Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Üstteki Sahabeyi Tanıyor musunuz?

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
muaz bin cebel r.a

pekiiii,bedir savaşında,kiniyle meşhur sülafe binti saad'ın iki oğlunu öldüren ve bunun üzerine süfalenin kafatasıyla şarap içmeye yemin ettiği kafasını getirene yüz deve vaad ettiği,ve reciyye seriyyesinde kaleşçe şehit edilen mevlanın bir lutfu olarak cesedi müşriklerden korunan sahabe kimdir ???
Hz hubeyb mi

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:eyv:peki suna cevab ver bakalim;
Mutede de islam ordusana komutanlik etmis olan sahabilerin isimlerini siraya uygun olarak ver bakalimo_O:krnz:
çok basit zeyd bin harise,cafer bin teyyar,abdullah bin reveha bu sahabeler şehid olmuştur sonra halid bin velid sancağı almış ve de zafer sağlanmıştır...:eek:kyrm:

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
çok basit zeyd bin harise,cafer bin teyyar,abdullah bin reveha bu sahabeler şehid olmuştur sonra halid bin velid sancağı almış ve de zafer sağlanmıştır...:eek:kyrm:
Masallah:)
Peki peki orta seviyede bir soruya ne dersin:eyv:

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yavaş ,ensardan dı allahualem kitap serbest mi ? ,

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben soruyorum, bri maune vakasında ,şehadet şerbetini içerken kabenin rabbine andolsunki kurtuldum diyen sahabi kimdir?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Rasulullahin cocukken basini oksadigi sonradan saclarini hic kestirmeyen sahabe kimdir?