Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Ümidimi Nasıl Canlı Tutabilirim?

irmiya Çevrimdışı

irmiya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Es-Selamu Aleyküm ve rahmetullah mümin kardeşlerim. Bilenleriniz belki vardır ki şizofreni hastasıyım. Her ne kadar ilaçlarımı kullansam da bazen aklımı yitirip sanrılara kapılıyorum. Bu sırada da sanırım mecnun hükmünde oluyorum. Normalde Allah ‘ın ne kadar merhametli olduğunu, birçok dualara icabet ettiğini ve rahmetinden ümitvâr olmamız gerektiğini az çok biliyorum. Ama derdimi yaşadığım bir örnekle anlatabilirim umuyorum ki anlarsınız. 4 aydan beri bir sanrının içinde olduğumu fark ettim. Ve bu 4 ayda Allah ‘a gece gündüz çoğu zaman dua ettim ve ettiğim duaların sonuçlarını düşünüp hayal kurdum, mutlu oldum. Sonra yeni yeni fark ettim ki sanırım o süreçte mecnun hükmündeydim. Böyle olunca tüm hayallerim yıkıldı. Allah ‘a karşı olan ümidimi yitirmedim ama zedelendi. Anlayacağınız çok zor bir haldeyim. Lütfen bana teheccüdünüz de içten ve güzelce dua edin. Bir dua bana vereceğiniz en büyük destek olabilir. Mevzuya dönersek gördüğünüz halleri yaşıyorum ve ümidimi nasıl tekrar artırabilirim bunu merak ediyorum. Lütfen bana dua edin ki Rabbim bana şifa versin. Allah ‘a dua etmek bile ne büyük nimet yerimde olsanız daha iyi anlarsınız ama olmanızı istemem. Mümin kardeşlerim sizleri seviyorum. Allah ‘a emanet olun.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Es-Selamu Aleyküm ve rahmetullah mümin kardeşlerim. Bilenleriniz belki vardır ki şizofreni hastasıyım. Her ne kadar ilaçlarımı kullansam da bazen aklımı yitirip sanrılara kapılıyorum. Bu sırada da sanırım mecnun hükmünde oluyorum. Normalde Allah ‘ın ne kadar merhametli olduğunu, birçok dualara icabet ettiğini ve rahmetinden ümitvâr olmamız gerektiğini az çok biliyorum. Ama derdimi yaşadığım bir örnekle anlatabilirim umuyorum ki anlarsınız. 4 aydan beri bir sanrının içinde olduğumu fark ettim. Ve bu 4 ayda Allah ‘a gece gündüz çoğu zaman dua ettim ve ettiğim duaların sonuçlarını düşünüp hayal kurdum, mutlu oldum. Sonra yeni yeni fark ettim ki sanırım o süreçte mecnun hükmündeydim. Böyle olunca tüm hayallerim yıkıldı. Allah ‘a karşı olan ümidimi yitirmedim ama zedelendi. Anlayacağınız çok zor bir haldeyim. Lütfen bana teheccüdünüz de içten ve güzelce dua edin. Bir dua bana vereceğiniz en büyük destek olabilir. Mevzuya dönersek gördüğünüz halleri yaşıyorum ve ümidimi nasıl tekrar artırabilirim bunu merak ediyorum. Lütfen bana dua edin ki Rabbim bana şifa versin. Allah ‘a dua etmek bile ne büyük nimet yerimde olsanız daha iyi anlarsınız ama olmanızı istemem. Mümin kardeşlerim sizleri seviyorum. Allah ‘a emanet olun.

Aleykümselam ve rahmatullah kardeşim
Rabbim sizi esirgesin ve şifa versin

Rukye tedavisi oldunuz mu hiç?

İslamciMuhammed Çevrimdışı

İslamciMuhammed

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ve aleyküm selam akhi, ne gibi sanrılar görüyorsun ve yaşadığın şizofreni doğuştan mı yoksa sonradan bir olaydan ötürü mü geldi ? Geçmiş olsun Allah şifalar versin

A Çevrimdışı

Abdussamed b. İslâm

Şirke rızam yoktur
İslam-TR Üyesi
Abi yani şöyle. Mesela işte beyninde bazı bölümler var diyelim ve bu bölümler arasında da zaman zaman geçiş yapıyorsun ve bu bölümlerde farklı bir karakterin var. Kimi zaman çok sinirlisindir, kimi zaman çok yumuşak vs. böyle insanlar var. Yani senin rahatsızlığının teferruatını bilmiyorum. Kimi zaman kendini çok asil biriymiş gibi birtakım büyük olaylar yaşamış gibi görür bazen benzer rahatsızlık durumlarında. Fiziksel hastalık gibidir, kişinin elinde değildir, istediği kadar inkar etse de. Hayır ben şundan dolayı bu rahatsızlıktayım dese de. Çünkü beyin Allah'ın yarattığı belli bir sisteme göre işleyen bir organımız. Bu sistemde oluşan sorunlar, şu veya bu rahatsızlık olarak kulun karşısına çıkacaktır. Fiziki hastalığı olan bir insan kalkıp hayır işleyemez, öyle olur halsizlikten bütün gününü yatakta geçirir. Buna rağmen Allah azze ve celle o kimseye sevap yazıyor.
Çünkü Hz. Peygamber (asm) hastalıkla ilgili şöyle buyuruyor : “Gün içinde yapılan hiçbir amel yoktur ki, üzerine mühür vurulmasın. Bir mümin hasta olunca melekler derler ki: 'Ey Rabbimiz! Kulun falancayı hastalıkla amelden hapsettin.' Rab şöyle buyurur: 'İyileşinceye veya ölünceye kadar, (daha önce her gün yaptığı) amellerinde olduğu gibi, o kimse için (yapmak istediği halde yapamadığı) amellerini mühürleyin.'" (Ahmed b. Hanbel, 4/146). Allahu Alem bu da bir hastalık olduğu için Allah katında büyük bir ecri de olacaktır. Dünya bizim ebedi olarak kalacağımız bir yer değildir. Dolayısıyla ne kadar ağır olursa olsun, her imtihan her zorluk gelip geçicidir. Sıhhatli olabilmek için üstümüze düşenleri kendimizi yormadan sıkmadan yerine getirip bekleyeceğiz, tevekkül edeceğiz. Dua, zikir, ümit, moral ve tedavi diyerek tevekkül etmek gerek. Allah azze ve celle sana gücünden fazlasını yükleyecek değildir. "Allah kimseye gücünün üstünde yük yüklemez." (Bakara 286) Rabbim seni ummadığın yerden rızıklandırır inşallah. Başka başka memleketler de olsak da biz ve naçizane kardeşin elimizden geldiğince yanındayız inşallah.

Üst Ana Sayfa Alt