Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Türkiye'nin Siyasi Durumu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dolaylı olarak yaptığımız şey bu zaten. TL, dolara endeksli sadece sabit kur uyuglanmıyor hepsi bu.
Dolar yada sabit kur olunca ekonomik sıkıntı çıkmayacak diye bir şey yok. Öyle olsa Ürdün şu anda bu durumda olmazdı. Orada sabir kur var ve reel olarak bunun ülkeyi dolarla idare etmekten farkı yok. Dolarda her zmaan güvenli para olmaz. 2008 krizinde bunu gördük
Dolaylı veya doğrudan yapılan şeyin bu olduğunu düşünmüyorum. Ülkemi Ürdünle kıyaslanamayacak kadar güçlü görüyorum. Böyle düşünmeyenlerin de beyinlerinin medya tarafından yıkandığını düşünüyorum.
Ülkenin dış borcu şu anda rezalet durumda. Bunlar saklı bilgiler değil. Bütçe görüşmelerini hatırlıyorsundur, önemli bir pay dış borç faizine gidiyor.
Amerikadan adam kredi çekip parasını burada bankaya yatırıyor ve bu şekilde para kazanabiliyor. Onun kazandığı parayı ise dolaylı olarak şu cihazın yaktığı elektiriğe varana kadar biz ödüyoruz.
Amerikan bütçesinde bizimki kadar büyük bir pay dış borç faizine gitse onlarda fakirleşir. Ama Amerikan halkı, senatör ve milletvekillerinin gırtlağına biner. Fark bu işte.
Başka konularda türkiyenin vergi gelirinin yarışa zorlandığı ülkelerden çok çok daha az olduğunu tartışmıştık. Sürekli aynı konuları tekrar etme gereği hasıl oluyor çünkü nedense bir kesim türk hep aynı yalanlara inanıyor. Bu da yine medya tarafından bir beyin yıkamasına işaret ediyor. Bir halk kendi ülkesini ancak bu sayede beğenmemezlik edebilir diye düşünüyorum hele ki tr gibi güzel bir ülkeyi.
Peki 2013 hatta 15'e kadar neden kredi notumuz çok daha iyiydi?
Kredi derecelendirme kuruluşları üzerinden kimse manipüle olmaz. Adam bir ülkeye büyük miktarda kredi verecekse kendisi araştırır zaten. Aksi taktirde Çin'in kredi notu yüksek olmazdı. Aklı selim olan Çin'in, TC'den daha zararsız olduğunu söylemez Amerika için.
Şu dediklerine kendinin inanıyor olmasına inanmak bile güç.kimse kredi notuyla manipule olmazmış! Tamam o zamaann… neden önceden kredi notumuz daha iyiydi sorusunun cevabını da düşünen bir millet akıl edebilir. Abd fetö darbesiyle kendine bir kukla devleti kuracaktı. Nispeten güçlü bir ülke olarak göstermek devraldıklarında daha işlerine gelirdi.

Bir zamanlar AB'den ülkeye ciddi bir sıcak para akışı olmuştu. Eğer o para betona gömülmeseydi altayapı ile dengeli bir biçimde üretime harcansaydı şu anda çok farklı bir yerde olabilirdik
Bir ülkenin her konuda gelişmiş olmasını beklemek saçmadır. Yeraltı kaynağına veya tecrübesine vs şartlara göre bazı sektörler diğerlerine göre sivrilebilir. her ülkenin kalkınan bir sektörü vardır ülke vatandaşına düşen bunu sahiplenmektir baltalamak değil.
Sabran.
Erdoğan bir zamanlar bu çağrıyı yaptı, insanlar dolarlarını bozdurdu. Ama bir halta yaramadı.
Halk aptal değil. İçlerinden birinin açıkça milletin a... diye küfrettiği bir çeteye ülke kaynaklarının peşkeş çekildiği ortamda dolar bozdurmaz.
İnsanlar demek ki sandığının aksine dolarlarını bozdurmamış. Bunu bu sitedeki yorumlardan bile çıkardım. “Milletvekili bana kötü davranıyor e o zaman ben de üzerime düşeni yapmam ve ülke batar, böylece milletvekili kendini yurtdışına atar ve kurtarır ben de kendi sefaletimle başbaşa kalırım.” Ne güzel plan. Tam böyle, milletvekillerine tokat çarpmış gibi olmuş bravo

A Çevrimdışı

Alpercan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Dolaylı veya doğrudan yapılan şeyin bu olduğunu düşünmüyorum. Ülkemi Ürdünle kıyaslanamayacak kadar güçlü görüyorum. Böyle düşünmeyenlerin de beyinlerinin medya tarafından yıkandığını düşünüyorum.

