde görmesini ''NORMALLEŞTİRMEK'' isyeten (Bel'am Köpek Şeyhler ve Hocaefendi Hazretleri) adı ile NAM -ŞAN ve ŞÖHRET yapan Kukla Kafirlerdir...

.............................................................

Nurettin Şirin'e gelince Kimlik Kargaşası yaşaması bir tarafa,Çıkış Noktası nedir bunu dahi belirlemek İmkansıdır O,nda...Nurettin Şirin Görsel Vitrin...

Emanet Duyguları ile yaşayan bir Kişilik,her an Sizden ,Onlarda veya Bizden Olabilme Potansiyeline sahip....

Ne olacağı değil,Ne olması Gerektiğini Öğrenmek imkansızdır..!!

R Çevrimdışı

rambo

Üyeliği İptal Edildi
Banned
kendini internet ortamında terörist zanneden konuşma uslubunu ve adabını bilmeyen birine diyecek bi cevabım yok herkese anlayacagı dilden anlayacagı kadar konuşmak gerekir anlama kapasiten olmadıgı için sana cevap yazmayaagımı daha öncede söylemiştim.

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"....Abdullah ibni Mes'ud(ra) ....dedi ki:
Muhakkak ki ben Rasulullah (sav) şöyle derken işittim:
"Kim bir kavmin (topluluğun) karartısını (sayısını) çoğaltırsa o da onlardandır. Ve kim bir kavmin amelinden razı olursa onların amellerinde ortaktır."
(İbni kesir Camiu-Mesanid ve's-Sünen (27/308) hadis no: 589)

Benim Muhatap olarak alacağım insan Önce '' Ve kim bir kavmin amelinden razı olursa onların amellerinde ortaktır."Rasulullah-Sallahu aleyhi we Sellem'in- Sözü ile Çelişmemelidir.. Tağutu RED edip ,Sonrada Uluhiyette Allah'ı Tevhid etmelidir...Tağutları-Bel'amları ve Müşriklerin ve Bid'atçıların-Fasıkların Amansız Savunuculuğunu yapmayı Bırakmalıdır...Onlara Rıza Göstermemelidir...

kendini internet ortamında terörist zanneden konuşma uslubunu ve adabını bilmeyen birine diyecek bi cevabım yok herkese anlayacagı dilden anlayacagı kadar konuşmak gerekir anlama kapasiten olmadıgı için sana cevap yazmayaagımı daha öncede söylemiştim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt