Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Uyanik Misafir

V Çevrimdışı

veysi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Zamanın birinde bir şahsın evine bir misafir gelir.Yapılan sohbetin akabinde yemek vakti gelir ve evin hanımı sofrayı kurmaya başlar ve yemekleri sofraya koyar.
Ev sahibi kişi bakıyor ki, yemeğin iyi tarafı ve etin bol bulunduğu kısım misafirin tarafında duruyor.Ev sahibi içten içe yanıyor ve nasıl yapayım da tabağın iyi tarafını kendi tarafıma çevireyim diye başlıyor düşünmeye ve hemen aklına bir cinlik geliyor.Hanımına bağırır bir şekilde sesleniyor, evin hanımı buyur bey diye cevap verir.Ev sahibi tabağın ucundan tutarak,ulan hanım, kalkarsam senin kulağını bööyle bükerim diyerek,etin bol olduğu kısmı kendi tarafına çevirir.Bunu gören misafir hemen durumu farkediyor ve o da tabağın ucundan tutarak şöyle diyor,kusura bakma, ben burada olduğum müddetçe sen, yengenin kulağını bööyle bükemezsin diyerek, tekrar yemeğin okkalı tarafını kendi tarafına çevirmiş.
Kalın sağlıcakla.
 
Üst Ana Sayfa Alt