Başka konularda türkiyenin vergi gelirinin yarışa zorlandığı ülkelerden çok çok daha az olduğunu tartışmıştık. Sürekli aynı konuları tekrar etme gereği hasıl oluyor çünkü nedense bir kesim türk hep aynı yalanlara inanıyor. Bu da yine medya tarafından bir beyin yıkamasına işaret ediyor. Bir halk kendi ülkesini ancak bu sayede beğenmemezlik edebilir diye düşünüyorum hele ki tr gibi güzel bir ülkeyi.

Şu dediklerine kendinin inanıyor olmasına inanmak bile güç.kimse kredi notuyla manipule olmazmış! Tamam o zamaann… neden önceden kredi notumuz daha iyiydi sorusunun cevabını da düşünen bir millet akıl edebilir. Abd fetö darbesiyle kendine bir kukla devleti kuracaktı. Nispeten güçlü bir ülke olarak göstermek devraldıklarında daha işlerine gelirdi.

Bir ülkenin her konuda gelişmiş olmasını beklemek saçmadır. Yeraltı kaynağına veya tecrübesine vs şartlara göre bazı sektörler diğerlerine göre sivrilebilir. her ülkenin kalkınan bir sektörü vardır ülke vatandaşına düşen bunu sahiplenmektir baltalamak değil.

İnsanlar demek ki sandığının aksine dolarlarını bozdurmamış. Bunu bu sitedeki yorumlardan bile çıkardım. “Milletvekili bana kötü davranıyor e o zaman ben de üzerime düşeni yapmam ve ülke batar, böylece milletvekili kendini yurtdışına atar ve kurtarır ben de kendi sefaletimle başbaşa kalırım.” Ne güzel plan. Tam böyle, milletvekillerine tokat çarpmış gibi olmuş bravo
Dolara etki etmesi için halkın milyarlarca doları olması lazım. %50 asgari ücretle çalışan bir halkın bu kadar parası olacağını sanmıyorum. Zannımca yurtdışından Türkiye pek anlaşılamıyor.

A Çevrimdışı

Alpercan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Dolara etki etmesi için halkın milyarlarca doları olması lazım. %50 asgari ücretle çalışan bir halkın bu kadar parası olacağını sanmıyorum. Zannımca yurtdışından Türkiye pek anlaşılamıyor.
Ki herkes bozdursa bile bu kalıcı bir çözüm olmaz dolar kısa sürede tekrar yükselmeye başlar.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bozdurmayın arkadaş. Bozdurmayın. Öyyyle dolarlarınıza sarılıp yatın aman kimse dokunmasın. Sonunda kaybeden kim olacak hiç düşünmeyin. Kısa günün karı, aman dursun dolarlarınız.

A Çevrimdışı

Alpercan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bozdurmayın arkadaş. Bozdurmayın. Öyyyle dolarlarınıza sarılıp yatın aman kimse dokunmasın. Sonunda kaybeden kim olacak hiç düşünmeyin. Kısa günün karı, aman dursun dolarlarınız.
Dolarları bozduralım tamam. Öyroları bozdurmasak bari.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Birazdaha açarmısın?

Herkesin ilişkileri, yürüttüğü bir işi, hayat programı var. Diğer ülkelerden çok farklı bir kompleks yapıya sahip durumdayız. Yani iki kutup arasında çatışma çıktığı durumda vurman gereken kişi kardeşin, damadın, beraber iş yaptığın biri, sofrasında bulunduğun bir kişi çıkabilir. Kırılgan ekonomiyi tamamen bitirecek hiç bir aksiyonada kimsenin girmek istemeyeceğini düşünüyorum. Ayrıca iletişim konusuda çok gelişmiş durumda.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi

Ne dolarım ne altınım var. Hükümet dolarları bozdurun derken niye hedef belirtmiyor? döviz ve emtiya vatandaşta değil onun çevresindeki yiyici takımda var. Onlar bozdursun. Bütün vatandaşın elindeki döviz altını topladan Binali yıldırımın hollanda da ki varlığına erişemez. Getirsin dolarları euroları.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne dolarım ne altınım var. Hükümet dolarları bozdurun derken niye hedef belirtmiyor? döviz ve emtiya vatandaşta değil onun çevresindeki yiyici takımda var. Onlar bozdursun. Bütün vatandaşın elindeki döviz altını topladan Binali yıldırımın hollanda da ki varlığına erişemez. Getirsin dolarları euroları.
Kardeşim şu forumda bile gördük ki öğrencisinden girişimcisine herkesin (pek çok kişi) dövizi var. Durum şu ki 80milyonluk ülkede 2 3 milyon kişinin 10doları bile olsa, ki 10 dolarlık bir birikim için döviz bürosuna gidileceğini sanmıyorum ama neyse, sonuç olarak 10doları bile olsa bu kişilerin 20 30 milyon dolar ediyor. Herkes cebindekini küçümserse bu 80milyonluk ülkede vahşi bir rakam ortaya çıkıyor.1 iki ve hatta 1000 kişinin kısıtlı varlıkları önemsiz, pek çok kişinin az varlığı önemli. Bilmem anlatabildim mi.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim şu forumda bile gördük ki öğrencisinden girişimcisine herkesin (pek çok kişi) dövizi var. Durum şu ki 80milyonluk ülkede 2 3 milyon kişinin 10doları bile olsa, ki 10 dolarlık bir birikim için döviz bürosuna gidileceğini sanmıyorum ama neyse, sonuç olarak 10doları bile olsa bu kişilerin 20 30 milyon dolar ediyor. Herkes cebindekini küçümserse bu 80milyonluk ülkede vahşi bir rakam ortaya çıkıyor.1 iki ve hatta 1000 kişinin kısıtlı varlıkları önemsiz, pek çok kişinin az varlığı önemli. Bilmem anlatabildim mi.
Ve ayrıca binali yıldırımın orda burda villası var diyerek elindeki dolarlara sıkı sıkı tutunan halk bir ekonomik krizde ezilir ama binali yıldırım fırt kaçar. Yine halk kendine zarar veriyor yani.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Malesef cehalet kokan bir cok yazi ve malesef biri de cikip nasil konusuyorsunuz demiyor.

Sanki 2 sokak asagisina gidilir gibi gitmeler gelmeler vs vs. Tamamen cahalet kokan yazismalar. Kendinizi belki tehliekede görmüyor olabilirsiniz ama burada bi kac yazismaya uyan daha agzindaki sütü kurumayan gencler de uyup yazinca böyle ,, gel burdayim burdayim,, yazismalarina sahid oluyoruz. Su yazismalari biri okusa ve evinize gelse, size sobee dese ne diyeceksiniz.

Pangea adli üye 3 gün süre ile yazma yasagi verilmistir, buna benzer yazismalarinin devami halinde islam tr forumunda yazmasina müsade edilmeyecektir.

alpercan adli üye yine 3 gün süre ile uzaklastirilmistir.

Genc kardeslere uyarim, forumdaki akaid, fikihla alakali konulardan yararlansinlar, siyasetle alakali kismin yeri internet degildir bunun icin islam tr de gecerlidir, isin fikhini bilmeden sitelerden okuyacaginiz yazilar sizi felakete sürükleyebilir.Ille de ögrenmek istiyorsaniz cevrenizdeki ilim sahipleri kisilerin nasihatlerini dinleyin.

Güncel konulari tartismaniz en cok benim hosuma gidiyor ancak isin ucu önce kendinize sonra foruma dokunacaksa orada dur derim. Tartismayi bilmiyorsaniz bu konulari hic acilmasina da müsade etmeyiz.

Lüfen yazismalariniza artik dikkat edin...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ben en son bu lutilere "lgbt" diyince "Lgbti+" dediklerini hatırlıyorum. Baya bi "+"olmuş görmeyeli.

Gelen bir uyari üzerine yaziyorum kardesim bu tür ifade dogru olmadigi gibi cok cirkindir. Türkcede mana anlaminda bir seyin taraftari, takip edeni, onun yolunda gidenlerine genelde o ismi ifade eden terim manasinda kelimeler kullanilir. Örnek partili - gsli- .... örnekleri cogaltmak mümkin. Luti diyerek , bir peygamberi istemeden cirkin bir ifade icerisine katiyorsunuz ama farkinda degilsiniz, bu tür ifadelere dikkat ederseniz iyi olur aksi halde Allah muhafaza....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt