Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Ubeydullah Hoca'dan Çok Önemli Bildiri - 1

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
ben oy kullanan herkese kafir demedim dedim ki tevhid ehli biri oy kulanırsa onun hükmü kadıya aittir.tevhid ehli biri oy kullandığı zaman içimizde en bilgili en ilim ehli kişi onunla konuşur tevil mi yapmış hatalı mı yoksa bu konuda cahil mi?

ama tevhid ehli olmayan tagutları red etmeyen sadece amelle meşgul olan biri oy kullansa bile bundan bana ne ben onun tevhidine bakarım ispatı ortada yok tevhid alameti yok bu kişinin okuldaki çocugundan attığı oydan askerdeki oğlundan banane.

Tevhid diyorum tevhid.önce tevhid.red ve kabul
cahil diye adlandırılan kişilerle konuşun bakalım redleri neye?
önce şeriata.sonra peçeye sonra sakala sonra medreseler ve ALLAHın hakim olması.
biz böyle iyiyiz diyorlar
şeriat isteyen kesimde tasavvufcu şeyhlerine tapmış..
daha ne diyeyim ki.sizde bu ülkedesiniz biliyorsunuz herşeyi.
Usame bin laden konuşma yapması ve risale yayınlaması lazım.bu fitnenin ortadan kalkması ancak böyle olur.sanki şeyh bundan habersiz.ümmetin kendi içinde savaş çıkacak nerdeyse birbirlerini dövecekler nerdeyse.form sitelerinden banlanıyorlar sokakta selam almıyor vermiyorlar şeyh bunlara duyarsız kalırsa ALLAH hesap sorabilir.
sen bir cemaat liderisin bu konuda ses kasedin ve risalen yoksa ben bunda art niyet ararım!!

tevhid ehli biri oy veriyorsa o zaten kafirdir.çünkü o kendi tevhid ehliyim diyor.ilah ın tanımını kavramış anlamıştır.tevhide girmeyen tevhid içinde olmayan biri oy veriyorsa buna cahil denemez.çünkü la kapısından içeri girmemiştir ki.

Sizde daha tutarlı bir akide mevcut değil.
Kısa zaman aralıklı aynı konuda birbirinden farklı cevaplar veriyorsun? Belli ki şüpheler içerisinde , konu hakkında ilim yerine zan ve tahminen açıklamalarda bulunuyorsun.

Tevhid ehli biri oy kullanıyorsa, ve ben onun tevhidine, muvahhidliğine şahid isem, oy kullanan veya kullanma sırasında gördüğüm şahsı direkt tekfir etmek yerine, Bu kişiye yaptığı amelin sebebini sorar, açıklamasındaki sebebe göre tavrımı alırım.
Bu kişi benim bildiğim küfrü biliyor ve buna rağmen oraya gidip oy kullanıyor ve kullanma sırasında ise, belki bilmediğim bir sebeble böyle bir iş yapıyor olabilir. Geçerli mazereti yok ise küfre girdiği zaten nettir.

Usame bin Laden (Allah kendisinden razı olsun) mucahid bir alimdir. Kendisinin ve Onunla birlikte olanların akidesi , açıklamaları bellidir. Davaları ortadadır. Ehli sunnet inancına sahib bu muminlerden, Cihadı bırakıp tekfir hakkında risale yazmasını, vaaz etmesini bekleyeceğine zaten var olan ehli sünnet inancını ve tekfir meselelerini okuyunuz.
Şeyh Makdisi, Ehli sünnet akidesinde, özellikle tekfir meselesinde haddi aşıp aşırı tekfire sapan kaşecilere yazdığı 30 risale ortadadır.
Tekfirde ileri derecede hastalar ise, bu risaleyi "Şeyh Türkiye'yi ve durumu bilmiyor o yüzden kabul etmiyoruz. Türkiye'de de aşırı tekfir hastası Hanzaladan başka hoca tanımıyor , reddediyor, tekfir ediyoruz" demektedirler.
Bu sebeble Şeyh Makdisi'den daha uzakta olan Usame'nin risalesinin kronik vak'alara fayda sağlamayacağı ortadadır.
Hatta Usameyi ve diğer Muvahhid mucahid alimleri de Sesleniş'lerinde "Türkiyeli muslümanlar; dünyada 1milyon 200 bin müslüman var" dedi diye tekfir eden cahilleri de biliyoruz.
Allahın hidayet ettiğini saptıracak kimse yoktur, Allahın dalâlette bıraktığına da hidayet edecek kimse yoktur.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla
Hamd Alemlerin Rabbi olan Allah'a mahsustur.
Salat ve selam en kutlu elçisinedir.
Esselamu Alaykum ver rahmetullahi we berakatuh;
Öncelikle tüm kardeşlerimi sevgiyle kucaklıyorum. bu sitedeki yazıları 1 ay kadardır okudum yorumlara baktım ve son olarak bu gece üye olmaya karar verdim İnşaAllah herkes için faydalı olur. Burada gördüklerimin aynısını reel ortamda görmekte ve sürekli olarakta işitmekteyim, ve değişen hiç bir şey yok Ubeydullah hocaya Loui sakkaya Ebu selem Eş'şami'ye (Allah onları korusun) ve tüm Cihad eden MUCAHİD kardeşlerimi (Allah onları korusun) seviyor ve her zaman destekliyorum(z) inşaAllah.
Cemaatin akidesi Malumdur bilindiktir. Bu akide tartışılacak bir akide değil itaat edilecek bir akidedir bu akidenin dışındaki Akideler ise bidat akidesidir ve hiç bir usul ve menhec uzerine değildir sadece TEKFİR üzerine inşaaa edilmiştir. ve yok olmaya her zaman mahkumdur.! Onun İçin cemaatin akidesi ehli sunnetin selefin akidesidir. Akidemiz tartışılmaz sadece itaat edilinir. İtaat etmeyende ceker gider giderkende Amiyane tabirle (Erkek gibi Cemaati'de tekfir eder) öyle sağda solda Mürcielikle itham etmez.! oyle yok vakıadan habersizler yok bilmiyorlar yok hata yapmışlar diye kimse kimseyi kandırmasın ve içinizdekileri dışarıya dökün ve ümmet sizin ne oldugunuzu görsün..! Burada tekfir belasına kapılmış (hem sanalda hem reelde) kardeşlerimize diyeceğim şudur. Eyer Alla'hı seviyorsanız Resulune sallallahu aleyhi ve sellem uyun ve resulune uyanlara Bakın.(selefe) Allah onlara rahmet etsin. Zaten gerekli açıklamaları Alimlerimiz ve hocalarımız yapmıştır.! Ama bizler sizleri genede sevmekteyiz... yok biz böyle iyiz diyorsanız tekfir bizim işimiz diyorsanız. bir acıklama yapayım öncelikle ( Tekfirci arkadaşların genel bir özelliği vardır ve onlar gercekten haricilere benzememektedirler.! Şundan dolayı birincisi harciler cokca kuran okurlardı gunumuzde harciliğe meyl etmiş olanların cok büyük bir kısmı tekfirden vakit bulamadıgı için ne kuran okuyabiliyor nede kuranı okumasını biliyor! ikincisi onlar cok samimiydi kendi kafalarında uydurdukları kufur hukumlerini bir sahabe yapıncada tekfir ediyorlardı (Allah hesab görücü olarak yeter) şimdikiler ise kıvırıyor! yani merak etmeyin siz haricide olamazssınız ) Bu anlatımım aşşalamak ve kerih görmek için değil Allah için uyarmak amaclıdır. ve uyarıya kulak veren kardeşlerim yukarıda dediğim gibi Seleflerine baksınlar ve hadlerini aşmasınlar (öncelikle kendi nefsime diyorum). Bu uyarıya kulak vermeyen ve biz bildiğimiz yolda gideriz diyenlere sözümüz ise şudur Allah yolunda yapılan davet calışmalarına balta vurmayın ve Mucahidlere dil uzatmayın Yoksa Allah kendi yolunda cihad edenlere dil uzatanların dillerini kurutur. Böyle bir şeyden de şayet yapıyorsanız Allah'a sıgının. Kendi capınızda aranızda takılın.... ve Lütfen artık Müslümanları rahatsız etmeyin.
Bu yazmış oldugum genel bir yazıdır...
Sözlerimizin sonu Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd etmektir
Salat ve selam En Şerefli İnsan olan Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem'e olsun
Söylediğimiz doğrular Allah'tan Yanlış sözler ise kendi Nefsimizdendir..
Allah bizleri bagışlasın ve bizlere Merhamet etsin
Allah Kendi yolunda CİHAD (MUCADELE) eden Tüm kullarına zafer nasip etsin.
Allahumme Amin.

E Çevrimdışı

ebu suud

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hanzala, Ubeydullah'a yaptiklarini simdi hocam dedigi insanlara yapmaya basladi.

Her ilim alip tafsilata gidip muayen tekfirde duraksayanlar sapik, bidatci, murice, murted.

Kendisi sutten cikma ak kasik !

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Tekfir,şeriatın hüküm bulmadığı yerlerde mutlaktır.şeriatın hüküm bulunduğu yerlerde hem mutlak hem muayyendir.
Şeriatın hüküm bulmadığı yerlerde ilk önce mutlak tekfir,sonra muayyen tekfirin istisnası,
Ancak kendinden daha güçlü olan savaş açılan kişiye ve bütün bağların koparıldığını ilan eden bir bildiri olarak yapılır.Muayyen tekfir hiç bir zaman,kafir ve müşrik olsalar bile kendinden daha zayıf kimselere karşı kullanılmaz.Sadece mutlak tekfir ile yetinilir.Muayyen tekfiri oyuncak gibi her lafın arasına sıkıştırıp anlam ve ifadesini küçültmeyelim.Gerekirse,muayyen tekfir nedeniyle büyük zararı önlemek için küçük zarar için sabır gösterelim.

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi
Allah seni tekrardan aramıza, ehline ulaştırır İnşaAllah. :(

T Çevrimdışı

toprakmisali

Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Hanzala: Kendi menhecine uymayan herkesi tekfir eder. Meselenin üzücü tarafı ise Hnazala kardeşin sahip olmuş olduğu menhece tarih boyunca hiç bir alim sahip olmamıştır. Bu, Hanzala kardeşi bilenlerin çok iyi bildiği bir durumdur. Her kimle bir konuda anlaşamadıysa hemen tekfir etmiştir. Buda göstermektedir ki: Maalesef şedid Hanzala ilmi olsrak daha olgunlaşmamıştır yahut hep böyle bir menhece sahip olacaktır ki buda çok üzücüdür. Kendisinin dışında ki her kesin akidesi doğru değildir. Sadece kendisi tevhidi ortaya koyabilmiştir. Ne cihad ehli ne davet ehli bir tevhid ortaya koyabilmiştir.:)

B Çevrimdışı

betado

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Hanzala: Kendi menhecine uymayan herkesi tekfir eder. Meselenin üzücü tarafı ise Hnazala kardeşin sahip olmuş olduğu menhece tarih boyunca hiç bir alim sahip olmamıştır. Bu, Hanzala kardeşi bilenlerin çok iyi bildiği bir durumdur. Her kimle bir konuda anlaşamadıysa hemen tekfir etmiştir. Buda göstermektedir ki: Maalesef şedid Hanzala ilmi olsrak daha olgunlaşmamıştır yahut hep böyle bir menhece sahip olacaktır ki buda çok üzücüdür. Kendisinin dışında ki her kesin akidesi doğru değildir. Sadece kendisi tevhidi ortaya koyabilmiştir. Ne cihad ehli ne davet ehli bir tevhid ortaya koyabilmiştir.:)

Ebu hanzala hoca ilgili bazılarınız sürekli boş kelam ediyor. Adam kimi haksız yere tekfir etmiş kanıtla . İnşaALLAH

ebuyusuf Çevrimdışı

ebuyusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu hanzala hoca ilgili bazılarınız sürekli boş kelam ediyor. Adam kimi haksız yere tekfir etmiş kanıtla . İnşaALLAH

bu ne ahmakça bir soru haksız yere tekfırini nasıl kabullendıreceğiz yıllardır ilmi olarak verilen tüm delilleri kabul etmeyenler bir cümlemiyi kabul edip eyw hanzala aşırı tekfirci biridir mi diyecek.

Dileyen dilediği yolu seçer Rabbimiz bizlere vasat olan yolda yürümeyi nasib etsin ne harici nede murcie olmaktan uzak etsin

B Çevrimdışı

betado

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Madem kanıtlayamayacaklar.Adama bazıları neden aşırı tekfir hastası diyor. Onun vesilesiyle nice insanlar islamla tanıştı arkasından konuşmak kolay.

Üst Ana Sayfa Alt