Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Üstteki Sahabeyi Tanıyor musunuz?

A Çevrimdışı

aciz_kul

Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaşlar mekkede rahman suresini okuyan ve ebu cehli öldüren benim bildiğim kadarıyla abdullah ibni mesud du

M Çevrimdışı

mavera88

Üye
İslam-TR Üyesi
aciz_kul ' Alıntı:
arkadaşlar mekkede rahman suresini okuyan ve ebu cehli öldüren benim bildiğim kadarıyla abdullah ibni mesud du
ewet arkadaşım doğru biliyorsun ama bu sorunun cvbı verildi şimdi sevim arkadaşın yeni soru sormasını bekliyoruz

A Çevrimdışı

aciz_kul

Üye
İslam-TR Üyesi
ya prdn ben sevimin cvpını bu soru için verdiğini sandım o yzdn yazdım sen vermişsin önceden görmedim hakkını helal et

S Çevrimdışı

sevim

Üye
İslam-TR Üyesi
hz.ömer (r.a.)

arkadaslar cok özür dılıyorum bıraz önce cvp verdım ama sıteye göz atarken yenı soruyu unuttum ama sımdı hemen yenı soruyu gonderıyorum....

ashabın en güzel sımalarından biri.bazı zamanlar cebrail a.s. RESULU EKREM s.a.v'in huzuruna onun suretınde gelırdı.bu güzel simalı sahebe kim?

M Çevrimdışı

mavera88

Üye
İslam-TR Üyesi
muaz bin cebel r.a

pekiiii,bedir savaşında,kiniyle meşhur sülafe binti saad'ın iki oğlunu öldüren ve bunun üzerine süfalenin kafatasıyla şarap içmeye yemin ettiği kafasını getirene yüz deve vaad ettiği,ve reciyye seriyyesinde kaleşçe şehit edilen mevlanın bir lutfu olarak cesedi müşriklerden korunan sahabe kimdir ???

M Çevrimdışı

mavera88

Üye
İslam-TR Üyesi
kanlar içinde kaldığı halde peygamberizi korumaya çalışan sahebe birtane değilki

katade r.a mı ?

M Çevrimdışı

mavera88

Üye
İslam-TR Üyesi
kadın sahebe kimdir diye sorulmuş ama ben kadın ayrıntısını daha yeni görüyorum :( nesibe r.anha

M Çevrimdışı

mavera88

Üye
İslam-TR Üyesi
ebu zer r.a

mekkenin fethinden sonra kabe-i muazzamanın anahtarları kime verilmiştir

S Çevrimdışı

sevim

Üye
İslam-TR Üyesi
talha bin ubeydullah R.a.

ve soru gelıyor...

Ashâb-i kirâmin fakihlerinden biri. Sa'd b. Mâlik b. Sinan b. Ubeyd, Adiyy b. Neccâr kabilesindendir. Babasi, Medine'de Islâm'in tebligi basladiginda müslüman olmus.Medine'de Mescid'i Nebevî'nin insasina katilmis, Bedir gazasinda küçük oldugundan bulunamamis, onüç yasinda Uhud gazasina babasi ile katilmis ve bu savasta babasi Mâlik sehid olmustur...????