Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Usame Ölmedi!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

Tuva Vadisi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
USAME ölmedi sağdır! BU ABD nin uyguladığı psikolojik savaştır! buna Dünya istihbarat birimlerince "reverse psycholocy|" denir istihbaarat birimleri cok iyi bilirler . zira onlarin maksadi Afganistandan cekilmek kahraman gibi ayrilmak istiyorlar o yuzden kimseye bir delil gostermiyorlar kuzey amerikada kimse bu habere inanmadi ama musluman dunyasinda herkes inandi ABD'nin bu hafta icinde yapmis oldugu sozde operasyonda iddia ettigi bu basari(!) abd ve surekasinin Afganistandaki acziyetinden oturu cekilme operasyonunun bir baslangicidir abd cekilme karari almis olmasina ragmen boyle bir operasyon ile dramatik bir sekilde halkinin sovenik duygularına gonderme yapiyor ve hazir taliban da bahar saldirilarina baslamisken boyle bir paravan operasyon ile acziyetten cekilme operasyonunu "mission accomplished" gorev tamamlandi palavrasi ile cekilrken dik duruslu bir vaziyette cekilmek istiyor

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ahi RABBİM sana mağfiret etsin her ne kadar böyle suizanda etsek içimiz rahat değil.RABBİM seni doğrulasın inşaALLAH.gereken cevabı cihadi gruplardan bekliyoruz.

T Çevrimdışı

Tuva Vadisi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
inşaALLAH onlarda güzel bir şekilde açıklama yapacaklar kardeşim içinizi ferah tutun ! Usame ölmedi! daha yapacak çok işi var Biiznillah! bunu Rasulullah S.A.V ın sahih hadislerinden biliyoruz. Allah ondan ve onu sevenden razı olsun

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
inşaALLAH onlarda güzel bir şekilde açıklama yapacaklar kardeşim içinizi ferah tutun ! Usame ölmedi! daha yapacak çok işi var Biiznillah! bunu Rasulullah S.A.V ın sahih hadislerinden biliyoruz. Allah ondan ve onu sevenden razı olsun

Konuyu kayıyor sanırım bir söyler misin hadis de ne deniyor bizde okuyalım.

S Çevrimdışı

Sadat-ı Kiram

Üyeliği İptal Edildi
Banned

Selamun Aleykum Değerli kardeşim..

Pek Anlamadım , RasulAllah s.a.v Hadislerinde Usame bin Laden'denmi bahsetmiş ? Yani anladığım kadarıyla ; Şeyh Usame'ye Mehdi a.s diyorsunuz herhalde...

A Çevrimdışı

atilau

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm,gerçekten bende merak ettim resurullah (s.a.v.)efendimizin böyle bir işaret eden hadisi varsa lütfen paylaşın.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Soruyu sordum ancak yazandan herhangibi ses çıkmadı.

Merak edenlere söylim, şeyh'in mehdi olma olasılığı yoktur. Soy bağı rasulullah sav'e dayanmıyor. Mehdi diyenlerin öncelikle soy bağını araştırması gerek.

S Çevrimdışı

Sadat-ı Kiram

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Evet Değerli kardeşim , Şeyh Usame'nin Mehdi olma olasılığı yoktur..Sahih , Mütevatir Hadislerde gördüğümüz üzere Sizinde belirttiğiniz gibi Soy olarak Rasul'e s.a.v dayanması yani Seyyid olması gerekmektedir...

Bazı kişiler , beni Şeyh Usame'ye Mehdi demedim diye Tekfir etmişlerdi , Çok şaşırmış bir o kadarda üzülmüştüm...

K Çevrimdışı

kabenin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
s.a. allahu alem bende usamenin mehdi olamayacağını düşünüyorum

B Çevrimdışı

BaiTullaH

Üye
İslam-TR Üyesi

kardeş mehdi degildir usame aile soyuna bak islam ever kardeşin dedigi gibi

mücahit olabilir ama mehdi olamaz ...

M Çevrimdışı

Molla_efendi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Üsame bin Ladinin bu kadar yüksekte tutamağınızı anlamıyorum,hatta bazı kardeşler aşrıya giderek onu mehdi olarak nitelendiriyor ama beduzaman alimleri Ladin hakkında o kadar guzel şeyler şöylememişler örneğin Şeyh Salih el-Fevzan,şeyh demiş ki," Hatta bu ülkede bazı öğretmenler Usame b. Ladin`i övüp, yüceltmektedir. Bu hareket, kesinlikle İslam`ı anlamada büyük bir eksiklik kabul edilir. "

S Çevrimdışı

Süfyan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
yalnız şeyh fevzan dese iyi...

ne yapalım arkadaşım kim ne derse desin senin tuttuğun alimler onu sevmiyorsa diğer birçok alimde onu seviyor.

Müslümanlar suudi arabistanda bulunan kabeye doğru secde ederler..Sizin farkınız suudun herşeyini taparcasına doğru kabul etmek..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaşlar bu doğru olabilir mi? Yani Üsame B.Ladin zaten ölmüştü ve ABD bunun haberini aldı.
Bunun üzerine böyle bir senaryo uydurdu ve denize attık dedi.
Şimdi el-kaide tarafından bir açıklama gelir ve derlerse " evet Ladin zaten ölmüştü" fakat mücadele sekteye uğramasın ve düşmanlara koz vermeyelim diye el kaide bunu gizledi.

bu sefer ABD diyecek " el-kaide bizim öldürdüğümüzü bildiği halde yalan söylüyor" vs

nihayetinde şüphe hasıl olacak ve dünya ABD'nin Ladin'i öldürdüğüne inanacak ve bu da ABD'nin bir başarısı
olarak görülecek ve bu sayede de Mücahidlere gözdağı verilmiş olacaktı.

Allah-u Alem

Öyle bir senaryo olsa mucahidler sırf kafirlerin oyunu batırmak için sakladıkları gibi yine saklayabilirler.

Bence fazla yorum yapmadan beklemek.

EBU NİDA Çevrimdışı

EBU NİDA

Üye
İslam-TR Üyesi
ahi doğru söylüyor beklemekten başka bişey yok.Şehid edilmişsede ne mutlu ona her mücahid bu kelime uğruna davasını kalbine koyarak eline keleşi alıp rahatlığını ALLAHA satıp bu müjdeyi beklemezmi elbetteki bekler. ALLAH onu ve bizi firdevsin en güzel yerine koysun.Tabi yine şöyle çıksa bir videoda ey abd nin köpekleri ve iş birlikçi köpekler bekleyin daha çok şey göreceksiniz dese :) onların anasını ağlatsa ne mutlu olurum ALLAHIn iznyle :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt