Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Veli Toplantısına Kâfir Babamı Götürmenin Hükmü Nedir?

Gazali44 Çevrimdışı

Gazali44

لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ
İslam-TR Üyesi
Veli toplantısına müslüman babanı götürmenin hükmüyle aynı
Troll kokan bi soru cevap verip kendinizi yormayın arkadaşlar bide bu forma yeni üye olup böyle troll ve aptalca sorularla gelip bizden cevap yorum bekliyolar dışardan bakınca salağa mi benziyoruz aklinizca bizle dalga geçeceksiniz burada sabahtan akşama kadar tiktok ceken tiktoka bakan kişiler yok bence zeka seviyene uygun forumlara sitelere gitmelisin burası seni aşar

S Çevrimdışı

Serdar güzel

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Veli toplantısına müslüman babanı götürmenin hükmüyle aynı
Troll kokan bi soru cevap verip kendinizi yormayın arkadaşlar bide bu forma yeni üye olup böyle troll ve aptalca sorularla gelip bizden cevap yorum bekliyolar dışardan bakınca salağa mi benziyoruz aklinizca bizle dalga geçeceksiniz burada sabahtan akşama kadar tiktok ceken tiktoka bakan kişiler yok bence zeka seviyene uygun forumlara sitelere gitmelisin burası seni aşar
Ben ciddi bir şekilde soruyorum çünkü velayet meselesi kafama takılıyor ben dini alaya alacak biri değilim neden böyle çıkıştınız anlamadım

Gazali44 Çevrimdışı

Gazali44

لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ
İslam-TR Üyesi
Tamamda babanın kafir olduğunu nereden biliyorsun yada biz nereden bilelim bu kanıya nereden vardın önce onları söyle belkide yanılıyorsundur. Bu kâfir meselesi en hassas olduğum konu onun için söyledim bide sonucta babanı hacca götürmüyosun yada ilim meclisine yada nikah sahitligine sonuçta okuldaki veli toplantısına kâfir gitse ne olur müslüman gitse ne olur ? Ha sinemaya gitmişsin ha veliler toplantısına bu soruya ne cevap verilmesini bekliyosun anlamadım ve hâlâ troll olduguna inanıyorum

Vasat Çevrimdışı

Vasat

Üye
İslam-TR Üyesi
Eskiden trol sandığım birinin çocuk yaşta biri olduğu ortaya çıkmıştı, o yüzden trol demek için acele etmemek iyidir. Bir de bizi aldatan Allah ile aldatsın, iyi niyetimizden kaybetmeyiz.

Gazali44 Çevrimdışı

Gazali44

لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ
İslam-TR Üyesi
Bu arkadaşın sorusuna benzer geçmişte de buna benzer bi soru var hatta hemen hemen aynı diyebileceğimiz mantık dışı bı soru yine müslüman olmayan veliye okulun verdigi bı kağıt imzalatabilirmiyiz gibisinden abdulmuiz fida hocada cevap vermiş yine altına mantık dışı bı soru daha abdulmuiz fida hoca ne dediğini anlamıyorum diyip konuyu kapatmış bu arkadaşıda aynı kişi olabileceğinden öyle yazdım çünkü sorular çok benziyor birbirine

Son düzenleme:
Vasat Çevrimdışı

Vasat

Üye
İslam-TR Üyesi
Mümkün ama net bilemeyiz. O yüzden dedim kardeşim.

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş saçmalamışsın kafirde olsa götürmende bir sakınca olmaz ayrıca bu şekilde tekfir etmen yanlış eğer baban açıkca müslüman olmadığını söylüyorsa tekfir edersin bunda bir sakınca olmaz... Ayrıca kafir babamı veli toplantısına götürmenin hükmü nedir diyorsun bende sana soruyorum bu sistemin içindeki bir okuldamı okuyorsun.?

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Bu arkadaşın sorusuna benzer geçmişte de buna benzer bi soru var hatta hemen hemen aynı diyebileceğimiz mantık dışı bı soru yine müslüman olmayan veliye okulun verdigi bı kağıt imzalatabilirmiyiz gibisinden abdulmuiz fida hocada cevap vermiş yine altına mantık dışı bı soru daha abdulmuiz fida hoca ne dediğini anlamıyorum diyip konuyu kapatmış bu arkadaşıda aynı kişi olabileceğinden öyle yazdım çünkü sorular çok benziyor birbirine
Hayır, o soru cidden merak edildiği için sorulmuştu
Soran kişiyi tanıyorum.
ALLAH'u Âlem bu soruyu soran kişi de bilmediğinden soruyormuş gibi duruyor (önceki açtığı konulara bakılırsa). Su-i zan etmeyelim, eğer sorularda çok ileri gidilirse zaten niyet anlaşılır.
Esselamu Âleykum we Rahmatullâhi we Berakâtuh.

Üst Ana Sayfa Alt