Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Umre Seyahatinde Nelere Dikkat Etmeliyim?

B Çevrimdışı

berika_esila

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sizlerden sadece umre ile ilgili sağlam hadisleri öğrenmek istiyorum...neler yapılmalı? nelere dikkat edilmeli?gidip tecrübe eden kardeşlerimin tavsiyelerini istiyorum...dua kitabı almalımıyım yanıma yardımcı olurmusunuz...Allah nasip ederse ramazan umresine gidiyorum.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Rabb'ım kabul eder inşaAllah kardeşim

umre seyahatinizde mümkün oldukça yanlız kalmaya çalışın ( eğer size ibadet konusunda teşvik edecek birileri yanınızda yoksa ) yanlız kalmanız gereksız konuşmaları muhabbetı engelleyeceğınden ıbadete yonelmenızı sağlayacaktır inşaAllah , ecir bakımından en efgali Umre yapmak ; yapabildiğin kadar umre yap inşaAllah , sonra tavaf etmek , sonra namaz kılmak , kur'an okumak , tesbihat , ve kabeyi seyretmek .. Bu sıralamayı yapmaya çalış

gitmeden oncede yuruyuş yapmaya çalış ayakların kuvvetlenırse orda yorulmazsın daha çok namaz kılma fırsatı oluşur kondısyonun ıyı olsun inşaAllah

Dua kıtabı alsan ıns ıyı olur ; bolbol dua edersın ınsaAllah

tur şirketi ile gidiyorsan bid'at şeyler koyabilirler programa dıkkat et ıns bunlara , ama mesela hudeybıyeye , mescıdlere goturebılırler ıns gıtmende sakınca yok

yanında kamera gotur ama senı çok meşgul etmesın ; ıbadetten cok burada arkadaşlarına gosterecek foto ve vıdeolarla ugraşan ınsanlar var

bol ve rahat kıyafetler al yanına hava sıcak olacagından senı ferah tutmasını sağlar bunlar

yapabıldıgın kadarından fazla ıbadet et kardesım çunku wallahı orayı özleyecek bırdaha gıtmek ısteyeceksın

ve senden bır ricam var , Allah Rasulüne selam söyle benden ve benim için unutmaz ise dua et

Rabbım inşaAllah kabul eder umre ziyaretini

Not : takıldığın nokta olursa yaz ıns benım aklıma geldıkçe yazarım

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardeş, Allah kabul etsin. Bize de özel dua etmeni istiyoruz.

Aşağıdaki kitabı mutlaka al hem oku hem yanında götür, bunun yanında hisnul müslimleri de götür.

-Kur'an ve Sünnet'in Işığında Hac ve Umre Rehberi. (Said El - Kahtani/Guraba Yayınları)

-Hısnu'l-Muslim. (Muhammed Bin Said El-Kahtani/Guraba Yayınları)

Üst Ana Sayfa Alt