Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Usame Bin Ladin, Bir Adamdı!

M Çevrimdışı

MuslimAlmani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Usame Bin Ladin, Bir Adamdı!

www. jihadmin .com
sunar

538866899.gif

- VİDEO -

TÜRKÇE ALTYAZILI

HD Boyut

Yüksek Kalite

120 Mb
http://archive.org/download/UsameBinLadinBirAdamdir/adam.wmv

Orta Kalite

32 Mb
http://archive.org/download/UsameBinLadinBirAdamdir/adam.mp4

ONLİNE İZLE
http://jihadmin.com/tr/video/usame-bin-ladin-bir-adamdi.html

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ADAMIN HASIYDI...Rabbim hareketini zaferle sevindirsin zilleti onlardan uzak eylesin...izzet ve şeref inan ve cihad eden müminlerindir....şehidi de cennette en güzel rızıklarla rızıklandırsın Rabbim, bize şefaatci eylesin rabbim cennette komşu eylesin...amiiin

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
sözler kifayetsiz kalıyor onu anlatmaya....

L Çevrimdışı

laslan565

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hamdolsun Şeyh Al-Jazouli güzel bir inceleme sunmuş. Sözü geçen hadis Sünen-i Ebu Davud, Mehdi 4290'dır.

--------
4290... Ebû İshak'tan rivayet edildiğine göre;
Hz. Ali (r.a) oğlu Hasan'a bakıp şöyle demiştir:
"Benim şu oğlum Rasûlullah (s.a)'in isimlendiği gibi seyyiddir. Onun sulbünden, adı Nebimizin adından olan, ona yaratılışta değil, huyda ben*zeyen bir adam gelecektir."
Hz. Ali kıssayı zikretti, "Dünyayı Adaletle dolduracak..." dedi.
Harun şöyle dedi: Bize Amr b. Abi Kays Mutarrıf b. Tariften o Ebî Hasen'den, o'da Hilâl b. Amr'dan şöyle dediğini rivayet etti:
Maverâünnenehir'de el-Haris b. Harras adında bir adam çıkacak. Onun (ordusunun) önünde Mansur denilen birisi bulunacak, Kureyş'in Rasûlullah'a imkan verdiği gibi âl-i Muhammed'e (Hilâfetine) imkân ve*recek - veya hazırlayacak. Her mü'minin ona yardım etmesi veya onun davetini kabul etmesi vaciptir.
--------

Bu hadis aslında çok tartışma konusu olmuş ve Şeyh bu sunduğu yorumunda yanlız olmasa da diğer ilim adamları aynı fikirde değiller. Şeyh'in buradaki sunumu biraz kişisel yoruma kaçmış.

S Çevrimdışı

seyfuAllah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah ona Rahmet ve bereket eylesin mekanInInIda cennetul firadevs eylesin ve $ehitliginide kabul eylesin
Eskiden hic unutmam MunafIk ve cahil zamanImda onun bir kotu insan oldugunu soylerdim ancak AllahIn rahmetiyle gozumdeki perde kalkInca onu en iyi insan ilan ettim.
ya Allah kalpleri degistiren lutfen Kalblerimizi islam dininden peygamber efendimiz sallalahu aleyhi wasallamin izinden cevirme Amin

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi onsuz ümmet çok eksik....ALLAH c.c. şehaditini kabul etsin ve bu ümmete usame gibi daha nice büyük önderler nasip etsin vesile kılsın inşallahhh

akhi Allahın izniyel kafirler onun yokluğuna sevinemediler çünkü onun başlatmış olduğu bu hareket bu dava onu daima diri tutacaktır ve hala tutmaktadır... usamenin yokluğu hareketine zeval verdimi vermemiştir inş. Allahın isni ile inanlar ve cihad edenler daima izzetli kafirler ise zelil olacakdır

İsmet Esendal Çevrimdışı

İsmet Esendal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Benim de durumum benzer. Etrafımdaki müslümanların ne cihaddan ne suriyeden haberleri var. Hiç bir bilgileri olmadığı halde mücahidleri ajanlıkla suçluyorlar. Maalesef türkiye müslümanlığı günümüz hristiyanlığına benzemiş durumda. İslam için hiç bir şey yapma, bi köşede namazını kıl, tv'de bi kaç dini program izle, ataputu an, laik devleti koru sonra hop cennettesin. Yani demek istediğim islam'ın bireysel bir din olduğu düşüncesi taşıyorlar, herkes kendinden sorumlu düşüncesi. Ne yapılabilir hiç bilmiyorum.

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
Aynısı da benden, kardeşler Türkiyede doğru menhece sahip muvahhidlerin özellikle bulunduğu bölgeler var midir? Birlikte cemaat namazı kilabilecegim, sohbetlere gidip dinleyebilecegim, yeni kardeşlerle tanisabilecegim ve imanimi güclendirebilecegim bir ortam? Aklımda bulunsun diye soruyorum. İmkan bulduğumda oraya yerleşmeyi düşünebilirim.

İbn Kayyim el Cevziyye Çevrimdışı

İbn Kayyim el Cevziyye

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu müfteriler muhtemelen, "Abd bizim müttefikimiz" diyen, müslümanları katletmesi için topraklarını abd'ye açan, afganistan'da kafirlere eğitim veren akp'yi destekleyip, mücahidleri de amerikan işbirlikçiliğiyle suçlarlar. En ufak bir bilgi sahibi olmadan mesnetsiz bir şekilde mücahidlere iftira atan bu kibirli cehalet timsallerine karşı Allah sana sabır versin...

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yazıklar olsun Şeyh Usame yi bize kötü bildirene,hayatını okudukça onu görememek üzüyor ama kişiliği,ümmet adına cömertliği,Allah a ve Resulune olan itaat ve sevgisini gördükçe,ümmetimden böyle ADAMLAR çıktığını görünce mutlu oluyorum,Rabbim şehadetini kabul etsin

İsmet Esendal Çevrimdışı

İsmet Esendal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yazıklar olsun Şeyh Usame yi bize kötü bildirene,hayatını okudukça onu görememek üzüyor ama kişiliği,ümmet adına cömertliği,Allah a ve Resulune olan itaat ve sevgisini gördükçe,ümmetimden böyle ADAMLAR çıktığını görünce mutlu oluyorum,Rabbim şehadetini kabul etsin
Önereceğin bi kitap var mı akhi

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi cümleyi biraz mecazlı kurmuşum,ben şeyhin hayatını belgesel olarak,internette makaleler,şeyhi tanıyan kişilerin röportajlarını kasteddim.Kitap olarak var mı bilmiyorum,özür diliyorum sürçü lisanlarımdan dolayı

Üst Ana Sayfa Alt