Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Vehhabi ile Selefi Farklı mıdır?

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Fark nedir.
Birbirlerini kabul mü ediyorlar red mi ediyorlar.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Fark nedir.
Birbirlerini kabul mü ediyorlar red mi ediyorlar.
Bir fark yok bildiğim, ha vehhabi ha selefi hatta ara sıra ahilere vehhabi diye de itham ettiğim olmuştur bi alınan görmedim şimdiye kadar hem Vehhab Allahu teâlânın ismidir, bu softirikler bize bu lakabı takıp bugz ederken aslında insanlar arasında Allahu teâlanın ismine karşı bir bugzlanmayada sebep olabilirler, veballeri kendilerine artık

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vahhabi diye ne bir mezheb vardir ne de bir tarikat sapik olan tasavvuf ehlinin kendinden olmayanlari yaftaladigi bir sifat olarak uydurulmus.

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ya simdi bir farkin olmadigini soylediniz. Ben bilmedigimi ogrendim. Su da varki fark yok diyenler ben selefim diyenler oldu. Ya etrafimda selefi olanlar var. Ama vehhabi denince sanki ustlerine alinmiyorlar. Bende demek ki bir fark var dedim konuyu actim

Birde arabistanin resmi mezhebi vehhabilik diyorlar. Boyle birsey varmi. Bence arabistan o isbirlikci kafa ile selefi olamaz. Yani vehhabi olamaz. Ama resmiyette oylemi ?

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vehhabilik diye bir şey yoktur. Yani ben vehhabiyim diyen bir kimse bulamazsın. Bu selefilere takılan bir isim. Selefiler bunu kabul etmez.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Peki bu "vehhabilik" çıkış noktası neye dayanıyor. Yani mesela ilk kim demis bunu.

Üst Ana Sayfa Alt